Τι σχολή θα διαλέγατε τώρα;

Θα διαλέγατε άλλη σχολή τώρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 73)
  • Ναι.

    Ψήφοι: 22 30.1%
  • Όχι.

    Ψήφοι: 26 35.6%
  • Δεν ειμαι δεινόσαυρος

    Ψήφοι: 25 34.2%

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Λογιστική ή παιδαγωγικό δημοτικής
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,273 μηνύματα.
Θα διάλεγα άλλη χώρα, το αντικείμενο μια χαρά είναι :P.

Κατά τα άλλα όχι, δεν έχω παραπονο από την ίδια την σχολή. Παρά τα χίλια κακά που θα μπορούσα να αναφερω σχετικά με τον κορμό, τουλάχιστον στην κατεύθυνση που επέλεξα το επίπεδο ήταν πολύ υψηλό, ισάξιο θα μπορούσα να πω σε πολλές περιπτώσεις με πανεπιστήμια του εξωτερικού, ιδίως ως προς το επίπεδο των διδασκόντων. Αυτά για την κατεύθυνση ξαναλέω. Ο κορμός άλλη συζήτηση, σου βγαίνει η ψυχή μεν χωρίς λόγο πολλές φορές, αλλά γίνεται η βασική δουλειά που χρειάζεται. Κάτι είναι και αυτό :bleh:.
 
Τελευταία επεξεργασία:

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.

ggl

Νεοφερμένος

Ο ggl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Οικονομικό ή νομικη
 

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Γιατί λογιστική; εμένα μου φάνηκε αντιεπιστημονική και αντιδημιουργική
1. Γιατί στο περιβάλλον μου πάρα πολλοί πάνε σε λογιστες ακόμη και για την πιο απλή αίτηση πχ κοινωνικός τουρισμός, fuel pass κλπ και
2. Γιατί έχω βαρεθεί σε ό,τι κάνει η λογίστρια να βρίσκω μικρά λάθη ή να την παρακαλάω να μου κάνει μια ρύθμιση (φέτος σκοπεύω να κάνω φορολογική δήλωση μόνη μου)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ναι ..ναι μετα τα μαθηματικα δασκαλα ειναι εξαιρετικος συνδιασμος...θα σε ανεβασει ανθρωπιστικος.
Το αλλο ...αστο καλυτερα
Δασκάλα το είπα γιατί έχει απορρόφηση, ξέρω κοπέλες που στα 23-24 δουλεύουν ήδη σαν δασκάλες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Δασκάλα το είπα γιατί έχει απορρόφηση, ξέρω κοπέλες που στα 23-24 δουλεύουν ήδη σαν δασκάλες.
Ναι ενταξει αποροφηση και με λιγα λευτα ..με εμποδια βεβαια αλλα αποροφηση.
Το θεμα με την δασκαλα περα του οτι ειναι υψιστο λειτουργημα αλλα ειναι και θεραπευτικο... ενα μαθημα την ημερα τον ψυχιατρο τον κανει περα.
Η ευγνωνοσυνη που δειχνουν τα μωρα στην δασκαλα
(περα απο τον παιδεμο ) την ανεβαζει ως ανθρωπο.
Το μονο δυσκολο ειναι η μανες..δηλαδη καποια τζαζ μανα
 

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Ναι ενταξει αποροφηση και με λιγα λευτα ..με εμποδια βεβαια αλλα αποροφηση.
Το θεμα με την δασκαλα περα του οτι ειναι υψιστο λειτουργημα αλλα ειναι και θεραπευτικο... ενα μαθημα την ημερα τον ψυχιατρο τον κανει περα.
Η ευγνωνοσυνη που δειχνουν τα μωρα στην δασκαλα
(περα απο τον παιδεμο ) την ανεβαζει ως ανθρωπο.
Το μονο δυσκολο ειναι η μανες..δηλαδη καποια τζαζ μανα
Αυτό για τους γονείς ισχύει. Όσο για τα λεφτά από 1/1 Είναι 960€ καθαρά χωρίς εμπειρία που προσωπικά δεν τα θεωρώ λίγα..
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Αυτό για τους γονείς ισχύει. Όσο για τα λεφτά από 1/1 Είναι 960€ καθαρά χωρίς εμπειρία που προσωπικά δεν τα θεωρώ λίγα..
Ναι οκ Alessandra Eliza τοσα που λες οκ αλλα αμα εισαι αθηνα με αβαντες ή στον αστυπαλαια που ισως και να μην πληρωνεις ενοικιο και να τρως δωρα πιτες ... αμα πας μυκονο ομως και αναλογα μερη το γινεται? κανουμε ερανο στους συγγενεις να περασει ο χρονος.
 

