Γενικό - Το αγαπημένο σας μάθημα!

evaki97

Νεοφερμένος

Η evaki97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
αγγλικα και γεωγραφια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Δεν είναι δύσκολη η Ιλιάδα, είναι κουραστική με τόσες σημειώσεις και σχόλια κάθε τρείς και λίγο....
Τώρα, για τα μαθηματικά Β Γυμνασίου, ίσως δυσκολευτείς λίγο στην Τριγωνομετρία(δεν έχουμε κάνει, αλλά έχω ακούσει ότι είναι δύσκολη) ή στις περίπλοκες εξισώσεις... Δε θα αντιμετωπίσεις λογικά πρόβλημα σε τύπους, ρίζες, πυθαγόρειο και άρρητους αριθμούς... Για συναρτήσεις, δεν ξέρω...
Περισσοτερο φοβαμαι τα μαθηματικα αλλα αν η Ιλιαδα θελει πιο πολλες σημειωσεις κι απο την Οδυσσεια...θα χαρακωθω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Περισσοτερο φοβαμαι τα μαθηματικα αλλα αν η Ιλιαδα θελει πιο πολλες σημειωσεις κι απο την Οδυσσεια...θα χαρακωθω!

Ντάξει αυτό είναι ανάλογα με τον καθηγητή.... Και για τα μαθηματικά, αν πας με άγχος, θα πελαγώσεις.... Γι' αυτό :xalara:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Εμένα είναι τα μαθηματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Φυσική!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Θα ελεγα οτι μου αρεσουν καπως και τα αρχαια αλλα θα με φατε λαχανο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Σιγά... Και μένα μου αρέσουν.... Καμία σχέση όμως με τη Φυσική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλαδιμηρος

Νεοφερμένος

Ο Βλαδιμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
τα μαθηματοικα:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Σιγά... Και μένα μου αρέσουν.... Καμία σχέση όμως με τη Φυσική...

Αν ενδιαφέρεσαι πολύ για τη Φυσική, προτείνω να διαβάσεις κανένα εξωσχολικό βιβλίο, όχι απαραίτητα δύσκολο, που κυρίως να εξηγεί τις έννοιές της. Πχ. Phsysics for Beginners ή κάτι παρόμοιο, αν όντως σ' αρέσει θα το λατρέψεις. :no1:

(Ψάξε να βρεις ένα ωραίο αλλά τεράστιο, Οι Έννοιες της Φυσικής του P. Hewitt, Εκδόσεις Κρήτη ή κάτι τέτοιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
μαθηματικα,αγγλικα,νεα ελληνικα,γυμναστικη,οικικη οικονομια,βιολογια και ιστορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Αν ενδιαφέρεσαι πολύ για τη Φυσική, προτείνω να διαβάσεις κανένα εξωσχολικό βιβλίο, όχι απαραίτητα δύσκολο, που κυρίως να εξηγεί τις έννοιές της. Πχ. Phsysics for Beginners ή κάτι παρόμοιο, αν όντως σ' αρέσει θα το λατρέψεις. :no1:

(Ψάξε να βρεις ένα ωραίο αλλά τεράστιο, Οι Έννοιες της Φυσικής του P. Hewitt, Εκδόσεις Κρήτη ή κάτι τέτοιο)

Πωλούνται σε βιβλιοπωλεία αυτά? Ακούγεται ιδιαίτερα ενδιαφέρον... :jumpy:
Thanks για την πρόταση.... :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Πλέον τα Μαθηματικά διότι φύγαμε από Γεωμετρία και πήγαμε Δεκαδικούς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vagialena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βαγιαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Πλέον τα Μαθηματικά διότι φύγαμε από Γεωμετρία και πήγαμε Δεκαδικούς!!
Εγω τη σιχαινομαι τη Γεωμετρια! Να φανταστειτε σε δυο τεστ και ενα διαγωνισμα στην αλγεβρα εγραψα 20 ενω στη γεωμετρια 16! Και αυτο γιατι οι πιο πολλες ασκησεις ηταν θεωρια! Ειμαι κατα της θεωριας! Χιλιες φορες πρακτικη και λογικη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Η γεωμετρία είναι περισσότερο λογική από ότι θεωρία:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.

