Τμήμα Μηχανικών Βιοϊατρικής

Flaky

Νεοφερμένος

Ο Flaky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Οτιδηποτε ξερετε- πιστευετε-ελπιζετε-νομιζετε !!!
κ ακομα :
1) Υπαρχει κατι αντιστοιχο σε ΑΕΙ στην Ελλαδα ?
2) Πληροφορικη VS τεχνολογια ιατρικων οργανων (τει αθηνας) τι θα διαλεγατε ? ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2 αλλα καταληγω στο 2ο ,
εσεις τι θα επιλεγατε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
1) Μου ακούγεται πολύ τεχνικό για να υπάρχει σε ΑΕΙ, λογικά όχι.
2) Σίγουρα η τεχνολογία ιατρικών οργάνων είναι κάτι πολύ λιγότερο συνηθισμένο απο την πληροφορική, πράγμα που για μένα θα το έκανε αρκετά ελκυστικό. Δεν ξέρω απο δουλειά τι μέλλον έχει βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flaky

Νεοφερμένος

Ο Flaky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Σε ευχαριστω για την αμμεση απαντηση σου.
εδω ειναι η σελιδα της σχολης https://www.teiath.gr/stef/tio/index.html
και επειδη ακομα το ψαχνω επαναδιατυπωνω την ερωτηση
Τι θα επιλεγατε εσεις με 15409 μορια 2ο κ 4ο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
στη σχολη που ενδιαφερεσαι να πας.....εχει περασει πριν 2 χρονι αμια φιλη μου......

ειναι πολυ ωραια σχολη και με σιγουρη επαγγελματικη αποκατασταση....την ειχα ρωτησει τοτε και μου ειχε πει πως δεν την ξερουν πολλοι και ετσι δεν εχει ανεβει η βαση της ενω ι αποφοιτοι βρισκουν αμεσως δουλεια λογω ελλειψης εργαζομενων στο συγκεκριμενο επαγγελμα........δες για παραδειγμα που ακουμε καθε μερα στις ειδησεις οτι πολλα ιατρικα μηχανηματα μενουν στις αποθηκες γιατι δεν υπαρχουν ατομα να τα εκμεταλευτουν.......

φαντασου η φιλη μου ειχε βγαλει 17000 μορια και στο μηχανογραφικο δηλωσε μονο αυτη τη σχολη.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν σου αρέσει αλλά περνάς και Επιστημών της Προσχολικής αγωγής&του Εκπ/κού-Ρόδο(Α.Ε.Ι).Επισης περνάς και Ιατρικά εργαστήρια(τ.Ε.Ι) η οποία είναι καλή σχολή,Γεωλογίας Αθήνα(Α.Ε.Ι),Μαθηματικά Κρήτης και πολλά άλλα εξαρτάται απο αυτά που σ'αρέσουν και στο ποια πόλη Θες και μπορείς να πας.Προσωπικά μ'αρέσει καλύτερα πληροφορική σε σχέση με τεχνολογία ιατρικών οργάνων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Εγώ πάντως την βρίσκω πολύ καλή επιλογή!
Και κάτι όντως ωραίο και χρήσιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,830 μηνύματα.
Δες και το παρακάτω PDF σχετικά με την Τεχνολογία Ιατρικών Οργάνων. ;)




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Τεχνολογία Ιατρικών Οργάνων.pdf
    51.3 KB · Εμφανίσεις: 1,941

el_greco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
offtopic:

@Petros: υπάρχει κάποιο site με αυτά τα εκτενή pdf για κάθε σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,830 μηνύματα.
offtopic:

@Petros: υπάρχει κάποιο site με αυτά τα εκτενή pdf για κάθε σχολή;
Όχι, αλλά σύντομα αν πάνε όλα καλά θα έχουμε ένα τέτοιο section εδώ στο iSchool. :D:no1:

Μέχρι τότε, μπορείς να δεις όλες αυτές τις πληροφορίες στο Σπουδές 2008 (το οποίο είναι και η πηγή που τα βρίσκω). :iagree:



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spirit

Νεοφερμένος

Η spirit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Τελείωσα το τμήμα πληροφορικής του τει αθήνας και στο προτείνω (διάβασε το post που έκανα εδώ https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=39392&page=4, ενώ αν θες να μάθεις όμως περισσότερα για το TIO μπες εδώ, https://www.tio.gr/smf/. Έχει και forum, οπότε ρώτα και θα σου πουν από πρώτο χέρι οι φοιτητές του τη αποψή τους. Νομίζω ότι έχει καλές προοπτικές το τμήμα πάντως.


