Τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ

dark_passenger

Νεοφερμένος

Ο dark_passenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Επειδή δεν είμαι φοιτητής πλέον αλλά συνεχώς διαβάζω πάνω στις σύγχρονες τάσεις της επιστήμης μπορώ να έχω άποψη για την επιστήμη μου και για τις εφαρμογές της. Δεν μιλάω για την Ιατρική.

Δεν μίλησες για επιστήμη. Μίλησες για το τι κάνουν στο τμήμα Στατιστικής. Πως μπορείς να ξέρεις αν δεν έχεις φοιτήσει με τι νοοτροπία και κατεύθηνση γίνεται το μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Δεν μίλησες για επιστήμη. Μίλησες για το τι κάνουν στο τμήμα Στατιστικής. Πως μπορείς να ξέρεις αν δεν έχεις φοιτήσει με τι νοοτροπία και κατεύθηνση γίνεται το μάθημα.

Η Στατιστική είναι στατιστική δηλαδή μαθηματικά. Το κομμάτι των εφαρμογών είναι το τελευταίο στάδιο. Ας ξεκολλήσουμε λιγάκι από τους τίτλους και ας κοιτάξουμε πιο ουσιαστικά τις επιστήμες. Δεν ισχυρίστηκα ότι ήμουν φοιτητής του Τμήματος Στατιστικής του ΟΠΑ, αλλά κάποια πράγματα δεν διδάσκονται «μονοπωλιακά». Υπάρχει πάντα ένα σημείο τομής και μια ομοιότητα σε κάποια πράγματα. Η κάθε επιστήμη βασίζεται σε κάποια άλλη, δανείζεται στοιχεία...κ.α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
εγω δεν μιλησα για μεταπτυχιακο.. ουτε θελω να γινω λογιστης απλα προσπαθω να βρω ακριβως τα επαγγελματα που μου προσφερει αυτο το τμημα.. εγω ο λογος που το επελεξα δευτερα μετα το μαθηματικο ειναι γιατι πολυ απλα τρελενομαι για τα μαθηματικα και σιγουρα η στατιστικη εχει αρκετα μαθηματικα μεσα απλα να μην ρωτησω να δω τι μπορω να βγω απο εκει μεσα?

οκ φιλε καταλαβα ευχαριστω....οπως ειπα και στον βασιλη εγω απλα προσπαθω να δω τι βγαινεις απο εκει μεσα γιατι εγω μπηκα με κριτηριο οτι τρελενομαι για μαθηματικα και επειδη δεν μπηκα στο μαθηματικο το διαλεξα

αυτο θα σε ωφελησει απειρα στο συγκεκριμενο τμημα. στα περισσοτερα εξαμηνα θα χεις μαθηματα που πραγματευονται ξεκαθαρα μαθηματικα. μη ξεχνας οτι εχουμε και πολλα επιλεγομενα. αρα αν εσυ εισαι τρελαμενος με μαθηματικα επιλεγεις προχωρημενα μαθηματα τετοιου τυπου (πχ μαθηματικο λογισμο 3, μαθηματικη αναλυση). στο 1ο εξαμηνο και αν εχεις τετοιο ψωνιο με μαθηματικα, θα ενθουσιαστεις με μαθηματικο λογισμο 1, γραμμικη αλγεβρα. παντως να εχεις υποψην οτι τα μαθηματικου περιεχομενου μαθηματα οι περισσοτεροι συμφοιτητες σου τα αποφευγουν οπως ο διαολος το λιβανι. λογω δυσκολιας ασφαλως. αλλα ολα αυτα θα τα δεις και μονο σου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark_passenger

Νεοφερμένος

Ο dark_passenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Η Στατιστική είναι στατιστική δηλαδή μαθηματικά. Το κομμάτι των εφαρμογών είναι το τελευταίο στάδιο. Ας ξεκολλήσουμε λιγάκι από τους τίτλους και ας κοιτάξουμε πιο ουσιαστικά τις επιστήμες. Δεν ισχυρίστηκα ότι ήμουν φοιτητής του Τμήματος Στατιστικής του ΟΠΑ, αλλά κάποια πράγματα δεν διδάσκονται «μονοπωλιακά». Υπάρχει πάντα ένα σημείο τομής και μια ομοιότητα σε κάποια πράγματα. Η κάθε επιστήμη βασίζεται σε κάποια άλλη, δανείζεται στοιχεία...κ.α.

