Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Λοιπόν,μετά απο αρκετές μερούλες,τελείωσα το βιβλίο του Στήβεν Κινγκ "Το κοράκι".
Ήταν πολύ καλό,άξιζε...
Να δω ποιό βιβλίο θα αρχίσω τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Μόλις ξεκίνησα το Catch-22 του Joseph Heller... Το έχει διαβάσει κανείς αν μου πει αν αξίζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Μόλις ξεκίνησα το Catch-22 του Joseph Heller... Το έχει διαβάσει κανείς αν μου πει αν αξίζει?
Πλάκα πλάκα,χτες που είχα πάει σε ένα μεγαλοβιβλιοπωλείο,το έπιασα στα χέρια μου και το χάζευα(τελικά δεν το πήρα,πήρα κάτι άλλα βιβλία που τα έψαχνα;))...Μεγάλο βιβλίο(635 σελίδες)...Νομίζω ότι θα το πάρω,μια άλλη φορά(την άλλη βδομάδα ίσως,κάθε εβδομάδα σχεδόν,αγοράζω βιβλία:D).
Είναι σατυρικό και αντιπολεμικό,απ'όσο είδα...Μου αρέσει η σάτυρα,αλλά η καλή σάτυρα...:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒΙΚΑΚΙ36421

Νεοφερμένος

Η Βίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Εγώ διαβάζω το ΕΡΩΤΑΣ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ!Είναι πραγματικά τέλειο βιβλίο!Και είναι και αληθινή ιστορία προπάντων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Διαβάζω τη μαύρη τουλίπα του Δούμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Ξεκίνησα να ξαναδιαβάσω, μιας και το είχα σταματήσει σ' ένα σημείο το

"Τι στο μπιπ ξέρουμε;"

Στην υπογραφή μου θα δείτε και ένα απόσπασμα :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ο Άρχοντας των Δαχτυλιδιών, Η Συντροφιά του Δαχτυλιδιού - Το Δαχτυλίδι φεύγει για το νότο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
τωρα διαβαζω το ''σφαγη στο μαρακες-ζεραρ ντε βιλλιε'' αφου τελειωσα πριν 2 μερες το ''αντιποινα για την πτηση 800'' απο τον ιδιο συγγραφεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Ξεκίνησα να ξαναδιαβάσω, μιας και το είχα σταματήσει σ' ένα σημείο το

"Τι στο μπιπ ξέρουμε;"

Στην υπογραφή μου θα δείτε και ένα απόσπασμα :xixi:
Ωραίος!
Εντυπωσιακά αυτά που αναφέρει, και επειδή δεν έχει συνέχεια σα βιβλίο, το αφήνεις και το συνεχίζεις όταν,αν και όποτε σου κάνει κέφι, -καλή ώρα...

