Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Γομμορα.
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΒΙΒΛΙΟ!
βαθια αναλυση στην οικονομια της παγκοσμιοποιησης και στην καμορρα(μαφια) της ιταλιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Η καταγωγή της οικογένειας, της ατομικής ιδιοκτησίας και του κρατους, του Φ. Ενγκελς.

Ωραιο βιβλιαρακι, περιγραφει συν τοις αλλοις, με λιγο μπερδευτικο τροπο βεβαια, το πως απο τις μητριαρχικες οικογενειες καταληξαμε στην ανδροκρατια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
H Έβδομη Μάστιγα της Ann Benson. To πρώτο βιβλίο που διαβάζω στα ελληνικά έπειτα από πολύ καιρό (πάει το Proficiency, ουφ!)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ginak

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
"Κόκκινος Θυμός"

Μερακλήδικο και ωραίο βιβλίο, σε βοηθάει να καταλάβεις κάποια πράματα, να ψαχτείς λίγο περισσότερο.
Το έχω διαβάσει νομίζω! Ποιανού συγγραφέα είναι;
-----------------------------------------
Τώρα διαβάζω το "Ούτε το όνομά μου" της Thea Halo. Αναφέρεται στον Πόντο και τον ξεριζωμό του από τη Μ. Ασία εξαιτίας των Τούρκων! Αρκετά ενδιαφέρον βιβλίο για όσους ενδιαφέρονται για την ιστορία αυτού του λαού! (Περιέχει ιστορικά γεγονότα):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μολις τελείωσα 2 clan novels της σειρας Vampire the masquerade τα Malkavian και Giovanni (μολις κυκλοφορησαν μετεφρασμενα τα τσιμπησα :D ) και τωρα θα συνεχισω το βιβλιο που διαβαζα πριν, του Ενγκελς. Μετα πρεπει να τελειωσω κατι διηγηματα του Lovecraft καθως και να διαβασω το "Το καλυτερο που μπορει να συμβει σε ενα κρουασαν" που μου εκανε δωρο η αδερφη μου. Μετα εχω κατι βιβλια του Einstein και 2 του Νιτσε να τελειωσω. Omg εχω και εξεταστικη AAAAA :(

A και μετα θελω να διαβασω ολα τα υπολοιπα της σειρας Vampire, δηλαδη αλλες 10 νουβελες. Αχχχχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Μολις τελείωσα 2 clan novels της σειρας Vampire the masquerade τα Malkavian και Giovanni (μολις κυκλοφορησαν μετεφρασμενα τα τσιμπησα :D ) και τωρα θα συνεχισω το βιβλιο που διαβαζα πριν, του Ενγκελς. Μετα πρεπει να τελειωσω κατι διηγηματα του Lovecraft καθως και να διαβασω το "Το καλυτερο που μπορει να συμβει σε ενα κρουασαν" που μου εκανε δωρο η αδερφη μου. Μετα εχω κατι βιβλια του Einstein και 2 του Νιτσε να τελειωσω. Omg εχω και εξεταστικη AAAAA :(

Ααααααααααχ <3 Έχω διαβάσει τα άπαντα από διηγήματά του και είναι κορυφαία!

(Διαβάζω Neil Gaiman, 2 κόμιξ πάνω στην death που έφερε ο αδερφός μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ααααααααααχ <3 Έχω διαβάσει τα άπαντα από διηγήματά του και είναι κορυφαία!

Κι εγω ετσι νομιζα μεχρι που ανακαλυψα ενα βιβλιο του που δεν ειχα διαβασει :D Ισως υπαρχουν κι αλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Μολις τελείωσα 2 clan novels της σειρας Vampire the masquerade τα Malkavian και Giovanni (μολις κυκλοφορησαν μετεφρασμενα τα τσιμπησα :D ) και τωρα θα συνεχισω το βιβλιο που διαβαζα πριν, του Ενγκελς. Μετα πρεπει να τελειωσω κατι διηγηματα του Lovecraft καθως και να διαβασω το "Το καλυτερο που μπορει να συμβει σε ενα κρουασαν" που μου εκανε δωρο η αδερφη μου. Μετα εχω κατι βιβλια του Einstein και 2 του Νιτσε να τελειωσω. Omg εχω και εξεταστικη AAAAA :(

A και μετα θελω να διαβασω ολα τα υπολοιπα της σειρας Vampire, δηλαδη αλλες 10 νουβελες. Αχχχχ

No comments:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Είναι λίγο αντιφατικό, έτσι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Το θεώρημα του παπαγάλου.

