Τι σημαίνει το iSchool για εσάς;

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Omg.Ειμαι απο τους ελαχιστους που εχουν απομεινει που παρακολουθουν το iSchool απο τους πρωτους μηνες λειτουργίας του.Πραγματι ειμαι μελος απο το Φλεβαρη του 2008 και το παρακολουθουσα απο το Νοεμβριο του 2007.Kαι απο οτι φαινεται ειναι σταθερη αξία,άσχετα αν πολλά άλλαξαν,η ιστορια το δικαιωνει και ειναι μοναδικο στο ειδος του.Ειναι το μοναδικο forum στο οποιο χαρισα περι τα 8500 μηνυματα και ακόμα συνεχιζω.Τοτε ημουν Β Γυμνασιου και τωρα θα πάω Γ Λυκειου.Πως μεγαλωνουμε ρε παιδια.Οσοι ειχατε μανια με τα αγγλικα οπως και γω-πλεον εχει υποχωρήσει-ισως με θυμαστε.Shadowfax ακομα θυμαμαι το πρωτο μου warn για ορια υπογραφης.:P :hehe:

Λοιπον δεν μπορω να ξεκινησω συναισθηματισμους.Μπορειτε να καταλαβετε ποσο αγαπαω αυτο το χωρο.Για αυτο και προσπαθώ να φέρω και τα μελη πιο κοντά με τη διοργάνωση συναντήσεων.Και του e-steki και του iSchool,ακομα και απο το MyCat-γιατι όχι;:D-
Και επειδη πρεπει να ξαναδιαφημισω τη συναντηση για more info see my signature below...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Shadowfax ακομα θυμαμαι το πρωτο μου warn για ορια υπογραφης.:P :hehe:

Oh please spare me the memories. Those were Dark times.

Ε, παντως γενιακ τα forum εχουν ενα στάνταρ look και design, το οποιο δεν μου αρεσει ιδιαιτερα εχω να πω και χαιρομαι πως δεν ειναι κι εδω ετσι. Πιο πολυ μου αρεσει. Τωρα αμα μπουμε σε λεπτομερειες σωθηκαμε.

Οι λεπτομέρειες είναι που το έφτιαξαν πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Οι λεπτομέρειες είναι που το έφτιαξαν πάντως.


I know.Όπως και οι λεπτομέρεις κάνουν τη διαφορά. Γενικά στο ολο design αναφέρθηκα. Το να αρχίσω να λέω ένα ένα τι μου αρέσει όσον αφορά στην εμφάνισή του και στις λειτουργίες του, θα καθιστούσε όλο το ποστ off-topic σε θέμα ''Τι σημασία έχει το Ischool για εσάς;''.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Χαλάρωσε, συζήτηση κάνουμε και είναι αναμενόμενο να υπάρχουν προεκτάσεις. Μίλησα για dark times πάνω, μην επιστρέψουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Μη το ''χαλαρωσε'' .:(

Μην ανησυχεις χαλαρη ειμαι ( για καποιο λογο ολοι νομιζουν πως δεν ειμαι).
Ελα μωρε, και αυτα φαση εχουν :P . Οπως ειπες απλη προεκταση, δεν αντεξα να μην απαντησω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
iSchool.

Πω καλά.
Εκεί που όλοι μου οι φίλοι μου από το σχολείο είχαν ως ψυχαγωγία και ενασχόληση το facebook, εγώ είχα το ischool.
Εδώ έκανα χαβαλέ, εδώ ενημερωνόμουν, εδώ γνώρισα αξιόλογα άτομα που δε παίζει να είχα γνωρίσει αλλιώς, εδώ ξενυχτούσα, εδώ βρήκα ανθρώπους που έλεγα τον πόνο μου (σας κούρασα κι εσάς καημένα:P), εδώ "ωρίμασα".
Ειδικά το τελευταίο. Αφφ
Είναι φορές που πετυχαίνω ποστς μου παλιά και βλέπω πόσο έχω αλλάξει από το 2008. Από το τρόπο που έγραφα,μέχρι και τα θέματα που έγραφα. Από παιδάκι έγινα 18 ετών - εξετάσεις αγγλικών, εξετάσεις Μαΐου-Ιουνίου, Πανελλήνιες και αποφοίτηση.
Το ischool ήταν πάντα εκεί.

