Τι ποτά πίνετε;

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
βασικά με 10 north έτσι όπως είναι θα έχεις ήδη πάει από ζάχαρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
βασικά με 10 north έτσι όπως είναι θα έχεις ήδη πάει από ζάχαρο


:P:D:P
funny δεν λεω αλλα αληθεια μια σοβαρη απαντησουλα δεν θα με χαλαγε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Γεια σε ολους επειδη εχω μια διαφωνια με ενα φιλο μου θελω να σας παραθεσω το εξης ερωτημα:


Πως γινεται η Smirnoff North να εχει 20% alc. και να μην μεθας;;;προφανως κατι παιζει με την δοσολογια σωστα;;;
και το κυριοτερο με 10 smirnoff North εισαι οκ αλλα με 10 μπυρες εισαι ταβλα που εχουν μολις 5% alc. (η κανονικη ξανθια μπυρα)


γιατι συμβαινει αυτο;;;;:hmm:

Mέ δέκα μπύρες είσαι για καθετήρα:clapup:


Μπορεί απλά να βάζουν πολύ λίγο ποτό και να το γεμίζουν πάγο ουσιαστικά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Κοίτα όλα τα αλκοολούχα ποτά που έχουν ζάχαρη, όταν τα πίνεις είναι σα να κάνεις ενδοφλέβια με οινόπνευμα. Πάνε κατευθείαν στο αίμα λόγω της ζάχαρης. Δεν έχω ιδέα και να σου πω δεν έχω δοκιμάσει κιόλας γιατί πίνω πολύ σπάνια (καμιά μπύρα ή κρασί). Πάντως εξαρτάται από τον οργανισμό, τι θα πει δε μεθάς; :P Μπορεί εσύ να μη μεθάς αλλά κάποιος άλλος άμαθος στο ποτό να πέσει τέζα :P
Εγώ με μισό ποτήρι μπύρα είμαι off :P:P:P

O dad μου είναι οινολόγος και όπως κατάλαβες μου κάνει διάλεξη για καθετί αλκοολούχο :P
Μου χει πει καλύτερα να πιεις βότκα σκέτη με πάγο, παρά ένα ποτήρι ursus κλπ

επίσης η μπύρα φέρνει και συχνοουρία :P Και γι αυτό μου είχε πει, επειδή είναι προιόν ζύμωσης. Δε θυμάμαι άλλα :P

(έχω πιει λίγο μπύρα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Κοίτα όλα τα αλκοολούχα ποτά που έχουν ζάχαρη, είναι σα να κάνεις ενδοφλέβια με οινόπνευμα. Πάνε κατευθείαν στο αίμα λόγω της ζάχαρης. Δεν έχω ιδέα και να σου πω δεν έχω δοκιμάσει κιόλας γιατί πίνω πολύ σπάνια (καμιά μπύρα ή κρασί). Πάντος εξαρτάται από τον οργανισμό, τι θα πει δε μεθάς; :P Μπορεί εσύ να μη μεθάς αλλά κάποιος άλλος άμαθος στο ποτό να πέσει τέζα :P
Εγώ με μισό ποτήρι μπύρα είμαι off :P:P:P

O dad μου είναι οινολόγος και όπως κατάλαβες μου κάνει διάλεξη για καθετί αλκοολούχο :P
Μου χει πει καλύτερα να πιεις βότκα σκέτη με πάγο, παρά ένα ποτήρι ursus κλπ

επίσης η μπύρα φέρνει και συχνοουρία :P Και γι αυτό μου είχε πει, επειδή είναι προιόν ζύμωσης. Δε θυμάμαι άλλα :P

(έχω πιει λίγο μπύρα :P)

ναι αλλα δεν με βοηθας(δεν μου απαντησες...)δεν γινεται να ρωτησεις το daddy;;;;

Mέ δέκα μπύρες είσαι για καθετήρα:clapup:
indeed:P



εν τέλει θα ηθελα να μαθω αν θεωρειτε βαρυ ποτο(η απαντηση ειναι προφανως οχι)... και το κυριοτερο γιατι αφου εχει '''αρκετο αλκοολ'';;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VolPe

