Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

Slytherin

Well-known member

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιούχος . Έχει γράψει 740 μηνύματα.
Το διάβασα όλο το βιβλίο σε 6 μέρες καθώς το βρήκα ενδιαφέρον και τα όσα έγραψα στο προηγούμενο πόστ ισχύουν.

Το μόνο υπερφυσικό που αναφέρεται στο βιβλίο είναι η ανάσταση.

Σε σχέση με την ταινία του 2019 έχω την εντύπωση πως όχι απλά δεν παρουσιάζονται ακριβώς τα γεγονότα όπως στο βιβλίο αλλά παρουσιάζονται και διαφοροποιημένα.

Βέβαια η ταινία δεν είναι εντελώς αποκομμένη αλλά απέχει παρασάγγας από το να χαρακτηριστεί ακριβή μεταφορά.

Όσοι έχετε δει την ταινία του 2019, διαβάστε ελεύθερα το βιβλίο. Διαφοροποιείται σε αρκετά σημεία και το τέλος είναι πιο ικανοποιητικό.

8/10

annfire

Member

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ξεκίνησα χαλαρά το η Αντιζωή του Philip Roth. Διάβασα μερικές σελίδες,με ενθουσιάζει το "χιουμοριστικό" αφήγημα των γεγονότων.
Θα παραθέσω αναλυτικότερα σχόλια όταν το ολοκληρώσω

Slytherin

Well-known member

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιούχος . Έχει γράψει 740 μηνύματα.
Ξεκίνησα το Αλχημιστής του Paulo Coelho.

Λίγες οι σελίδες ! Μέχρι Δευτέρα το πολύ,το έχω διαβάσει.

Slytherin

Well-known member

Διαβάζω τώρα το βιβλίο η εκδίκηση από Yrsa.

Οσο προχωράει γίνεται όλο και πιο ενδιαφέρον.Δεν το βρίσκω τόσο τρόμου αλλά αστυνομικού μυστηρίου.Οι υπόνοιες για ύπαρξη φαντασμάτων δεν είναι ικανές να με τρομάξουν.

Το βρίσκω τόσο ενδιαφέρον που μέσα σε μία μέρα διάβασα 100 σελίδες.

Εχει μεταφερθεί και στην μεγάλη οθόνη. I remember you λέγεται η ταινία.Αφού ολοκλήρώσω το βιβλίο θα την ξαναδώ αλλά η ταινία δεν με είχε ενθουσίασει τόσο.

Τελευταία επεξεργασία:

edouardos

Member

Ο edouardos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ακόμη ειμαι στην αρχη αλλα ωραιο φαινεται. Απο του ίδιου συγγραφέα θα σου πρότεινα το "Αθηναϊκό μπλουζ" και το "baby blue". Προσωπικά μου αρεσει οπως γράφει.

Στεφανος56

Active member

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Ακόμη ειμαι στην αρχη αλλα ωραιο φαινεται. Απο του ίδιου συγγραφέα θα σου πρότεινα το "Αθηναϊκό μπλουζ" και το "baby blue". Προσωπικά μου αρεσει οπως γράφει.
Σε ευχαριστώ θα το κοιτάξω !!

Χρήστες Βρείτε παρόμοια