Το πιο δύσκολο μάθημα της σχολής σας

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Μεχρι τωρα πιθανοτητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
φυσικοχημεία ε?:hmm:εδώ το μεγαλ΄τερο ζόρι είναι στις οργανικές με αποκορύφωμα την :kill:οργανική ΙΙ.ΟΜG δεν παλεύεται!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lefteris278

Νεοφερμένος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Μεχρι στιγμής Γεωμετρία Β' εξαμήνου !!! το χρωστάνε απο όλα τα έτη !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

himemar

Νεοφερμένος

Η himemar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Θεωρούνται τα αρχαια και τα λατινικα, μιας και οι περισσοτεροι τα χρωστανε μεχρι το πτυχιο :P Εμενα δεν με δυσκολευουν. Τα θεωρω απλα πιο απαιτητικα, οχι δυσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariophys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Τώρα με φέρνετε σε δίλλημα.

Κβαντομηχανική ΙΙ
Ηλεκτρομαγνητισμός ΙΙ
Στατιστική Φυσική

Ανάλογα τι προτιμά ο καθένας θα έλεγα. Όχι οτι είναι και τρομερά δύσκολα πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Μεχρι στιγμής Γεωμετρία Β' εξαμήνου !!! το χρωστάνε απο όλα τα έτη !
Δεν εχεις δωσει ακομα "Μεθοδους Εκπαιδευτικης Ερευνας". για αυτο το λες αυτο:P!! Εκει να δεις πανηγυρι... Δεν τελειωνει η λιστα οσων το χρωστανε:P!! Btw, τα αποτελεσματα του συγκεκριμενου μαθηματος ακομα τα περιμενουμε:confused:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Δεν εχεις δωσει ακομα "Μεθοδους Εκπαιδευτικης Ερευνας". για αυτο το λες αυτο:P!! Εκει να δεις πανηγυρι... Δεν τελειωνει η λιστα οσων το χρωστανε:P!! Btw, τα αποτελεσματα του συγκεκριμενου μαθηματος ακομα τα περιμενουμε:confused:...
Tι γεωμετρια κανετε στο παιδαγωγικο ευκλυδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oikonomologos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο oikonomologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Tι γεωμετρια κανετε στο παιδαγωγικο ευκλυδια?
και δημοτικου να κανουν για αυτους ειναι βουνοοοοο....οι θεωρητικοι με τα μαθηματικα μερα και νυχτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
αι δημοτικου να κανουν για αυτους ειναι βουνοοοοο....οι θεωρητικοι με τα μαθηματικα μερα και νυχτα

Γαμισετα...Εγω παντα ειχα απορια γιατι τα παιδαγωγικα ειναι πρωτο πεδιο..Δεν θα επρεπε να μπαινεις απο οποιδηποτε πεδιο αφου κανεις λιγο απο ολα?Τεσπα βγενω οφ τοπικ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Γαμισετα...Εγω παντα ειχα απορια γιατι τα παιδαγωγικα ειναι πρωτο πεδιο..Δεν θα επρεπε να μπαινεις απο οποιδηποτε πεδιο αφου κανεις λιγο απο ολα?Τεσπα βγενω οφ τοπικ...

Έχεις δίκιο ακριβώς την ίδια απορία έχω και εγώ......και επίσης τι δουλειά έχει η ψυχολογία στο 1ο πεδίο προσωπικά πιστεύω επιβάλλεται να είναι στο 3ο. (δηλαδή να σοβαρευτούμε είναι πιο σημαντικά τα αρχαία οι ιστορίες από την βιολογία και την ανοσολογία.... (βιολογία γενικής).

