Τμήμα Μηχανικών Πληροφορικής και Ηλεκτρονικών Συστημάτων

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια.Φετος δινω πανελληνιες και στοχευω σε σχολη ηλεκτρονικης σε ΤΕΙ συγκεκριμενα θεσσαλονικη η Χανια.
Ειμαι τρελος με την πληροφορικη αλλα επειδη δεν θελω αποκλειστικα πληροφορικη θελω και αλλα πραματα να μαθω και να δω γιατι μου αρεσουν ολα οτι εχει σχεση με ρομποτικη,κυκλωματα και λοιπα επελεξα ηλεκτρονικη..
Ειδα και τα μαθηματα της ηλεκτρονικης και ομολογω πως καταενθουσιαστηκα..:D

Εχω διαβασω τοσα πολλα για τις σχολες ηλεκτρονικης και συγκεκριμενα για αυτες τις 2 και ολα ητανε θετικα που πλεον ειμαι σιγουρος για την επιλογη μου.Εχω διαβασει και για τις ευκαιριες επαγγελματικης αποκαταστασης και εχω μιλησει με 1-2 ατομα που βρισκονται σε αυτη την σχολη και μονο θετικα μου ειπανε παρολο που ειναι δυσκολη σχολη απο οτι ακουσα:)

Στο ψητο λοιπον...:D
Εχουμε φοιτητες της ηλεκτρονικης εδω στο φορουμ και αν γινετε και απο τα τμηματα της θεσσαλονικης η χανιων για να μου πουνε γνωμες,αποψεις?
Ολοι οσοι ξερουν και γνωριζουν για αυτη τη σχολη ας δωσουν τα φωτα τους να μου πουνε ετσι 2 πραματα σχετικα με την σχολη,το ποσο ευχαριστημενοι ειναι και λοιπα..

Ευχαριστω εκ των προτερων:):thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Κανενας δεν γνωριζει βρε παιδια?:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εγώ δεν έχω πετύχει πολλούς ηλεκτονικούς... θα σου έλεγα να μιλίσεις με κανένα ΗΜΜΥ που όσο να ναι έχουν αρκετά κοινά(σε κάποια μαθήματα για να μην παρεξηγηθούμε κιόλας...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Και γω αυτο βλεπω..μαλλον δεν υπαρχουνε ηλεκτρονικοι στο φορουμ:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

d_nikolaos

Νεοφερμένος

Ο d_nikolaos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Τελειώνω την σχολή στην Θεσσαλονίκη.Για ότι θέλεις, ρώτα με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Τελειώνω την σχολή στην Θεσσαλονίκη.Για ότι θέλεις, ρώτα με.

Ευχαριστω Νικολα για την απαντηση...
Λοιπον τα μαθηματα της σχολης εχω ακουσει οτι ειναι δυσκολα σωστα?
Η σχολη ειναι καινουρια εννοω καινουριες εγκαταστασεις και λοιπα?
Αυτοι που βγαινουν απο την σχολη..και ειναι <<μυαλα>> απορροφουνται γρηγορα σε δουλειες?Αν ξες να μου πεις λιγα πραγματα για το μετα..δηλαδη για την επαγγελματικη αποκατασταση αν εχεις ψαξει καποια πραματα..

Τελος πες μου οτι νομιζεις πρεπει να μου πεις και πρεπει να ξερω σαν ενδιαφερομενος..γιατι δεν μου ερχετε αυτη την στιγμη να σε ρωτησω κατι αλλο...:)

