Το πιο μισητό για εσάς πανελλαδικώς εξεταζόμενο μάθημα

Ποιο είναι το πιο μισητό για εσας πανελλαδικώς εξεταζόμενο μάθημα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 184)

Jeanjean

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Την 2η φορά όλα ωραία φαίνονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

floydiantree

Νεοφερμένος

Η floydiantree αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
ΑΟΔΕ... Αν γινόταν αλλιώς το μάθημα ίσως είχε ενδιαφέρον, αλλά έτσι όπως είναι γραμμένο το βιβλίο και έτσι όπως πρέπει να το μάθουμε...:sick:
Μην μιλήσω για τα συντακτικά λάθη που έχω βρει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Ααα,μαθηματικα.Ανεκαθεν το χειροτερο μου.Απλα δεν υπαρχει αυτο το μαθημα.Εχει ενδιαφερον,αλλα οταν λυνουν οι αλοι τις ασκησεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
:kill:ιστορια το να μαθαινεις αυτολεξη ολο τι βιβλιο ειναι απαισιο και σε τρελαινει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
βιολογια γενικης παιδειας. Ισως σας φανει περιεργο αλλα τη μισω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Όχι δα και η Βιολογία Γενικής. Απλά διάβασμα θέλει.( εκτός κάποιον θεμάτων που είχαν ζητηθεί )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Η βιολογια αυτο το πραμα που δεν μπορω να μάθω με τίποτα!!! :/::/::/:

ΕΞΩ Η ΒΙΟΛΟΓΙΑ. ΟΡΓΗ ΝΑΤΑΣΣΑΣ, ΦΩΝΗ ΘΕΟΥ!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Ψηφίζω φυσική.Οχι οτι τη μισω τοσο πολύ, αλλά επειδη εκει ειχα τη χειροτερη επιδοση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
τωρα που τελειωσαν οι πανελληνιες νομιζω οτι μπορω να πω
(απο το χειροτερο στο καλυτερο)

*κειμενα (μα να τα μισω τοσο πολυ :devil:...εκει που ειχα διαβασει πακο απο σημειωσεις να πεφτει η κουτσουκελα ο καβαφης...για να μην σχολιασω την υποκειμενικοτητα αυτου του μαθηματος)
*βιολογια (με ειχε ζορισει τοσο πλ στην αποστηθιση....κ μετα απο αυτα τα αισχρα θεματα ξενερωσα ακομη περισσοτερο)
*αρχαια (30 σελιδες εισαγωγη για να πεσει μια μικρουλα παραγραφος,ατελειωτες μεταφρασεις,σχολια.φιλοσοφια)
*εκθεση (υποκειμενικο μαθημα...εκεινα τα βαρετα 2ωρα 8-10 στο φροντιστηριο μου δεν προκειται να τα ξεχασω ποτε)
*ιστορια (μου αρεσε σε γενικες γραμμες....κ γενικα δε με δυσκολευε πλ στην αποστηθιση)
*λατινικα (ευκολο 20αρι αλλα ανουσιο μαθημα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Η στατιστικη απο τα μαθηματικα γενικης.. οχι οτι δεν την ξερω καλα η τιποτα τετοιο αλλα μου την δινει γιατι δεν μπορεις να αιτιολογεις πραγματα ευκολα χωρις να μακρηγορησεις.. ολα τ' αλλα μπορω να πω οτι τουλαχιστον τα συμπαθησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Μπορούμε να πούμε πιο θα μισούμε του χρόνου?! Εγώ πάντως ξέρω, ΑΟΘ:P

