Τμήματα Μαθηματικών

ΤΑΣΟΣ6123

Νεοφερμένος

Ο ΤΑΣΟΣ6123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εσυ που το 3ερεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Το έχω ακούσει και εγώ για τα Γιάννενα, είναι λίγο ζόρικα λένε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Έχω μιλήσει με άτομα που έχουν τελειώσει όλα τα τμήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΤΑΣΟΣ6123

Νεοφερμένος

Ο ΤΑΣΟΣ6123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ναι καλα,εγω εχω ακουσει οτι της αθηνας μπορει να ειναι μπουρδελο αλλα μετραει σαν πτυχιο ειδικα στο εξωτερικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Εμενα ο μαθηματικος μου ελεγε πως το καλυτερο ειναι στη κρητη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΤΑΣΟΣ6123

Νεοφερμένος

Ο ΤΑΣΟΣ6123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ναι ισως εχει δικιο γιατι στην κρητη εχουν τα καλυτερα πανεπιστημια!!!ειδικα στο ηρακλειο......ολα ειναι κρητη...ακομη και τα πανεπιστημιακα βιβλια..!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairh.c.p

Νεοφερμένος

Η Μαίρη Χ.Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους.
Το τμήμα Μαθηματικών στην Ελλάδα που προσφέρεται για πραγματική επιστήμη, είναι μόνον αυτό της Σάμου. Τις καλύτερες επιλογές όμως για ειδικεύσεις και προγράμματα, θα τις έχετε σε αυτό των Αθηνών.

Σχετικά με τα παιδιά που μιλάνε για "διάνοιες" του μάθηματικού, θα ήθελα με λύπη να πω ότι οι περισσότεροι ενδιαφέρονται απλά για ένα απλό πτυχιάκι, το οποίο αργά ή γρήγορα θα πάρουν.

Αν μιλήσουμε όμως για έναν πραγματικά ευφυή άνθρωπο που θα επιλέξει το Μαθηματικό ώς πρώτο του πτυχίο, τότε θα ανταμειφθεί σίγουρα.
Τα Μαθηματικά σου δίνουν έναν διαφορετικό τρόπο σκέψης και επίλυσης των προβλημάτων, όταν μπορείς να το δεις αυτό.
Έχεις τη δυνατότητα ειδικεύσεων και μεταπτυχιακών σε πολλούς τομείς. (πληροφορική, οικονομικά, information systems, management, logistics, μετεωρολογία.. ακόμα και αρχιτεκτονική εξωτερικών χώρων)

Όποιος θέλει πολλές πόρτες για εργασία, θα κάνει την καλύτερη επιλογή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΤΑΣΟΣ6123

Νεοφερμένος

Ο ΤΑΣΟΣ6123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους.
Το τμήμα Μαθηματικών στην Ελλάδα που προσφέρεται για πραγματική επιστήμη, είναι μόνον αυτό της Σάμου. Τις καλύτερες επιλογές όμως για ειδικεύσεις και προγράμματα, θα τις έχετε σε αυτό των Αθηνών.

Σχετικά με τα παιδιά που μιλάνε για "διάνοιες" του μάθηματικού, θα ήθελα με λύπη να πω ότι οι περισσότεροι ενδιαφέρονται απλά για ένα απλό πτυχιάκι, το οποίο αργά ή γρήγορα θα πάρουν.

Αν μιλήσουμε όμως για έναν πραγματικά ευφυή άνθρωπο που θα επιλέξει το Μαθηματικό ώς πρώτο του πτυχίο, τότε θα ανταμειφθεί σίγουρα.
Τα Μαθηματικά σου δίνουν έναν διαφορετικό τρόπο σκέψης και επίλυσης των προβλημάτων, όταν μπορείς να το δεις αυτό.
Έχεις τη δυνατότητα ειδικεύσεων και μεταπτυχιακών σε πολλούς τομείς. (πληροφορική, οικονομικά, information systems, management, logistics, μετεωρολογία.. ακόμα και αρχιτεκτονική εξωτερικών χώρων)

Όποιος θέλει πολλές πόρτες για εργασία, θα κάνει την καλύτερη επιλογή..






εγω περναω μαθηματικο πατρας...τι να κανω να μην παω ???δεν ειναι καλο το τμημα εκει???εκει δεν μπορω να κανω τα μεταπτυχιακα που ειπες(οικονομικα,πληροφορικη,κτλπ)???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairh.c.p

Νεοφερμένος

Η Μαίρη Χ.Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
εγω περναω μαθηματικο πατρας...τι να κανω να μην παω ???δεν ειναι καλο το τμημα εκει???εκει δεν μπορω να κανω τα μεταπτυχιακα που ειπες(οικονομικα,πληροφορικη,κτλπ)???

