Τρίχες στο σώμα: Ξύρισμα;

Άντρες με ξυρισμένα ή αξύριστα πόδια;Τι προτιμάτε; (για αγόρια και κορίτσια)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • (άντρας): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 37 15.9%
  • (άντρας): Προτίμω τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 101 43.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 24 10.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 70 30.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 0.4%

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
χαζομαρες και αντρικα κομπλεξ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Αποτρίχωση στον άντρα είναι σάχλα εντελώς. Μόνο σε έκτακτες περιπτώσεις όπως ψείρες, υπερβολικά απίστευτος αριθμός τρίχας ή εγχειρήσεις κτλ. Για αισθητικούς λόγους δε λέει. Αν ο άντρας δεν έχει τρίχα να μυρίζει αντρίλα τι να τονε καμεις. :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Τέλος πάντων σε ένα σχετικό ντοκιμαντέρ που είχα δει,από την αρχαιότητα οι γυναίκες είχαν τάση στην αποτρίχωση..επίσης και στον μεσαιώνα..αν δείτε πίνακες(όπως γυμνούς πίνακες),π.χ στο μούσειο του Λονδίνου και όχι μόνο,όλες οι γυναίκες δεν έχουν ούτε μια τρίχα όπως και οι άντρες.Δεν σήμαινει όμως πως έκαναν κιόλας...

στην αρχαιοτητα θεωρουσαν το νεανικο σωμα, γυναικειο ή αντρικο, ως κατι ιερο θα ελεγα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

totazoula

Νεοφερμένος

Η totazoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
θα μου αρεσε το αγορι μου παντως να μην εχει τριχες...!!! ειδικα στα σημεια που θα φιλουσα...οπως το στερνο!!
αλλα και με τριχες δε θα με πειραζε... δε θα τον χωριζα κιολας :P
αλλα για τις γυναικες το θεωρω απαραιτητο! οχι για το τι θα πουν και τι προτιμουν οι αντρες...αλλα επειδη μου αρεσει εμενα..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Δεν αντέχω τις τρίχες!!!!Μόνο τα μαλλιά και τα φρύδια!!!Όπουδήποτε άλλου αποτρίχωση!!!
Το γαμας εσυ, μετα στα 50 του ο ανδρας θα'χει γινει σκαντζοχοιρος.


Οπα λαθος, νομιζα οτι μιλαγαμε για ανδρες. Εσυ καλα κανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Δηλαδη η απολυτη αποδειξη οτι στην σημερινη εποχη το μονο που μετραει ειναι η εξωτερικη εμφανιση...ζητατε εμμεσα απο τα κοριτσια να γινουν μοντελα για να μπορεσουν να βρουν συντροφο απο την αλλη ομως βλεπουμε οτι δεν γινεται το ιδιο με τα αγορια...τι θελω να πω???εμεις μπορουμε να ανεχτουμε να εχετε λιγο κοιλιτσα ενω εσεις εχετε ανεβασει επιπεδο...πρεπει δηλαδη τα κοριτσακια εκει εξω ...τα ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ κοριτσακια να εχουν προβληματα επειδη δεν ειναι σαν την Kate Moss....και μετα καταληγουμε να ακουμε στις ειδησεις για κρουσματα νευρικης ανορεξιας και να λεμε γιατι?γιατι???βεβαια δεν λεω οτι τα αγορια κανουν τα κοριτσια να νιωθουν ετσι μονο...υπαρχουν και αλλοι σημαντικοι παραγοντες αλλα και αυτο παιζει ρολο...δηλαδη σημερα ο χαρακτηρας-η συμπεριφορα-η προσωπικοτητα δεν παιζουν κανενα ρολο....
οσον αφορα το δομικα ηλιθια....δυσκολα θα βρεις θεες και εξυπνες γιατι οι θεες δεν ασχολουνται με την καλλιεργεια του μυαλου....ασχολουνται συνεχως με την καλλιεργεια της ντουλαπας....πως θα την γεμισουν...πως θα βαψουν τα νυχια...
και δεν σου ''επιτιθομαι'΄' με αυτα που λεω αλλα εχω αγανακτησει πια να λεω οτι ΕΛΕΟΣ η εξωτερικη εμφανιση δεν ειναι και το ΠΑΝ σε αυτο τον κοσμο...
εκτος κι αν θες μια κουκλαρα να την εχεις σαν διακοσμητικο και να την κουβαλας για να σε λενε και μαγκα....εαν ειναι ετσι ....τι να πω!:fss::fss:
συμφωνω απολυτα!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgepaphmty

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γαστούνη (Ηλεία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εγω ειμαι υπερ στη υπαρξη τριχων στους αντρες και εναντια στο ξυρισμα στα ποδια και σε μασχαλεσ...αλλα στο τριμμαρισμα και τον καθαρισμο σε στηθος κοιλιακουσ και γεννητικα οργανα!!!για αισθητικους λογους ειναι πιο ωραιο απ τις απειρες τριχες!!!...αλλα ο αντρας πρεπει να χει τριχες!!!και οι γυναικες ξυρισμενεσ παντου να πω(εκτος απο μαλλια και φρυδια)?...επιβαλλεται!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
εγω ειμαι υπερ στη υπαρξη τριχων στους αντρες και εναντια στο ξυρισμα στα ποδια και σε μασχαλεσ...αλλα στο τριμμαρισμα και τον καθαρισμο σε στηθος κοιλιακουσ και γεννητικα οργανα!!!για αισθητικους λογους ειναι πιο ωραιο απ τις απειρες τριχες!!!...αλλα ο αντρας πρεπει να χει τριχες!!!και οι γυναικες ξυρισμενεσ παντου να πω(εκτος απο μαλλια και φρυδια)?...επιβαλλεται!!!

ποιος το επιβάλλει;
-----------------------------------------
Μπορεί να είναι..αλλά δεν υπάρχει άτομο που να μην κάνει αποτρίχωση...υπάρχει?

να κανει αποτριχωση που;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγω ειμαι υπερ στη υπαρξη τριχων στους αντρες και εναντια στο ξυρισμα στα ποδια και σε μασχαλεσ...αλλα στο τριμμαρισμα και τον καθαρισμο σε στηθος κοιλιακουσ και γεννητικα οργανα!!!για αισθητικους λογους ειναι πιο ωραιο απ τις απειρες τριχες!!!...αλλα ο αντρας πρεπει να χει τριχες!!!και οι γυναικες ξυρισμενεσ παντου να πω(εκτος απο μαλλια και φρυδια)?...επιβαλλεται!!!

Μόνο μην βάζετε και μπλουζίτσα σε σχήμα V μετά σε χρωματάκι εκρού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
ε όχι και οι άντρες αποτρίχωση ρε παιδιά έλεος!άμα βλέπω κανέναν άντρα με ξυρισμένα πόδια νευριάζω!βέβαια αν ο άλλος έχει δάσος ας κόψει μερικές απο το στέρνο του με το ψαλίδι...σιγά μην κάνει και αποτρίχωση με ταινίες και κερί...οι γυναικες απο την άλλη νομίζω χρειάζεται να κάνουν σε όλο το σώμα...εγω κάνω και στα χέρια ακόμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
ε όχι και οι άντρες αποτρίχωση ρε παιδιά έλεος!άμα βλέπω κανέναν άντρα με ξυρισμένα πόδια νευριάζω!βέβαια αν ο άλλος έχει δάσος ας κόψει μερικές απο το στέρνο του με το ψαλίδι...σιγά μην κάνει και αποτρίχωση με ταινίες και κερί...οι γυναικες απο την άλλη νομίζω χρειάζεται να κάνουν σε όλο το σώμα...εγω κάνω και στα χέρια ακόμα...
Συμφωνω μαζι σου,ωστοσο αυτο με τα χερια δεν ειναι και η καλυτερη ιδεα..πιστεψε με..:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Συμφωνω μαζι σου,ωστοσο αυτο με τα χερια δεν ειναι και η καλυτερη ιδεα..πιστεψε με..:bye:

είναι αν έχεις πολλές στα χέρια....εγω ειδικά που είμαι ή μάλλον ήμουν μελαχρινή είχα πάρα πολλές και τωρα με την αποτριχωση έχουν γίνει απαλά και τα χέρια μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Μαρτύριο ρε στα χέρια. Όσες και να 'χεις δε λέει να κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
Αν ειναι πραγματικα τοσο μεγαλο προβλημα τοτε ενταξει απλα εχεις ενοχλισεις στην αρχη αποτι εχω ακουσει. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο ενοχλήσεις ρε συ. Βγαίνουν πολύ μαύρες και σκληρές μετά.
-----------------------------------------
Γιατι το πας τοσο βαθια το θεμα με τις τριχες?

Γιατί καθόμαστε και ασχολούμαστε με τρίχες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Εξαρταται απο τον τροπο αποτριχωσης βασικα.

Οραθακ κατσε να του τυχει του Φανη καμια τριχωτη γκομενα και θα σου πω πως θα αναθεωρησει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Αν ειναι πραγματικα τοσο μεγαλο προβλημα τοτε ενταξει απλα εχεις ενοχλισεις στην αρχη αποτι εχω ακουσει. . .


βασικά δεν έχω καθόλου ενοχλήσεις ουτε και πονάω καθόλου!με ταινιες τα κάνω και είναι μια χαρά όπως και τα πόδια μου!ούτε καν κοκκινιζει το σημείο@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Τυχερή είσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top