Τρίχες στο σώμα: Ξύρισμα;

Άντρες με ξυρισμένα ή αξύριστα πόδια;Τι προτιμάτε; (για αγόρια και κορίτσια)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • (άντρας): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 37 15.9%
  • (άντρας): Προτίμω τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 101 43.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 24 10.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 70 30.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 0.4%

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
εσυ ειπες οτι "απλα δεν θα τα φτιαξεις μαζι της"

μηπως ομως ειναι εντελως αυθαιρετο το να θεωρεις οτι οποια δεν δεχεται να ξυριστει το κανει για να παει στην κοινωνια;
απο εκει και περα. το να κανεις κατι μονο και μονο για την ομογενεια, δηλαδη επειδη το κανουν οι υπολοιποι, ειναι πολλες φορες πιο ηλιθιο, και δυστυχως, ειναι πολυ συνηθισμενο στης μερες μας
Ωραια,μην ξυριζεσαι, μην θεωρεις πλεονεκτιμα σε μια κοπελα το οτι ειναι ξυρισμενη. Δικαιωμα σου.
Ναι, ειπα οτι δεν θα τα φτιαξω μαζι της.Και αναφερεται σε αλλη περιπτωση απο αυτη για την οποια με ρωτησες πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YaNsE

Νεοφερμένος

Ο YaNsE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εγω προσωπικα πιστευω πως το ξυρισμα κανει καλο στο αισθητικο κομματι της ζωης . αν και είμαι αγόρι μερικες φορές ξυρίζω και τα πόδια μου :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
εγω προσωπικα πιστευω πως το ξυρισμα κανει καλο στο αισθητικο κομματι της ζωης . αν και είμαι αγόρι μερικες φορές ξυρίζω και τα πόδια μου :no1:

Δηλαδη αμα εχεις τριχες στα ποδια ειναι αντιαισθητικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ωραια,μην ξυριζεσαι, μην θεωρεις πλεονεκτιμα σε μια κοπελα το οτι ειναι ξυρισμενη. Δικαιωμα σου.
Ναι, ειπα οτι δεν θα τα φτιαξω μαζι της.Και αναφερεται σε αλλη περιπτωση απο αυτη για την οποια με ρωτησες πριν.

αλλη περιπτωση; δεν νομιζω. δεν εχει να κανει με το αν ξυριζομαι ή οχι εγω. εχει να κανει με την ανοησία του "πρεπει να ξυριζομαστε, επιβαλλεται".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
αμα θεωρεις οτι αισθητικα ειναι πιο ωραιο τοτε να τις ξυρισεις..αλλα δεν ειναι και απαραιτητο....παντως ειναι ενοχλητικες ορισμενες τριχες. Οσο αφορα το στοματικο σεξ... η αληθεια ειναι οτι βολευει κατι τετοιο.Αλλα τεσπα μην ασχολειστε με τριχες!!Υπαρχουν πιο σημαντικα πραματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
φυσικα κ δεν ειναι. αλλα μιλαω για ευαισθητες κυριως περιοχες οπου η καθαριοτητα εκει πρεπει να ειναι μεγαλη
εκει αναφερομουν κ το ειπα.
τωρα ξυρισμα στα ποδια και μασχαλες απο αγορια ουτε μενα μαρεσει
στα κοριτσια επιβαλεται :P

Δεν "επιβάλλεται", θέμα αισθητικής είναι.
Για παράδειγμα, αν ήμουν σουφραζέτα πιθανότατα θα έβρισκα ιδιαίτερα απωθητικό και υποτιμητικό το ξύρισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairoula_patra

