Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Το κορίτσι με το τατουάζ..μετά την ταινία αποφάσισα να ξεκινήσω να διαβάζω την τριλογία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
οδος αβυσσου αριθμος 0 .
πολυ καλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Κομμένα λουλούδια-Νικόλ Αννα Μανιάτη

Για 2η φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Το κορίτσι με το τατουάζ..μετά την ταινία αποφάσισα να ξεκινήσω να διαβάζω την τριλογία..

Την αγγλική έκδοση?

Υ.Γ. : Γενικά, βρε παιδιά συμπεριλάβετε και μία μικρή περίληψη ή/και εντυπώσεις.
Είναι πιο ενδιαφέρον και παίρνουμε και ιδέες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Περηφάνεια και προκατάληψη (Τζέιν Όστιν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Την αγγλική έκδοση?

Υ.Γ. : Γενικά, βρε παιδιά συμπεριλάβετε και μία μικρή περίληψη ή/και εντυπώσεις.
Είναι πιο ενδιαφέρον και παίρνουμε και ιδέες.
Οχι την ελληνικη,το βρηκα σε ενα βιβλιοπωλειο και μολις το ειδα το πηρα..δεν ηταν στα σχεδια μου απο πριν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Ακούω ότι είμαι πολύ καλύτερα από τις ταινίες (τις σουηδικές).
Όπως συμβαίνει συνήθως δηλαδή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
η λογικη της παρανοιας-ΣΤ.ΡΑΜΦΟΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Στο τέλος της Γης-Νταβιντ Γκρόσμαν
Απόψε το ξεκινώ. Το έχει διαβάσει κανένας άλλος???

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 9789600352856b.jpg
    9789600352856b.jpg
    89.5 KB · Εμφανίσεις: 88

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Ἀρχίζω τὴν Ουτοπία τοὺ Τόμας Μουρ (λόγῳ σχολικῆς ἐργασίας). Ἐλπίζω νὰ ἀποδειχθεῖ καλό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Το Τεστ
αγγλιστι: the maze runner απο James Dashner

λοιπον και μια περιληψη(με τη δικη μου επιμελεια παντα:P):
ομαδα παιδιων με απωλεια μνημης κλεισμενοι μεσα σε κατι-σαν φρουριο,το οποιο βρισκεται στη μεση μυστηριου λαβυρινθου. εξω φοβερα τερατα παραμονευουν και ποτε-ποτε πεθαινει και κανενας.καινουργια παιδια ερχονται,ολα λειτουργουν σα ρολοι, ωσπου ερχεται και ο Τομας και απο τοτε παραξενα πραγματα συμβαινουν σε αυτο το παραξενο τοπιο.

και μια γνωμη: λοιπον πιστευω οτι ειναι αρκετα αξιολογο,επιστημ. φαντασιας με μια λεπτη γευση τρομου και αρκετη αγωνια.παραδεχομαι πως δεν ξεκολλησα μεχρι να το τελειωσω.χμ λιγακι ακριβουτσικο ειναι(τι λιγο δλδ).επισης υπαρχει- αναμεσα στις αλλες- κριτικη που λεει πως φερνει την αισθηση του Lost-να σου πω την αληθεια προς το τελος ναι αλλα δεν ειναι κατι ανησυχητικο
καιαιαιαιαι.......ειναι σειρα:/:!αλλη μια σειρα επειδη πλεον δεν αρκουμαστε σε ενα βιβλιο.ααχ:worry:

(zucker ελπιζω να το ευχαριστηθηκες :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Ωραίο φαίνεται! :hmm:
[...]ειναι σειρα:/:!αλλη μια σειρα επειδη πλεον δεν αρκουμαστε σε ενα βιβλιο.ααχ:worry:[...]
Όταν λες σειρά...Πόσα βιβλία; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
τριλογια... μου φαινεται εχει βγει το 2ο.(το 2010)
καλο διαβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Οκ. Τα λέμε σε δύο χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Βασικά το what is life? των Margulis/Sagan προσπαθώ on n' off απ' τη σχολή κι ό,τι άλλο τρέχει. Αλλά δε γίνεται έτσι ρε φίλε, αν δεν έχεις λίγο χρόνο να συγκεντρωθείς καλά και πρέπει να ασχολείσαι συνέχεια με κάτι άλλο δε βγαίνει.

