Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Παιδιά εγώ έχω πορωθεί με τον Οδυσσέα Μούρ!Είναι μια σειρά από βιβλία και λέγεται "Τα τέσσερα κλειδιά" και είναι απίθανη!!Μέσα σε μια βδομάδα σχεδόν διάβασα τα πρώτα 4 βιβλία(1.Η πύλη του χρόνου, 2.Ο μυστικός λαβύρινθος, 3.Το σπίτι με τους καθρέπτες, 4.Το νησί με τις μάσκες) και σήμερα θα αρχήσω το πέμπτο(Οι πέτρινοι φύλακες)!!!Είναι ένα απίθανο φανταστικό μυθιστόρημα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Α! αυτόν τον καιρό διαβάζω ξένη λογοτεχνεία και συγκεκριμένα Αγγλική λογοτεχνεία "Victoria Hislop-Ο Γυρισμός"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
εγω τελειωνω τη δικη του φραντς καφκα!!!!κορυφη!:):):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Διαβάζω ένα βιβλίο του Στήβεν Κινγκ και συγκεκριμένα το "Το τέλος της αθωότητας" ή Στάσου πλάι μου.Έχει γίνει και ταινία.Χτες το άρχισα λίγο,σήμερα το τελειώνω.Πολύ καλό βιβλίο και το προτείνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maridaki

Νεοφερμένος

Η maridaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ο κόσμος της Σοφίας.
Χμμμ.... το εχω ακουστα και ηθελα πολυ να το παρω...οταν το τελειωσεις πες και μια γνωμη...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Όλα σου τα'μαθα μα ξεχασα μια λέξη.
Μπουραντάς

Καλούλι.:)
-----------------------------------------
Χμμμ.... το εχω ακουστα και ηθελα πολυ να το παρω...οταν το τελειωσεις πες και μια γνωμη...:)

ΦΟΒΕΡΟ βιβλίο κατ'εμέ.Αξίζει να το διαβάσεις ειδικά αν σου αρέσουν οι ''φιλοσοφικοΰπαρξιακοί '' προβληματισμοί.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Ο κόσμος της σοφίας είναι θαυμάσιο για αρχάριους στη φιλοσοφία (σαν εμένα π.χ.):xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
διαβάζω ένα του Σέρλοκ Χολμς που ανακάλυψα προχτές θαμμένο μέσα σε μια κούτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
"Behold, I am not Gandalf the grey, whom you betrayed. I am Gandalf the white, who has returned from death."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Ο κόσμος της σοφίας είναι θαυμάσιο για αρχάριους στη φιλοσοφία (σαν εμένα π.χ.):xixi:
Χαρουλα, ειχες πει πιο παλια για κατι αλλα φιλοσοφουπαρξιακα βιβλια για πιο προχωρημενους.. Τι εννοουσες; (hint: πες τιτλους.. :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
DAN BROWN-ΚΩΔΙΚΑΣ DA VINCI
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Σουν Τζου - Η Τεχνη του Πολεμου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Χαρουλα, ειχες πει πιο παλια για κατι αλλα φιλοσοφουπαρξιακα βιβλια για πιο προχωρημενους.. Τι εννοουσες; (hint: πες τιτλους.. :P )
Ειρωνικό είναι αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Χμμμ.... το εχω ακουστα και ηθελα πολυ να το παρω...οταν το τελειωσεις πες και μια γνωμη...:)

μια ωραια εισαγωγη στην ιστορια της φιλοσοφιας με μια απλη ιστορια να το κανει πιο ευχαριστο.

πολυ ωραιο βιβλιο του ιδιου συγγραφεα ειναι "το μυστηριο της τραπουλας"
εκδοσεις λιβανης
-----------------------------------------
Ειρωνικό είναι αυτό;

σου ειπε να αναφερεις τιτλους οϊμέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
ξέρω γω;
Κορνήλιος Καστοριάδης π.χ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
μια ωραια εισαγωγη στην ιστορια της φιλοσοφιας με μια απλη ιστορια να το κανει πιο ευχαριστο.

πολυ ωραιο βιβλιο του ιδιου συγγραφεα ειναι "το μυστηριο της τραπουλας"
εκδοσεις λιβανης
-----------------------------------------


σου ειπε να αναφερεις τιτλους οϊμέ
:P

Το μυστηριο της τραπουλας ειναι κι αυτο το ιδιο μυστηριωδες και γοητευτικο οπως και η Σοφια.. :iagree:

Ξερεις αλλα παρομοια, φιλοσοφικα αλλα οχι σε πολυ βαρυ δοκιμιακο στυλ;

ξέρω γω;
Κορνήλιος Καστοριάδης π.χ.
Εχεις συγκεκριμενο βιβλιο του κατα νου, ή να τα ψαξω ολα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
:P

Το μυστηριο της τραπουλας ειναι κι αυτο το ιδιο μυστηριωδες και γοητευτικο οπως και η Σοφια.. :iagree:

Ξερεις αλλα παρομοια, φιλοσοφικα αλλα οχι σε πολυ βαρυ δοκιμιακο στυλ;


Εχεις συγκεκριμενο βιβλιο του κατα νου, ή να τα ψαξω ολα;

ειναι και το θεωρημα του τυρμπουσον αρκετα ωραιο. της Leila Haddad
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
(ξανα)διαβάζω το Ερωτευμένο Σύννεφο του Ναζίμ Χικμέτ... Πάρα πολύ ωραίο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Derren Brown - Tricks Of The Mind
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Traveller

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
:inlove:PS I love you - Cecilia Ahern:inlove:(Tο διαβαζω για χιλιοστη φορα!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top