Τμήμα Διοίκησης και Τεχνολογίας

Powershifter

Νεοφερμένος

Ο Powershifter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ενδιαφέρον τμήμα.

Τι άποψη έχετε διαμορφώσει σχετικά με τη ζωή στη Νάουσα οι επιτυχόντες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

strategy

Νεοφερμένος

Ο strategy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Η ζωή στην Νάουσα είναι αρκετά χαλαρή. Δεν είσαι άγνωστος μεταξύ άγνωστων. Δεν έχει βέβαια και αμέτρητες ευκαιρίες για την φοιτητική ζωή όπως στα μεγάλα ασθηκά κέντρα που έχουν στο μυαλό τους οι περισσότεροι. Οι φοιτητές του τμήματος ξέρουν ο ένας τον άλλο και είναι ωραία κατάσταση και τους φοιτητές τους έχει γνωρίσει και η πόλη. Ξέρουν να περνάνε καλά, αρκεί βέβαια να έχεις και την παρέα που θες για να περάσεις καλά και όλα τα άλλα γίνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

msp

Νεοφερμένος

Η msp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Γεια σας

Όποιος επιθυμεί να μάθει πληροφορίες σχετικά με το ΔΤ εδώ μπορεί να ρωτήσει ότι θέλει!


Εύχομαι καλά αποτελέσματα στα παιδιά που έδωσαν φέτος πανελλήνιες!

Η πρόσβαση για την σχολή είναι και από το 4ο και από το 5ο επιστημονικό πεδίο. Δηλαδή δεν χρειάζεται κάποιος να έχει δώσει το μάθημα των οικονομικών για να μπει στην σχολή. Οι απόφοιτοι της σχολής εγγράφονται στο οικονομικό επιμελητήριο.

Πληροφορίες για το τμήμα:
https://www.uom.gr/index.php?tmima=202&categorymenu=2
https://tm.uom.gr/

Οδηγός σπουδών: https://www.uom.gr/modules.php?op=modload&name=Mathimata&file=index&tmima=202&categorymenu=2

Το τμήμα αποτελεί μια εξαιρετική επιλογή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kkalamat

Νεοφερμένος

Ο κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας...ειμαι καινουριος εδω στο φορουμ...σε λιγες μερες ερχομαι ναουσα για μονιμη εγκατασταση και θα ηθελα να με διαφωτισετε σχετικα με ενοικια, ζωη κ.τ.λ.
Επισης αν εχετε κατι υποψη σας για σπιτι please πειτε μου
Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Kaloutsikos

Νεοφερμένος

Ο Mr. Kaloutsikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα , ειμαι νεος στο φορουμ οποτε συγγνωμη αν κανω καποιο λαθος . Οπως καταλαβατε φετος τελειωσα το σχολειο και πρεπει να κανω το μηχανογραφικο . Οι γονεις μου δεν εχουν την οικονομικη δυνατοτητα να με στειλουν να σπουδασω σε σχολη που ειναι μακρια απο τη Θεσσαλονικη , να πληρωνουν δηλαδη ενοικια κ.τ.λ. . Γι αυτο βρηκα δυο σχολες που ειναι κοντα στη θεσσαλονικη και μπορω να πηγαινω 2-3 φορες τη βγομαδα με τον προαστιακο . Μιλαω για τις σχολες Μαρκετινγκ & Διοικησης Λειτουργιων Μακεδονιας στην Εδεσσα και Διοικησης Τεχνολογιας Μακεδονιας στην Ναουσα . Θα ηθελα να σας ρωτησω αν ξερει κανεις αυτες τις σχολες ποσες ωρες τη μερα η ποσες μερες τη βδομαδα πρεπει να πηγαινω στα μαθηματα , γιατι αν πρεπει αναγκαστικα να ειμαι εκει καθε μερα τοτε πρεπει να ψαξω γι αλλες σχολες . Σας ευχαριστω πολυ για οποια βοηθεια .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Τα προγράμματα μαθημάτων ποτέ δεν είναι σταθερά, κάθε χρόνο μεταβάλλονται. Αυτό που πρέπει να τσεκάρεις είναι αν έχει υποχρεωτικά εργαστήρια. Αν όχι πήγαινε την 1η βδομάδα κάθε μέρα και δες (ρωτώντας οπωσδήποτε παλιούς φοιτητές) ποια μαθήματα μπορείς να τα περάσεις μόνο με προσωπικό διάβασμα και σε ποια κρίνεται απαραίτητη η παρουσία. Επίσης προσπάθησε να βρεις σημειώσεις είτε από παλιούς φοιτητες, είτε από συμφοιτητές ή ακόμη και παρατάξεις και τέλος αν αργούν τα βιβλία και δε βρίσκεις online υλικό ξεκίνα να φωτοτυπείς τα βιβλία που σας διανέμουν. Επειδή παίρνεις πολύ ρίσκο με αυτήν την πράξη σου πρόσεχε να μην βαρεθείς και τα παρατήσεις :) Πάντως έχω οικογενειακή φίλη στην Έδεσσα και μου λέει τα καλύτερα για το τμήμα και ότι πάρα πολύ συχνά πηγαίνουν με συμφοιτητές Θεσ/νίκη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Kaloutsikos

Νεοφερμένος

Ο Mr. Kaloutsikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου , αλλα εστω μπορει καποιος να απαντησει στο περιπου , δεν θελω ακριβως , ετσι για να ξερω περιπου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

msp

Νεοφερμένος

Η msp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Είμαι από το τμήμα Διοίκησης Τεχνολογίας. Το τμήμα έχει εργαστηριακά μαθήματα που έχουν υποχρεωτική παρουσίαση αλλά είναι πολύ λίγα και μέχρι τώρα το πολύ μέχρι 3 φορές την εβδομάδα. Εξαρτάται από το πρόγραμμα μπορεί να είναι 2 εργαστήρια μέσα στην ίδια μέρα. Γενικά η Διοίκηση Τεχνολογίας είναι μια πάρα πολύ καλή επιλογή και υπάρχουν μαθήματα που μπορείς να τα διαβάσεις και μόνος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alisa24515

Νεοφερμένος

Η ALEXANDRA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
η σχολη θα ερθει στη θεσσαλονικη? και αν ναι ποτε περιπου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αποκέντρωση;;!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

msp

Νεοφερμένος

Η msp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.