Ευχαριστω:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

d_nikolaos

Νεοφερμένος

Ο d_nikolaos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Απο ότι εχω ακούσει, όποιος ξέρει απο ηλεκτρονικά βρίσκει εύκολα δουλειά. Το θέμα είναι να ασχολείται με τα ηλεκτρονικά και πέρα απο τα μαθήματα που κάνουμε στην σχολή.
Όσα αφορά τα μαθήματα. Τα τελείωσα όλα στα 3 χρόνια οπότε αν έχεις θέληση δεν είναι τίποτα το φοβερό και τρομερό. Βέβαια σε κάποια μαθήματα ζορίστηκα αλλά αυτό έλειπε, να τα περάσω όλα άνετα....Το παν είναι να παρακολουθείς όλα τα μαθήματα γιατί αν δεν το κάνεις, χάνεσε και στην εξεταστική σου έρχονται όλα μαζεμένα και πίστεψε με δεν προλαβένεις να βγάλεις την ύλη όλων τον μαθημάτων τότε. Όπως θα κατάλαβες, όλα είναι στο χέρι σου, ανάλογα με τις δικές σου διαθέσεις.
Για ότι άλλο θέλεις εδώ είμαι. Έχω και σημειώσεις απο τα περισσότερα μαθήματα, αν και κάποια έχουν αλλάξει, αλλά όλα χρήσιμα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Απο ότι εχω ακούσει, όποιος ξέρει απο ηλεκτρονικά βρίσκει εύκολα δουλειά. Το θέμα είναι να ασχολείται με τα ηλεκτρονικά και πέρα απο τα μαθήματα που κάνουμε στην σχολή.
Όσα αφορά τα μαθήματα. Τα τελείωσα όλα στα 3 χρόνια οπότε αν έχεις θέληση δεν είναι τίποτα το φοβερό και τρομερό. Βέβαια σε κάποια μαθήματα ζορίστηκα αλλά αυτό έλειπε, να τα περάσω όλα άνετα....Το παν είναι να παρακολουθείς όλα τα μαθήματα γιατί αν δεν το κάνεις, χάνεσε και στην εξεταστική σου έρχονται όλα μαζεμένα και πίστεψε με δεν προλαβένεις να βγάλεις την ύλη όλων τον μαθημάτων τότε. Όπως θα κατάλαβες, όλα είναι στο χέρι σου, ανάλογα με τις δικές σου διαθέσεις.
Για ότι άλλο θέλεις εδώ είμαι. Έχω και σημειώσεις απο τα περισσότερα μαθήματα, αν και κάποια έχουν αλλάξει, αλλά όλα χρήσιμα είναι.


Καλα..ειναι αυτονοητο πως αν παρατησεις το διαβασμα μετα χανεσαι και σου ερχονται μαζεμενα...

Ευχαριστω πολυ:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arxodas

Νεοφερμένος

Ο arxodas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
και εγω ενδιαφερομαι να περασω στο τει ηλεκτρονικης στον πειραια αλλα δεν ξερω αν περασω γιατι εχω βγαλει 11.667 μορια και εχει 11.400

Εχω καποιες αποριες....
Η σχολη εχει ζητηση??
Γιατι αν οχι εχω ελπιδες να περασω
Οποιος γνωριζει ας μου πει μια γρηγορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
και εγω ενδιαφερομαι να περασω στο τει ηλεκτρονικης στον πειραια αλλα δεν ξερω αν περασω γιατι εχω βγαλει 11.667 μορια και εχει 11.400

Εχω καποιες αποριες....
Η σχολη εχει ζητηση??
Γιατι αν οχι εχω ελπιδες να περασω
Οποιος γνωριζει ας μου πει μια γρηγορα
αφου την διαφημιζετε σε μαθητικο site πιθανον να αποκτησει :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
και εγω ενδιαφερομαι να περασω στο τει ηλεκτρονικης στον πειραια αλλα δεν ξερω αν περασω γιατι εχω βγαλει 11.667 μορια και εχει 11.400

Εχω καποιες αποριες....
Η σχολη εχει ζητηση??
Γιατι αν οχι εχω ελπιδες να περασω
Οποιος γνωριζει ας μου πει μια γρηγορα

