Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
my god!!! έχεις username "CineFil" και τολμάς να διαβάζεις αυτές τις ανούσιες ιστορίες αγάπης??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Γιατί; Όλοι πρέπει να διαβάζουν βαθιά φιλοσοφία και κουλτούρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
όχι ρρ αλλά αυτό είναι κάτω του μετρίου.. είναι απλα ένα ευπώλητο βιβλίο γεμάτο κλισέ, και καταντα πολύ προβλέψιμο..
αυτό που μου έκαε εντύπωση ήταν η αντίθεση που δημιουργήθηκε μεταξύ σινεφίλ ( προκειται για ανθρώπους που βλέπουν ταινίες με ουσία) και ευπώλητων βιβλίων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Η ουσία (σε βιβλία και ταινίες) είναι κάτι το τελείως υποκειμενικό. Εγώ ας πούμε θέλω να διαβάζω (αφού μιλάμε για βιβλία) πράγματα ευχάριστα και ανάλαφρα, γιατί στην επαγγελματική μου ζωή διαβάζω πολλά βιβλία (σε σημείο αηδίας), βαριά γεμάτα ορισμούς και έννοιες. Για μένα λοιπόν η ουσία είναι να καθαρίσει το μυαλό μου.

Το συγκεκριμένο βιβλίο, αν και σε ελαφριά μορφή, ανήκει στην φανταστική λογοτεχνία, η οποία είναι πολύ μεγάλη και ισχυρή οικογένεια στην λογοτεχνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
όχι ρρ αλλά αυτό είναι κάτω του μετρίου.. είναι απλα ένα ευπώλητο βιβλίο γεμάτο κλισέ, και καταντα πολύ προβλέψιμο..
αυτό που μου έκαε εντύπωση ήταν η αντίθεση που δημιουργήθηκε μεταξύ σινεφίλ ( προκειται για ανθρώπους που βλέπουν ταινίες με ουσία) και ευπώλητων βιβλίων!
Δεν ξερω τι ειναι δεν το εχω διαβασει ακομα 1 κεφαλαιο προλαβα να διαβασω οταν με το καλο προλαβω να το διαβασω ολο θα δω αν ειναι οτι λες οτι ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν ξερω τι ειναι δεν το εχω διαβασει ακομα 1 κεφαλαιο προλαβα να διαβασω οταν με το καλο προλαβω να το διαβασω ολο θα δω αν ειναι οτι λες οτι ειναι

Μια χαρά είναι το βιβλίο, ότι πρέπει για να ξεφεύγεις λίγο! Σύνολο είναι 6 πάντως, και όσο πάει και καλυτερεύει! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Μια χαρά είναι το βιβλίο, ότι πρέπει για να ξεφεύγεις λίγο! Σύνολο είναι 6 πάντως, και όσο πάει και καλυτερεύει! :D
Ναι εχω ακουσει οτι τα αλλα ειναι καλυτερα απο το 1ο..ενυγουει θα δουμεε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
The Eight της Katherine Neville
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.


το διαβασα προσφατα και ηταν εκπληκτικο...
αυτη τη στιγμη δεν διαβαζω τπτ και για αυτο ειμαι εδω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nami93

Νεοφερμένος

Η nami93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
μπορειτε να μου πειτε αν ειναι καλη η τριλογια ''Αγωνες πεινας''?σκεφτομαι να το ξεκινησω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
μπορειτε να μου πειτε αν ειναι καλη η τριλογια ''Αγωνες πεινας''?σκεφτομαι να το ξεκινησω...
ΑΞΙΖΕΙ.για ολα τις τα βαθια νοηματα και τις αναζητησεις που ακολουθουν.δεν ειναι βιβλιο αναλαφρο αν και δε διαβαζεται δυσκολα.Πραγματικα το προτεινω.και μην ακους τους προωθωτητες οτι και καλα twilight τωρα.κουνα που τους κουναγε και ακομα κουναει τους ασχετους και αδαεις:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
το vampire academy 6.εξασκω τα 'φοβερα' αγγλικα μου.χμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.


Δυστυχώς στα ελληνικά γιατί οι αγγλικές εκδόσεις είχαν εξαντληθεί!
Καλογραμμένο, με ιδιαίτερη και γρήγορη πλοκή, ευανάγνωστο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
έπιασα το the wild duck του ίψεν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
"περί θανάτου" του Ζοζέ Σαραμάγκου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Θα αρχίσω το ''Σκοτεινά Μυστικά''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiannosFloyd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GiannosFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πόρτο Λάγος (Ξάνθη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Hunger Games και Όταν η Κίνα αλλάζει τον κόσμο(για όσους ενδιαφέρονται για τα οικονομικοπολιτικά...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Τὸ Μυστήριο τῆς Τράπουλας - Jostein Gaarder :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Μία εκ πρώτης άποψης "χαζοιστοριούλα", αλλά με έχει συνεπάρει για κάποιο λόγο. "Γλυκιά ζωή" της Lauren Conrad.
Bέβαια πριν 1 εβδομάδα είχα ξεκινήσει το "Ερωτικές Ιστορίες καθημερινής τρέλας" του Μπουκόφσκι, αλλά δεν άντεξα και το σταμάτησα (για ευνόητους λόγους). :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top