Τι ποτά πίνετε;

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Όχι πάγος ρε συ. Αλλά να είναι αρκετά παγωμένη. Φέτος στη Θάσο που πήγα, σε ένα μαγαζί μας έφερναν ένα μεγάλο ποτήρι με την ιδανική θερμοκρασία. Άλλο πράγμα..


Πάγος, πάγος... Να μην αισθάνομαι το λαιμό μου... Μου αρέσει καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Α, ναι, βέβαια... Η Kilkenny είναι καταπληκτική... Αν και μου αρέσουν περισσότερο οι ξανθές τώρα τελευταία... Είναι που έχω καιρό να πιω από τις άλλες... Δεν τις βρίσκεις και εύκολα...

πρωτη φορα γνωριζω κοριτσι που ξερει την kilkenny ισως την καλυτερη ιρλανδεζικη για μενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
Όχι πάγος ρε συ. Αλλά να είναι αρκετά παγωμένη. Φέτος στη Θάσο που πήγα, σε ένα μαγαζί μας έφερναν ένα μεγάλο ποτήρι με την ιδανική θερμοκρασία. Άλλο πράγμα..

κοντά στο 0 η μπύρα δεν κάνει καθόλου καλή ζύμωση, η οποία γίνεται μόλις την ανοίξεις και μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
πρωτη φορα γνωριζω κοριτσι που ξερει την kilkenny ισως την καλυτερη ιρλανδεζικη για μενα


Είναι η καλύτερη ιρλανδέζικη μπύρα... Και ίσως η καλύτερη που έχω δοκιμάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Είναι η καλύτερη ιρλανδέζικη μπύρα... Και ίσως η καλύτερη που έχω δοκιμάσει.
δεν την εχω ξανακουσει.που μπορω να την βρω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Πίνω αρκετά. Μ' αρέσουν όμως κυρίως :
- Ursus Roter
- Malibu
- Avana
- Gin lemon
- Vodka lime
και από κοκτέιλ :
- Cosmopolitan
- Gin Fizz
- Sex on the Beach
Η μπύρα δεν με τρελαίνει (Η Corona και η Carrib μου αρέσουν μόνο.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
δεν την εχω ξανακουσει.που μπορω να την βρω?

Διατίθεται μόνο σε μορφή βαρελιού νομίζω, εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Καλά, πιες μια Paulaner, και μετά έλα και πες μας αν σ'αρέσει ή όχι η μπύρα...:drink:

Σ'αγαπαω.:D
Paulaner και γενικα weiss μεχρι να φτασει το μπυροκοιλι απεναντι. Λατρευουμε.
Α, guiness λεει να δοκιμασω; Λενε οτι ειναι πικρη κι ετσι, αλλα γενικα οσοι εχω ρωτησει ή την λατρευουν ή την αποφευγουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Σ'αγαπαω.:D
Paulaner και γενικα weiss μεχρι να φτασει το μπυροκοιλι απεναντι. Λατρευουμε.
Α, guiness λεει να δοκιμασω; Λενε οτι ειναι πικρη κι ετσι, αλλα γενικα οσοι εχω ρωτησει ή την λατρευουν ή την αποφευγουν.

καλουλα ειναι, αλλα γιατι να μας ρωτας; δεν δαγκωνει:P
guiness βρίσκεις σχεδον παντου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Guiness FTW!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Χμ, μιας που μιλάτε για μπύρες...Από κόκκινη η McFarland είναι κ@υλα. :P
Κι από τις κλασικές "της ταβέρνας" Kaiser ftw.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Κι από τις κλασικές "της ταβέρνας" Kaiser ftw.

Όχι και ταβέρνας η Kaiser :P
Pillsburger πίνω τελευταία, αυτή βρίσκω στο ψυγείο δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Σ'αγαπαω.:D
Paulaner και γενικα weiss μεχρι να φτασει το μπυροκοιλι απεναντι. Λατρευουμε.
Α, guiness λεει να δοκιμασω; Λενε οτι ειναι πικρη κι ετσι, αλλα γενικα οσοι εχω ρωτησει ή την λατρευουν ή την αποφευγουν.

Λέει και παραλέει... Έχει λίγο περίεργη γεύση βέβαια, κάπως εχμ, ιδιαίτερη. Ναι, είναι λίγο πικρή, αλλά εμένα γι'αυτό μου αρέσει...

Μπυροκοίλι ftw...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Το όνομα τσικουδιά είναι υποτιμητικό. Το σωστό όνομα είναι ρακή.



(κι εσύ Κρητικιά είσαι?)

:focus:

Αχαχα.
Ρακή ειναι η τούρκικη ονομασία.
Στην ΠΟΠ αναφερεται ως τσικουδιά.Κι εγω που ειμαι Κρητικιά τσικουδιά την ξέρω και ετσι την λένε και οι περισσότεροι που κατέω έπαέ.:P
Τεσπα.
Για να ειμαι ον.

Πίνω αλλά οχι πολύ γιατί την ''ακούω'' σχετικα εύκολα.:ΡΜου αρέσει ρετσίνα και γλυκό ή μοσχαδο κρασί.Σιχαίνομαι τις μπύρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mia_

Νεοφερμένος

Η mia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Δεν πίνω...Δεν μαρέσει+δεν με επηρεάζουνε οι φίλοι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Από ότι βλέπω οι περισσότεροι μόνο μπύρες πίνουν εδώ μέσα,η τουλάχιστον για αυτές γίνεται λόγος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Μπυρα,μπυρα,μπυρα,,μπυρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
προτιμω το κρασι βασικα, και το ουισκι δεν ειναι τοσο ασχημο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
κρασί πίνω κυρίως αλλά και πράσινη μπύρα...τα υπόλοιπα τύπου βότκας κλπ δε μ αρέσουν μου χαλάν το στομάχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top