Ασφαλώς και μπορείς και εννοείται πως δε θα αφήσεις αυτή τη σχολή!!!..

Καλή αρχή!..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Το μαθηματικό με λίγο διάβασμα είναι από τις πιο εύκολες σχολές!!!
εγω παλι γιατι ακουω το αντιθετο?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rudi

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Εγω εχω βαλει στοχο για φετος μαθηματικο αλλα δεν ειμαι κανενα ιδιαιτερο μυαλο.. απλως μου αρεσουν πολυ τα μαθηματικα και ιδιαιτερα η διδακτικη τους.. σκεφτομαι το τμημα Αθηνας, Πατρας η Ιωαννινων. Τι με συμβουλευετε οσοι ειστε φοιτητες μαθηματικου η εχετε τελειωσει..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Εγω εχω βαλει στοχο για φετος μαθηματικο αλλα δεν ειμαι κανενα ιδιαιτερο μυαλο.. απλως μου αρεσουν πολυ τα μαθηματικα και ιδιαιτερα η διδακτικη τους.. σκεφτομαι το τμημα Αθηνας, Πατρας η Ιωαννινων. Τι με συμβουλευετε οσοι ειστε φοιτητες μαθηματικου η εχετε τελειωσει..?
και γω το ιδιο με σενα ειμαι, με τι διαφορα οτι θελω να κανω οτιδηποτε αλλο εκτος απο καθηγητης μαθηματικων. Βεβαια πολλοι το'παν αυτο στην αρχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fostiras13

Νεοφερμένος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
παιδιά κι εγώ τώρα δίνω και σκέφτομαι να δηλώσω μαθηματικό... Στην Πάτρα και στη Θεσσαλονίκη είναι καλά τα τμήματα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
παιδιά κι εγώ τώρα δίνω και σκέφτομαι να δηλώσω μαθηματικό... Στην Πάτρα και στη Θεσσαλονίκη είναι καλά τα τμήματα??
παντου μια χαρα ειναι... κοιτα να πιασεις τα μορια και τα αλλα θα ερθουν απο μονα τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panozi

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Και εγώ για μαθηματικό θέλω. Θεσσαλονίκη λέτε να ανεβούν φέτος οι βάσεις??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Παιδιά τη βάση στο μαθηματικό Θεσσαλονίκης πως τη βλέπεται να κυμανθεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sabbath

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
εγω θελω σαμο και μετα μεταγραφη......ας μην ανεβει ι βαση....στα ορια ειμαι....αυτο το αοδε και η εκθεση μασ κατεστρεψε............................................................................... αν δεν περασω του χρονου θα σκιστω!!!

ΥΓ. ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ....ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΗ YEAH!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasileia!

Νεοφερμένος

Η Vasileia! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
εγω θελω σαμο και μετα μεταγραφη......ας μην ανεβει ι βαση....στα ορια ειμαι....αυτο το αοδε και η εκθεση μασ κατεστρεψε............................................................................... αν δεν περασω του χρονου θα σκιστω!!!

ΥΓ. ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ....ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΗ YEAH!!![/q


κι εγω τα λατρευω!!!!! θελω στατιστικη σαμου και ειμαι 800 μορια παραπανω...την πιανω τι σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.
εγω θελω σαμο και μετα μεταγραφη......ας μην ανεβει ι βαση....στα ορια ειμαι....αυτο το αοδε και η εκθεση μασ κατεστρεψε............................................................................... αν δεν περασω του χρονου θα σκιστω!!!

ΥΓ. ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ....ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΗ YEAH!!![/q


κι εγω τα λατρευω!!!!! θελω στατιστικη σαμου και ειμαι 800 μορια παραπανω...την πιανω τι σχολη?

κι εγώ θέλω μαθηματικό ιωαννίνων και έιμαι 2000+ μόρια πάνω απ'την περσινή βάση..
αλλά θα ανέβει λίγο..θα είμαι 2000 ακριβώς μάλλον φέτος..
τέλος πάντων..
μήπως αντί για γιάννενα να βάλω αθήνα ή θεσσαλονίκη????????
γιατί όλοι λένε ότι εκεί είναι πιο εύκολα και των Ιωαν. είναι το δυσκολότερο από όλα τα μαθηματικά!!!!!!!!!!!:(.......:'(:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fostiras13

Νεοφερμένος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
παιδιά εγώ θέλω (και) μαθηματικό Πατρών και είμαι 8 μόρια κάτω!!Τι λέτε θα το πιάσω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top