Νεοφερμένος

Ο VolPe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Eννοιειται πως μεθας με οτιδηποτε αλκολουχο.Φιλος μου εχει μεθυσει με amstel(μπυρα οικοδομου:P) αλλα γνωριζω ατομο που για να ζαλιστει πρεπει να κοπανησει αρκετα πολλες ρακες, ειναι καθαρα θεμα οργανισμου και συνηθειας.
Α,και τη μπυρα δεν την αγοραζεις ,την νοικιαζεις:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Το North νομίζω πως εμένα δε με πιάνει...Απλά κεφάλι κάνω.
Αντίθετα το ποτό που με πιάνει πολύ γρήγορα είναι η Τεκίλα η κίτρινη...:wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
ναι αλλα δεν με βοηθας(δεν μου απαντησες...)δεν γινεται να ρωτησεις το daddy;;;;

Ο daddy μου λέει "αμ πως δε μεθάς; μεθάς και παραμεθάς, το παιδί που ρωτάει πρέπει να ναι γερό ποτήρι για να μη μεθάει με 10 τέτοια"

:P και μου είπε για αυτό με τη ζάχαρη...:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Eννοιειται πως μεθας με οτιδηποτε αλκολουχο.

ναι οκ αλλα δεν ρωταω αυτο.εννοω δεν ειναι τοσο βαρυ σωστα;;;


Φιλος μου εχει μεθυσει με amstel(μπυρα οικοδομου:P) .

fail:P

αλλα γνωριζω ατομο που για να ζαλιστει πρεπει να κοπανησει αρκετα πολλες ρακες, ειναι καθαρα θεμα οργανισμου και συνηθειας..

ναι οκ αλλα λες πχ το whiskey οτι ειναι βαρη ποτο ανεξαρτητως οργανισμου και συνηθειας....

Α,και τη μπυρα δεν την αγοραζεις ,την νοικιαζεις:P.
:beer::beer::beer:

Ο daddy μου λέει "αμ πως δε μεθάς; μεθάς και παραμεθάς, το παιδί που ρωτάει πρέπει να ναι γερό ποτήρι για να μη μεθάει με 10 τέτοια"

:P και μου είπε για αυτό με τη ζάχαρη...:P:P:P

no help καταλαβα καταλαβα thanx for the try anyway :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Γεια σε ολους επειδη εχω μια διαφωνια με ενα φιλο μου θελω να σας παραθεσω το εξης ερωτημα:


Πως γινεται η Smirnoff North να εχει 20% alc. και να μην μεθας;;;προφανως κατι παιζει με την δοσολογια σωστα;;;
και το κυριοτερο με 10 smirnoff North εισαι οκ αλλα με 10 μπυρες εισαι ταβλα που εχουν μολις 5% alc. (η κανονικη ξανθια μπυρα)


γιατι συμβαινει αυτο;;;;:hmm:

'Αμα έχεις πιει 10 north και δεν έχεις μεθύσει τότε έχεις σύνδρμο δυσαπορρόφησης με αποτελέσμα η γλυκόζη να μην περνάει στο αίμα.
Αιτίες γι' αυτό το σύνδρομο είναι οι επόμενες χαιρέκακες ασθενειούλες.

Ανεπαρκής μίξη των τροφών με το γαστρικό υγρό
- Γαστρεντεροαναστόμωση
- Γαστρεκτομή με εγχείρηση τύπου Billroth II
- Γαστροκολικό συρίγγιο

Ανεπάρκεια πεπτικών παραγόντων
- Χρόνια παγκρεατίτιδα
- Κυστική ίνωση
- Χρόνια ηπατική ανεπάρκεια
- Απόφραξη χοληφόρων οδών
- Υπολακτασία

Διαταραχή του περιβάλλοντος του εντέρου
- Σύνδρομο Zollinger-Ellison
- Υπερανάπτυξη μικροβίων στο έντερο
- Εκκολπωμάτωση