Ύρις92

Νεοφερμένος

Η Ύρις92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θα ήθελα να μάθω πόσο εύκολο είναι για κάποιον να τα βγάλει εις πέρας στο τμήμα διοίκησης τεχνολογίας απο θετική κατεύθυνση. Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θα ήθελα να μάθω πόσο εύκολο είναι για κάποιον να τα βγάλει εις πέρας στο τμήμα διοίκησης τεχνολογίας απο θετική κατεύθυνση. Ευχαριστώ

ειναι μια φιλη μου εκει(απο τεχνολογικη ομως), τελειωνει πρωτο ετος...απ ο,τι μου εχει πει εχουν μα8ηματα πληροφορικης, οποτε φανταζομαι-ευκολα ή δυσκολα-8α πρεπει να γνωριζεις κατι παραπανω απο το να ανοιγεις και να κλεινεις τον υπολογιστη(aka καποια στοιχειωδη πραγματα- μπορεις να δεις το προγραμμα σπουδων και να παρεις μια ιδεα)
παντως αν 8ελεις μπορω να τη ρωτησω τι γνωσεις προαπαιτει το τμημα, οπως και αν υπαρχουν ατομα απο 8ετικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
η θετική κατεύθυνση δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να αποτελεί εμπόδιο για μαθήματα Πανεπιστημιακής πληροφορικής..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ύρις92

Νεοφερμένος

Η Ύρις92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ναί! miro2 Θα ήθελα να μάθω περισσότερα γι'αυτή τη σχολή επειδή μαθαίνω οτι συμαθητές μου απο θετική δυσκολεύονται αρκετά σε ό,τι έχει να κάνει με πληροφορική και προγραμματισμό και στο πρόγραμμα σπουδών του τμήματος αυτά τα μαθήματα είναι αρκετά ...! (λεω συμαθητές μου γιατί δίνω για δεύτερη χρονιά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
λοιπον!μολις μιλησα μαζι της!
τα μα8ηματα πληροφορικης οπως ειπες και συ ειναι αρκετα και περα απο τον προγραμματισμο ασχολουνται και με το υλικο!μου ειπε οτι οντως υπαρχουν παιδια απο 8ετικη τα οποια κατα κανονα δυσκολευονται περισσοτερο απο εκεινα που προερχονται απο τεχνολογικη(εχουν ενα πλεονεκτημα οσο αφορα τον προγραμματισμο κα8ως εκαναν ΑΕΠΠ, ομως μονο εκει), αλλα οι κα8ηγητες ειναι ιδιαιτερα αναλυτικοι και 3εκινανε απο το ''μηδεν''...τελος, σου μεταφερω οτι τα μα8ηματα αυτα απαιτουν παρακολου8ηση και προσωπικο διαβασμα-εφαρμοζοντας αυτα τα 2 δε 8α εχεις προβλημα!
για οποια αλλη απορια στη δια8εση σου!ελπιζω να το δουν και να γραψουν εδω και παιδια που φοιτουν στη σχολη ωστε να βοη8η8εις περισσοτερο!
α..και καλη επιτυχια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ύρις92

Νεοφερμένος

Η Ύρις92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ...! :) Αυτό ελπίζω και εγώ γιατί και τα μηχανογραφικά πρέπει να γίνουν και γρήγορα και αυτό το τμήμα το βλέπω αρκετό καιρό τώρα ...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgoV

Νεοφερμένος

Ο GiorgoV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γεια σας και από μένα.. Πέρσι που έδεινα και εγώ πανελλήνιες κοιτούσα κάποια πράγματα για την σχολή γιατί είμαι και από την Νάουσα. Εκτός των άλλων είχα ρωτήσει σχετικά με το αν η σχολή θα πάει στην θεσ/νίκη...Όμως μου είχαν πει πως αυτό μάλλον δεν θα γίνει. Αυτό επειδή ο δήμος είχε δώσει αρκετά λεφτά για τη δημιουργία του τμήματος. Τεσπα, πάντως με βάση τα νέα δεδομένα ή μάλλον με αυτή τη κατάσταση που έχει δημιουργηθεί όλα είναι στον αέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

boo 41

Νεοφερμένος

Ο boo 41 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Φαινεται πολυ ενδιαφερουσα σχολη.Θα μπορουσε καποιος να μου δωσει πληροφοριες για την οργανωση,το επιπεδο και τις προοπτικες αυτης της σχολης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Φαινεται πολυ ενδιαφερουσα σχολη.Θα μπορουσε καποιος να μου δωσει πληροφοριες για την οργανωση,το επιπεδο και τις προοπτικες αυτης της σχολης?
Πολλα για την σχολη δεν εχω να σου πω..αλλα μπορω να σου πω για την πολη..ενταξει δεν ειναι καμια μεγαλουπολη εννοειται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top