Θα το δω καλά το καλοκαίρι μάλλον, όταν δε θα 'χω κάτι άλλο να διαβάσω.

Fuck, wait..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
χμμμ για το σχολείο (λατινικά, αρχαία..) και αν έχω λίγο χρόνο έχω αρχίσει το βιβλίο "Ο Φρόυντ στο Μανχάταν " είναι μυθιστόρημα, το καλοκαίρι που θα το τελειώσω θα σας πω αν είναι καλό ;)

Πάντως ένα ακόμα πάρα πολύ ωραίο βιβλίο (ειδικά για της κοπέλες) είναι " Η πριγκίπισσα της Επταλόφου" της Ελένης Βαηνά. Είναι αληθινή ιστορία μιας κοπέλας και ειναι το αγαπημένο μου βιβλίο :D:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.

Το τελευταιο επιχειρημα

Λοιπον βιβλιοφιλοι η περιληψη ειναι λιγακι δυσκολη καθως αποτελει το τελευταιο( ; )απο μια τριλογια( ; ).ακομα δεν το εχω τελειωσει αλλα επειδη γνωριζω οτι υπαρχει ολοκληρος λοχος εκει εξω που δεν ξερει τι να διαβασει και που να πρωτοσπαταλησει τα λεφτα του ε, ας μην ειμαστε σκληροι ας κανουμε μια μινι review.
Ως προς το ειδος ειναι φαντασιας (γι αυτο ειμαι βεβαιη),με δραση και χωρις πολλες φλυαριες κατι αξιοθαυμαστο για 3 βιβλια με τουλχ 500 σελ.Το εργάκι τοποθετείται σε μεσαιωνικο σκηνικο τα χρονια εκεινα που υπηρχαν ασπιδες, ξιφη,τοξα,αριστοκρατια(η οποια αυτη εδωσε το ολο νοημα στη λεξη),βασιλεις,εμποροι και πλοια απο ξυλο.Τοπικα ειναι δυσκολο να προσδιοριστει επειδη οι τοποθεσιες ειναι ως επι το πλειστον φανταστικες.Επισης εμπλεκεται η ιερα εξεταση,οι βορειοι και η μαγεια πολυ φυσικα χωρις να γινονται ολα τουρλου.
γνωμη:λοιπον, μ'αρεσει και αυτο και τα 2 προηγουμενα.ειναι ωμο, ευστοχο,στα συν οι χαρακτηρες και η πλοκη. το να συνεχισω μπορει να οδηγησει σε εκθειασμο, που δε νομιζω οτι ταιριαζει, αλλα και σε υποβιβασμο του. Ουτε θα σας προετρεπα με ολη μου την καρδια να το ξεκινησετε-ειναι πολυ ωραιο και 'το ρουφαω' αλλα αλλη μια σειρα κακα τα ψεμματα(κατα παραξενο τροπο σε τετοιες πεφτω συνηθως:(). ελπιζω το τριτο να ειναι το τελευταιο.καποια ωραια πραγματα καποτε πρεπει να φτανουν στο τελος τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Aldous Huxley Θαυμαστός Καινούριος Κόσμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Unglies
φανταζομαι λιγο πολυ γνωστη η υποθεση.
Μου αρεσε.ηταν ευκολοδιαβαστο και κοντα σε προβληματισμους του σημερα.μου φαινεται οτι εχει αλλες 3 συνεχειες που εκδοθηκαν.ο συγγραφεας σα να αποπειρατε να αποδωσει τις συνεπειες του συγχρονου τροπου ζωης στο μελλον αλλα και τη μεταπηδηση στο αλλο ακρο ως προς τον τροπο σκεψης μετα την ανακαμψη του πολιτισμου.κλπ

παντως κανενας δεν ελπιζει σε ενα καλυτερο μελλον χωρις χειραγωγηση του νου.αυτο εχω αντιληφθει μετα τα οσα μελλοντολογικα.ισως οι αγωνες πεινας εδειχναν την ελευθερια του πνευματος σε αντιθεση με τη σωματικη υποταξη.κατα τα αλλα, τελειες κοινωνιες με αποβλακωμενους και τυφλους κατοικους.ολα ετσι θα καταληξουν;ή το ενα ή το αλλο;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top