Τι ποτά πίνετε;

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Έλα ρε μαλάκα να τρέχω τώρα στο περιστέρι για 1 μπύρα;


Ok,you 're on!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Kozel?ΟΚ εκεί να δεις φαρμάκι :P
Πες καλύτερα την Staropramen... ;)

Σου φαίνεται πικρή; :confused:

Arch Beer House στο Περιστέρι.
Μου χουνε πει ότι κοπανάνε στις τιμές. Αλλά απ' έξω που το είχα δει μια φορά φαινόταν καλή φάση ( μεσαίωνας κι έτσι ), θέλω να παω κι εγώ κάποια στιγμή.

Μια και πιάσατε όλοι πάντως ωραία επίσης μπύρα που δεν ακούστηκε ( αν και δεν τη λες και γλυκιά ) είναι και η Craft Smoked ( και είναι και ελληνική αν δεν κάνω λάθος ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Σου φαίνεται πικρή; :confused:

Μου χουνε πει ότι κοπανάνε στις τιμές. Αλλά απ' έξω που το είχα δει μια φορά φαινόταν καλή φάση ( μεσαίωνας κι έτσι ), θέλω να παω κι εγώ κάποια στιγμή.

Μια και πιάσατε όλοι πάντως ωραία επίσης μπύρα που δεν ακούστηκε ( αν και δεν τη λες και γλυκιά ) είναι και η Craft Smoked ( και είναι και ελληνική αν δεν κάνω λάθος ).
Ενδεικτικά για τη Paulaner:11ευρώ το λίτρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Σου φαίνεται πικρή; :confused:

Μου χουνε πει ότι κοπανάνε στις τιμές. Αλλά απ' έξω που το είχα δει μια φορά φαινόταν καλή φάση ( μεσαίωνας κι έτσι ), θέλω να παω κι εγώ κάποια στιγμή.

Μια και πιάσατε όλοι πάντως ωραία επίσης μπύρα που δεν ακούστηκε ( αν και δεν τη λες και γλυκιά ) είναι και η Craft Smoked ( και είναι και ελληνική αν δεν κάνω λάθος ).

Η Craft είναι αθηναία, όχι απλά ελληνική :D
<3 σε όλες, θα σου έλεγα ότι η smoked μου άρεσε λιγότερο και καλύτερη ήταν η Red Ale
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadowvault

Νεοφερμένος

Ο shadowvault αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 24 μηνύματα.

Μόνο ρούμι!(Δοκιμάστε το)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Δεν μου την έχει δώσει (ακόμη τουλαχιστον) να αρχίσω κ να τα κοπανάω μόνη μου..!! Όταν είμαι με παρέα, ε σαν κοριτσάκι κ γω θα πιω..! Το καλό βέβαια είναι ότι καταλαβαίνω πότε αρχίζει να με πιάνει κ εκεί σταματάω..Είμαι απ'τα νηφάλια άτομα στην παρέα που στο τέλος της βραδιάς(βασικά ξημέρωμα της επόμενης μέρας συνήθως..:D) μαζεύουν τους υπόλοιπους..! Κανα δυο φορές μόνο είχα αυτή την ωραία ζάλη που γελάς συνέχεια χωρίς λόγο...:redface:!! Αλλά ήξερα τι γινόταν γύρω μου..! Ε κ μετά συνήθως τα πίνω με τα ξαδέρφια μου σε γάμους κ γιορτές..! Ξέρεις, που φέρνει ο θείος το δικό του κρασί κ κάθεσε κ αρχίζεις κ πίνεις χωρις να καταλαβαίνεις το πόσο κ όταν σηκωθείς μετά από ώρα......ξανακάθεσαι γιατί ζαλίζεσαι!!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Μπουκάρω στο σαλούν, κατευθύνομαι προς το μπαρ και φωνάζω στον μπάρμαν "μπάρμαν, μια μαύρη μπύρα" ! 8)




:smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Έλα ρε μαλάκα να τρέχω τώρα στο περιστέρι για 1 μπύρα;

Έλα Θεσσαλονίκη βρε αν σου είναι θέμα το Περιστέρι. :D Ξέρω για 1 μπυραρία που την έχει στάνταρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Κι εγώ τα κοπανάω πού και πού, άμα είμαι με παρέα, αλλά πίνω μόνο συγκεκριμένα ποτά ώστε να ελέγχω την ποιότητα και την ποσότητα αυτού που βάζω στο στομάχι μου.