Οξεία πάθηση του επιθηλίου (εσωτερικής επικάλυψης) του εντέρου
- Οξείες λοιμώδεις εντερίτιδες
- Αλκοόλ

Χρόνια πάθηση του επιθηλίου του εντέρου
- Κοιλιοκάκη (ευαισθησία στη γλουτένη)
- Τροπικό sprue
- Νόσος Whipple
- Αμυλοείδωση
- Ισχαιμία του εντέρου
- Νόσος Crohn
- Φυματίωση του εντέρου

Μικρό μήκος εντέρου
- Εντερεκτομή
- Έμφρακτο εντέρου
- Εγκολεασμός

Διαταραχή της μεταφοράς των θρεπτικών παραγόντων

- Λέμφωμα εντέρου
- Λεμφαγγειεκτασία
- Αβηταλιποπρωτεϊναιμία

Σ' έβαλα σε μπελά,ε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
'Αμα έχεις πιει 10 north και δεν έχεις μεθύσει τότε έχεις σύνδρμο δυσαπορρόφησης με αποτελέσμα η γλυκόζη να μην περνάει στο αίμα.
Αιτίες γι' αυτό το σύνδρομο είναι οι επόμενες χαιρέκακες ασθενειούλες.

Ανεπαρκής μίξη των τροφών με το γαστρικό υγρό
- Γαστρεντεροαναστόμωση
- Γαστρεκτομή με εγχείρηση τύπου Billroth II
- Γαστροκολικό συρίγγιο

Ανεπάρκεια πεπτικών παραγόντων
- Χρόνια παγκρεατίτιδα
- Κυστική ίνωση
- Χρόνια ηπατική ανεπάρκεια
- Απόφραξη χοληφόρων οδών
- Υπολακτασία

Διαταραχή του περιβάλλοντος του εντέρου
- Σύνδρομο Zollinger-Ellison
- Υπερανάπτυξη μικροβίων στο έντερο
- Εκκολπωμάτωση

Οξεία πάθηση του επιθηλίου (εσωτερικής επικάλυψης) του εντέρου
- Οξείες λοιμώδεις εντερίτιδες
- Αλκοόλ

Χρόνια πάθηση του επιθηλίου του εντέρου
- Κοιλιοκάκη (ευαισθησία στη γλουτένη)
- Τροπικό sprue
- Νόσος Whipple
- Αμυλοείδωση
- Ισχαιμία του εντέρου
- Νόσος Crohn
- Φυματίωση του εντέρου

Μικρό μήκος εντέρου
- Εντερεκτομή
- Έμφρακτο εντέρου
- Εγκολεασμός

Διαταραχή της μεταφοράς των θρεπτικών παραγόντων

- Λέμφωμα εντέρου
- Λεμφαγγειεκτασία
- Αβηταλιποπρωτεϊναιμία

Σ' έβαλα σε μπελά,ε; :P
ναιιιιιιιιιιι...
δεν καταλαβα και πολλα να πω την αληθεια αλλα οκ...
τελος παντων,μην κολλας στο νουμερο γενικα δεν θεωρειται ως βαρη ποτο ενω εχει αλκοολ μπορεις να μου εξηγησεις το λογο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
ναιιιιιιιιιιι...
δεν καταλαβα και πολλα να πω την αληθεια αλλα οκ...
τελος παντων,μην κολλας στο νουμερο γενικα δεν θεωρειται ως βαρη ποτο ενω εχει αλκοολ μπορεις να μου εξηγησεις το λογο;;;

Ρε αλέκο και η μπύρα έχει αλκοόλ αλλά δε τη λέμε "βαρύ ποτό":P
Βαρύ να πείς κάτι απο 30%vol και πάνω οκ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Γιατί είναι γλυκό και δεν καταλαβαίνεις το αλκοόλ που έχει. Σαν να σε βάλω εσένα να φας δέκα πιάτα φασολάδα με 100 τόνους ζάχαρη το καθένα. Δε θα σε πειράξει καθόλου στην "αίσθηση" για να πεις βαρύ φαγητό είναι, όλη τη μέρα θα κλάνεις όμως, τα αποτελέσματα θα είναι τα ίδια. :P

