Τι ποτά πίνετε;

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Γενικά μου αρέσει το ποτό και σπάνια θα πω όχι σε σχετική πρόταση. Το αγαπημένο μου είναι το ουίσκι και μου αρέσει να δοκιμάζω νέες μάρκες. Το κρασί και διάφορα λικέρ τα βάζω ένα επίπεδο ακριβώς από κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xkorko

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Με το ποτό κατέληξα να έχω καλή σχέση, ευτυχώς ή δυστυχώς (δυστυχώς μάλλον αναφορικά μόνο με τα χοντρά μεθύσια)...Ουίσκι στάνταρ, συνήθως jack daniels ή κάνα cutty sark για φθινόπωρο (αυτή τη χρονιά στο σπίτι μόνη μου έχω κατεβάσει ένα μπουκάλι, κάπως έπρεπε να βγουν οι πανελλήνιες + ό,τι άλλο ψυχοφθόρο ανέκυψε στην πορεία), παλιότερα βότκα ή μπακάρντι, φυσικά τα πάντα σε ούζο-τσίπουρο-σαγκρία-οινόμελο-ρακόμελο, από μπύρα μονάχα guinness μαύρη ή καμιά macfarland ανοιχτόχρωμη, όχι οτι θα πω όχι όμως σε ξανθιά βαρελίσια καλοκαιράκι ειδικά, τεκίλα λευκή εξίσου καλή, ιδίως αν συνδυαστεί με τίποτα τζαζιές/post-punk και έναν καπνό πράσινο golden virginia...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Με το ποτό κατέληξα να έχω καλή σχέση, ευτυχώς ή δυστυχώς (δυστυχώς μάλλον αναφορικά μόνο με τα χοντρά μεθύσια)...Ουίσκι στάνταρ, συνήθως jack daniels ή κάνα cutty sark για φθινόπωρο (αυτή τη χρονιά στο σπίτι μόνη μου έχω κατεβάσει ένα μπουκάλι, κάπως έπρεπε να βγουν οι πανελληνίες + ό,τι άλλο ψυχοφθόρο ανέκυψε στην πορεία), παλιότερα βότκα ή μπακάρντι, φυσικά τα πάντα σε ούζο-τσίπουρο-σαγκρία-οινόμελο-ρακόμελο, από μπύρα μονάχα guinness μαύρη ή καμιά macfarland ανοιχτόχρωμη, όχι οτι θα πω όχι όμως σε ξανθιά βαρελίσια καλοκαιράκι ειδικά, τεκίλα λευκή εξίσου καλή, ειδικά αν συνδυαστεί με τίποτα τζαζιές/post-punk και έναν καπνό πράσινο golden virginia...
Μερακλού σε κόβω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xkorko

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Μερακλού σε κόβω :P

άσε, η ποίηση και οι πολλές ταινίες με έκαναν έτσι, δεν είναι το ποτό και το κάπνισμα η μόνη πληθωρική πτυχή της προσωπικότητάς μου :angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Amaretto λεμονι!!! <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
άσε, η ποίηση και οι πολλές ταινίες με έκαναν έτσι, δεν είναι το ποτό και το κάπνισμα η μόνη πληθωρική πτυχή της προσωπικότητάς μου :angelnot:
Καλό αυτό :P Κάτι σαν Bohemian lifestyle για σένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xkorko

