Τμήμα Διοίκησης και Τεχνολογίας

vista

Νεοφερμένος

Ο vista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ευχαριστώ για όλες σου τι απαντήσεις angel_angel ίσως σε απασχολήσω λίγο ακόμα. Από ότι κατάλαβα πάντως η βάση του τμήματος είναι χαμηλά επειδή είναι σε περιοχή που δεν αρέσει σε πολλούς για φοιτητική ζωή. Αλλιώς το τμήμα δεν νομίζω να είχε τέτοια βάση αν ήταν στην Θεσσαλονίκη που είναι και τα άλλα τμήματα του Πανεπιστημίου Μακεδονίας γιατί ως τμήμα φαίνεται πάρα πολύ καλό από αυτά που μου είπες και είδα και στο σαιτ.








Θα ήθελα να δω και την γνώμη κάποιου που τελείωσε τώρα για την Διοίκηση Τεχνολογίας και αν θα ήθελε να την δηλώση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Για οτιδήποτε άλλο θέλεις liza1991 στην διάθεσή σου. Σε αυτό που λες για την βάση είναι αλήθεια ότι δεν αντικατοπτρίζει την σχολή. Όταν έκανα το μηχανογραφικό μου και την δήλωνα ήταν ένας παράγοντας που τον σκεφτόμουν (δηλαδή τι θα βρω όταν πάω εκεί) όμως τελικά περίμενα να βρω ένα τμήμα "αδιάφορα" αλλά τελικά βρήκα το εντελώς αντίθετο δηλαδή ένα τμήμα πρότυπο.
Αν θες κάποιες πιο ακριβής πληροφορίες μπορείς να πάρεις και τηλέφωνο στην γραμματεία του τμήματος και σίγουρα θα σε κατατοπίσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vista

Νεοφερμένος

Ο vista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ποια είναι τα τηλέφωνα της γραμματείας και ποιες ώρες μπορώ να βρω κάποιον? Ίσως πάρω κανένα τηλ.
-----------------------------------------
Εμένα η βάση του τμήματος δεν με επηρεάζει. Εμένα μου το πρότεινε ένας καθηγητής μου επειδή του είπα ότι δεν ήθελα καθαρό οικονομικό και μου είπε ότι ένας παλιός του μαθητής είναι στην σχολή και είναι πάρα πολύ ευχαριστημένος, όπως και εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Τα τηλέφωνα της γραμματείας είναι σε αυτήν την ιστοσελίδα https://www.uom.gr/modules.php?op=mo...&file=index&tmima=202&s_id=204&categorymenu=2 και οι ώρες που σιγουρότατα θα βρεις κάποιον είναι οι πρωινές ώρες. Ναι είναι πραγματικό ότι η σχολή είναι μια πάρα πολύ καλή επιλογή για να ξεφύγεις από τα κλασσικά οικονομικά (έχοντας τα ίδια επαγγελματικά δικαιώματα). Συνδυάζει γνώσεις διοίκησης και πληροφορικής (μαζί πάντα με οικονομικά, λογιστική).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vista

Νεοφερμένος

Ο vista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ευχαριστώ angel_angel μάλλον θα δοκιμάσω να πάρω αύριο τηλέφωνο.
Θα σε απασχολήσω λίγο ακόμα με τις απορίες μου. Στο σαιτ mt.uom.gr έχει έναν σύνδεσμο compus.uom.gr τι είναι αυτό;
Για την συζήτησή μας περί τμήματος μου είπαν με όποιον μίλησα ότι έχει μέλλον ως σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
liza μπορείς να με ρωτήσεις 1.000.000.000.000.000 ερωτήσεις no problem. Στην θέση σου και εγώ κάποτε ήμουν και καταλαβαίνω πως είναι.
Το compus.uom.gr είναι μια πλατφόρμα ασύγχρονης τηλεκπαίδευσης του εφαρμόζει το Παμακ για όλα του τα τμήματα. Για να στο εξηγήσω πιο απλά σε αυτή την ιστοσελίδα κάθε τμήμα του πανεπιστημίου έχει καταχωρημένα τα μαθήματα που διδάσκονται. Στο τμήμα όλα τα μαθήματα είναι καταχωρημένα στο compus. Οι διαχειριστές κάθε μαθήματος είναι οι διδάσκοντες του μαθήματος και οι φοιτητές εγγράφονται στα μαθήματα που τους ενδιαφέρουν. Στο τμήμα μας όλοι οι καθηγητές χρησιμοποιούν το compus και ανεβάζουν τις σημειώσεις του μαθήματος και την ύλη τους και ενημερώνουν τους φοιτητές για διάφορα θέματα που αφορούν το μάθημα. Έτσι εμείς δεν χρειάζεται ούτε να κρατάμε πάρα πολλές σημειώσεις στο μάθημα, ούτε να επικρατεί ένα χάος ψάχνοντας την ύλη των μαθημάτων (κάτι που γίνεται σε αρκετές σχολές). Με άλλα λόγια το compus αποτελεί την χαρά του φοιτητή. Επίσης από εκεί έχουμε την δυνατότητα σε μια μορφή forum να συνομιλήσουμε με τους καθηγητές μας και τους υπόλοιπους φοιτητές για απορίες σχετικά με το μάθημα (αλλά σπάνια χρησιμοποιείται αυτή η λειτουργία). Και τέλος από το compus παραδίδουμε όλες τις εργασίες μας. Έτσι το τμήμα μας είναι αρκετά αλληλεπιδραστικό.
Επίσης μιας και αναφέρθηκες σε λειτουργίες που χρησιμοποιεί το τμήμα θα σου πω και μια άλλη ιστοσελίδα την https://www.uom.gr/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=2131&categorymenu=7&tmima=1. Σε αυτή την ιστοσελίδα καταχωρούνται οι βαθμολογίες των εξετάσεών μας αναλυτικά. Αυτό το σύστημα (παραλλαγμένο) το χρησιμοποιούν αρκετά πανεπιστήμια όμως από ότι έχω ακούσει από φίλες μου στο ΑΠΘ που έχουν κάτι παρόμοιο σπάνια υπάρχουν οι βαθμολογίες τους, συνήθως τα βλέπουν μετά από κανέναν χρόνο. Σε εμάς την ίδια μέρα που ανακοινώνεται το μάθημα στην σχολή έχει ενημερωθεί και ο προσωπικός μας λογαριασμός με τις βαθμολογίες μας.
Σε αυτές τις σελίδες βέβαια δεν μπορείς να μπεις για να τις δεις γιατί πρέπει να είσαι μέλος της κοινότητας του πανεπιστημίου και να σου έχει παραχωρηθεί ο αντίστοιχος κωδικός πρόσβασης. Για αυτό στα έγραψα τόσο αναλυτικά ώστε να σου δώσε μια εικόνα των υπηρεσιών αυτών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vista

