Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
twilight-stephen meyers

θα προτιμουσα με 1000 να το διαβασω στα αγγλικα αλλα το παρηγγειλε η μανα μου οποτε....αφου το διαβαζω και εμτρα το κανω μεταφραση στα αγγλικα :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bicoolini

Νεοφερμένος

Η bicoolini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εγώ το τελείωσα τώρα,τα Χριστούγεννα!(το "twilight)
Πολύ ωραίο είναι!Σε κρατάει σε αγωνία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Edgar Wallace - Το παιχνίδι της τυλφόμυγας.


Πολύ ωραίο βιβλίο εκ της κλασσικής λογοτεχνίας, με τη γνωστή πλοκή του πανέξυπνου Wallace.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bon Jovi

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ματωμένα Χώματα. Καιρό ήθελα να το διαβάσω. Τα σπάει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris96ar

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
σερλοκ χολμσ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Εγώ διαβάζω το Being and Nothingness του Jean-Paul Sartres. Διάβασα πέρισυ τον πρόλογο και φέτος λέω να διαβάσω και το πρώτο κεφάλαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εγώ διαβάζω το Being and Nothingness του Jean-Paul Sartres. Διάβασα πέρισυ τον πρόλογο και φέτος λέω να διαβάσω και το πρώτο κεφάλαιο.

Προσπαθεις να μην ξεπερασεις τα 2.3 βιβλια το χρονο που διαβαζει ο μεσος ανθρωπος ε;:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Ε, αν σκεφτείς ότι το τελευταίο βιβλίο που διάβασα πριν από αυτόν τον πρόλογο ήταν κάποιο του Stephen King στη δευτέρα λυκείου, τότε μάλλον ρίχνω πολύ το μέσο όρο.

Είμαι και εγώ ένα παιδί των media.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Το χάρυ πότερ το 7 στα αγγλικά.
Πόρωση.
Αν και δεν τα καταλαβαίνω όλα.
Αλλά το γενικό νόημα το'πιασα.
Είμαι στις 100κάτι σελίδες....
Βασικά προσπερνάω τις περιγραφές, γιατί μου την δίνουν(εντάξει όχι πάντα, όταν τα βρίσκω σκούρα μόνο:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valia_92

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
το πορτραιτο του dorian grey.. το ειχα ξαναδιαβασει στο γυμνασιο στα αγγλικα, σε μια περιεργη εκδοση που ηταν για παιδια που μαθαινουν αγγλικα(κατι σαν περιληψη, και χρησιμοποιουσε πιο απλες λεξεισ)..
τωρα που το διαβαζω ολοκληρο, εχω κολλησει... ειναι απλα θεικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
"ΚουκΛίνα."
Ένα εφηβικό μυθιστότημα.
Υπέροχο είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Το χάρυ πότερ το 7 στα αγγλικά.
Πόρωση.
Αν και δεν τα καταλαβαίνω όλα.
Αλλά το γενικό νόημα το'πιασα.
Είμαι στις 100κάτι σελίδες....
Βασικά προσπερνάω τις περιγραφές, γιατί μου την δίνουν(εντάξει όχι πάντα, όταν τα βρίσκω σκούρα μόνο:D)


Στα χαζοβιβλία του τύπου χάλι ποτερ , έβρακον, ΠουΛινες και λοιπές ανοησίες, όντως, είναι καλύτερα να τις προσπερνάς. :D

Όταν όμως διαβάζεις σοβαρή λογοτεχνία, δε μπορείς να τις παραλείψεις, χάνεις το μπούσουλα , τελειώνεις το βιβλίο και μετά δεν έχεις καταλάβει 100% την υπόθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από qwertyuiop2:
Στα χαζοβιβλία του τύπου χάλι ποτερ , έβρακον, ΠουΛινες και λοιπές ανοησίες, όντως, είναι καλύτερα να τις προσπερνάς. :D