Οπότε, τι σημαίνει δε ξέρω. Το μόνο που ξέρω είναι ότι αν δεν υπήρχε θα ήμουν ένα τελείως διαφορετικό άτομο που ακόμα θα έγραφε kapws etsi kai 9a egrafe ellinika mono st sxoleio se ek9eseis.:hehe:
Επίσης, μέσα από το iSchool κατάλαβα ότι οι συμμαθητές μου όσο "έξυπνοι" και να το παίζανε δε είχαν άποψη για πολλά θέματα σε αντίθεση με μένα πχ. που τόσα που έχω διαβάσει πια εδώ μέσα έχω δημιουργήσει κι εγώ μια άποψη για τα πράγματα. Ακόμα και παιδιά 12 ετών έχουν να πουν και κάτι εδώ.
Γενικά χαίρομαι όταν βλέπω να γίνονται σοβαρές συζητήσεις από παιδιά, και όσο μεγαλώνω όλο και πιο πολύ το θαυμάζω.
Πάντως με έχει βοηθήσει στη ζωή μου γενικότερα, όχι μόνο σε θέματα μαθημάτων.
Τεςπα, πολλά είπα.

Το ischool θα συνεχίσει να είναι ακόμα εκεί για πολλά ακόμη χρόνια, το ίδιο κι εγώ :]
(ελπίζω δηλαδή :Ρ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Προσωπικά έχω περάσει εδώ και κανένα 2χρονο στη φάση απομυθοποίησης:P.Φταίει μάλλον ο κορεσμός.Γενικά συμφωνώ με τη σόζι πριν καμιά 10αριά μηνύματα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
4 Ιανουαρίου 2009 : Γράφτηκα και εγώ στο Ischool :)
Βέβαια,το παρακολουθούσα από παλιότερα αλλά δεν έχει σημασία!
Είναι καταπληκτικό forum!
Εγώ δε σας κρύβω ότι με την αλλαγή που είχε γίνει...είχα σπαστεί και γενικά με τις διαμάχες των "Ανωτέρων" !
Τελοσπάντων...περασμένα ξεχασμένα!
Επέστρεψα στο Ischool (ανανεωμένος) , βοηθώ όσο μπορώ παιδιά (όπως και παλιότερα) , μπαίνω και μιλάω στο chat , παραθέτω τις απόψεις μου για διάφορα θέματα της επικαιρότητας και όχι μόνο!
Έχω συναντήσει και παιδιά που μίλαγα από εδώ (ως μονάδες γιατί συνάντηση στην πρωτεύουσα έχει να γίνει πολυυυ καιρό--->>παράπονο)!
Πάντως,με συγκινεί το πρώτο μου μήνυμα το οποίο ήταν ένα ακατόρθωτο όνειρο (για πολλούς & διάφορους λόγος) για μενα :



Σε σύγκριση με ένα τωρινό μου μήνυμα (2.5 χρόνια μετά) , με τη σειρά του μηχανογραφικού μου δελτίου :



Και μάλλον το ΟΝΕΙΡΟ μου γίνεται ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ :)
Δεν είναι τέλειο??(Πως πέρασαν έτσι τα χρόνια!!)
Αυτά!
teol20,princess,blue_butterfly,nPb,papas,pasipoy,busted,econ,Shadowfax,koum,solonas07 !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Eίμαι απο τους πρώτους που γράφτηκαν στο ischool.Θυμάμαι ήταν ελάχιστοι τότε καμιά 100αριά μέλη το 2007.Τό είχα ανακαλύψει απο έναν Πέτρο που το διαφήμιζε σε άλλα σαιτ.Αλήθεια αυτός τι απέγινε;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Είναι admin στο e-student.gr, αν είναι αυτός που κατάλαβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Τώρα το ανακαλύπτω αυτό.Θυμάμαι είχε γίνει θέμα με το esteki και τα γατιά.Εδώ που τα λέμε πριν απο λίγο είδα κάτω κάτι για.... ουρές που τρέμουν.Είναι λίγο σουρεάλ.Πάντως παραμένει καλό σάιτ για σχολικά-φοιτητικά θέματα για αυτό και το εμπιστευόμεθα ακόμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Εγγραφή: 27-05-08

5 χρόνια iSchool.
Μου είναι δύσκολο να θυμηθώ μέρα της ζωής μου που να μην έχω μπεί έστω και για 5 λεπτά να τσεκάρω το forum...