vagialena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βαγιαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Η γεωμετρία είναι περισσότερο λογική από ότι θεωρία:)
ΟΚ, μπορει, παντως η αλγεβρα εχει λιγοτερη θεωρια απο τη γεωμετρια και επισης εξασκεις περισσοτερο το μυαλο σου στην αλγεβρα! Πραξεις, προβληματα, εξισωσεις, ποσα...... Τι ειναι η γεωμετρια μπροστα τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*keit-chan*

Νεοφερμένος

Η Keit-chan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ελένη και Κείμενα!:no1:
Όσο για τα μαθηματικά...αν είχα να διαλέξω ανάμεσα σε άλγεβρα και γεωμετρία, θα διάλεγα άλγεβρα...Παρ'όλο που τα καταφέρνω καλύτερα στη γεωμετρία, συμπαθώ λιγάκι περισσότερο την άλγεβρα. Είναι πιο ενδιαφέρουσα, κατά τη γνώμη μου, από τη γεωμετρία...Και μόνο που βλέπω τα προβλήματα της γεωμετρίας (αυτά που η απάντηση είναι πανεύκολη, αλλά το βιβλίο ζητάει να τα λύσεις χρησιμοποιώντας τον πιο περίπλοκο τρόπο που υπάρχει) με πιάνουν τα νεύρα μου...:mad:
'Ελεος πια! Γιατί τους αρέσει να μας/με παιδεύουν??:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vagialena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βαγιαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από 送り火~Okuribi~;751323:
Ελένη και Κείμενα!:no1:
Όσο για τα μαθηματικά...αν είχα να διαλέξω ανάμεσα σε άλγεβρα και γεωμετρία, θα διάλεγα άλγεβρα...Παρ'όλο που τα καταφέρνω καλύτερα στη γεωμετρία, συμπαθώ λιγάκι περισσότερο την άλγεβρα. Είναι πιο ενδιαφέρουσα, κατά τη γνώμη μου, από τη γεωμετρία...Και μόνο που βλέπω τα προβλήματα της γεωμετρίας (αυτά που η απάντηση είναι πανεύκολη, αλλά το βιβλίο ζητάει να τα λύσεις χρησιμοποιώντας τον πιο περίπλοκο τρόπο που υπάρχει) με πιάνουν τα νεύρα μου...:mad:
'Ελεος πια! Γιατί τους αρέσει να μας/με παιδεύουν??:'(
Γιατι ολοι οι καθηγητες εχουν ως μονιμο στοχο τους να μας παιδευουν και να μας κανουν τη ζωη δυσκολοτερη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Αυτό νομίζεις εσύ;;;Για αυτούς το κάνουν;;Σκέψου λίγο..Έχουν κανένα κέρδος;;ΟΧΙ!!!Αυτοί σε μαθαίνουν από κει και πέρα το αφήνουν στην κρίση του καθενός για το εάν θα μάθουν..Τις ασκήσεις τις βάζουν για εξάσκηση και όχι για να μας φορτώνουν τον χρόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Και η λογική θεωρία δεν είναι?
-----------------------------------------
ΟΚ, μπορει, παντως η αλγεβρα εχει λιγοτερη θεωρια απο τη γεωμετρια και επισης εξασκεις περισσοτερο το μυαλο σου στην αλγεβρα! Πραξεις, προβληματα, εξισωσεις, ποσα...... Τι ειναι η γεωμετρια μπροστα τους?

Η γεωμετρία είναι υπερτεράστια (:P) μπροστά τους. Δε φαντάζεσαι πόσο πολύ πρέπει να εξασκήσεις το μυαλό σου εκεί (και λογικό είναι). Ώπως δεν θεωρείται βαθιά και κατά κόρον "άλγεβρα" οι αριθμητικές πράξεις, παρά ως μπούσουλας για αυτήν (τα ποσά και οι πράξεις που λες, δυο πράγματα που σχεδόν πάντα δεν μου είχαν σχεδόν κανένα ενδιαφέρον).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top