Καλή τύχη σε ό,τι διαλέξεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flaky

Νεοφερμένος

Ο Flaky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ ολους σας παιδια :no1:
Αυτη θα ειναι κατα 99% η πρωτη μου επιλογη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasimoula

Νεοφερμένος

Η nasimoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Την ιδια απορια εχω και εγω.τελειωσα το λυκειο και τωρα θα πρεπει να συμπληρωσω το μηχανογραφικο, ειμαι σε διλημμα,πληροφορικη ή ΤΙΟ!!δεν μου αρεσουν και πολυ τα μαθηματικα.μου ακουγεται ωραιο, "τεχνολογια ιατρικων οργανων" ,αλλα πως ειναι επαγγελματικα??ειδικα για μια κοπελα??επειδη η βαση του συγκεκριμενου ΤΕΙ ειναι τοσο χαμηλη με προβληματιζει κ ακομα περισσοτερο τους γονεις μου.Τι λετε παιδια??? βοηθηστε με να παρω μια αποφαση επιτελους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sakoulias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Εγω αυτο που ξερω για το Τμημα Ιατρικων Οργανων (απο ενα παιδι που σπουδαζει στο τμημα) ειναι οτι εχει παρα πολυ καλη επαγγελματικη αποκατασταση αλλα ειναι απο τα δυσκολοτερα ΤΕΙ και εχει παρα πολλα μαθηματα.Η χαμηλη βαση προσωπικα πιστευω οτι δεν παιζει κανεναν ρολο και πιστευω οτι ειναι καλυτερη σχολη απο πολλες αλλες υπερτιμημενες σε βαση και σε φημη σχολες...Τωρα στο προβλημα σου με τα μαθηματικα απο οτι ειδα στον οδηγο σπουδων στα 4 πρωτα εξαμηνα υπαρχει και απο ενα μαθημα μαθηματικων δεν ξερω αμα σου φαινεται πολυ ή λιγο.Επισης δεν ξερω αμα χρειαζονται τα μαθηματικα στα αλλα μαθηματα και για αυτο καλυτερα να μας πει καποιος που ξερει...Γενικα παντως θα ελεγα να πας ΤΙΟ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasimoula

Νεοφερμένος

Η nasimoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
σε ευχαριστω sakoulias!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Ίσως να είναι και η σχολη με την καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση.Έχει πολλά κοινά μαθήματα με τα υπόλοιπα τμήματα τεχνολογικών εφαρμογών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konipeis

Νεοφερμένος

Ο konipeis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Την ιδια απορια εχω και εγω.τελειωσα το λυκειο και τωρα θα πρεπει να συμπληρωσω το μηχανογραφικο, ειμαι σε διλημμα,πληροφορικη ή ΤΙΟ!!δεν μου αρεσουν και πολυ τα μαθηματικα.μου ακουγεται ωραιο, "τεχνολογια ιατρικων οργανων" ,αλλα πως ειναι επαγγελματικα??ειδικα για μια κοπελα??επειδη η βαση του συγκεκριμενου ΤΕΙ ειναι τοσο χαμηλη με προβληματιζει κ ακομα περισσοτερο τους γονεις μου.Τι λετε παιδια??? βοηθηστε με να παρω μια αποφαση επιτελους.
τελικά, σε ποιά σχολή δήλωσες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικολέττα Π.

Νεοφερμένος

Η Νικολέττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Δημητσάνα (Αρκαδία). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανείς σε ποιό ακριβώς πεδίο βρίσκεται αυτή η σχολή? Την έχω ψάξει σε όλα αλλα τίποτα... Αν υπάρχει και κανείς που να φοιτεί σε αυτή τη σχολή ακόμα καλύτερα να με κατατοπίσει κιόλας γιατί ήταν μια άγνωστη σχολή(τουλάχιστον για εμένα). Είναι εύκολη και έχει επαγγελματικές προοπτικές??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
3o πεδίο νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

paterasyp

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paterasyp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Εύκολη δεν έιναι στο 4ο πεδίο είναι . Ψάξε στο νετ , το φόρουμ των αποφοίτων .
Η σχολή λέγεται στα αρχικά της ΤΙΟ και έχουν την έκφραση ΤΙΟ, ΤΙΟ ποτέ πτυχίο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικολέττα Π.

Νεοφερμένος

Η Νικολέττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Δημητσάνα (Αρκαδία). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top