Εδώ μέσα μεγάλωσα,γνώρισα πολύ καλά άτομα με τα οποία μιλάω ακόμα,γνώρισα τον φίλο μου..
Διάβασα καινούργιες απόψεις,ωρίμασα...
Το forum είναι σχεδόν κομμάτι της ζωής μου... Παρ'όλο που πλέον δεν περνάω πάρα πολύ χρόνο on line όπως παλιότερα..

Κάποιες φορές όμως με πιάνει μια νοσταλγία και τσεκάρω παλιά μου μηνύματα για να δώ σε τι φάση ήμουν τότε,
πως περνούσα,τι εμπειρίες είχα...
Είναι και ενός είδους blog για μένα,που μπορώ να ανατρέχω και να βλέπω πόσο έχω αλλάξει κατά διαστήματα.. :redface:

Ένα μέρος που θα πληροφορώ άμεσα για θέματα που με αφορούν,που θα δώ διάφορες απόψεις και θα μάθω..
Μέρος θα περάσω και τη δύσκολή μου τη φάση γελώντας με τις τρολιές και τα πειράγματα που κάναμε κι εμείς παλιά.. οι "παλιοί". :P

Εννοείται πως έχω ξαναγράψει στο παρόν θέμα,
αλλά ήθελα να το ξεθάψω για να ακούσω απόψεις και από τους καινούργιους εδώ. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Πολλά!
Καλοί φίλοι,πολύ καλοί φίλοι, έστω και άγνωστοι...
Ωραία θέματα!
Έχει ενταχθεί στην καθημερινότητα μου πλέον το τσεκ ιν στο ischool! Πάντα μπαίνω για να δω κάνα ωραίο θεματάκι!
Και το πιο τέλειο;; Μου αρέσει πάρα πολύ που μιλάω μαζί με άλλους για διάφορα θέματα που μας απασχολούν! Δεν θέλω να περάσουν τα χρόνια και να ξεχάσω λόγω της άθλιας καθημερινότητας ότι είμαι μέλος σε αυτό το φόρουμ! Έτσι θα χάσω και τους φίλους που γνώρισα και αυτήν την τόσο ωραία i-κοινότητα!!!
i <3 ischool!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Βρε βρε τοσο καιρο εδω μεσα και τωρα το βρηκα!
Το βρηκα τελειως τυχαια ψαχνοντας για την καταργηση των αρχαιων και ειπα δεν εχω τιποτα να χασω! Εδω μεσα εχω γνωρισει ΥΠΕΡΟΧΑ ατομα που εχω δεθει πολυ, εχω κανει φιλους και ειμαστε ολοι κατα την γνωμη μ μια παρεα! Για εμενα σημαινει ελευθερια αποψης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Είμαι μέλος στο φόρουμ 2 χρόνια 3 μήνες και 19 μέρες:look: Να τα εκατοστήσω εύχομαι:P

Δεν ξέρω τι να πω για το ischool έχει γίνει κομμάτι της ζωής μου. Έτσι απλά. Δεν μπορώ να κάνω χωρίς αυτό σα να λέμε. Έχω γνωρίαει πολλά άτομα και με κάποια έχω δεθεί αρκετά θα έλεγα. Μπορώ να συζητάω για διάφορα θέματα εδώ, να λέμε και τις βλακείες μας που και που. Κοιτάω και τα παλιά μου μηνύματα και με φαίνονται αστεία ρε γαμώτο:P Mε έχει αλλάξει προς το καλύτερο το ischool. Το αγαπάω το φόρουμ με λίγα λόγια λοιπόν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μου αρέσει πολύ το forum και έχω δοκιμάσει να γραφτώ και σε άλλα forum αλλά είναι πολύ βαρετά.

:D έχω γράψει οταν τελειώσω την σχολή θα σταματήσω να γράφω και στο φορουμ ευτυχώς χρωστάω πολλά μαθήματα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
ειναι ολη μου η ζωη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ischool, Πατρίς, Θρησκεία, Οικογένεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
εντάξει,περνάω καλά εδώ μέσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να γράψω το τι σημαίνει για μένα το ischool. Το ότι ενώ έχω τελειώσει το σχολείο εδώ και δύο χρόνια, εξακολουθώ να συμμετέχω ενεργά, καθώς και ο αριθμός των μηνυμάτων που έχω γράψει, τα λένε όλα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top