Εγω φιλε μου στο ΤΕΙ Ηλεκτρονικης στοχευω της θεσσαλονικης συγκεκριμενα αν γινεται αλλιως σε αλλη πολη δεν με χαλαει,κατι το οποιο θα εξαρτηθει απο το αν θα ανεβει η βαση της θεσσαλονικης η οχι.Εχω βγαλει 11261 μορια και της θεσσαλονικης ειναι 10927 οποτε την πιανω.
Για την σχολη δεν ξερω ειλικρινα αν εχει ζητησει η οχι..Αν δεν πιασεις του Πειραια πας σε αλλη πολη...
Η σχολη παντως ενημερωτικα ειναι δυσκολη αλλα απο τις καλυτερες...το εχω ψαξει μεχρι αηδιας το θεμα για αυτο και στο λεω..
Ευχομαι να μπεις με το καλο στο ΤΕΙ του Πειραια:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Εγω φιλε μου στο ΤΕΙ Ηλεκτρονικης στοχευω της θεσσαλονικης συγκεκριμενα αν γινεται αλλιως σε αλλη πολη δεν με χαλαει,κατι το οποιο θα εξαρτηθει απο το αν θα ανεβει η βαση της θεσσαλονικης η οχι.Εχω βγαλει 11261 μορια και της θεσσαλονικης ειναι 10927 οποτε την πιανω.
Για την σχολη δεν ξερω ειλικρινα αν εχει ζητησει η οχι..Αν δεν πιασεις του Πειραια πας σε αλλη πολη...
Η σχολη παντως ενημερωτικα ειναι δυσκολη αλλα απο τις καλυτερες...το εχω ψαξει μεχρι αηδιας το θεμα για αυτο και στο λεω..
Ευχομαι να μπεις με το καλο στο ΤΕΙ του Πειραια:no1:



Εφοσον το εχεις ψαξει φιλε μου μπορεις να πεις τι επαγγελματικα δικαιωματα εχεις ως πτυχιουχος απο αυτη τη σχολη,τι μπορεις να κανεις δηλαδη?Εγω που προσπαθησα να ψαξω δεν βρηκα και δεν καταλαβα πολλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Εφοσον το εχεις ψαξει φιλε μου μπορεις να πεις τι επαγγελματικα δικαιωματα εχεις ως πτυχιουχος απο αυτη τη σχολη,τι μπορεις να κανεις δηλαδη?Εγω που προσπαθησα να ψαξω δεν βρηκα και δεν καταλαβα πολλα.

[FONT=#]Τα επαγγελματικά δικαιώματα των αποφοίτων του Τμήματος καθορίζονται στο Π.Δ. 346/8-6-89 (ΦΕΚ 158/14-6-89/τ.Α) ως εξής:

1.
Οι πτυχιούχοι του Τμήματος Ηλεκτρονικής της Σχολής Τεχνολογικών Εφαρμογών των Τεχνολογικών Ιδρυμάτων, με βάση τις εξειδικευμένες επιστημονικές και τεχνικές γνώσεις τους, ασχολούνται, είτε αυτοδύναμα, είτε σε συνεργασία με άλλους επιστήμονες με την μελέτη, έρευνα και εφαρμογή της τεχνολογίας, πάνω σε σύγχρονους και ειδικούς τομείς της ηλεκτρονικής στον ιδιωτικό και στο δημόσιο τομέα.

2.
Ειδικότερα απασχολούνται:
2.1 Σε βιοτεχνίες, βιομηχανίες και επιχειρήσεις που έχουν ως αντικείμενο την παραγωγή ηλεκτρονικών στοιχείων, διατάξεων, συσκευών και συστημάτων για την παραγωγή άλλων προϊόντων ή την παροχή υπηρεσιών προς αυτές και προς τρίτους.
2.2 Έχουν δικαίωμα εκπόνησης μελέτης, επίβλεψης, κατασκευής, συναρμολόγησης, συντήρησης εγκατάστασης, χειρισμών, ελέγχου λειτουργίας και μετατροπής ηλεκτρονικού στοιχείου, διατάξεως συσκευής και συστημάτων των τομέων: τηλεπικοινωνιών, οπτικοακουστικών, ραδιοτηλεόρασης, προστασίας και πυρασφάλειας, οργάνων μέτρησης και ηλεκτρονικών ισχύος, καθώς επίσης αυτόματου ελέγχου. Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Ιατρικών Οργάνων σε συνεργασία με τεχνικούς των αντίστοιχων ειδικοτήτων.
Τα παραπάνω δικαιώματα ασκούνται, είτε τα συστήματα αυτά είναι αμιγή ηλεκτρονικά, είτε μικτά με ηλεκτρολογική, μηχανολογικά ως προς το ηλεκτρονικό μέρος αυτών.
2.3 Ιδρύουν και διευθύνουν ηλεκτρονικά εργαστήρια.

3.
Οι πτυχιούχοι του Τμήματος εξελίσσονται μέσα στη διοικητική και τεχνική ιεραρχία, τη σχετική με τους τομείς της ειδικότητάς τους.