Είναι δυνατόν ο δάσκαλος να μην ξέρει βασικές αρχές ανοσολογίας (που έχει να κάνει με μικρά παιδιά που ειναι συγκεντρωμένα σε ένα χώρο ; ).....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Tι γεωμετρια κανετε στο παιδαγωγικο ευκλυδια?
Aχ, μακαρι να καναμε ευκλειδια γεωμετρια!! Κατι μαλακιες κανουμε, που δεν προκειται να μας χρησιμεψουν πουθενα... Ασχολουμαστε κυριως με διανυσματα σε διαφορα γεωμετρικα σχηματα, μας δινετε ενα σχημα και μας ζηταει να βρουμε το εμβαδον ενος συγκεκριμενου σημειου του τμηματος αυτου, διαφορες αλλες μπουρδες (το μονο σχετικο με το δημοτικο, που δεν το ζητανε και ποτε, ειναι η ισοτητα τριγωνων) και τελος αναλυτικη αλγεβρα νομιζω... Τριγωνικοι πινακες και αλλα χαζα, που δυστυχως δεν τα θυμαμαι!!
και δημοτικου να κανουν για αυτους ειναι βουνοοοοο....οι θεωρητικοι με τα μαθηματικα μερα και νυχτα
Δε μπορω να πω πως εχεις αδικο, αλλα δεν ισχυει σε ολους αυτο!! Αλλωστε εχω πολλους συμφοιτητες που ηταν υποψηφιοι και στο 5ο πεδιο!! Οσο για τη γεωμετρια δημοτικου, ενταξει ειπαμε, το γα@@σες:P...
Γαμισετα...Εγω παντα ειχα απορια γιατι τα παιδαγωγικα ειναι πρωτο πεδιο..Δεν θα επρεπε να μπαινεις απο οποιδηποτε πεδιο αφου κανεις λιγο απο ολα?Τεσπα βγενω οφ τοπικ...
Οχι, δεν ειναι ΜΟΝΟ στο πρωτο πεδιο!! Μπαινεις κανονικοτατα και απο το δευτερο πεδιο,χωρις απωλεια μοριων... Οι 2 πρωτοι στο ετος μου, οπως και ενα αλλα αρκετα μεγαλο ποσοστο (μπορω να πως ειμαστε μοιρασμενοι) ηρθανε απο θετικη-τεχνολογικη;)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Aχ, μακαρι να καναμε ευκλειδια γεωμετρια!! Κατι μαλακιες κανουμε, που δεν προκειται να μας χρησιμεψουν πουθενα... Ασχολουμαστε κυριως με διανυσματα σε διαφορα γεωμετρικα σχηματα, μας δινετε ενα σχημα και μας ζηταει να βρουμε το εμβαδον ενος συγκεκριμενου σημειου του τμηματος αυτου, διαφορες αλλες μπουρδες (το μονο σχετικο με το δημοτικο, που δεν το ζητανε και ποτε, ειναι η ισοτητα τριγωνων) και τελος αναλυτικη αλγεβρα νομιζω... Τριγωνικοι πινακες και αλλα χαζα, που δυστυχως δεν τα θυμαμαι!!

Δε μπορω να πω πως εχεις αδικο, αλλα δεν ισχυει σε ολους αυτο!! Αλλωστε εχω πολλους συμφοιτητες που ηταν υποψηφιοι και στο 5ο πεδιο!! Οσο για τη γεωμετρια δημοτικου, ενταξει ειπαμε, το γα@@σες:P...

Οχι, δεν ειναι ΜΟΝΟ στο πρωτο πεδιο!! Μπαινεις κανονικοτατα και απο το δευτερο πεδιο,χωρις απωλεια μοριων... Οι 2 πρωτοι στο ετος μου, οπως και ενα αλλα αρκετα μεγαλο ποσοστο (μπορω να πως ειμαστε μοιρασμενοι) ηρθανε απο θετικη-τεχνολογικη;)!!

Α οκ δεν το ηξερα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Έχεις δίκιο ακριβώς την ίδια απορία έχω και εγώ......και επίσης τι δουλειά έχει η ψυχολογία στο 1ο πεδίο προσωπικά πιστεύω επιβάλλεται να είναι στο 3ο. (δηλαδή να σοβαρευτούμε είναι πιο σημαντικά τα αρχαία οι ιστορίες από την βιολογία και την ανοσολογία.... (βιολογία γενικής).

Είναι δυνατόν ο δάσκαλος να μην ξέρει βασικές αρχές ανοσολογίας (που έχει να κάνει με μικρά παιδιά που ειναι συγκεντρωμένα σε ένα χώρο ; ).....
εγώ ξέρω ότι κάνουν μαθήματα σχετικά μετην υγεία πχ αγωγή υγείας ή ένα άλλο σχετικά με προβλήματα ακοής κλπ οπότε καλύπτονται σ΄αυτό που λές.Όσο για την ψυχολογία σωστά βρίσκεται εκεί που βρίσκεται.Τί σχέση έχει η βιολογία κατεύθυνσης με τις θεωρίες του Φρόυντ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@..Μυρτώ..@

