Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
δεν εννοω πως δε καταλαβαινω την υποθεση, αλλα διηγειται κατι κ στο επομενο κεφαιλαιο αναφερεται σε αλλουσ
καταλαβαινω πως ολοι αυτοι οι διαφορετικοι χαρακτηρεσ συνδεονται με καποιο τροπο μεταξυ τουσ,οταν λεω οτι με μπερδεψε εννοω οτι στην αρχη τουλαχιστον πηδαει απο τον ενα ηρωα στον αλλο .απο εκει που αναφερεται στο τσαρλι κ στη σαλι μετα μιλαει για αυτουσ τουσ τυπους στο καφενειο κ απο εκει μεταφερεται σε αυτη τη κοπελια που μεινε εγκυος για μερικεσ σελιδεσ κ μετα δεν την ξεναναφερει μεχρι το σημει που χω φτασει τουλαχιστον
Ναι,μετά όλοι συνδέονται...Θα μπερδευτείς και λίγο στην συνέχεια,γιατί υπάρχουν πολλά ονόματα,αλλά με λίγη προσοχή θα καταλάβεις τα πάντα:)
Είναι ένα βιβλίο 957 σελίδων,οπότε σε κάποια σημεία δεν θα θυμάσαι πράγματα κλπ.Είναι λογικό αυτό,και σε μένα έτυχε.:)
Απλώς να θυμάσαι λίγο τα ονόματα,και να μην παρατάς το βιβλίο για μέρες,γιατί εύκολα θα ξεχάσεις τα ονόματα και τις καταστάσεις.Εγώ το διάβασα σε 4 μέρες περίπου.
Άξιζε τα λεφτά του και τον χρόνο που έδωσα.Πολύ καλό βιβλίο.
Πάντως,αν δεν το έχεις ήδη κάνει,σου προτείνω το βιβλίο του Κινγκ "Το κινητό".Πολύ καλό βιβλίο και έχει 440 σελίδες.Μου άρεσε όλη η πλοκή:no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena___*

Νεοφερμένος

Η elena___* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
μολις τελειωσα το TWILIGHT και τωρα εχω πορωθει με Αγκαθα Κριστι...''ενα αλλοθι για τρια εγκληματα''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
λεο μπουσκαλια-΄΄να ζεις, να αγαπας και να μαθαινεις΄΄ βιβλιο οροσημο στη ζωη μου! το προτεινω ανεπιφιλακτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Εγω αυτην την περιοδο διαβαζω τα απομνημονευματα του Μαρκου Βαφειαδη, μαζι με το" Ο συμμοριτοπολεμος" εκδοσης ΓΕΣ. Εχει πολλη πλακα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
διαβάζω το ''ΟΔΗΓΟΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗS ΤΗΣ S.A.S'':):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flo0ra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φλωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
λεο μπουσκαλια-΄΄να ζεις, να αγαπας και να μαθαινεις΄΄ βιβλιο οροσημο στη ζωη μου! το προτεινω ανεπιφιλακτα!

Υπεροχο βιβλιο.Γενικα ο μπουσκαλια μιλα αμεσα και κατευθειαν στην ψυχη σου.Ειναι καποια κομματια που οταν τα διαβασα στη β γυμνασιου μου φανηκαν αερολογιες αλλα με τα χρονια αυτα τα λογια ξεδιπλωνονται και εχω flash back σε αποσπασματα και σκεψεις που εκανα τοτε.
Το προτεινω και εγω σε ολους χωρις δευτερη σκεψη!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Υπεροχο βιβλιο.Γενικα ο μπουσκαλια μιλα αμεσα και κατευθειαν στην ψυχη σου.Ειναι καποια κομματια που οταν τα διαβασα στη β γυμνασιου μου φανηκαν αερολογιες αλλα με τα χρονια αυτα τα λογια ξεδιπλωνονται και εχω flash back σε αποσπασματα και σκεψεις που εκανα τοτε.
Το προτεινω και εγω σε ολους χωρις δευτερη σκεψη!!!:no1:


+1


Το Κεφαλαιο, Καρλ Μαρξ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Το Κεφαλαιο, Καρλ Μαρξ...
ειναι ωραιο?
εχεις διαβασει απο τον ιδιο,το κομμουνιστικο μανιφεστο?σκεφτομαι να το παρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
τι ωραιο δεν ειναι μυθιστορημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Μετά το Να σου πω μια ιστορία,η συνέχειά του:Βασίσου πάνω μου

Χόρχε Μπουκάι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ο Άρχοντας των Δαχτυλιδιών, Οι Δύο Πύργοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Ο κόσμος της Σοφίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
1984
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

KostasMetalhead

Νεοφερμένος

Ο KostasMetalhead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εγώ διαβάζω το De Bello Gallico του Ιουλίου Καίσαρος!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.

Καλή επιλογή!!!Το τέλος θα σου φανεί παράξενο στην αρχή,αλλά μετά θα αναγνωρίσεις την αξία αυτού.:)

Καλή συνέχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ξερει κανεις αμα υπαρχει μεταφρασμενο το βιβλιο του Carl von Clausewitz, "On War"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Το Κεφαλαιο, Καρλ Μαρξ...

De Bello Gallico του Ιουλίου Καίσαρος!!!!
:!: Καλα, και ειναι ενδιαφεροντα;
Εγω διαβαζω την ηθικη του Σπινοζα!..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Καλή επιλογή!!!Το τέλος θα σου φανεί παράξενο στην αρχή,αλλά μετά θα αναγνωρίσεις την αξία αυτού.:)

Καλή συνέχεια!

Ναι, ήταν! Το τέλειωσα προχτές.
Είναι πολύ ανατρεπτικό, όντως. Δε μπορούσα να προβλέψω με τίποτα τι θα γίνει στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Εγώ διαβάζω το De Bello Gallico του Ιουλίου Καίσαρος!!!!
Στα λατινικά ελπίζω.Πλάκα πλάκα, παλιότερα, αυτό και το "de bello Punico" τα δίνανε στις εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top