4.
Οι πτυχιούχοι του Τμήματος μπορούν να καλύπτουν τις θέσεις υπεύθυνων στελεχών στις βιοτεχνίες, βιομηχανίες και γενικά στις επιχειρήσεις που προβλέπονται στη νομοθεσία που ισχύει κάθε φορά για τη λειτουργία των επιχειρήσεων αυτών.

5.
Οι πτυχιούχοι του Τμήματος ασκούν κάθε άλλη επαγγελματική δραστηριότητα που εμφανίζεται στο αντικείμενο της ειδικότητάς τους με την εξέλιξη της τεχνολογίας, σύμφωνα με τις ρυθμίσεις της κάθε φορά ισχύουσας νομοθεσίας.

6.
Οι πτυχιούχοι του Τμήματος απασχολούνται στην εκπαίδευση, σύμφωνα με την ισχύουσα κάθε φορά νομοθεσία και στην έρευνα σε συνεργασία με άλλους επιστήμονες, πάνω σε θέματα εξέλιξης της ηλεκτρονικής επιστήμης και εφαρμογής των πορισμάτων της.

7. Οι πτυχιούχοι του Τμήματος έχουν δικαίωμα να ενεργούν μόνοι τους ή σαν μέλη επιτροπών εκτιμήσεις και πραγματογνωμοσύνες σε ζημιές που προκλήθηκαν από οποιαδήποτε αιτία σε ηλεκτρονικές διατάξεις, συσκευές, συστήματα και εγκαταστάσεις, αξιολόγηση προσφορών κάθε φύσης ηλεκτρονικού εξοπλισμού και ελέγχους σε αντίστοιχες βιοτεχνίες και βιομηχανίες, προκειμένου να τους χορηγηθεί άδεια λειτουργίας.

8. Οι πτυχιούχοι του Τμήματος με την απόκτηση του πτυχίου τους ασκούν το επάγγελμα στα πλαίσια των πιο πάνω επαγγελματικών δικαιωμάτων.

9. Τα αναφερόμενα στις προηγούμενες παραγράφους δικαιώματα και δραστηριότητες νοούνται σύμφωνα και αντίστοιχα με την ορολογία που ακολουθεί:
9.1 Μελέτη: Είναι η εκπόνηση πλήρων και ολοκληρωμένων σχεδίων υπολογισμών και έγγραφων οδηγιών, σύνθεσης και συναρμολόγησης ηλεκτρονικών συσκευών, διατάξεων και συστημάτων.
9.2 Κατασκευή: Είναι η υλοποίηση των κατασκευαστικών σχεδίων μιας μελέτης ηλεκτρονικού στοιχείου, διατάξεως υποσυστήματος, συσκευής ή συστήματος.
9.3 Συναρμολόγηση συσκευής: Είναι η τοποθέτηση των εξαρτημάτων και σύνδεση αυτών, ως και των υποσυστημάτων για την κατασκευαστική ολοκλήρωση μιας συσκευής σε ενιαίο λειτουργικό σύνολο, βάσει των σχεδίων, υπολογισμών και έγγραφων οδηγιών της μελέτης.
9.4 Εγκατάσταση ηλεκτρονικού συστήματος: Είναι η εκτέλεση του συνόλου των εργασιών που απαιτούνται για την τοποθέτηση και ομαλή λειτουργία του ηλεκτρονικού συστήματος, βάσει της σχετικής μελέτης.
9.5 Επίβλεψη εγκατάστασης: Είναι η υπεύθυνη παρακολούθηση των εκτελούμενων εργασιών για την ακριβή εκτέλεση του έργου, βάσει της μελέτης που περιλαμβάνει:
Α. Τεχνική επίβλεψη
Β. Ποιοτικό έλεγχο
Γ. Επιμέτρηση και παραλαβή
9.6 Συντήρηση ηλεκτρονικής συσκευής: Είναι η εκτέλεση στο εργαστήριο ή στο χώρο της εγκατάστασης των απαιτούμενων επισκευαστικών εργασιών συντήρησης, λειτουργίας και ελέγχου, σύμφωνα με τις οδηγίες του κατασκευαστή της συσκευής και τις σχετικές προδιαγραφές.
9.7 Συντήρηση εγκατάστασης ηλεκτρονικού συστήματος: Είναι επίβλεψη και εκτέλεση των απαιτούμενων εργασιών γενικής συντήρησης, επισκευής και περιοδικού ελέγχου καλής λειτουργίας, σύμφωνα με τις έγγραφες οδηγίες του μελετητή ή του κατασκευαστή και τις σχετικές προδιαγραφές.
9.8 Επίβλεψη λειτουργίας εγκατάστασης: Είναι η υπεύθυνη παρακολούθηση των απαιτούμενων εργασιών και χειρισμών για τη λειτουργία της εγκατάστασης.
9.9 Χειρισμός: Είναι η θέση και διατήρηση σε λειτουργία και παύση λειτουργίας μιας συσκευής ή ενός συστήματος.
9.10 Μετατροπή: Είναι η τροποποίηση της συσκευής ή του συστήματος για να επιτευχθεί διαφοροποίηση της λειτουργίας και λοιπών χαρακτηριστικών. Η μετατροπή πρέπει να γίνεται πάντοτε βάσει γραπτών οδηγιών του κατασκευαστή ή του μελετητή και να βρίσκεται μέσα στα καθοριζόμενα όρια λειτουργίας.[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arxodas

