Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Aτιμες Πανελληνιες!!Παντως εχω βρει τι θα διαβασω μολις τελειωσουν :


Όλη η αλήθεια, δοσμένη από τον Τζορτζ Στεφανόπουλο, που έδρασε στο "άβατο ιερό" του πολιτικού συστήματος των ΗΠΑ.

Οι διαπλοκές, πριν και μετά την εκλογή του προέδρου. Ο ρόλος και οι επιρροές των οικονομικών μεγιστάνων, των μυστικών υπηρεσιών, του στρατιωτικοπολιτικού παρασκηνίου, των εταιρειών των οπλικών συστημάτων, του πετρελαίου, του εμπορίου και βέβαια το απαραίτητο σεξ.

Όλα αυτά και άλλα πολλά για τη λειτουργία του πολιτικού συστήματος των ΗΠΑ προβάλλονται ανάγλυφα μέσα από τις σελίδες του βιβλίου του Τζορτζ Στεφανόπουλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.


Τα ράσα κάνουν τον παπά; Κάτι ελαφρύ για αρχή. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Great Expectations (στα Αγγλικά για practise) !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Great Expectations (στα Αγγλικά για practise) !!!
Μα κι εσύ...practise σε γλώσσα του 1860; :P
Κακό, βέβαια, δεν κάνει. Απλώς εμένα μου 'σπασαν τα νεύρα με το άνοιξε-κλείσε το λεξικό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Μα κι εσύ...practise σε γλώσσα του 1860; :P
Κακό, βέβαια, δεν κάνει. Απλώς εμένα μου 'σπασαν τα νεύρα με το άνοιξε-κλείσε το λεξικό. :P

Καλά αυτό ξαναπές το με το λεξικό ... αλλά ή αυτό θα έπαιρνα ή το A tale of two cities.
Οπότε προτίμησα αυτό με τις περισσότερες σελίδες για να μην το τελειώσω γρήγορα .
Άσε που είπα να δω και την ταινία που θα βγει με τη θεά την Helena Bonham Carter.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Καλά αυτό ξαναπές το με το λεξικό ... αλλά ή αυτό θα έπαιρνα ή το A tale of two cities.
Οπότε προτίμησα αυτό με τις περισσότερες σελίδες για να μην το τελειώσω γρήγορα .
Άσε που είπα να δω και την ταινία που θα βγει με τη θεά την Helena Bonham Carter.
A tale of two cities? :inlove: Το τελείωσα την τελευταία εβδομάδα πριν από τις Πανελλήνιες και όντως βγαίνει πολύ πιο γρήγορα (και ευχάριστα ίσως) από τις Μεγάλες Προσδοκίες.

Τα λέμε στις αίθουσες! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
A tale of two cities? :inlove: Το τελείωσα την τελευταία εβδομάδα πριν από τις Πανελλήνιες και όντως βγαίνει πολύ πιο γρήγορα (και ευχάριστα ίσως) από τις Μεγάλες Προσδοκίες.
Τα λέμε στις αίθουσες! :P

Άρα αξίζει να το διαβάσω ... :) Είναι λίγο όμως απαισιόδοξο και σκληρό από ότι είδα στο book review.
Θα το ψάξω πάντως ... Εγώ πριν διάβασα τον Dorian Gray και ήταν επίσης πολύ καλό ...
Είδα και την ταινία μετά (η οποία δεν μου άρεσε πολύ άσχετα που έπαιζε ο Colin Firth) και αποτελειώθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ πάντως αν θέλω να εξασκήσω τα αγγλικά έχω βρει τι θα πάρω.
Dearly Devoted Dexter, και ας είναι ήδη μεταφρασμένο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
το χρονικο του χρονου, stephen hawking... παντα ηθελα να το διαβασω και πραγματικα ειναι φοβερο.. οχι μονο για αυτα που λεει αλλα κυριως γιατι μπορεις να νιωσεις τη δυναμη αυτου του ανθρωπου να κερδισει τη ζωη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
εχει διαβασει κανεις το δογμα του σοκ της naomi klein?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Εγώ έχω διαβάσει το δόγμα του σοκ της naomi campbell.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
εχει διαβασει κανεις το δογμα του σοκ της naomi klein;
Αρκετά ρεαλιστική αποτύπωση της πραγματικότητας (κυρίως οικονομικοπολιτικής). Αρχίζεις να βλέπεις τα πράγματα από διαφορετική οπτική και μπλα μπλα μπλα... Δε θα το πρότεινα για καλοκαίρι, βέβαια. Ψιλοβαρύ μου φάνηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Σπάρκρινγκου, welcome back:D
_________________________
Εγώ λέω να ξεκινήσω το hobbit:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@titi

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hidd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hidd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
εχει διαβασει κανεις το δογμα του σοκ της naomi klein?

Ειναι ενδιαφερον αλλα εχει πολλες ανακριβειες (στα δεδομενα που χρησιμοποει και στις πηγες της) και στρεβλωνει σε πολλα σημεια τις αποψεις του Φριντμαν, καθως απομονωνει κομματια του λογου του out of context. Να το διαβασεις δεν ειναι δυσκολο αλλα θα σου προτεινα να διαβασεις και το Καπιταλισμο και Ελευθερια του Φριντμαν, για να κρινεις και μονος σου την κριτικη της Klein.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Τα Ελληνικά του Λιαντίνη άρχισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.

Mουαχαχαχα :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.

roseflower

Νεοφερμένος

Η roseflower αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
50 αποχρωσεις του γκρι. Η απελευθερωση.. Τελειωνει και το τριτο βιβλιο.. =/

Πι.Ες: απιστευτα βιβλια κ τα τρια(ειναι τριλογια για οσους δεν γνωριζουμ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top