Και το τι θεωρείται δεν είναι και πάντα το τι ισχύει. Όταν από τα 10 μας μαθαίνουμε το κρασί και στα 13 έχουμε ήδη πάρει διδακτορικό στη Vodka, τι να μας κάνει η North; Άμα βάλεις ένα Ρώσο που πίνει Vodka μαζί με το πρωινό να πιει 10 ποτήρια Vodka για την παρέα θα τα κατεβάσει στο αψε σβήσε και θα το θεωρήσει και "προθέρμανση"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante ravenclaw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dante ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Ρε παιδιά με 20% αλκοόλ δεν μπορείς να πεις ότι είναι βαρύ ποτό.Για να είναι βαρύ πρέπει να είναι από 30-40 και πάνω. πιείτε αψέντι και θα καταλάβετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Γεια σε ολους επειδη εχω μια διαφωνια με ενα φιλο μου θελω να σας παραθεσω το εξης ερωτημα:


Πως γινεται η Smirnoff North να εχει 20% alc. και να μην μεθας;;;προφανως κατι παιζει με την δοσολογια σωστα;;;
και το κυριοτερο με 10 smirnoff North εισαι οκ αλλα με 10 μπυρες εισαι ταβλα που εχουν μολις 5% alc. (η κανονικη ξανθια μπυρα)


γιατι συμβαινει αυτο;;;;:hmm:

μήπως συμβαίνει ότι πίνεις τη νορθ σε διάστημα 15λεπτών και τη μπύρα σε διαστημα 3-5λεπτών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl4Ck_PyTh0N!

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Μια χαρά γίνεται.Σκέψου ότι τα 10 ποτήρια Smirnoff North αντιστοιχούν σε 5 πραγματικά ποτήρια Smirnoff North στα κέντρα διασκέδασης.Αυτό συμβαίνει επειδή σερβίρεται με αναψυκτικό ή χυμό πορτοκάλι η Smirnoff North κι όχι σκέτη.Αντιθέτως,οι 10 μπύρες είναι πραγματικές.Δεν έχουν αραιωθεί με κάτι άλλο.Είναι φυσιολογικό λοιπόν κάποιος να μεθύσει περισσότερο με τις 10 μπύρες.Εμένα προσωπικά έχει τύχει να με χτυπήσουν 5 μπύρες ενώ 12 ποτήρια Absolut Vodka απλά να με ζαλίσουν.Αυτό έγινε διότι τα 12 ποτήρια ήταν γεμάτα πορτοκαλάδα και όχι γεμάτα vodka.Σκέψου λοιπόν αυτό,+ τον παράγοντα "οργανισμός".Αυτά από εμένα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zopy

Νεοφερμένος

Η Zopy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Γεια σε ολους επειδη εχω μια διαφωνια με ενα φιλο μου θελω να σας παραθεσω το εξης ερωτημα:


Πως γινεται η Smirnoff North να εχει 20% alc. και να μην μεθας;;;προφανως κατι παιζει με την δοσολογια σωστα;;;
και το κυριοτερο με 10 smirnoff North εισαι οκ αλλα με 10 μπυρες εισαι ταβλα που εχουν μολις 5% alc. (η κανονικη ξανθια μπυρα)


γιατι συμβαινει αυτο;;;;:hmm:

Δεν συμβαίνει αυτό.Μπερδεύεις σταθερές και μεταβλητές.Σταθερά είναι το ποτό,μεταβλητή ο άνθρωπος.Απ'τον άνθρωπο εξαρτάται αν θα μεθύσει,όχι απ'το ποτό.Υπάρχουν άτομα που είναι αρκούδες και άτομα που δεν είναι.Εγώ π.χ. με 10 μπύρες το μόνο που παθαίνω είναι ακατάσχετο κατούρημα.Με 10 north δεν ξέρω,γιατί να βγω για να πιω depon...sorry,το πίνω και σπίτι μου.


Δεν το έπαιξαν στο live τους :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top