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Ναι οκ Alessandra Eliza τοσα που λες οκ αλλα αμα εισαι αθηνα με αβαντες ή στον αστυπαλαια που ισως και να μην πληρωνεις ενοικιο και να τρως δωρα πιτες ... αμα πας μυκονο ομως και αναλογα μερη το γινεται? κανουμε ερανο στους συγγενεις να περασει ο χρονος.
Τα νησιά είναι όντως μεγάλο πρόβλημα, συμφωνώ μαζί σου . Και όχι μόνο η Μύκονος.. για όλους όχιμονο για τους δασκαλους ...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Τα νησιά είναι όντως μεγάλο πρόβλημα, συμφωνώ μαζί σου . Και όχι μόνο η Μύκονος.. για όλους όχιμονο για τους δασκαλους ...
Αντε με το καλο ..θα γινεις πολυ καλη δασκαλα.
Κατι ακουσα απο την υφυπουργό οτι για την δυτικη αττικη δεν δηλωνουν..εχουν ελειψη ... οποτε πας ανετα εκει
 

Μαθητής του 15

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μαθητής του 15 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 296 μηνύματα.
Γιατί λογιστική; εμένα μου φάνηκε αντιεπιστημονική και αντιδημιουργική

Ενώ τα communication studies, τα οποία σπουδάζω ΤΩΡΑ που είναι ένας αχταρμάς γνώσεων - λίγο δημοσιογραφία, λίγο μάρκετινγκ, λίγο διοίκηση, λίγο informatics, λίγο σχεδίαση γραφικών, λίγο κοινωνιολογία- και γενικά ένα μπασταρδεμένο πτυχίο, είναι πολύ καλύτερα. Και όλα αυτά για να γίνεις HR Manager (μιας και δεν υπάρχει μέλλον στην δημοσιογραφία).

Προσωπικά εγώ λόγω αγάπης στα highly engineering Αυτοκίνητα και Μοτοσυκλέτες, θα πήγαινα Θετική με δεδομένο ότι θα έγραφα 18.000 θα επέλεγα τμήματα Πληροφορικής, Μηχανικών Πληροφορικής και Μηχανολόγων, Ηλεκτρολόγων και Χημικών Μηχανικών. Τώρα σε πιο κόμματι ακριβώς δεν ξέρω, Αυτό δεν σημαίνει οτί δεν με εξιτάρουν και άλλα αντικείμενα, αν ας πούμε πήγαινα στους ΜΜ θα ασχολιόμουν με εμβιομηχανική και έρευνα στον Ψυχιατρικό τομέα. μετά θα έβαζα τμήματα Γεωπονίας με στόχο είτε την Φυτική Παραγωγή και τα Βιοκαύσιμα είτε την Γεωργική Μηχανική και τα Γεωργικά Μηχανήματα, και μετά λόγω απωθημένου με την Γεωγραφία την αντίστοιχη σχολή.

Όχι δεν πιστεύω οτί θα γίνω ο επόμενος Adrian Newey ή ο επόμενος Ross Brawn, άλλα θα ήθελα, μετά την σχολή να κάνω κατατακτήριες ή ξανά πανελλήνιες για αυτές τις σχολές.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,750 μηνύματα.
Σίγουρα όχι φυσικό πάντως.
Είτε Ευελπίδων, ή μάλλον θα πήγαινα θεωρητική να προσπαθήσω για αυτό που μου έλεγαν μια ζωή ότι μου ταιριάζει. Τι μπούφος που δεν άκουγα, ήθελα και θετική τρομάρα μου.
 

carnage

Νεοφερμένος

Ο carnage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Τί σου έλεγαν ότι σου ταιριάζει? Μας άφησες με την περιέργεια.

Τί να πούμε και εμείς, που σπουδάσαμε ΣΕΜΦΕ? Και Φυσική και Μαθηματικά και Μηχανική και Πληροφορική και Ιστορία - Φιλοσοφία. Όλα σε ένα.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,750 μηνύματα.
Τί σου έλεγαν ότι σου ταιριάζει? Μας άφησες με την περιέργεια.
Ε μα αυτός ήταν ο σκοπός, να υπάρχει σασπένς :laugh:.
Νομική μου έχουν πει, και μου το ξαναείπαν πάλι πολύ πρόσφατα μάλιστα.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,576 μηνύματα.
Την ίδια θα διάλεγα, δεν θα την αντικαθιστούσα. Αν σπούδαζα και κάτι δεύτερο μπορεί να σπούδαζα και ψυχολογία γιατί μου αρέσει ως ακαδημαϊκό αντικείμενο αλλά μόνο συμπληρωματικά. Τη Νομική δεν θα την άλλαζα.
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Τί σου έλεγαν ότι σου ταιριάζει? Μας άφησες με την περιέργεια.

Τί να πούμε και εμείς, που σπουδάσαμε ΣΕΜΦΕ? Και Φυσική και Μαθηματικά και Μηχανική και Πληροφορική και Ιστορία - Φιλοσοφία. Όλα σε ένα.
ειναι ομως μαγκια να λες οτι σπουδασες σεμφε.Εγω ουτε ιστορια-φιλοσοφια δε θα περνουσα εκει.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Σίγουρα κάποια μουρατη σχολή.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top