Νεοφερμένος

Η @..Μυρτώ..@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
...τώρα μάλιστα!!! ανάμεσα σε 42 μαθήματα πώς να περιοριστώ και να ορίσω ως πιο δύσκολο μόνο ένα. Αν και θεωρείται αρκετά πονοκέφαλος η στατιστική Ά και Β(η αλήθεια είναι πως στην εξεταστική δεν χωρούσαμε, σχεδόν αγκαλιά γράφαμε..τόσοι πολλοί το χρωστούσαν) εγώ τα πέρασα σχετικά εύκολα με λίγο διάβασμα. αυτό που ακόμα με βασανίζει είναι η Γνωστική ψυχολογία(μπορεί να φταίει και η αρνητική βαθμολογία που δεν μας αφήνει ούτε μ ένα 5 να το περάσουμε). Άλλο παλούκι for me είναι η Ψυχοπαθολογία και κυρίως η Κλινική που απ την μια θέλω καλό βαθμό και απ την άλλη η ύλη περιλαμβάνει όλο το βιβλίο γεμάτο όρους και περιστατικά. και στα 3 μαθήματα τα βιβλία είναι σαν κοτρόνες...τυχαίο???,,..ΔΕΝ ΝΟΜΊΖΩ !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefteris278

Νεοφερμένος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Γαμισετα...Εγω παντα ειχα απορια γιατι τα παιδαγωγικα ειναι πρωτο πεδιο..Δεν θα επρεπε να μπαινεις απο οποιδηποτε πεδιο αφου κανεις λιγο απο ολα?Τεσπα βγενω οφ τοπικ...
Είναι και στο 2ο πεδίο !!!!

Δεν εχεις δωσει ακομα "Μεθοδους Εκπαιδευτικης Ερευνας". για αυτο το λες αυτο:P!! Εκει να δεις πανηγυρι... Δεν τελειωνει η λιστα οσων το χρωστανε:P!! Btw, τα αποτελεσματα του συγκεκριμενου μαθηματος ακομα τα περιμενουμε:confused:...
Εμάς βγήκαν ! κόπηκα !!! ασε... :/ αυτο σε ποιό εξάμηνο το κάνουμε ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Είναι και στο 2ο πεδίο !!!!


Εμάς βγήκαν ! κόπηκα !!! ασε... :/ αυτο σε ποιό εξάμηνο το κάνουμε ??
Κι εγω ειχα κοπει την πρωτη φορα!! Μην ανησυχεις θα το συνηθισεις:P... Στο Δ' εξαμηνο ειναι αυτο που σου λεω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
εγώ ξέρω ότι κάνουν μαθήματα σχετικά μετην υγεία πχ αγωγή υγείας ή ένα άλλο σχετικά με προβλήματα ακοής κλπ οπότε καλύπτονται σ΄αυτό που λές.Όσο για την ψυχολογία σωστά βρίσκεται εκεί που βρίσκεται.Τί σχέση έχει η βιολογία κατεύθυνσης με τις θεωρίες του Φρόυντ?

:hmm: Η βιολογία κατεύθυνσης είναι κατευθυνόμενη στην βιολογία του κυττάρου και στην βάση των ασθενειών. Αν ένας ψυχολόγος βγαίνει από την σχολή και δε ξέρει βιολογία είναι πολύ επικίνδυνος.


:hmm: Πως μπορεί να μαθαίνει κάποιος για τα προβλήματα ακοής αν δεν ξέρει την βάση όλων αυτών.

Τώρα το τι σχέση έχουν οι θεωρίες του Φρόυντ με την βιολογία νομίζω από την ετοιμολογία της λέξης βιολογία μπορεί κάποιος να βγάλει συμπέρασμα.

Πιστεύω ότι η ψυχολογία πρέπει να ανήκει αποκλειστικά στο 3ο πεδίο όπως όλα τα επαγγέλματα υγείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Semf23

Νεοφερμένος

Ο Semf23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Το πιο δύσκολο μάθημα του τμ. Διοίκησης Τεχνολογίας του Παν. Μακεδονίας θα ήταν το Μοντελοποίηση Λογικών Κυκλωμάτων λόγω των καθηγητών--->



Αλλα είναι επιλογής οπότε θα διαλέξω Στατιστική - Πιθανότητες(δεν ξέρω τον λόγο αλλά καταφέρνει να κόβει περιπου το 80 -90% των φοιτητών που το δίνουν ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
γραμμικη αλγεβρα χαλαρα! :P το δινω και προσεχως μαλιστα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
ιατρικη φυσικη ιατρικα εργαστηρια πρωτο εξαμηνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top