Το πιο μισητό για εσάς πανελλαδικώς εξεταζόμενο μάθημα

Ποιο είναι το πιο μισητό για εσας πανελλαδικώς εξεταζόμενο μάθημα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 184)

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
αλλα πιστευω θα μου κοψουν απο τα ασχημα γραμματα (οχι δυσαναγνωστα απλα δεν ειναι καλλiτεχνικα... :(..... )
:xtipao::xtipao::xtipao:

Τι αλλο θα διαβασουμε,πραγματικα?

Ειναι δυνατον να το πιστευεις αυτο?Δηλαδη εγω που εκανα του κοσμου τα ορθογραφικα στο ΑΟΔΕ,να αρχισω να ξαναδιαβαζω για του χρονου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Ειστε τρελοι εσεις της θεωρητικης και παραπονιεστε?
Ναι είμαστε τελείως τρελοί και αδίκως παραπονιόμαστε που είχαμε να διαβάσουμε τόσο κακογραμμένα και πυνκογραμμένα βιβλία, με παραλείψεις, κενά, και ένα σωρό δυσνόητες σελίδες που θα μπορούσαν να είναι 1000 φορές πιο απλές.
Φυσικά και είμαστε τρελοί που έπρεπε να ξέρουμε 30 σελίδες εισαγωγής αρχαίων για 10 μόρια και ας μη μιλήσω για τη λογοτεχνία που κανονικά δε θα έπρεπε να εξετάζεται καθόλου.
Θα μου πεις βέβαια, επιλογή μας ήταν και δε διαφωνώ, αλλά αν δε ξέρετε και έχετε μείνει στα αρχαία του γυμνασίου ως προς τον τρόπο διδασκαλίας τους και στην παπαγαλία της ιστορίας, μη μιλάτε, όπως δε λέμε κι εμείς για μαθηματικά και φυσικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
λατινικά !
θεωρώ ότι δεν μου πρόσφεραν τίποτα σε σύγκριση με τα υπόλοιπα
αν και σε πολλούς είναι απλά αγαπημένα λόγω του "εύκολου" υψηλού βαθμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Ναι είμαστε τελείως τρελοί και αδίκως παραπονιόμαστε που είχαμε να διαβάσουμε τόσο κακογραμμένα και πυνκογραμμένα βιβλία, με παραλείψεις, κενά, και ένα σωρό δυσνόητες σελίδες που θα μπορούσαν να είναι 1000 φορές πιο απλές.
Φυσικά και είμαστε τρελοί που έπρεπε να ξέρουμε 30 σελίδες εισαγωγής αρχαίων για 10 μόρια και ας μη μιλήσω για τη λογοτεχνία που κανονικά δε θα έπρεπε να εξετάζεται καθόλου.
Θα μου πεις βέβαια, επιλογή μας ήταν και δε διαφωνώ, αλλά αν δε ξέρετε και έχετε μείνει στα αρχαία του γυμνασίου ως προς τον τρόπο διδασκαλίας τους και στην παπαγαλία της ιστορίας, μη μιλάτε, όπως δε λέμε κι εμείς για μαθηματικά και φυσικές.