Νεοφερμένος

Ο arxodas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
μακαρι να περασουμε ολοι αλλα καλα λεει ο φιλος στην προηγουμενη σελιδα μην την διαφημηζουμε πολυ και την δηλωσουν πολυ :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HEADBANGER

Νεοφερμένος

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
γεια σασ παιδεσ!!! ειμαι καινιυργιοσ στο forum και ψηνωμαι για αυτο το α.τ.ε.ι για την θεσ/νικη. τι λετε λεει? γινεται δουλεια? και απο δουλεια? θα πεινασουμε....? φετοσ εδωσα κ εγραψα 14323 αλλα δεν ξερω, αξιζει να παω σε αυτην την σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
γεια σασ παιδεσ!!! ειμαι καινιυργιοσ στο forum και ψηνωμαι για αυτο το α.τ.ε.ι για την θεσ/νικη. τι λετε λεει? γινεται δουλεια? και απο δουλεια? θα πεινασουμε....? φετοσ εδωσα κ εγραψα 14323 αλλα δεν ξερω, αξιζει να παω σε αυτην την σχολη?

Η πρωτη μου επιλογη στο μηχανογραφικο θα ειναι αυτο το ατει στην θεσσαλονικη και εγω...
Αν θα πεινασεις?Οχι δεν προκειται να πεινασεις....Εκτος αν δεν εχεις διαθεση για δουλεια μετα,εισαι τεμπελης και λοιπα...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Παιδιά, επειδή κι εγώ τα ψιλοψάχνω αυτά για τον αδερφό μου, τι γίνεται με το θέμα της δυσκολίας? Τι εννοώ:
Ο αδερφός μου είναι μαθητής του δώδεκα, αλλά πάντα στο σχολείο υπάρχει μια σχετική επιείκεια, οπότε πιστεύω στις πανελλήνιες , με αρκετή προσπάθεια θα βγάλει ένα 10 με 11. Θα είναι λοιπόν σε θέση να ανταπεξέλθει στα μαθήματα της σχολής ή θα δεινοπαθήσει να την βγάλει και μετά δεν θα είναι και καλός στη δουλειά του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Παιδιά, επειδή κι εγώ τα ψιλοψάχνω αυτά για τον αδερφό μου, τι γίνεται με το θέμα της δυσκολίας? Τι εννοώ:
Ο αδερφός μου είναι μαθητής του δώδεκα, αλλά πάντα στο σχολείο υπάρχει μια σχετική επιείκεια, οπότε πιστεύω στις πανελλήνιες , με αρκετή προσπάθεια θα βγάλει ένα 10 με 11. Θα είναι λοιπόν σε θέση να ανταπεξέλθει στα μαθήματα της σχολής ή θα δεινοπαθήσει να την βγάλει και μετά δεν θα είναι και καλός στη δουλειά του?