τότε μην πας για οικονομικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ιστορία :devil::devil::devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
αρχαια....αυτες οι ατελειωτες σελιδες με σχολια για το γνωστο δεν παλευονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΑΕΠΠ :devil: :mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
μου κανει τεραστια εντυπωση που εχουν πει τοσο λιγοι την ιστορια :P :P :P :P απλα ΤΟ χειροτερο μαθημα ever
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
ας αξιολογήσω εκ νέου..
συμπαθώ όλα τα μαθήματα της κατεύθυνσης (αν και για τα λατινικά φέτος τι να πω..το ότι δεν έχουν τίποτε να προσφέρουν όπως τα έβαλε το υπουργείο να διδάσκονται σε συνδυασμό με το ότι είναι το ΠΙΟ ΕΤΟΙΜΟ μάθημα τα κάνουν να μη με γοητεύουν καθόλου..υπό άλλες συνθήκες θα μου άρεσαν!ωστόσο τα διαβάζω με όρεξη γιατί προσφέρουν 100% σούπερ βαθμό αν ασχοληθείς και τα προσέχεις)..
η ιστορία είναι πολύ ενδιαφέρουσα και μ'αρέσει,μόνο το 3ο κεφάλαιο από την παλιννόστηση και μετά με ξενερώνει,καθώς έχει πολλά και μπορείς να μπερδευτείς άνετα..
τα αρχαία μια χαρά.. και άρχισα επιτέλους να συνηθίζω και τις εισαγωγές..
τα κείμενα είναι το αγαπημένα μου <3 <3(αυτό είναι το παράδοξο,αν κρίνουμε από αυτά που έλεγα πριν..κι όμως,μ'άρεσαν..αλλά εξακολουθώ να φοβάμαι τους -ότι του φανεί του λολοστεφανή- βαθμολογητές..
πάμε σε έκθεση..το μαθημα αυτο θεωρω οτι διδασκεται με τροπο εγκληματικο,δεν προσφερει τιποτε απολυτως υπο αυτες τις συνθηκες και προωθει ετοιμες ιδεες,δε σου αφηνει κανενα περιθωριο (ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ).. επίσης η προπαγάνδα πάει κι έρχεται (βλεπε Ευρωπαϊκή Ένωση ή ουσιαστική συνεισφορά του ΟΗΕ για την προστασια των ανθρωπινων δικαιωματων στις τριτοκοσμικες χωρες -ας γελασω- )..ολα τα κοινωνικα προβληματα στην έκθεση παρουσιάζονται με τέτοιο τρόπο,λες κι είναι τόσο απλά να λυθούν,παιχνιδάκι ξέρω'γω..δεν παρουσιάζεται πάντα αντικειμενικά η πραγματικότητα ..
και βιολογια γενικης ofc, αντιπαθες προς εμε μαθημα.. στην αρχη μου ειχε αρεσει το 1ο κεφαλαιο,απο το 2ο και μετα ομως τη σιχαθηκα.. κανενα μα κανενα ενδιαφερον ομως δεν εχω,με τα χιλια ζορια τη διαβαζω..και με ξενερωνει που το περιεχομενο της δεν κολλαει καθολου με αυτα στην κατευθυνση μου :P δεν την αντεχω λεπτο λεμε..

όμως παιδιά..οι ίδιες οι πανελλαδικές θα έπρεπε να είναι μισητές,μιας και μας καθιστούν μηχανές γνώσεων που μέσα σε λίγο διάστημα μετά τη λήξη τους θα έχουν φύγει στο λεπτό..αν και εγώ προσωπικά θα ήθελα να πάρω κάτι απ'όλα τα μαθήματα (πχ ιστορία,την οποία θέλω να μάθω πολύ πιο λεπτομερώς στην πορεία,όταν τελειώσουμε..)!θέλω να πω,προσπαθήστε ώστε λίγο πολύ όλα και πραγματικά να σας ενδιαφέρουν εκτός από χρησιμοθηρικά,αυτό θα βοηθήσει και να γράψετε καλύτερα και να μη μπουχτίζετε κάθε φορά που ανοίγετε τα βιβλία..μην το βλέπετε μόνο ως ''ωχου μωρε,θα τα μαθω μονο για να παω να γραψω εκει περα,τι με νοιαζει εμενα''..μπορεί να μην το συνειδητοποιούμε,αλλά το καθένα μάθημα έχει κάτι να μας προσφέρει και ανοίγει το μυαλό αν κάτσουμε να σκεφτούμε κάποια πράγματα συγκριτικά με άλλα (πχ η αλληγορία του σπηλαίου του πλάτωνα κι η σύγχρονη πραγματικότητα -προς θεωρητικούς- )..απλά σκεφτειτε το ευρυτερα για να μη φαινονται και τοσο ανιαρα ;) ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Εγω επειδη στοχευω 5ο πεδιο, θα ελεγα Φυσικη. Οχι επειδη, τη θεωρω αχρηστη ισα ισα, απλα κατα τη γνωμη μου σαν μαθημα δεν εχει καποια αμεση σχεση με τις σχολες που θελω και δεν θεωρω λογικο το να καθομαι με τις ωρες να διαβαζω ενα τετοιο δυσκολο μαθημα. Κι απορω πως καποιος αλλος δεν εχει παρομοια γνωμη πανω σ αυτο...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αρχαία :devil: :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Αν δεν καταλαβαινεις καποια κομματια,δεν πειραζει,παπαγαλισε τα απλα.Και πρωτη φορα ειναι που συναντω καποιον να χαρακτηριζει ''ευκολο'' το Ποντιακο.
και αυτή είναι η 2ή σου :P
νομίζω ότι στο ποντιακό είναι όλα ξεκάθαρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΓΕΝΙΚΗΣ
το Πάσχα το έμαθα το βιβλίο!
κι εγώ,το 2ο κεφάλαιο (κύκλους και ατμοσφαιρική ρύπανση συγκεκριμένα) το πάσχα με βλέπω να τα μαθαίνω.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top