Πεεεεεεεεεςςςςςςςςςςς τα βρε Μαρια,γιατι θα τρελαθω!Γιατι να παραπονιομαστε αραγε?Που 30-35 σελιδες παπαγαλια Αρχαιων με ορισμενα κακαγραμμενα,ποσο μαλλον δυσνοητα σημεια,πρεπει να παπαγαλιστουν για 2/20 μοναδες?(οι συνυποψηφιοι/ες μπορουν να φερουν στο μυαλο τους σχετικα παραδειγματα...)Για την ανοητη Λογοτεχνια,οπου το καθε κειμενο εχει το δικο του ''βιβλιο'' φροντηστηριακων σημειωσεων,και πρεπει να θυμομαστε απ εξω του σκασμου τα πραγματα?Δεν ηξερα οτι αυτο ειναι Λογοτεχνια...Για την απειρη υλη του Αγνωστου?και την παπαγαλια ποσων σελιδων ιστοριας?
Δεν θελω σε καμια περιπτωση να κανω επιδειξη των δυσκολιων που παρουσιαζει η κατευθυνση μας,γιατι αν και δεν μπορω βεβαια να εχω αποψη,ειμαι πεπεισμενος οτι και οι αλλες κατευθυνσεις παρουσιαζουν αντιστοιχο επιπεδο δυσκολιας.Απλα,εκνευριζομαι αφανταστα,οταν ακουω οτι οι Θεωρητικοι ''δεν πρεπει να παραπονιουνται,επειδη οτι διαβαζουν,αυτο θα πεσει'',''οι θεωρητικοι δεν μπορουν να σκεφτουν και δεν εχουν μυαλο'' και αλλα τετοια χαριτωμενα που κατα καιρους ακουω,γιατι νομιζω οτι για να παπαγαλισεις ολη την εξεταστεα υλη,για να λυσεις ενα Αγνωστο κειμενο,κλπ,απαιτειται γερη μνημη και ικανοτητα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Δεν υπαρχει πιο γαμ@@@@ο κομματι στα αρχαια, απο τις εισαγωγες!! Οταν εδωσα, το 2009, παρεδωσα ενα σχεδον τελειο γραπτο στα Αρχαια και λογω του αγχους μου αφησα εντελως αγραφη την εισαγωγη... Εχασα 17,5 μορια, εκ των οποιων τα 10 ηταν απο την εισαγωγη και μονο 7,5 απ'ολα τα αλλα!!!! Ειναι να μην τρελαινεσαι μετα?? Θα μπορουσα να ειχα γραψει 92,5 στα Αρχαια (!!!) και μου το στερησε η εισαγωγη (μαζι βεβαια με 500+ μορια)!! Ολα αυτα να τα βλεπουνε καποιοι εξυπνοι, που θεωρουν την κατευθυνση μας ευκολη και σιγουρη... Αν ειχαν τα @@ ας την επελεγαν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Η τελευταια σου φραση,Κωστα,τα λεει ολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Αχ αυτοί οι φυγόπονοι οι Θετικο/Τεχνολογικάριοι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Κατι μλκιουλες κανουμε στη τεχνολογικη, μαθηματικα, φυσικη... για παιδακια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
μην το κανετε και αυτο το θεμα θεωρητική vs ολες οι αλλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Και καπως ετσι αρχιζει για αλλη μια φορα ο πολεμος θετικης/τεχνολογικης - θεωρητικης!! Βρε, σταματηστε να σκεφτεστε σαν 5 χρονα και ασχοληθειτε αποκλειστικα και μονο με τα δικα σας χωραφια... Η καθε κατευθυνση προφανως εχει και τις δικες τις δυσκολιες, γι αυτο ειναι τουλαχιστον ηλιθιο να μιλαμε για αυτες και να κανουμε σχολια του τυπου "γιατι γκρινιαζετε κι εσεις??"... Αν οντως ισχυε κατι τεοιο, ολοι θα μαζευονταν σε μια κατευθυνση, την ευκολοτερη , και δε θα ειχε νοημα ο διχωρισμος!! Γι αυτο σε οποιον κανει τετοια ανοητα και αχρηστα σχολια, το μονο που εχω να πω ειναι πως ηταν δικια του η επιλογη κατευθυνσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Σωστο κι αυτο. Ολες οι κατευθυνσεις εχουν τα παlookια τους. Και το θεμα θεωρειται ληξαν.
Ψηφιζω ΑΟΔΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
μην το κανετε και αυτο το θεμα θεωρητική vs ολες οι αλλες
NEIN!Theoritiki uber alles!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Πεεεεεεεεεςςςςςςςςςςς τα βρε Μαρια,γιατι θα τρελαθω!Γιατι να παραπονιομαστε αραγε?Που 30-35 σελιδες παπαγαλια Αρχαιων με ορισμενα κακαγραμμενα,ποσο μαλλον δυσνοητα σημεια,πρεπει να παπαγαλιστουν για 2/20 μοναδες?(οι συνυποψηφιοι/ες μπορουν να φερουν στο μυαλο τους σχετικα παραδειγματα...)Για την ανοητη Λογοτεχνια,οπου το καθε κειμενο εχει το δικο του ''βιβλιο'' φροντηστηριακων σημειωσεων,και πρεπει να θυμομαστε απ εξω του σκασμου τα πραγματα?Δεν ηξερα οτι αυτο ειναι Λογοτεχνια...Για την απειρη υλη του Αγνωστου?και την παπαγαλια ποσων σελιδων ιστοριας?
Δεν θελω σε καμια περιπτωση να κανω επιδειξη των δυσκολιων που παρουσιαζει η κατευθυνση μας,γιατι αν και δεν μπορω βεβαια να εχω αποψη,ειμαι πεπεισμενος οτι και οι αλλες κατευθυνσεις παρουσιαζουν αντιστοιχο επιπεδο δυσκολιας.Απλα,εκνευριζομαι αφανταστα,οταν ακουω οτι οι Θεωρητικοι ''δεν πρεπει να παραπονιουνται,επειδη οτι διαβαζουν,αυτο θα πεσει'',''οι θεωρητικοι δεν μπορουν να σκεφτουν και δεν εχουν μυαλο'' και αλλα τετοια χαριτωμενα που κατα καιρους ακουω,γιατι νομιζω οτι για να παπαγαλισεις ολη την εξεταστεα υλη,για να λυσεις ενα Αγνωστο κειμενο,κλπ,απαιτειται γερη μνημη και ικανοτητα!!!