Τα ποτά που μου αρέσουν είναι: τσίπουρο ΧΩΡΙΣ γλυκάνισο (γράπα, όπως το λέμε στη Μακεδονία), ουίσκι και ρούμι. Κρασί πίνω μόνο ΞΗΡΟ και μόνο αν ξέρω περί τίνος πρόκειται. Για μπύρα δεν τρελαίνομαι, συνήθως θα πιω μόνο σε στυλ "παγκάκι" που λέγαμε. Άμα δεν υπάρχει γράπα, μπορεί να πιω και τσίπουρο με γλυκάνισο, σε καμία περίπτωση όμως ούζο (τεχνητή αηδία).

Δε μου αρέσουν: βότκα (φαρμάκι), τζιν (μπλιαξ) και ρετσίνα (την αποκαλώ "δομικό υλικό"). Γλυκό/ημίγλυκο κρασί, κονιάκ και λικέρ τα αποφεύγω λόγω του βαριού (με όλη τη σημασία της λέξης) μεθυσιού που προκαλούν. Τέλος, δεν πίνω ΠΟΤΕ σφηνάκια κανενός είδους, ή κοκτέιλ που δεν ξέρω επακριβώς τι περιέχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Έλα Θεσσαλονίκη βρε αν σου είναι θέμα το Περιστέρι. :D Ξέρω για 1 μπυραρία που την έχει στάνταρ.

Χα!Δεν είναι εκεί το θέμα μου,απλά στην Αθήνα μένω μακριά από το Περιστέρι.

Anw,πες εσύ την μπυραρία,γιατί λογικά θ'ανέβω σε κάποια φάση μόλις τελειώσω με τις προόδους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina Zazety

Νεοφερμένος

Η Nina Zazety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Πάντα ήθελα να κάνω με κάποιον αυτήν την συζήτηση για το αλκόολ. Οταν ήμουν πιο μικρή έλεγα πόσο αηδία είναι τα ποτά και αναρωτιόμουν ποια η ευχαρίστηση που δίνουν με αυτήν την απαίσια γεύση.
Τώρα δεν έχουν αλλάξει και πολλά. Μόνο το γλυκό κόκκινο κρασί και ίσως κανένα λικέρ μου αρέσουν. Βέβαια δεν είναι και πολλά αυτά που έχω δοκιμάσει. Θα ήθελα να δοκιμάσω και από τα άλλα, αλλά δε βρίσκω άτομο με την ίδια περιέργεια και μόνη μου (τουλάχιστον τώρα) δεν έχω λόγο να το κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Με παρέα πάντα. Εξαρτάται απ' τη φάση, αλλά όποτε έχω πιει πάάρα πολύ ήταν επειδή ήμουν χάλια για κάποιο λόγο.. Συνήθως πίνω με μέτρο για να έρθω απλά σε ευχάριστη διάθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
καταρχας ειμαι μικρο κοριτσακι,οποτε δεν τα τσουζω συχνα.
ναι,ειχα πιει ελαφρια ursus,μετα την εγκριση της μανας μου τη πρωτοχρονια,αλλα αφου ειχα συνηθισει με κρασι και μπυρες,αρχισα να ζαλιζομαι.
οποτε δεν βγαινω εκτος ελεγχου αν και εχω δοκιμασει ολων των ειδων τα ελαφρια χδ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Χα!Δεν είναι εκεί το θέμα μου,απλά στην Αθήνα μένω μακριά από το Περιστέρι.

Anw,πες εσύ την μπυραρία,γιατί λογικά θ'ανέβω σε κάποια φάση μόλις τελειώσω με τις προόδους!

Καφωδείο Ελληνικό. Πάνε βραδάκι (εκτός από Παρασκευή) να πετύχεις κανένα live τους. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Αξίζει σαν μαγαζί ή @@;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HOOLIGAN13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dhmhtrhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Γεια σε ολους ,ανοιγω αυτο το τοπικ για να ακουσω τις προτιμησεις σας οταν βγαινετε εξω και πινεται!Εγω προτιμω Gin με λεμονι,vodka,Ursus Sprite,jager redbull,tequila sunrise!Ειδικα το τελευταιο το συνιστω ανεπιφυλαχτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Βότκα,redbull,μπύρα κορώνα,σφηνάκια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
χμμμ. συνηθως παιρνω μαρτινι, αβανα, γιαγκερμαιστερ, sex on the beach, μοχιτο..γενικα κοκταιλ μαρεσουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Τωρα που ειναι καλοκαιρι απο κοκτειλ παιρνω mojito,strawberry daiquiri και ενα αλλο που δεν μου ερχεται τωρα :P
Απο μπυρες παιρνω κρικετ,καιζερ και καρλσμπεργκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ανθρακουχο μεταλλικο νερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top