Έχω ακούσει ότι είναι τέλειο βιβλίο...Μπαίνεις μέσα στον κόσμο των μαθηματικών...
Είναι μυθιστόρημα; Πώς σου φαίνεται;Eίναι καλό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Κάτω απ' την καρδιά της-Βούλα Μάστορη...
Δεν είμαι πολύ σίγουρη για το όνομα...Κάπως έτσι τελοσπάντων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Κι εγω ετσι νομιζα μεχρι που ανακαλυψα ενα βιβλιο του που δεν ειχα διαβασει :D Ισως υπαρχουν κι αλλα.

Για πες τίτλους να είμαι σίγουρη! Εγώ έχω:
Άπαντα 1 Τα βουνά της τρέλας
Άπαντα 2 Ντάγκον
Άπαντα 3 Ο κυνηγός του σκότους
Άπαντα 4 Η κατάρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
εγω μολις τελιωσα τον αλχημιστη του paulo coelho.... αλλλα αυτες τις μερες διαβαζω οτιδηποτε εχει σχεση με η/υ.... δε ξερω γιατι.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Για πες τίτλους να είμαι σίγουρη! Εγώ έχω:
Άπαντα 1 Τα βουνά της τρέλας
Άπαντα 2 Ντάγκον
Άπαντα 3 Ο κυνηγός του σκότους
Άπαντα 4 Η κατάρα

Χμ δεν τα εχω ολα κοντα μου, θα σου πω αυτα που θυμαμαι:

Ο Τυμβος
Η ονειρική αναζήτηση της αγνωστης Κανταθ
Η περιπτωση του Τσαρλς Ντεξτερ Γουορντ
Ο τρομος του Ντανγουιτς

αυτα θυμαμαι απεξω παντως στα δικα σου λεει Απαντα μπροστα επομενως μαλλον 8α ειναι καποια ολοκληρωμενη συλλογη.
Απο που τα πηρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Χμ δεν τα εχω ολα κοντα μου, θα σου πω αυτα που θυμαμαι:

Ο Τυμβος
Η ονειρική αναζήτηση της αγνωστης Κανταθ
Η περιπτωση του Τσαρλς Ντεξτερ Γουορντ
Ο τρομος του Ντανγουιτς

αυτα θυμαμαι απεξω παντως στα δικα σου λεει Απαντα μπροστα επομενως μαλλον 8α ειναι καποια ολοκληρωμενη συλλογη.
Απο που τα πηρες;

(Εκδόσεις κάκτος γιατί μου διέφυγε χθες)

Από την έκθεση βιβλίου που γίνεται στον πεζόδρομο της Δ.Αρεοπαγίτου τ'αγοράσαμε.. Τα τρία πρώτα είναι τεράστια (γύρω στις 600σελ. το καθένα) ενώ το τέταρτο περιέχει μερικές ιστορίες από αυτά τα 3. Α! Όντως όλα είναι:

https://el.wikipedia.org/wiki/Χάουαρ...F_.CE.AD.CF.81.CE.B3.CE.BF_.CF.84.CE.BF.CF.85

(πήγαινε στο έργο του) (:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
αυτος ηταν ρατσιστης????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
"Ο Καπετάν Μιχάλης" του Νίκου Καζαντζάκη

Το τέλειο βιβλίο για 'μένα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
αυτος ηταν ρατσιστης????

Προσωπικα δεν το εχω ψαξει στα διηγηματα του γιατι εστιαζομαι στο φανταστικο τους μερος περισσοτερο αλλα αποσο βλεπω στο λινκ ηταν οντως. Νταξ γενικα τοτε οι καιροι ηταν περιεργοι και δε μου κανει εντυπωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top