Το τι θα βγαλει ο αδερφος σου στις πανελληνιες με το αν θα μπορεσει να ανταπεξελθει στα μαθηματα της σχολης δεν κολλανε με την καμια...
Προσωπικα εβγαλα 11261 μορια βεβαια παντα ημουνα μαθητης του 17+ απλα εφοσον η σχολη που ηθελα ειναι αποκλειστικα αυτη και εχει και χαμηλη βαση δεν ξενυχτουσα κιολας για να διαβασω....
Αν τον αδερφο σου οι πανελληνιες ειναι βουνο 2000 υψομετρο,τα μαθηματα της σχολης ειναι βουνο 10000 υψομετρο...Φυσικα και τα μαθηματα της σχολης ειναι πολυ πιο δυσκολα....

Αν μπει με το καλο...θελει διαβασμα και πανω απο ολα να παρακολουθει τα εργαστηρια κιολας...Εξαλλου ποια σχολη δεν θελει διαβασμα??
Αν πηγαινει με το σκεπτικο να πινει καφε ολη μερα,lineage κλπ...Σπουδες Fail!
Να σημειωσω πως σαν σχολη ναι ειναι δυσκολη!!

Τωρα για το αν θα ειναι καλος στην δουλεια του μετα ξεχνα το...Ειναι πολυ νωρις για να το σκεφτεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Το τι θα βγαλει ο αδερφος σου στις πανελληνιες με το αν θα μπορεσει να ανταπεξελθει στα μαθηματα της σχολης δεν κολλανε με την καμια...
Προσωπικα εβγαλα 11261 μορια βεβαια παντα ημουνα μαθητης του 17+ απλα εφοσον η σχολη που ηθελα ειναι αποκλειστικα αυτη και εχει και χαμηλη βαση δεν ξενυχτουσα κιολας για να διαβασω....
Αν τον αδερφο σου οι πανελληνιες ειναι βουνο 2000 υψομετρο,τα μαθηματα της σχολης ειναι βουνο 10000 υψομετρο...Φυσικα και τα μαθηματα της σχολης ειναι πολυ πιο δυσκολα....

Αν μπει με το καλο...θελει διαβασμα και πανω απο ολα να παρακολουθει τα εργαστηρια κιολας...Εξαλλου ποια σχολη δεν θελει διαβασμα??
Αν πηγαινει με το σκεπτικο να πινει καφε ολη μερα,lineage κλπ...Σπουδες Fail!
Να σημειωσω πως σαν σχολη ναι ειναι δυσκολη!!

Τωρα για το αν θα ειναι καλος στην δουλεια του μετα ξεχνα το...Ειναι πολυ νωρις για να το σκεφτεσαι...

Για να ήσουνα μαθητής του 17+ σημαίνει ότι μπορούσες άνετα να ανταπεξέλθεις στα μαθηματα του σχολείου και ότι θα μπορέσεις με μια σχετική ευκολία να τελειώσεις και τη σχολή. Για ένα μαθητή όμως χωρίς βάσεις, με μηδενικό υπόβαθρο στη φυσική και τα μαθηματικά πιστεύω ότι θα είναι όχι απλά βουνό αλλά μαρτύριο να βγάλει το τει. Γι αυτό και ρωτάω. Και επίσης γιατί ο αδερφός μου είναι ποιο πολύ του αθλητικού(μπάσκετ κι έτσι...) αλλά για γυμναστική ακαδημία δεν τον κόβω να περνάει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Για να ήσουνα μαθητής του 17+ σημαίνει ότι μπορούσες άνετα να ανταπεξέλθεις στα μαθηματα του σχολείου και ότι θα μπορέσεις με μια σχετική ευκολία να τελειώσεις και τη σχολή. Για ένα μαθητή όμως χωρίς βάσεις, με μηδενικό υπόβαθρο στη φυσική και τα μαθηματικά πιστεύω ότι θα είναι όχι απλά βουνό αλλά μαρτύριο να βγάλει το τει. Γι αυτό και ρωτάω. Και επίσης γιατί ο αδερφός μου είναι ποιο πολύ του αθλητικού(μπάσκετ κι έτσι...) αλλά για γυμναστική ακαδημία δεν τον κόβω να περνάει!

Αν αναφερομαστε σε ατομο με μηδενικο υποβαθρο τοτε ναι μπορει να αποτελεσει δυσκολια το να επιτυχει αυτη την σχολη.Αλλα γενικα ειναι χαμηλοβαθμη σχολη και πιστευω πως καποιος μπορει να την πιασει με το βασικο και λιγο παραπανω διαβασμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top