Νεοφερμένος

Η mairoula_patra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
πήγα σε γυναικολόγο πολύ γνωστό στην Αθήνα για κάποιο σοβαρό πρόβλημα. Τον ρώτησα στο τέλος της εξέτασης πληροφοριακά τι είναι καλύτερο να ξυρίζομαι με ξυράφι με αποτριχωτική κρέμα και μου απάντησε: να μην ξυρίζεσαι. δηλαδή του είπα?? να μην ξυρίζεσαι καθόλου απεφυγέ το, έρχονται σε μένα μεγάλες γυναίκες οι οποίες το ξυρίζουν χρόνια και το αποτέλεσμα είναι το αιδοίο τους είναι να έιναι κρεμασμένο.
Από τότε ψαλιδάκι....και κοντό μήκος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Πόσο να κρεμάσει το αιδοίο???:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
πήγα σε γυναικολόγο πολύ γνωστό στην Αθήνα για κάποιο σοβαρό πρόβλημα. Τον ρώτησα στο τέλος της εξέτασης πληροφοριακά τι είναι καλύτερο να ξυρίζομαι με ξυράφι με αποτριχωτική κρέμα και μου απάντησε: να μην ξυρίζεσαι. δηλαδή του είπα?? να μην ξυρίζεσαι καθόλου απεφυγέ το, έρχονται σε μένα μεγάλες γυναίκες οι οποίες το ξυρίζουν χρόνια και το αποτέλεσμα είναι το αιδοίο τους είναι να έιναι κρεμασμένο.
Από τότε ψαλιδάκι....και κοντό μήκος.

Problem....:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
πήγα σε γυναικολόγο πολύ γνωστό στην Αθήνα για κάποιο σοβαρό πρόβλημα. Τον ρώτησα στο τέλος της εξέτασης πληροφοριακά τι είναι καλύτερο να ξυρίζομαι με ξυράφι με αποτριχωτική κρέμα και μου απάντησε: να μην ξυρίζεσαι. δηλαδή του είπα?? να μην ξυρίζεσαι καθόλου απεφυγέ το, έρχονται σε μένα μεγάλες γυναίκες οι οποίες το ξυρίζουν χρόνια και το αποτέλεσμα είναι το αιδοίο τους είναι να έιναι κρεμασμένο.
Από τότε ψαλιδάκι....και κοντό μήκος.

ναι το εχω ακουσει κι εγω αυτο οτι ισχυει γενικα οι τριχες ενυδατωνουν κατα καποιο τροπο την περιοχη οχι μονο στα γεννητικα οργανα αλλα και σε ολο το σωμα,συγκρατουν τα υγρα και ετσι δεν ειναι τοσο υγρο το δερμα εχει παρατηρηθει πως γυναικες με χνουδι πολυ πιο σπανια εχουν ρυτιδες.Επισης προκαλουν και πολλου ερεθισμους και το ξυραφι και η κρεμα ειδικα σε αυτη την περιοχη δλδσ απο το τπτ μπορει να παθεις ζημια...δυστυχως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
ναι το εχω ακουσει κι εγω αυτο οτι ισχυει γενικα οι τριχες ενυδατωνουν κατα καποιο τροπο την περιοχη οχι μονο στα γεννητικα οργανα αλλα και σε ολο το σωμα,συγκρατουν τα υγρα και ετσι δεν ειναι τοσο υγρο το δερμα εχει παρατηρηθει πως γυναικες με χνουδι πολυ πιο σπανια εχουν ρυτιδες.Επισης προκαλουν και πολλου ερεθισμους και το ξυραφι και η κρεμα ειδικα σε αυτη την περιοχη δλδσ απο το τπτ μπορει να παθεις ζημια...δυστυχως

Ε καλα αυτο δεν εχει σχεση με το αν το ξυριζεις η οχι. Γενικα μιλας για το χνουδι στις γυναικες αν καταλαβα καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Ε καλα αυτο δεν εχει σχεση με το αν το ξυριζεις η οχι. Γενικα μιλας για το χνουδι στις γυναικες αν καταλαβα καλα.

οχι αυτο που υπογραμμισες ειναι αλλο θεμα οχι καμια σχεση με τριχες που λεει η κοπελα..καμια λαθος δικο μου που δεν βαζω σημεια στιξεως ή μαλλον που τα γραφω ολα μαζι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
αλλη περιπτωση; δεν νομιζω. δεν εχει να κανει με το αν ξυριζομαι ή οχι εγω. εχει να κανει με την ανοησία του "πρεπει να ξυριζομαστε, επιβαλλεται".
Αλλο το να βλεπεις πως μια κοπελα ειναι αξυριστη πρωτου την γνωρισεις, και αλλο αφου την γνωρισεις και σου εχει δημιουργησει ηδη μια εντυπωση.