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Καλό αυτό :P Κάτι σαν Bohemian lifestyle για σένα;
μπα, δικό μου lifestyle κατ'επιλογήν. το bohemian που λανσάρεται τις τελευταίες δεκαετίες, είναι καθαρά επιτηδευμένο, και καλά κοινωνικά αντικομφορμιστικό το να βάλεις μια πολύχρωμη κορδέλα στα μαλλιά και να πάρεις μια κιθάρα στους δρόμους, ενώ αν σε ρωτήσουν ποιος είναι ο αγαπημένος σου συγγραφέας ή μπάντα, θα πεις ο ντοστογιέφσκι -επειδή έτυχε να διαβάσεις ένα άρθρο γι'αυτόν στη lifo- και οι black keys -επειδή επίσης έτυχε να σου βάλει ένας φίλος σου το lonely boy-... Σόρρυ για το μένος, αλλά νισάφι με τον μπόχο-χιπστερισμό :whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
μπα, δικό μου lifestyle κατ'επιλογήν. το bohemian που λανσάρεται τις τελευταίες δεκαετίες, είναι καθαρά επιτηδευμένο, και καλά κοινωνικά αντικομφορμιστικό το να βάλεις μια πολύχρωμη κορδέλα στα μαλλιά και να πάρεις μια κιθάρα στους δρόμους, ενώ αν σε ρωτήσουν ποιος είναι ο αγαπημένος σου συγγραφέας ή μπάντα, θα πεις ο ντοστογιέφσκι -επειδή έτυχε να διαβάσεις ένα άρθρο γι'αυτόν στη lifo- και οι black keys -επειδή επίσης έτυχε να σου βάλει ένας φίλος σου το lonely boy-... Σόρρυ για το μένος, αλλά νισάφι με τον μπόχο-χιπστερισμό :whatever:
Η διαφορετικότητα είναι πολύ mainstream τη σήμερον ημέρα. :P
Μετά τη διαφοροποίηση, έρχεται η αδιαφοροποίηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Δεν μου αρεσει να πινω γενικα δηλαδη πολυ σπανια να πιω κανενα σφηνακι. Επισης ουτε καπνιζω ουτε τιποτα :P Κοκα κολα να εχω πιει 5 ποτηρια στην ζωη μου :P Οχι επειδη δεν ειναι υγιεινή αλλα επειδη δεν μου αρεσει η γευση. Η μονη κακη μου συνήθεια ειναι οτι πινω αρκετα red-bull και μονστερ και τωρα ειδικη που ειναι καλοκαιρι την πατησα(Αναλογα τις μερες παει αλλες φορες μπορει για μια εβδομαδα να μην πιω κανενα και αλλες μερες να μου κολλησει και να παω να παρω 3).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Κάθε καλοκαίρι λόγω ζέστης εθίζομαι με τα αναψυκτικά και τους καφέδες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
(αυτή τη χρονιά στο σπίτι μόνη μου έχω κατεβάσει ένα μπουκάλι, κάπως έπρεπε να βγουν οι πανελλήνιες + ό,τι άλλο ψυχοφθόρο ανέκυψε στην πορεία)
Αμάαααααν και γω στις πανελλήνιες άρχισα να πίνω έτσι. :hehe: Όχι ουίσκι την έβγαζα με κρασί, ρετσίνα και βότκα αλλά έπινα κάθε μέρα. :P Τώρα έχω ηρεμήσει (σχετικά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Από ποτά το μόνο που μου αρέσει κάπως είναι η βότκα με κανέναν χυμό (λεμόνι,πορτοκάλι)Σκέτη είναι σαν να πίνεις καθαρό οινόπνευμα :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
σαλεπι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Μπύρα χειμώνα καλοκαίρι,και αν υπάρχει ρευστό καμιά τεκίλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Από ποτά το μόνο που μου αρέσει κάπως είναι η βότκα με κανέναν χυμό (λεμόνι,πορτοκάλι)Σκέτη είναι σαν να πίνεις καθαρό οινόπνευμα :sick:

Ναι, έχεις δίκιο.:) Ωραία είναι και μια βότκα που υπάρχει με χυμό κεράσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Μιας και έχουμε ακόμη μπυροσυζήτηση, θέλω σαν τρελή να δοκιμάσω guinness. :P

Δε ξέρω πως, μου έχει κολλήσει απ'το καλοκαίρι. :hehe: :redface:


Δοκίμασα. Μου φάνηκε να είναι λίγο πικρή και μου κάθεται βαριά καμια φορά (την πρώτη φορά που ήπια πόναγε η κοιλιά μου) ΑΛΛΑ δεν είναι άσχημη. Όχι, δεν είναι.

Και αυτά τα έτοιμα πραγματάκια που είναι ρούμι με χυμό φρούτων είναι καλά (το όνομα μου διαφεύγει, είναι κάτι πορτοκαλί μπουκαλάκια). :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheStranger

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Σουμάδα στα τρελά κέφια μόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Μπύρες, και πιο σπάνια κανά ούζο/τσίπουρο.Το κρασί το έχω σιχαθεί.Οι αγαπημένες μου μπύρες Murphy's και La Trappe Quadrupel.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
La Trappe <3 . Θα προσθέσω και Desperados και Guinness :beer:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
La Trappe <3 . Θα προσθέσω και Desperados και Guinness :beer:

Και η Guinness αρκετά καλή, μέχρι να δοκιμάσω την Murphy's ήταν αυτή η αγαπημένη μαύρη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top