Τμήμα Μηχανικών Πληροφορικής και Ηλεκτρονικών Συστημάτων

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Το ΤΕΙ Ηλεκτρονικής στην Θεσσαλονίκη αξίζει?!

Λένε γίνετε τις τρελής εκεί μέσα, και η διοίκηση είναι λίγο ότι να 'ναι...

Άλλοι λένε ότι είναι πολύ καλό ΤΕΙ με τις εγκαταστάσεις του με όλα..

Τελικά τι γίνετε εκεί μέσα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Άλλοι λένε ότι είναι πολύ καλό ΤΕΙ με τις εγκαταστάσεις του με όλα..

Άψογο σε θέμα εγκαταστάσεων, εξοπλισμού κτλ ;) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nepythys

Νεοφερμένος

Ο Nepythys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Το ΤΕΙ Ηλεκτρονικής στην Θεσσαλονίκη αξίζει?!

Λένε γίνετε τις τρελής εκεί μέσα, και η διοίκηση είναι λίγο ότι να 'ναι...

Άλλοι λένε ότι είναι πολύ καλό ΤΕΙ με τις εγκαταστάσεις του με όλα..

Τελικά τι γίνετε εκεί μέσα??

Το κτίριο του τμήματος Ηλεκτρονικής είναι το πιο πρόσφατα χτισμένο του ΤΕΙ. Από εγκαταστάσεις και εξοπλισμό είναι όντως σε πολύ καλή κατάσταση, έχει όμως ένα ίσως σοβαρό μειονέκτημα. Δεν έχει αμφιθέατρο. Τα μαθήματα γίνονται σε κανονικές αίθουσες διδασκαλίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Το κτίριο του τμήματος Ηλεκτρονικής είναι το πιο πρόσφατα χτισμένο του ΤΕΙ. Από εγκαταστάσεις και εξοπλισμό είναι όντως σε πολύ καλή κατάσταση, έχει όμως ένα ίσως σοβαρό μειονέκτημα. Δεν έχει αμφιθέατρο. Τα μαθήματα γίνονται σε κανονικές αίθουσες διδασκαλίας.

Νομίζω καλό είναι αυτό, τουλάχιστον σε 'μας ειναι. Μικρή αίθουσα και τμήματα λίγων ατόμων. Εμείς έχουμε 2 τμήματα απο 60 περίπου άτομα το καθένα και γίνεται μια χαρά μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
έχει όμως ένα ίσως σοβαρό μειονέκτημα. Δεν έχει αμφιθέατρο. Τα μαθήματα γίνονται σε κανονικές αίθουσες διδασκαλίας.

:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:

κλαίω από το γέλιο.......

Έχει από τα πιο υπερσύγχρονα αμφιθέατρα που υπάρχουν

Στην ηλεκτρονική οι φοιτητές ειναι λίγοι πχ δες πόσοι είναι οι πρωτοετής κάθε χρόνο....Επομένως δεν χρειαζόμαστε το αμφιθέατρο καθημερινά....Μαθήματα και εξετάσεις γίνονται εκεί όταν αυτό χρειάζεται.
Φαντάζομαι δεν θα έχεις προσέξει ούτε το θεόρατο στούντιο που έχει στημένο όπως σε μια κανονική εκπομπή...Μιλάμε για πολλά τετραγωνικά κατάλληλα διαμορφωμένα αίθουσα...

Στην φωτογραφία από κάτω βλεπεις το αμφιθέατρο μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • DSC02517.jpg
    DSC02517.jpg
    44.7 KB · Εμφανίσεις: 153
  • 010.jpg
    010.jpg
    70.9 KB · Εμφανίσεις: 171
  • 009.jpg
    009.jpg
    57.9 KB · Εμφανίσεις: 155
Τελευταία επεξεργασία:

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Δηλαδή καλοπερνάτε εκεί μέσα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nepythys

Νεοφερμένος

Ο Nepythys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:

κλαίω από το γέλιο.......