Haha, θα ξεχάσω τις 50 σελίδες ανάλυσης του Κρητικού? Ποτέ:P Υψηλού επιπέδου λογοτεχνία, τι να πω...
Η θεωρητική δεν είναι μόνο παπαγαλία, όποιος πάει με αυτή την αντίληψη είναι χαμένος από χέρι.
Και φυσικά, δεν ανοίξαμε κανέναν πόλεμο "θετικής-θεωρητικής", ούτε είπαμε κάτι για τη συγκεκριμένη κατεύθυνση. Όποιος έχει πάει και στις 2 κατευθύνσεις ας έρθει να πει την άποψή του για το ποια είναι η καλύτερη. Απλά βγάζετε αυθαίρετα συμπεράσματα, στηριζόμενοι στη διδασκαλία των μαθημάτων μέχρι το γυμνάσιο, αυτό έχω καταλάβει. Καντε φιλοσοφικό λόγο και μετά ελάτε να μου πείτε για παπαγαλίες και βλακείες.
Θα μπορούσα κι εγώ λοιπόν κάλλιστα να πω "σιγά, 40 σελίδες είναι το αοδε και το έχουν ανάξει σε ανατολικό ζήτημα". Αλλά είναι πολύ εύκολο να ειρωνεύεσαι τους άλλους όταν δεν ξέρεις.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης_21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παναγιωτης_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Όντως και εγώ είχα τρελό ζήτημα με τις εισαγωγές, οι οποίες στο τέλος σου δίνουν 2/20. Ακατανόητες, λάθος διατυπωμένες, ασυναρτισίες του καθενός, κάποιες από αυτές σε ευθύ λόγο, καθώς ήταν και περισσότερες απο την ύλη των κειμένων στα αρχαία. Για να μην μιλήσω για το άγνωστο το οποίο δεν έχει καν ύλη, είμαστε η μόνη κατεύθυνση που τους δίνεται άσκηση η οποία δεν βρίσκεται μέσα στην ύλη.