Aναφέρεσαι συνέχεια και παντού για την επιστήμη. Καλή η επιστήμη με τις γνώσεις που σου προσφέρει δεν λέω. Αλλά όταν πάς έξω να ζητήσεις δουλεία αυτό που θα χρειαστείς είναι τεχνικές και εργαλεία δηλ το πρακτικό κομμάτι. Δεν τον νοιάζει τον εργοδότη σου αν ξέρεις το Θεώρημα του Bayes αρκεί να του προβλέψεις αξιόπιστα την αυριανή τιμή της μετοχής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Artech

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Artech αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Aναφέρεσαι συνέχεια και παντού για την επιστήμη. Καλή η επιστήμη με τις γνώσεις που σου προσφέρει δεν λέω. Αλλά όταν πάς έξω να ζητήσεις δουλεία αυτό που θα χρειαστείς είναι τεχνικές και εργαλεία δηλ το πρακτικό κομμάτι. Δεν τον νοιάζει τον εργοδότη σου αν ξέρεις το Θεώρημα του Bayes αρκεί να του προβλέψεις αξιόπιστα την αυριανή τιμή της μετοχής

Άστο passenger, αυτοί νομίζουν θα πάνε με τετράδια στον εργοδότη και θα του λύσουν ασκήσεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Aναφέρεσαι συνέχεια και παντού για την επιστήμη. Καλή η επιστήμη με τις γνώσεις που σου προσφέρει δεν λέω. Αλλά όταν πάς έξω να ζητήσεις δουλεία αυτό που θα χρειαστείς είναι τεχνικές και εργαλεία δηλ το πρακτικό κομμάτι. Δεν τον νοιάζει τον εργοδότη σου αν ξέρεις το Θεώρημα του Bayes αρκεί να του προβλέψεις αξιόπιστα την αυριανή τιμή της μετοχής

Και όσοι δεν διδάσκονται το πρακτικό κομμάτι σε τι ακριβώς υστερούν; Νομίζω ότι η ευελιξία στην προσαρμογή σε ένα επιχειρησιακό περιβάλλον είναι εύκολη για έναν πτυχιούχο Πανεπιστημίου. Πόσο μάλλον και για κάποιον που έχει και επιπλέον σπουδές. Οι καλές σπουδές ακόμη και σε μη συναφείς τομείς, διαμορφώνουν αναλυτική σκέψη και ικανότητες συνδυαστικής προσέγγισης της λύσης ενός μοντέλου. Ειδάλλως να βάζουμε αποφοίτους λυκείου να κάνουν πρόβλεψη της αξιοπιστίας των μετοχών. Μήπως να απαγορεύουμε στους νέους να σπουδάζουν θεωρητικές επιστήμες επειδή η αγορά ζητάει το αποτέλεσμα του θεωρήματος ή της θεωρίας; :hmm: Φιλικά μιλάω.

Πώς γίνεται πτυχιούχοι Φυσικοί με καλές σπουδές πάνω στην Φυσική (π.χ. Αστροφυσική) ή Θεωρητικοί Μαθηματικοί να εργάζονται ως οικονομικοί αναλυτές σε μεγάλους τραπεζικούς οργανισμούς στο εξωτερικό; Δεν θέλω να ακυρώσω την συνάφεια του ΟΠΑ με τον χώρο της οικονομίας, θα ήταν τουλάχιστον αστείο. Απλά το έχω ως απορία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Artech

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Artech αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Νομίζω ότι η ευελιξία στην προσαρμογή σε ένα επιχειρησιακό περιβάλλον είναι εύκολη για έναν πτυχιούχο Πανεπιστημίου. Πόσο μάλλον και για κάποιον που έχει και επιπλέον σπουδές.


Από το νομίζω μέχρι το ισχύει, έχει μεγάλη απόσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Από το νομίζω μέχρι το ισχύει, έχει μεγάλη απόσταση.

Σε πολλές χώρες και στη χώρα μας, στην ελεύθερη αγορά υπάρχουν σωστοί επαγγελματίες με άσχετο πτυχίο. Κάνουν τη δουλειά τους πολύ καλά. Αυτό θέλω να πω. Δεν πρέπει όλα να είναι συνάρτηση ενός τίτλου σπουδών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark_passenger

Νεοφερμένος

Ο dark_passenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Και όσοι δεν διδάσκονται το πρακτικό κομμάτι σε τι ακριβώς υστερούν; Νομίζω ότι η ευελιξία στην προσαρμογή σε ένα επιχειρησιακό περιβάλλον είναι εύκολη για έναν πτυχιούχο Πανεπιστημίου. Πόσο μάλλον και για κάποιον που έχει και επιπλέον σπουδές. Οι καλές σπουδές ακόμη και σε μη συναφείς τομείς, διαμορφώνουν αναλυτική σκέψη και ικανότητες συνδυαστικής προσέγγισης της λύσης ενός μοντέλου. Ειδάλλως να βάζουμε αποφοίτους λυκείου να κάνουν πρόβλεψη της αξιοπιστίας των μετοχών. Μήπως να απαγορεύουμε στους νέους να σπουδάζουν θεωρητικές επιστήμες επειδή η αγορά ζητάει το αποτέλεσμα του θεωρήματος ή της θεωρίας; :hmm: Φιλικά μιλάω.