Έχει από τα πιο υπερσύγχρονα αμφιθέατρα που υπάρχουν

Στην ηλεκτρονική οι φοιτητές ειναι λίγοι πχ δες πόσοι είναι οι πρωτοετής κάθε χρόνο....Επομένως δεν χρειαζόμαστε το αμφιθέατρο καθημερινά....Μαθήματα και εξετάσεις γίνονται εκεί όταν αυτό χρειάζεται.
Φαντάζομαι δεν θα έχεις προσέξει ούτε το θεόρατο στούντιο που έχει στημένο όπως σε μια κανονική εκπομπή...Μιλάμε για πολλά τετραγωνικά κατάλληλα διαμορφωμένα αίθουσα...

Στην φωτογραφία από κάτω βλεπεις το αμφιθέατρο μας

Με συγχωρείς, δικό μου λάθος. Δεν με πληροφόρησαν σωστά φαίνεται. Παρόλα αυτά δεν χρειαζόταν η ειρωνεία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Με συγχωρείς, δικό μου λάθος. Δεν με πληροφόρησαν σωστά φαίνεται. Παρόλα αυτά δεν χρειαζόταν η ειρωνεία...

Όχι δεν χρειαζόταν λάθος μου αλλά όταν διάβασα το μήνυμα σου κατάλαβα ότι το λες με πολύ σιγουριά και όντως μου φάνηκε αστείο.....Ελπίζω να είδες τις φωτογραφίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Παιδιά, το ωράριο στην τριτοβάθμια πως είναι?! έτσι από περιέργεια -.-

Από της 8 μέχρι της 2, διαλείμματα, φοιτητικό τέταρτο, εξάμηνο?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PirgiotisThyra3

Νεοφερμένος

Ο PirgiotisThyra3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπερα μαγκες! Δινω φετος Πανελληνιες απο ΕΠΑΛ και εννοειται οτι στοχος μου ειναι να μπω σε Τει Ηλεκτρονικης. Δεν ξερω ομως ποιο να εχω σαν πρωτη επιλογη μου. Το τει πειραια το τει αθηνας η την ασπαιτε? κατα προτιμηση λογω των οικονομικων δυσκολιων της εποχης θα προτιμουσα καποιο τει που να εχει φοιτητικες εστιες. αν εχετε κατι στο νου σας δεκτο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Για το ΤΕΙ του Πειραιά έχω ακούσει καλά λόγια, προσωπικά δεν ξέρω εάν έχει εστία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.

PirgiotisThyra3

Νεοφερμένος

Ο PirgiotisThyra3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εχω αρχισει και κλινω προς ΑΣΠΑΙΤΕ. αν δεν την πιασω θα δω..με δελεαζει το τει αθηνας ως δευτερη επιλογη γιατι δε θα το αντεξω τα κοριτσια να τα μετραμε στα δαχτυλα του ενος χεριου οπως στο σχολειο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Είναι μερικές .. αλλά λίγες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PirgiotisThyra3

Νεοφερμένος

Ο PirgiotisThyra3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
επαλτζης και συ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Ήμουν μια χρονιά αλλά έκανα μεταγραφή σε Γενικό στην Β'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Έκθεση εξωτερικής αξιολόγησης του τμήματος Ηλεκτρολογίας του ΤΕΙ Αθήνας (Μάιος 2010):
https://www.adip.gr/eks/EER Electronics TEI Athens EN.pdf
https://www.adip.gr/eks/EER Electronics TEI Athens GR.pdf

Έκθεση εξωτερικής αξιολόγησης του τμήματος Ηλεκτρονικής του ΤΕΙ Κρήτης (Ιούλιος 2012):
https://www.adip.gr/eks/External-Eval-Report-for-TEI-Electronic-Dept-Crete-FINAL-18JUL2012.pdf

Έκθεση εξωτερικής αξιολόγησης του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΤΕ του ΤΕΙ Πειραιά (Οκτώβριος 2013):
https://www.adip.gr/eks/TEI_Piraeus_Electronic_Engineering_Dept_EEC_report_FINAL_17NOV2013.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annii