Όταν όμως διαβάζεις σοβαρή λογοτεχνία, δε μπορείς να τις παραλείψεις, χάνεις το μπούσουλα , τελειώνεις το βιβλίο και μετά δεν έχεις καταλάβει 100% την υπόθεση.
Ο Χάρυ πότερ, δεν είναι χαζοβιβλίο, είναι πόρωση. Πίστεψέ με. Και εγώ αυτό έλεγα πριν το διαβάσω.
Όσο για τις περιγραφές σίγουρα θα πρόσεξες ότι το διαβάζω στα αγγλικά. Φυσικά όταν το διάβαζα στα ελληνικά, το ίδιο βιβλίο, δεν παρέλειπα ούτε γραμμούλα. Όμως τώρα, είναι εξαιρετικά δύσκολο, να μην χαθείς μέσα στις τόσες λέξεις, στις μεγάλες προτάσεις...

Αρχική Δημοσίευση από fabulous:
"ΚουκΛίνα."
Και εγώ το έχω διαβάσει. Καλούτσικο. Άμα σου αρέσουν αυτού του τύπου έχω να σου προτείνω πολλά! Δυστυχώς τα έχω διαβάσει όλα, και πλέον προσπαθώ να βρω μόνο καινούρια, τα παλιά τα έχω διαβάσει όλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ο αδερφός μου τα διαβάζει τα χάρυ ποτερ, εγώ τα ξεφυλλίζω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Και εγώ το έχω διαβάσει. Καλούτσικο. Άμα σου αρέσουν αυτού του τύπου έχω να σου προτείνω πολλά! Δυστυχώς τα έχω διαβάσει όλα, και πλέον προσπαθώ να βρω μόνο καινούρια, τα παλιά τα έχω διαβάσει όλα...
Kι εγώ έχω διαβάσει πολλά τέτοια. Βασικά τρελαίνομαι για τέτοιου είδους βιβλία, αλλά καμιά φορά με πιάνει να διαβάσω κάτι πιο σοβαρό. Βέβαια σπάνιο φαινόμενο, τα βιβλία τα θέλω για ψυχαγωγία κι όχι για να κουράζομαι και να μην καταλαβαίνω Χριστό απ' όσα λέει μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
"το ποταμι ζηλεψε"...
η χριστινα παλευε με εφιαλτες της παιδικης της ζωης που εβγαιναν αληθινοι.ομως παντα καταφερνε να τους παλευει και να βγαινει πιο δυνατη...εφειβη πια βλεπει τη ζωη της να γινεται βιβλιο...
ενα δυνατο μυθηστοριμα που μιλαει για την αγαπη για τη ζωη μεσα απο τα λεγομενα μιας εφειβης...
συστημενο απο ενα βιβλιο που ηταν αυτη η περιληψη...απο το ιδιο ομως πισω εγραφε διαφορετικα πραγματα...αλλα με το ιδιο νοημα στο εσωτερικο του βιβλ
ιου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
"Γεννήθηκα Ελληνίδα" Μελίνα Μερκούρη

Για μια εργασία το χρειάστηκα και πραγματικά αξίζει τον κόπο! Είναι υπέροχο ως προσωπική αφήγηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από fabulous:
Kι εγώ έχω διαβάσει πολλά τέτοια. Βασικά τρελαίνομαι για τέτοιου είδους βιβλία, αλλά καμιά φορά με πιάνει να διαβάσω κάτι πιο σοβαρό. Βέβαια σπάνιο φαινόμενο, τα βιβλία τα θέλω για ψυχαγωγία κι όχι για να κουράζομαι και να μην καταλαβαίνω Χριστό απ' όσα λέει μέσα.
Και εγώ ακριβώς αυτό!
Πηγαίνω για καλό βιβλίο, και καταλήγω με την αλήθεια ολόγυμνη ή την πατατίνα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Έκφραση έκθεση για το Γενικό Λύκειο - Θεματικοί κύκλοι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Στο φάρο - Βιρτζίνια γουλφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top