Τμήμα Μηχανικών Βιοϊατρικής

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Γιατι ακουω ομως απο πολλους που τελειωσαν αυτη τη σχολη οτι δε βρηκαν δουλεια?:worry:
Θα μου πειτε εγω σε 4 χρονια θα εχω τελειωσει, ποιος ξερει σε τι κατασταση θα ειμαστε...

Το 90% τον πτυχιούχων βρίσκει αμέσως δουλεία..απλά μην ακούς τους άσχετους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefkadios95

Νεοφερμένος

Ο Lefkadios95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παιδιά θελουμε γενικές πληροφορίες από φοιτόντες στο τμήμα αυτό.. Μου εχει κινήσει ο ενδιαφέρον τις τελευταίες μέρες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Μπορείς να ρωτήσεις σε μια ομάδα του τμήματος στο facebook:

https://www.facebook.com/groups/21608134623/?ref=ts&fref=ts

έχει γίνει ήδη παρόμοια ερώτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solid25

Νεοφερμένος

Ο solid25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Nα σαι καλα φιλε για την απαντηση...απλα ακουγεται οτι ειναι πολυ δυσκολη σχολη και δν περνιεται..κατι αλλο..επειδη ειμαι απο τεχνολογικη κατ θα αντιμετωπισω μ μαθηματα τυπου βιολογιας η οχι?

Η αλήθεια είναι πως ναι έχει τέτοια μαθήματα. Ανατομία (σχετικά εύκολη), Βιολογία-Φυσιολογία (θέλει διάβασμα).

Νίκος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M.A

Νεοφερμένος

Ο Πανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
ΔενΜε διαβασμα ομως αντιμετωπιζεις ακομα δυσκολιες? Θελω να πω μπορει ενας μαθητης τεχνολογικης να παρακολουθηση την σχολη η οχι? Γτ αν και 4ο πεδιο πολλες σχολες πχ Τεχνολογιας τροφιμων ειναι απαγορευτικες λογω μαθηματων! Πχ χημεια! Μπορεις ν μ βοηθησεις? Ευχαρισω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solid25

Νεοφερμένος

Ο solid25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ΔενΜε διαβασμα ομως αντιμετωπιζεις ακομα δυσκολιες? Θελω να πω μπορει ενας μαθητης τεχνολογικης να παρακολουθηση την σχολη η οχι? Γτ αν και 4ο πεδιο πολλες σχολες πχ Τεχνολογιας τροφιμων ειναι απαγορευτικες λογω μαθηματων! Πχ χημεια! Μπορεις ν μ βοηθησεις? Ευχαρισω εκ των προτερων


Και εγώ από τεχνολογική κατεύθυνση μπήκα. Αν πηγαίνεις στα μαθήματα να το παρακολουθήσεις ναι θα το περάσεις και με βαθμό. Αν το αφήσεις στην τύχη δεν θα μπορέσεις όμως να τα περάσεις. Βέβαια το άλλο που πρέπει τώρα να σε προβληματίζει είναι αυτό... Αυτό που έχει σκάσει σαν "βόμβα" αυτή τη βδομάδα στο τμήμα είναι ότι ακούγεται, πως σύμφωνα με το σχέδιο ΑΘΗΝΑ το τμήμα μας παίζει να συγχωνευτεί με το τμήμα Ηλεκτρονικής. Αν δεν συγχωνευτεί στο προτείνω χωρίς δεύτερη σκέψη να την δηλώσεις την σχολή αυτή. Αξίζει πραγματικά. Αν όμως συγχωνευτεί καλύτερα να μην την δηλώσεις. Θα είσαι απλά άλλον ένας από τους χιλιάδες ηλεκτρονικούς.

Νίκος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M.A

Νεοφερμένος

Ο Πανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Μιας και δν εχω την δυνατοτητα ν δηλωσω εκτιος αθηνων θα ειναι μια απο τις επιλογες μου! Βεβαια για τις συγχωνευσεις δν ειχα ακουσει κατι για τ τμημα αλλα αν μαθεις κατι ανεβασετο ρ φιλε γτ ενδιαφερει πολλα παιδια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solid25

Νεοφερμένος

Ο solid25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μιας και δν εχω την δυνατοτητα ν δηλωσω εκτιος αθηνων θα ειναι μια απο τις επιλογες μου! Βεβαια για τις συγχωνευσεις δν ειχα ακουσει κατι για τ τμημα αλλα αν μαθεις κατι ανεβασετο ρ φιλε γτ ενδιαφερει πολλα παιδια ;)

Τα πράγματα είναι ακόμη ρευστά. Όλοι προσπαθούν να σώσουν το τμήμα απο την "κατάρα" που μας βρήκε. Μόλις βγεί κάτι έγκυρο θα σας ενημερώσω να είσαι σίγουρος. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M.A

Νεοφερμένος

Ο Πανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Ισως το οτι ειναι μοναδικο τμημα με την εννοια οτι δν υπαρχει αλλο τετοιου ειδους να τ βοηθησει και ν σωθει! Οπως και ν εχει ομως κρατα μας ενημερους ;) Ευχαριστω φιλε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solid25

Νεοφερμένος

Ο solid25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ισως το οτι ειναι μοναδικο τμημα με την εννοια οτι δν υπαρχει αλλο τετοιου ειδους να τ βοηθησει και ν σωθει! Οπως και ν εχει ομως κρατα μας ενημερους ;) Ευχαριστω φιλε!

Σε αυτό ελπίζουμε και εμείς. Είναι και πολύ καλό τμήμα. Κρίμα είναι να πάει χαμένο και να συγχωνευτεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dresden

Νεοφερμένος

Ο Dresden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Τελικά το τμήμα απέφυγε την συγχώνευση και μετονομάστηκε σε Βιοϊατρικής Τεχνολογίας.Θετικο πιστευω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M.A

Νεοφερμένος

Ο Πανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Τελικά το τμήμα απέφυγε την συγχώνευση και μετονομάστηκε σε Βιοϊατρικής Τεχνολογίας.Θετικο πιστευω.

Πολυ καλα πιστευω...γτ ηταν κριμα ν χαθει τετοιο τμημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M.A

Νεοφερμένος

Ο Πανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Πιρνω σημερα ενα τετραδιο απο καποιο φροντηστηριο εχοντας μεσα τις σχολες και βασεις συμφωνα με τις συννενωσεις και καταργησεις τμηματων..το τμημα το ειχε σαν Βιοιατρικης Τχνολογιας χωρις βαση...αυτο τι σημαινει? Επειδη το τμημα ανακυρηχθηκε αυτονομο δν θα ισχυει η περσινη βαση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top