Μην ακούω ότι η θεωρητική θέλει μόνο παπαγαλία. Τα περισσότερα μαθήματα στην δικία μας κατ θέλουν κριτική σκέψη, για αυτό το λόγο δεν υπάρχει σχολή με 19+ μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Μα εξάλλου τα αρχαία είναι το μάθημα που έχει την περισσότερη ύλη, την ύλη όλων των τάξεων.
Και μη πείτε για μαθηματικά, γιατί από όσο έχω ακούσει κάποια πράγματα είναι εκτός ή κάποια άλλα που τε έχετε κάνει δεν τα χρειάζεστε (μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά αυτό έχω ακούσει). Στα αρχαία πάλι, τίποτα δεν είναι εκτός, μπορούν να σου βάλουν και την εξαίρεση της εξαίρεσης που δεν την έχεις κάνει καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης_21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παναγιωτης_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
A δεν είπα το μάθημα που αντιπαθούσα! Είναι η Έκθεση γιατί δεν ξέρεις από που θα σου έρθει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Τα Λατινικά ήταν από τα αγαπημένα μου μαθήματα φέτος... :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenaki93

Νεοφερμένος

Η tzenaki93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Μα πραγματικά είστε σοβαροί?Πόλεμος για τις κατευθύνσεις...?Εγώ θεωρητική είμαι και φυσικά δεν θα κάτσω να συγκρίνω τα παλούκια μαθηματικά και την απαίσια φυσική της θετικής-τεχνολογικής με το "πότε πρωτοείδε το φως του ήλιου ο Αριστοτέλης"!;)Δεν λέω παιδεύτηκα πάρα πολύ να μάθω μέχρι και την τελευταία υποσημείωση σε όόόόόόόόλα τα μαθήματα(εντάξει εισαγωγή Πρωταγόρα δεν πρόλαβα από το Πάσχα και μετά να διαβάσω κάτι άλλο πέρα από τη μαιευτική και την αμφισβήτηση και δεν το συζητώ ότι λογοτεχνία με έψαχνα κάτω από τις σημειώσεις) και είναι ΤΟΣΟ άδικο στη θεωρητική να έχει τόσο πολλή βάση η παπαγαλία αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να συγκρίνω τη θεωρητική με τις άλλες δύο κατευθύνσεις!Και επίσης ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ την ώρα και την στιγμή που ακολούθησα την Θεωρητική γιατί είμαι άτομο που μέχρι φέτος δεν είχα μάθει ούτε μία γραμμή παπαγαλία....έκλαιγα κάθε μέρα για να τα μάθω όλα αυτά!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
τι να σας πω μαλλον θα ελεγα αν μ ρωτουσαν πριν κανα 2μηνο
ΑΟΔΕ

Αλλα,μ εσωσε,εγραψα καλα σ αυτο και παω μ αξιώσεις να περασω σ μια καλη σχολη-πανεπιστημιο ξανθης πιθανον-
Αλλα πραγατικα αυτο το μαθημα τ οποιο αντιπαθω οχι μονο λογω ασκησεων αλλα και χρησιμοτηταας ακομα και θεωριας ειναι σιγουρα
ΦΥΣΙΚΗ
Υ.Γ.εκθεση ειναι τιμια μεχρι ενα σημειο νομιζω.Εννοω εαν εχεις προσπαθησει ενα 15+ τ γραφεις....
και μαθηματικα ναι ειναι χαλια αλλα ορισμενα ειναι λιγο ενδιαφεροντα(πχ ποια η ουσια ROLLE BOLZANO?ναι οκ υπαρχει ριζα so fucking what???)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
Πριν τα αποτελέσματα τα χειρότερα μαθήματα των μαθητών είναι η φυσική , μαθηματικά , αρχαία (ανάλογα με την κατεύθυνση) αλλά μετά τα αποτέλεσμα είναι η έκθεση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top