Τι ποτά πίνετε;

odysseaspan

Νεοφερμένος

Ο odysseaspan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Νερομένο κρασί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.

odysseaspan

Νεοφερμένος

Ο odysseaspan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
HARDCORE είναι η πραγματικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
[...] και όποτε επιχειρώ να πιο κάτι με ... μπόλικη περιεκτικότητα σε οινόπνευμα, καταφέρνω να πιω δυο-τρεις γουλίτσες. Μετά...αρχίζω να χαμογελάω!...Παρατεταμένα. :upside:[...]
ενδιαφερουσα πληροφορια...
Είστε τυχεροί εσείς που όταν πίνετε είστε μες τη χαρά.
Επειδή είμαι 24/7 σε φάση lsd, όποτε πιω πέφτω για ύπνο, ακόμα και να είναι πάτωμα
δεν υπάρχει προμπ, το βρίσκω αρκετά δελεαστικό εκείνη τη στιγμή. :look:
κάπως έτσι κι εγώ. αλλά για να πέσω για υπνο πρέπει να είμαι λιώμα τελείως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
Ούζο (Υ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Έχει να προτείνει κανείς κανένα ποτό με ρούμι;Τρελαίνομαι με το ρούμι και ξέρω (και πίνω) μόνο το Havanna cola!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
mojito? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Μαρτίνι με χυμό λεμόνι! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Είμαι σε φάση αποτοξίνωσης από διάφορα πράγματα μισό χρόνο τώρα,
αλλά όταν έπινα οι επιλογές ήταν: ήταν κρασί λευκό ξηρό (σε καμία περίπτωση ημίγλυκο ή κόκκινο:mad:) συνήθως σε ταβέρνες , ούζο με θαλασσινά, βότκα (με redbull/λεμονάδα) ή μπύρα ανάλογα το μέρος και την παρέα, και ρακί=αγιασμός σε κάθε δοσμένη ευκαιρία :clapup::clapup:


Όλα με μέτρο παίδες... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Αν και δεν πίνω συχνά,οταν πιω,ειτε θα ειναι tequila,κάποια βαρελισια μπύρα (τσεχική κυρίως).Άμα βγω με φίλους σε κάποια ταβέρνα σίγουρα θα πιούμε (πολύ) ουζο/τσίπουρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Δεν πινω συχνα αλλα αμα τυχει 2-3 φορες τον μηνα θα παρω τζιν λεμονι.Ειναι απο τα λιγα ποτα που πινω ευχαριστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Σε μπαρακι τις περισσοτερες φορες παιρνω μαυρο ρουμι σκετο, σε κρασοφασεις θα προσπαθησω να πεισω καποιον ακομα για τσιπουρο(χωρις γλυκανισο) αλλιως κλασσικα κοκκινο ξηρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Γενικα δεν πίνω πολύ συχνά αλλά δεν λέω ποτέ όχι στην μπύρα :beer: Επίσης μ'αρεσει πολυ η σανκρια και κανένα κοκτειλ το καλοκαίρι αν τύχει. Kαι μετά το κλασικό Breezer το καλοκαίρι αν θελω κατι δροσερό,γλυκο αλλά ελαφρυ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Βρε αι καθηστε κατω που θέλετε και τσιπουρα ! Μάθαμε και ολοι τώρα...:P Το ούζο ειναι για σας ! Το τσιπουρο είναι μονο για Λαρισαίους και Βολιωτες:D Αντε με το ζόρι και κανας της γύρω περιοχης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Βρε αι καθηστε κατω που θέλετε και τσιπουρα ! Μάθαμε και ολοι τώρα...:P Το ούζο ειναι για σας ! Το τσιπουρο είναι μονο για Λαρισαίους και Βολιωτες:D Αντε με το ζόρι και κανας της γύρω περιοχης...
Χαχαχα αστείος μέχρι εκεί που δεν πάει..Για δική σου και μόνο γνώση, το τσίπουρο προήλθε από τα μοναστήρια του Αγίου Όρους..Οπότε να ξέρεις ότι από δω και πέρα ούζο θα πίνεις! Το τσίπουρο είναι μόνο για τους μοναχούς του Αγίου Όρους, άντε και με το ζόρι για κανέναν από το ευρύτερο πόδι της Χαλκιδικής.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
1) Πάντα βότκα μαρτίνι..."Shaken not stirred", παρακαλώ...για να μην ξεχνιόμαστε!
2) Στην Ελλάδα, σερβίρουν οινοπνευματώδη ποτά σε όλους παραβλέποντας την ηλικία τους. Στο εξωτερικό, αν δεν είναι σίγουροι ότι είσαι ενήλικος, ζητάνε να τους δείξεις κάποιο χαρτί (ταυτότητα, διαβατήριο, άδεια οδήγησης). Αυτό όχι μόνο στα μαγαζιά που θα καθίσεις, αλλά και στα super markets. Αρκετές φορές στο U.K. δεν τους γέμισα το μάτι και μου ζήτησαν Ι.D. Μια φορά ζήτησα hot chocolate και ταυτόχρονα έδειξα και το διαβατήριό μου.
3) Μια άλλη διαφορά είναι το πόσο γρήγορα πίνουμε το ποτό μας. Στη χώρα μας το πίνουμε σιγά - σιγά για να κρατήσει πολύ ώρα και συνήθως σπάνια παραγγέλνουμε και δεύτερο. Στο U.K. το πίνουν πολύ γρήγορα και αμέσως ζητάνε δεύτερο, τρίτο, νιοστό. Ενδιάμεσα, κάποιος θα κεράσει σφηνάκια και στο τέλος άντε και μια μπύρα για δροσιά.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Βρε αι καθηστε κατω που θέλετε και τσιπουρα ! Μάθαμε και ολοι τώρα...:P Το ούζο ειναι για σας ! Το τσιπουρο είναι μονο για Λαρισαίους και Βολιωτες:D Αντε με το ζόρι και κανας της γύρω περιοχης...