Πώς γίνεται πτυχιούχοι Φυσικοί με καλές σπουδές πάνω στην Φυσική (π.χ. Αστροφυσική) ή Θεωρητικοί Μαθηματικοί να εργάζονται ως οικονομικοί αναλυτές σε μεγάλους τραπεζικούς οργανισμούς στο εξωτερικό; Δεν θέλω να ακυρώσω την συνάφεια του ΟΠΑ με τον χώρο της οικονομίας, θα ήταν τουλάχιστον αστείο. Απλά το έχω ως απορία. :)


Εγώ πρώτος υποστηρίζω πως η γνώση της θεωρίας και η βαθιά κατανόηση της επιστήμης είναι σημαντική και απαραίτητη. Δεν είπα πουθενά το αντίθετο. Γι αυτό όπως λες βλέπεις φυσικούς και φιλολόγους σε τράπεζες. Που τους μαθαίνουν μια στάνταρ μεθοδολογία στον υπολογιστη και τα αποτελέσματα δεν ξέρουν να τα ερμηνεύσουν σωστά.Προφανώς τα κρητήρια πρόσληψης στην Ελλάδα είναι το μέσο και ποιος θα παίρνει χαμηλότερο μισθό. Στο εξωτερικό είναι ο καθένας την δουλεια του, δεν ξέρω από που συμπαίρανες το αντίθετο.

Ξαναλέω όμως η θεωρία είναι άχρηστη χωρίς τις εφαρμογές της. Και δυστηχώς τα πανεπιστήμια δεν σε προετοιμάζουν με τις απαραίτητες τεχνικές που απαιτούνται στην αγορά εργασίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Ξαναλέω όμως η θεωρία είναι άχρηστη χωρίς τις εφαρμογές της. Και δυστηχώς τα πανεπιστήμια δεν σε προετοιμάζουν με τις απαραίτητες τεχνικές που απαιτούνται στην αγορά εργασίας

Τα Πανεπιστήμια πρωτίστως διδάσκουν ότι έχει σχέση με την έρευνα και όχι με την αγορά εργασίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

liofagos

Νεοφερμένος

Ο liofagos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
παιδια και γω στο τμημα στατιστικης περασα με πρωτη επιλογη σεμφε και μετα φυσικο μαθηματικο, μου αρεσουν αρκετα τα μαθηματικα ομολογω και αυτος ηταν ο λογος που το επελεξα, θα ηθελα να ρωτησω σε ποσα χρονια περιπου (μ.ο) παίρνει το πτύχιο του ενας φοιτητης, προφανως οχι θλιβερος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Φίλε για τη σχολη σου δεν ξέρω να σου απαντήσω.
Να σου πω όμως μια λογική που είχα στη σχολή μου.Γιατί και εγώ άκουγα ότι είναι δύσκολη.Τελικά τελείωσα το 3ο έτος και δε χρωσταω κανένα μάθημα.
Το 1ο έτος στις δύσκολες σχολές είναι πάρα πολυ σημαντικό.Φρόντισε να μπεις στο 2ο έτος χωρίς να χρωστας κανένα μάθημα και χωρίς να έχεις κενά.Από εκει και πέρα όλα παίρνουν το δρόμο τους.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