Νεοφερμένος

Ο vista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ουαου!!!!!!!! Πάρα πολύ ενδιαφέροντα όλα όσα είπες για το τμήμα angel_angel. Δεν βρίσκω λόγια να το περιγράψω. Σε ευχαριστώ πάρα παρά πάρα πολύ για όλα γιατί ήταν πλήρως κατατοπιστικά και φαίνεται ότι το τμήμα μετράει πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
liza πόσα μόρια έβγαλες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vista

Νεοφερμένος

Ο vista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
17513 στο 5ο πεδίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vista

Νεοφερμένος

Ο vista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
angel_angel την σχολή σε επίπεδο δυσκολίας πως θα την χαρακτήριζες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Η προσωπική μου άποψη από την εμπειρία που έχω είναι ότι καμία σχολή δεν μπορείς να πεις ότι είναι δύσκολη αν την παρακολουθείς. Τώρα η σχολή μας με την απαραίτητη προσοχή στις διαλέξεις μπορείς να είσαι σίγουρη ότι μπορείς να ανταποκριθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vista

Νεοφερμένος

Ο vista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις angel_angel νομίζω είμαι υπερκαλυμμένη σε ότι αφορά την σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Χαίρομαι που κατάφερα και σε βοήθησα και ελπίζω να τα πούμε και από κοντά στην σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vista

Νεοφερμένος

Ο vista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Σίγουρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Καταπληκτικά. Τα λέμε στην σχολή συνάδελφε τότε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vista

Νεοφερμένος

Ο vista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Είδα ένα βιντεάκι που υπάρχει για το τμήμα. Είναι πάρα πολύ όμορφο το κτίριό του και σε πολύ ωραίο μέρος είναι η σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Ναι υπάρχει ένα βίντεο για το τμήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vista

Νεοφερμένος

Ο vista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Θα ήθελα να ακούσω και την γνώμη κάποιου συν-υποψήφιου για το τμήμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vista

Νεοφερμένος

Ο vista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Έγινε απλά είπα να κάνω μια διόρθωση. Τελικά πέρασες στο τμήμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stargazer00

Νεοφερμένος

Ο Stargazer00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας! Ειμαι καινουργιος και εγω στο φορουμ(1ο post). Περασα και εγω φετος στη σχολη Διοικησης Τεχνολογιας και καθως εψαχνα πληροφοριες στο ιντερνετ επεσα πανω ατη συζητηση σας:D. Χθες πηγα Ναουσα και βρηκα σπιτι για να μεινω (κοντα στο κεντρο :up:). Για να πω την αληθεια η Ναουσα μου θυμιζει ενα μεγαλο χωριο (οχι οτι ερχομαι απο καμια τεραστια πολη, απο Κομοτηνη ειμαι). Τα παιδια απο το πανεπιστημιο βγαινουν εκει το βραδυ ή φευγουν ολοι Θεσσ.? Επισης ειμαι ο μονος απο την παρεα μου που περασα Ναουσα (τι παραξενο Θεε μου:hmm:!) οποτε ελπιζω να γνωριστουμε εκει να βγουμε για κανα καφε... Και τελος μια γενικη απορια για τη Ναουσα. Εχει Γυμναστηριο? Γιατι οσο εψαχνα σπιτι δεν βρηκα τπτ......... Και σορυ αν εκανα ποστ σε λαθος μερος. Οπως ειπα ειμαι καινουργιος εδω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top