Δεν ειπα πως πρεπει να ξυριζομαστε, ουτε πως επιβαλλεται.Δεν το επιβαλλλω σε κανεναν.Μαλλον εσυ επιβαλλεις τις δικες σου αποψεις με εμμεσο τροπο.Κρατα τις δικα σου γουστα, και κραταω τα δικα μου.Δεν μπορουμε να βγαλουμε κατι παραπανω απο τη συζητηση,γιατι ειναι θεμα γουστων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.

mairoula_patra

Νεοφερμένος

Η mairoula_patra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δεν ρώτησα περισσότερα σε αυτό το θέμα. άλλωστε δεν είχα πάει για αυτό είχα πάει για κάτι πολύ σοβαρότερο που απασχολεί πολλές κοπέλες (την πλειοψηφία ίσως) και δεν είχα το μυαλό κ την όρεξη να μάθω για τρίχες. Ο γιατρός θεωρείται κορυφαίος γυναικολόγος η επίσκεψη ήταν πανάκριβη και ήταν η δεύτερη φορά που πήγαινα.Απλά στο τέλος της επίσκεψης επειδή είχαμε λίγο χρόνο τον ρώτησα για τηνπεριοχή στο μπικίνι κ μου είπε να μην το ξυρίζω καθόλου κ μάλιστα επέμενε πολύ. Πάντως υπάρχουν πολύ σοβαρότερα θέματα από τις τρίχες όπως τα μεταδιδόμενα νοσήματα..
Πριν το ξύριζα ειδικά όταν είχα αγόρι τώρα απλώς τα κόβω με ψαλιδάκι κ προσέχω την περιοχή γύρω απότ ο μπικίνι.
Πριν που είπα ότι κρεμάει έννοούσα γερασμένο πολύ στην όψη ή χαλαρωμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Δεν "επιβάλλεται", θέμα αισθητικής είναι.
Για παράδειγμα, αν ήμουν σουφραζέτα πιθανότατα θα έβρισκα ιδιαίτερα απωθητικό και υποτιμητικό το ξύρισμα.
ΠΟ, και το περιμενα οτι θα υπηρχε μια τετοια ομαδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
νταξει παιδια αν το παμε ετσι κ εσεις τα αγορια μην ξυριζεστε καν κ αφηστε κ γενια ως το πατωμα να μην μπορειτε να φατε σαν ανθρωποι να μην μπορεις να φιλησεις τη κοπελα σου κ.ο.κ....
δν λεω να το κανεις επδ ετσι ειναι το στιλ σου και σε γοητευει[αλλο αυτο] αλλα να το κανεις επδ δεν το θεωρεις απαραιτο κ βαριεσαι κ θες απλα να πας κοντρα!
αν ειναι ετσι καντε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
θεωρώ οτι το να ξυρίζει αγόρι τα πόδια του είναι μεγάλη μαλακία!

Είναι πολύ της μόδας πάντως...:P
Τώρα ξυρίζονται και στα χέρια
έλεος

δεν καταλαβαινω γιατι μετρατε τον ανδρισμο με το ξυρισμα....:P:hmm::what:

Γιατί η τριχοφυία στους άνδρες όπως λέει και ο Ηλίας, τους κάνει να διαφέρουν - εξωτερικά τουλάχιστον:P- από τη γυναίκα...
Πρέπει να καταλάβεις ότι η τριχοφυιιά σε αυτά τα σημεία καθώς και το στήθος ξεχωρίζουν τον άντρα πα' την γυναίκα. Εντάξει υπάρχουν και άλλα όπως φωνή, χρωμοσώματα αλλά εξωτερικά τι γίνεται?

Δε συμφωνώ για το στήθος, αλλά παρ' όλα αυτά +1
και γιατι,πρεπει να εισαι αρκουδα για να δειχνεις οτι εισαι αντρας? :P ελεος ρε παιδια τωρα

Αυτό είναι αλήθεια. Με εκνευρίζει που το καλοκαίρι μερικοί φοράνε μπλούζες με V και φαίνεται...η τραχανοπλαγιά!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NoiSy MaN

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Αυτό είναι αλήθεια. Με εκνευρίζει που το καλοκαίρι μερικοί φοράνε μπλούζες με V και φαίνεται...η τραχανοπλαγιά!:P

Εγώ πάλι νόμιζα ότι τις φοράνε, για να φαίνεται το κόκκινο από την αποτρίχωση στήθος. Gaylords:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Εγώ πάλι νόμιζα ότι τις φοράνε, για να φαίνεται το κόκκινο από την αποτρίχωση στήθος. Gaylords:P

Σαν αυτόν το δημοσιογράφο του Πολύ Μπλα Μπλα στο Alter που είχε το ίδιο χτένισμα με τη Μανωλίδου...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top