Νεοφερμένος

Η annii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σαςς, εγραψα πριν ενα μηνα πανελληνιες και πετυχα 15 χιλιαδες οταν εψαχνα για σχολες πληροφορικης επεσα πανω σε αυτην της σινδου βεβαια αυτη δεν αναφερεται μονο στην πληροφορικη εψαξα τα μαθηματα και ηταν αρκετα ενδιαφερον, βεβαια δεν ειμαι σιγουρη εαν αξιζει αυτη η σχολη και επειτα εαν θα εχει επαγγελματικη αποκατασταση,θα ηθελα να μου πειτε εαν καποιος απο εσας γνωριζει εαν ειναι ωραια η σχολη αυτη και εαν αξιζει εν τελη να στραφω προς αυτην την κατευθυνση, και εαν θα μπορεσω να ανταπεξέλθω στα μαθηματα της φυσικης εφοσον ημουν απο το 4 πεδιο και εχω να ασχοληθω με φυσικη απο 2ρα λύκειου , ευχαριστω εκ των προτέρων
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Γεια σαςς, εγραψα πριν ενα μηνα πανελληνιες και πετυχα 15 χιλιαδες οταν εψαχνα για σχολες πληροφορικης επεσα πανω σε αυτην της σινδου βεβαια αυτη δεν αναφερεται μονο στην πληροφορικη εψαξα τα μαθηματα και ηταν αρκετα ενδιαφερον, βεβαια δεν ειμαι σιγουρη εαν αξιζει αυτη η σχολη και επειτα εαν θα εχει επαγγελματικη αποκατασταση,θα ηθελα να μου πειτε εαν καποιος απο εσας γνωριζει εαν ειναι ωραια η σχολη αυτη και εαν αξιζει εν τελη να στραφω προς αυτην την κατευθυνση, και εαν θα μπορεσω να ανταπεξέλθω στα μαθηματα της φυσικης εφοσον ημουν απο το 4 πεδιο και εχω να ασχοληθω με φυσικη απο 2ρα λύκειου , ευχαριστω εκ των προτέρων
Δεν νομιζω να υπαρχει καποιος φοιτητης εδω να σου απαντησει, θα πω εγω δυο λογια.
Η σχολη ειναι μηχανικων πληροφορικης και ειναι 5 χρονια και παλουκι.
Θελει κατι παραπανω απο φυσικη , θελει φυσικη των ηλεκτρονικων η οποια δεν ειναι φιλικη αμα δεν σου αρεσει.
Αν τελικα δεν σου αρεσει θα υποφερεις στα πρωτα 30/60 μαθηματα (5 εξαμηνα) και μετα θα επιλεξεις κετευθυνση πληροφορικης και τελος φυσικη. Το γιατι σας δινουν αυτες τις σχολες αφου δεν θελετε την φυσικη δεν ξερω?
Παντως απο δουλεια ειναι εγγυημένα οτι θα εχεις .
 
Τελευταία επεξεργασία:

annii

Νεοφερμένος

Η annii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δεν νομιζω να υπαρχει καποιος φοιτητης εδω να σου απαντησει, θα πω εγω δυο λογια.
Η σχολη ειναι μηχανικων πληροφορικης και ειναι 5 χρονια και παλουκι.
Θελει κατι παραπανω απο φυσικη , θελει φυσικη των ηλεκτρονικων η οποια δεν ειναι φιλικη αμα δεν σου αρεσει.
Αν τελικα δεν σου αρεσει θα υποφερεις στα πρωτα 30/60 μαθηματα και μετα θα επιλεξεις κετευθυνση πληροφορικης και τελος φυσικη. Το γιατι σας δινουν αυτες τις σχολες αφου δεν θελετε την φυσικη δεν ξερω?
Παντως απο δουλεια ειναι εγγυημένα οτι θα εχεις .
πιστευω πως εχω ορεξη για διαβασμα και ποσο μαλλον οταν αφορα την σχολη μου, αρα πιστευεις πως με αρκετο διαβασμα αλλα με οχι αρκετες γνωσεις στην φυσικη και μεχρι να επιλεξω κατευθυνση θα μου ειναι δυσκολη?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top