Είχα πάντως την αίσθηση ότι δεν ήταν και τρομερά αξιόπιστα αυτά που αναφέρει, μια αίσθηση απλώς
Κάποια πειράματα που αναφέρει ότι έγιναν και δυστυχώς δε μπορώ να το διασταυρώσω μου φάνηκαν κάπως... βολικά για να στηρίξουν θέσεις της στιγμής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Μόλις τελείωσα τα "απομεινάρια μιας μέρας" του Καζούο Ισιγκούρο και ξεκίνησα το "η βουή και η μανία" του Ουίλλιαμ Φώκνερ...:)
Το πρώτο είναι ένα εκπληκτικό βιβλίο που ασχολείται κυρίως με τη ψυχοσύνθεση του ήρωα, τις αναμνήσεις της ζωής του ως μπάτλερ, αυτά που μπορούσαν να γίνουν αλλά δεν έγιναν. Όλως παραδόξως το τέλος είναι μάλλον αισιόδοξο, όταν μία σελίδα πριν ήμουν σχεδόν βέβαιη ότι δε θα είναι. Είναι ένα από τα ελάχιστα βιβλία που μου άρεσαν ενώ δε συμπαθούσα τον κεντρικό χαρακτήρα.
Όσον αφορά το δεύτερο, ακόμα βρίσκομαι στο εισαγωγικό σημείωμα με την παρουσίαση των χαρακτήρων, άρα μάλλον δύσκολο να εκφέρω γνώμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
τωρα διαβαζω το ''σφαγη στο μαρακες-ζεραρ ντε βιλλιε'' αφου τελειωσα πριν 2 μερες το ''αντιποινα για την πτηση 800'' απο τον ιδιο συγγραφεα.
Παίρνεις και εσύ το Βήμα,ε;Καλά κάνεις:D
Διάβασα μέσα σε μια μέρα το "Λύση 687".Καλό ήταν:D
Τα έχω πάρει όλα μέχρι στιγμής:D
Το "Αντίποινα για την πτήση 800" ήταν καλό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Παίρνεις και εσύ το Βήμα,ε;Καλά κάνεις:D
Διάβασα μέσα σε μια μέρα το "Λύση 687".Καλό ήταν:D
Τα έχω πάρει όλα μέχρι στιγμής:D
Το "Αντίποινα για την πτήση 800" ήταν καλό;
ναι ηταν αρκετα καλο,ειχε ενδιαφερουσα πλοκη.σημερα ξεκιναω το ''σκοτωσε τον πλησιον σου'' απο τον ιδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
ναι ηταν αρκετα καλο,ειχε ενδιαφερουσα πλοκη.σημερα ξεκιναω το ''σκοτωσε τον πλησιον σου'' απο τον ιδιο.
Χαχα οκ και εγώ το πήρα το "σκότωσε τον πλησίον σου".Ξέρεις μέχρι πότε είναι αυτή η σειρά;Απ'όσο ξέρω,έχουν μεταφραστεί πάρα πολλά βιβλία του Βιλλιέ στα Ελληνικά!Πάντως,για να περνάει η ώρα είναι μια χαρά!Κάθομαι το βράδυ στο μπαλκόνι με το αεράκι και διαβάζω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Χαχα οκ και εγώ το πήρα το "σκότωσε τον πλησίον σου".Ξέρεις μέχρι πότε είναι αυτή η σειρά;Απ'όσο ξέρω,έχουν μεταφραστεί πάρα πολλά βιβλία του Βιλλιέ στα Ελληνικά!Πάντως,για να περνάει η ώρα είναι μια χαρά!Κάθομαι το βράδυ στο μπαλκόνι με το αεράκι και διαβάζω:D
συνηθως σε αυτες τις σειρες βγαινουν 20 βιβλια.αλλα μπορει να εχει και περισσοτερα,δεν το αποκλειω.οσα δεν βγουν απο την εφημεριδα,μπορεις να τα βρεις απο τις εκδοσεις παπυρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Άρα σε 3 βδομάδες θα τελειώσει η σειρά,με 4 βιβλία την εβδομάδα!Μέχρι 12-13 Σεπτεμβρίου θα έχει τελειώσει,λογικό αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
εγω διαβαζω αρχαια α, β,γ γυμνασιου και α λυκειου....:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
εγω διαβαζω αρχαια α, β,γ γυμνασιου και α λυκειου....:P:P:P
Διάβασε καλύτερα Ισοκράτη,Πλάτωνα,Όμηρο,Αριστοτέλη και λοιπά και άσε τα ΗΛΙΘΙΑ σχολικά βιβλία:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
εγω διαβαζω αρχαια α, β,γ γυμνασιου και α λυκειου....:P:P:P

Όλοι έχουμε προβλήματα αλλά δε χρειάζεται να έχεις τόσο βίαια ξεσπάσματα. Όλα θα πάνε καλά… :)

























































:!::!::wow::p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Όλοι έχουμε προβλήματα αλλά δε χρειάζεται να έχεις τόσο βίαια ξεσπάσματα. Όλα θα πάνε καλά… :)

























































:!::!::wow::p

Oύτε εσύ το πιστεύεις,ε;Άσε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top