Αν και εχω καταγωγη απο Θεσσαλια πρεπει να πουμε πως και η Ηπειρος εχει εξαιρετικα τσιπουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.

2) Στην Ελλάδα, σερβίρουν οινοπνευματώδη ποτά σε όλους παραβλέποντας την ηλικία τους. Στο εξωτερικό, αν δεν είναι σίγουροι ότι είσαι ενήλικος, ζητάνε να τους δείξεις κάποιο χαρτί (ταυτότητα, διαβατήριο, άδεια οδήγησης). Αυτό όχι μόνο στα μαγαζιά που θα καθίσεις, αλλά και στα super markets. Αρκετές φορές στο U.K. δεν τους γέμισα το μάτι και μου ζήτησαν Ι.D. Μια φορά ζήτησα hot chocolate και ταυτόχρονα έδειξα και το διαβατήριό μου.
Και στην Ελλάδα πάντως μου έχει τύχει πολλές φορές στα μαγαζιά να μη μου δώσουν ποτό γιατί με έχουν περάσει για ανήλικο. Μια φορά μαλιστα ενώ είχα πατήσει τα 20 η σερβιτόρα αρνιόταν να με σερβίρει ποτό γιατί φαινόμουν έλεγε για 16 :whistle: Αναγκάστηκα κι έφερα το δίπλωμα αυτοκινήτου για να την πείσω. Πιο παλιά σε τσιπουράδικο είχαμε πάει μεγάλη παρέα ηλικίες 17-18 κι ο σερβιτόρος δεν αρνήθηκε μόνο να μας φέρει τσίπουρο αλλά δεν μας άφησε καν να καθήσουμε χωρίς να εχουμε κάποιον κηδεμόνα:P. Αναγκαστικά αποχωρήσαμε και πήγαμε για σουβλάκια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Και στην Ελλάδα πάντως μου έχει τύχει πολλές φορές στα μαγαζιά να μη μου δώσουν ποτό γιατί με έχουν περάσει για ανήλικο. Μια φορά μαλιστα ενώ είχα πατήσει τα 20 η σερβιτόρα αρνιόταν να με σερβίρει ποτό γιατί φαινόμουν έλεγε για 16 :whistle: Αναγκάστηκα κι έφερα το δίπλωμα αυτοκινήτου για να την πείσω. Πιο παλιά σε τσιπουράδικο είχαμε πάει μεγάλη παρέα ηλικίες 17-18 κι ο σερβιτόρος δεν αρνήθηκε μόνο να μας φέρει τσίπουρο αλλά δεν μας άφησε καν να καθήσουμε χωρίς να εχουμε κάποιον κηδεμόνα:P. Αναγκαστικά αποχωρήσαμε και πήγαμε για σουβλάκια...
Αυτό το έπαθα μόνο μια φορά.Είχα ξυριστεί και έμοιαζα με παιδάκι,οπότε ακολούθησε ο παρακάτω διάλογος με τον μπάρμαν:
-Είσαι 18;
-Ναι(την προηγουμενη μερα είχα γενέθλια btw).
-Σίγουρα;
-Ναι λεω
-Γιώργο πιασε μια βότκα

Τόσο αυστηρό έλεγχο είχε:P α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
κλαίω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top