Τρίχες στο σώμα: Ξύρισμα;

Άντρες με ξυρισμένα ή αξύριστα πόδια;Τι προτιμάτε; (για αγόρια και κορίτσια)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • (άντρας): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 37 15.9%
  • (άντρας): Προτίμω τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 101 43.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 24 10.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 70 30.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 0.4%

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Α στην κολυμβηση εχω ακουσει κι εγω οτι τις ξυριζουν οι αθλητες.
Δεν ξερω γιατι συγκεκριμενα, ρωτα τον κυριο απο πανω.:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
με ξυράφι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Γιατί οι τρίχες φέρνουν απειροελάχιστη αντίσταση στο νερό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgepaphmty

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γαστούνη (Ηλεία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια!!! Βασικα εχω τριχες στο στηθος και κοιλιακουσ(οχι πολλες αλλες αρκετεσ) και θελω να κανω κατι για να τις μειωσω!!! Τι προτεινετε;Ξυρισμα αποτριχωση;Πως το βλεπετε εσεις τα κοριτσια κυριως και πως το προτιματε;Παρακαλω βοηθεια... :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ψαλιδάκι και χρατς, όχι πολύ. Το έκανα κάτω από τους κοιλιακούς ( :p ) το καλοκαίρι για να μην ιδρώνω και φαίνεται παράξενο και το μαγιο. Το συνέχισα και το χειμώνα βέβαια γιατί συμφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgepaphmty

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γαστούνη (Ηλεία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ψαλιδάκι και χρατς, όχι πολύ. Το έκανα κάτω από τους κοιλιακούς ( :p ) το καλοκαίρι για να μην ιδρώνω και φαίνεται παράξενο και το μαγιο. Το συνέχισα και το χειμώνα βέβαια γιατί συμφέρει.

εχω δει μια ξυριστικη μηχανη(τριμμαρισματος) ειδικη για κοιλιακουσ και στηθος της philips!!!tt2030
https://www.perfectshop.gr/pub/el/catalog/ProductDetail.aspx?30919
τι προτειενεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Αναλογα την πυκνοτητα της τριχας. Εγω στο θωρακα και στα ποδια εχω απειρες τριχες, αμα τις ξυρισω δεν θα κερδισω τιποτα παρα ταλαιπωρια.
Μασχαλες, κουντουπιε, τριγωνο και προσωπο σε τακτικα διαστηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
εχω δει μια ξυριστικη μηχανη(τριμμαρισματος) ειδικη για κοιλιακουσ και στηθος της philips!!!tt2030
https://www.perfectshop.gr/pub/el/catalog/ProductDetail.aspx?30919
τι προτειενεις?

50 ευρώ γι' αυτό; Ψαλιδάκι, που ελέγχεις ακριβώς τι θες να κόψεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgepaphmty

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γαστούνη (Ηλεία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αναλογα την πυκνοτητα της τριχας. Εγω στο θωρακα και στα ποδια εχω απειρες τριχες, αμα τις ξυρισω δεν θα κερδισω τιποτα παρα ταλαιπωρια.
Μασχαλες, κουντουπιε, τριγωνο και προσωπο σε τακτικα διαστηματα.

δεν με ενοχλει μασχαλι και ποδια...μονο στηθος κοιλιακοι!!!...(μη νομισεις δεν εχω απειρες)
-----------------------------------------
50 ευρώ γι' αυτό; Ψαλιδάκι, που ελέγχεις ακριβώς τι θες να κόψεις! :)

βασικα την εχουν και φιλοι μου και εχει αρκετα καλα αποτελεσματα...
μου φαινεται περιεργο να κατσω με το ψαλιδακι...!!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
δεν με ενοχλει μασχαλι και ποδια...μονο στηθος κοιλιακοι!!!...(μη νομισεις δεν εχω απειρες)
Μωρε αμα ειχα λιγες εκει θα της ειχα ξυρισει, αλλα ειναι παρα πολλες να της ξυρισεις, μονο προβληματα θα φερει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Ανάλογα την πυκνότητα, εμένα δεν με ενοχλούν πολύ αλλά αυτό που δεν θέλω να βλέπω είναι στην τρίχες στην πλάτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ανάλογα την πυκνότητα, εμένα δεν με ενοχλούν πολύ αλλά αυτό που δεν θέλω να βλέπω είναι στην τρίχες στην πλάτη.
Ναι αυτο ειναι το χειροτερο, και μονο με κερι μπορεις να τις βγαλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Υπερβολές και βλακείες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
επιμένω πως οι κοπελιές πρέπει να ναι ξυρισμένες και όχι σαν το δάσος του σεργουντ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
επιμένω πως οι κοπελιές πρέπει να ναι ξυρισμένες και όχι σαν το δάσος του σεργουντ


και οι αντρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
στα αγόρια ναι, στα κορίτσια (εύχομαι) όχι...
πάντως γενικά νομίζω η αποτρίχωση στους άντρες πρέπει να γίνεται σε ειδικές περιπτώσεις (κολυμβητές, εξαιρετικά πολύ τριχοφυία κτλ.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Υπάρχουν. Η φύση ξέρει τι κάνει. Δε δίνει τις τρίχες για πλάκα. Σε κάτι χρησιμεύουν. Το να παει καποιος κοτζαμ αντρας και να αρχίσει να ξυρίζεται το θεωρώ γελοιότητα. Εντάξει, να αραιώσει λίγο την πολλή τρίχα για πρακτικούς λόγους με ένα ψαλίδι, αλλά από κει και μετά τα πάντα κρίνονται από μέρους μου ως υπερβολικά.

Για τις γυναίκες νταξ. Μασχάλες και πόδια αρκούν κατά τη γνώμη μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
όχι γιατί εμπίπτεις στην κατηγορία του φλώρου:lol::lol:


τι σχεση εχει ο φλωρος? με τν αποτριχωση..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
τι σχεση εχει ο φλωρος? με τν αποτριχωση..?
πολλοί φλώροι κάνουν αποτρίχωση και έχει μείνει ρετσινιά:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top