liofagos

Νεοφερμένος

Ο liofagos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
οι εγγραφές του τμηματος ειναι για 24 του μήνα, ξερει κανείς τί παίζει στο πανεπιστήμιο όσον αφορά τις απεργίες και αν υπάρχει περίπτωση να μην γίνουν εκείνη τη μερα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Νομίζω πως όλοι έχετε δίκιο. Αν το ψάξετε, ουσιαστικά δεν διαφωνείτε απλά λέτε διαφορετικό πράγμα. Το τμήμα είναι μόνο για κάποιον που αγαπά τα μαθηματικά. Αν δεν τα αγαπά είτε θα υποφέρει είτε θα τα παρατήσει. Οι γνώσεις στατιστικής που παίρνει ο φοιτητής δεν διαφέρουν (στατιστικά) σημαντικά από το μαθηματικό με κατεύθυνση στατιστικής ή από το ΣΕΜΦΕ. Εξειδικεύεται και είναι λογικό, σε εφαρμογές της οι οποίες δεν αφορούν μόνο τον οικονομικό τομέα. Το έχω πει πολλές φορές το Στατιστικό δεν έχει καμία λογική να είναι στο ΟΠΑ. Είναι θετική σχολή ξεκάθαρα. Παρόλα αυτά στην αγορά εργασίας υπάρχει πιο εύκολη απορρόφηση (τουλάχιστον υπήρχε γιατί πλέον δεν υπάρχει γενικά απορρόφηση) για τους Στατιστικούς γιατί ήταν πολύ λίγοι. Αυτό που λέει ο nPB για τους μαθηματικοφυσικούς σε μεγάλους τραπεζικούς ομίλους ισχύει απόλυτα. Το παν σε τέτοιου είδους δουλειές είναι τα καλά μαθηματικά. Γενικά πρώτο πτυχίο Στατιστική / Μαθηματικά είναι τρομακτικό πλεονέκτημα, πράγμα που θα το δείτε όσοι σπουδάζετε στο μέλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Μα είναι κάπως χαζό (το λέω ευγενικά!) να προσπαθούμε να βρούμε διαφορές μεταξύ Μαθηματικών και Στατιστικής. Είναι σαν να ξεχωρίζουμε την Φυσική από την Αστροφυσική. :D Πρέπει να καταλάβουμε ότι η Στατιστική και η Θεωρία Πιθανοτήτων είναι κλάδος των Εφαρμοσμένων Μαθηματικών, δηλ., είναι τα ίδια τα Μαθηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Έτσι είναι, απλά επειδή είναι ο κλάδος των μαθηματικών με τις περισσότερες εφαρμογές στην αγορά εργασίας, αναγκαστικά έγινε τμήμα διότι δεν μπορούσε να διδαχτεί κάποιος σε 4 χρόνια και θεωρητικά μαθηματικά και εφαρμογές της Στατιστικής. Είναι τμήμα που προκύπτει περισσότερο από τις σύγχρονες ανάγκες και δεν είναι διαφορετική επιστήμη από τα μαθηματικά. Η φιλοσοφία του τμήματος είναι να βγάλει επαγγελματίες στατιστικούς, ενώ τα μαθηματικά τμήματα βγάζουν μαθηματικούς με εξειδίκευση θεωρητικής στατιστικής. Τέλος να αναφέρω επειδή βλέπω ότι ρωτάνε κάποιοι για τα μαθηματικά. Εγώ στην Γ Λυκείου είχα όνειρο να γίνω μαθηματικός. Τα λάτρευα και συνεχίζω να τα λατρεύω τα μαθηματικά. Απλά όταν είδα το πρόγραμμα σπουδών το επέλεξα παραπάνω στο μηχανογραφικό γιατί είδα εφαρμογές. Εμένα μου άρεσε να μην μαθαίνω μαθηματικά απλά, χωρίς να καταλαβαίνω πως χρησιμοποιούνται. Με τράβηξε η εφαρμογή τους. Και 5 ζωές να ζούσα στην Ελλάδα, Στατιστική θα σπούδαζα απλά θα ήμουν καλύτερος φοιτητής. Κάποιος που έχει όνειρο να μάθει πολλά θεωρητικά μαθηματικά δεν πρέπει να πάει στατιστικό. Θα ξενερώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Μια ερωτηση θελω να κανω παιδες,
Μιλαγα προσφατα με μια κοπελα απο το τμημα Στατιστικης και Ασφαλιστικης του Πα.πει και μου ειπε οτι τελειωνοντας εχει το δικαιωμα να διδαξει ως μαθηματικος λογω των πολλων μαθηματικων που εχουν στο τμημα...Αρχικα δεν ξερω αν ισχυει.Μπορει κανεις να το επιβεβαιωσει?
Επειτα στο ΟΠΑ σε καθε εξαμηνο μπορεις να επιλεξεις 3 μαθηματα απο αλλα τμηματα,με την προυποθεση οτι ισχυει το παραπανω και ενας φοιτητης εχει επιλεξει μαθηματα απο το συγκεκριμενο τμημα συναφη με μαθηματικα υπαρχει περιπτωση να εξασφαλισει το συγκεκριμενο επαγγελματικο δικαιωμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Ποια η λογική να γίνεις μαθηματικός από μη Μαθηματικό Τμήμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
τι να σου πω ρε nPb και μενα μου εκανε εντυπωση οταν μου το πε...
Γι αυτο ρωταω εδω μπας και βγαλω ακρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Το Τμήμα Στατιστικής Οικονομικού Πανεπιστημίου αντιμετωπίζει πολύ διαφορετικά τα μαθηματικά από ένα Τμήμα επιστημονικά αφιερωμένο σε αυτά και τις εφαρμογές τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top