Τι ποτά πίνετε;

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Τέλος, τα βαριά ποτήρια δοκιμάστε ένα σφηνάκι, έμπνευση ενός φίλου-μπάρμαν, που ονομάζεται ΠΟΛΕΜΟΣ.

Κίτρινη Τεκίλα + Τσίπουρο

Δοκιμασε το αυτο αλλα πριν βρασε το περιεχομενο...Εκει ειναι φωτια....Το ειχαμε δοκιμασει πριν 3-4 μηνες με κατι παιδια που πειραματιζομασταν :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Γιατί σώνει και καλά να μεθύσετε;
Εμένα μια φορά μου έτυχε να ζαλιστώ -με ένα γεμάτο ποτήρι κρασί- και αμέσως σταμάτησα να πίνω - αν και ήμουν με τους γονείς μου.

Δηλαδή, καλύτερα το κάπνισμα. Το αλκοόλ σε βγάζει εντελώς εκτός εαυτού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
παιδια το gordons και το breezer εχουν παραπανω alchool απτην μπυρα ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Περίπου 5% δεν έχουν αυτά; Όσο μια συνηθισμένη μπίρα δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
παιδια το gordons και το breezer εχουν παραπανω alchool απτην μπυρα ??

Όχι. Έχουν ίδια ποσότητα: 5%

Με εξαίρεση κάποιες ελαφριές μπύρες μόνο, πολύ σπάνιες που έχουν 2%.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Και κάποιες βαριές μπίρες που έχουν περισσότερο, αλλά δεν είναι και πολυ συνηθισμένες αυτές :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnastaZia

Νεοφερμένος

Η Ναστάζια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
εμενα μου αρεσουν τα κοκτειλς ειναι καλο η κακο?
αλλα αμα βγω σπανια παιρνω και βασικα σπανια πινω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Και κάποιες βαριές μπίρες που έχουν περισσότερο, αλλά δεν είναι και πολυ συνηθισμένες αυτές :P .

Α ναι τις ξέχασα:D

Είχα πει μία φοβερή μπύρα παλιά που είχε 16%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παρανοικός

Νεοφερμένος

Ο παρανοικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δεν εχω καποιο ωραριο ποτε θα πιω. Μπορει να πιω καμοια μπυρα με το φαγητο, ή κρασι, ενω παλι μπορει να μην ακουμπησω αλκοολ για εβδομαδες. Οταν βγαινω, 1-2 ποτα συνηθως, δεν προλαβαινουμε αλλα. Παντως μια φιλικη συμβουλη σε ολους :

Αν ακουσετε οτι το Johny's ειναι μπομπα σε ενα μπαρ, μην πιειτε δυο για να βεβαιωθειτε :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

opaoktsis4

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
μέχρι και τις πανελλήνιες, δεν είχα πιει σχεδόν τίποτα. μόνο κανα space που και που. απο τη μέρα που τελείωσα και τι δεν εχω πιει. vodka, tequila, jack, jager meister και ένα σωρό άλλα. με την παρέα μου είμαστε τόσο συχνοί πελάτες σε ένα bar, που όποτε πάμε μας κερνάνε σφηνάκια. το ποτό που με ξετρέλανε ήταν αυτό που ήπια σε ένα μπαρ αλλά δεν ξέρω πως το λένε. κι εδώ χρειάζομαι τη βοήθειά σας. το μονο που θυμάμαι είναι οτι η barwoman μέσα στο ποτήρι dissarono και χυμό πορτοκάλι. επισης, το ποτό ειχε κιτρινο-ροζ χρώμα σαν την tequila sunrize και γέυση σαν ένα σιρόπι(φάρμακο). μήπως ξέρετε ποιο είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
Δοκιμασε το αυτο αλλα πριν βρασε το περιεχομενο...Εκει ειναι φωτια....Το ειχαμε δοκιμασει πριν 3-4 μηνες με κατι παιδια που πειραματιζομασταν :lol:

και ζεστή σαμπούκα με χυμό μήλο. δικό μας. το ονομάσαμε "Τ" γιατί το πίνεις και ταφάρεις κατευθείαν.

καλύτερο από μπύρα είναι ο μηλίτης (cider) το ήπια στην Αγγλία, εδώ μόνο σε κάβες.

για ήρεμο bombay tonic, με 6 τέτοια γίνεσαι κυρίαρχος του σύμπαντος και χωρίς στομαχικές διαταραχές, πολύ καλό.

hardcore ποτό, captain morgan λίγο πάγο
hardcore σφηνάκια, red lamporghini, 5 λευκά, jack+drambue+smirnoff και φυσικά σκέτα σφηνάκια σαμπούκα για χειμώνα.

από μπύρες primator 11% αλκοόλ, και μύθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joiner

Νεοφερμένος

Ο joiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Από ουίσκι jack daniels. Το χαλαρό ποτό του καλοκαιρίου, malibu με ανανά ή με κοκακόλα. Όπως επίσης βότκα με χυμό μήλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Μπύρες κυρίως και κρασί άμα λάχει. Δε μου αρέσει να πίνω όταν είμαι έξω, εκτός από μερικές περιπτώσεις, άμα έχω πολύ τα κέφια μου, ξερω 'γω. Αλλά γενικά, προτιμώ να πίνω στο σπίτι μου. Φέτος έχω ξεσκιστεί στις μπύρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Α, εγω δεν πινω πολυ... Μονο baileys και κρασι.. Ολα τα αλλα, και ειδικα οι μπυρες, μου φερνουν αναγουλα, οχι εξαιτιας του αλκοολ, απλα αυτη η γευση.. :sick: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Εντάξει εγώ πίνω σε φυσιολογικά πλαίδια θα έλεγα.Όχι ότι δεν πίνω βέβαια,αλλά σπίτι μου δεν με έχουν πάει ποτέ.Αγαπημένα ποτά:johny walker με πάγο,και γενικά ουισκωιδή, tanqueray+tonic.Για σφηνάκια τεκίλα λευκή νομίζω που είναι και alltimeclassic.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Αυτό το καλοκαίρι, μετά τις πανελλήνιες έχω ξεσκιστεί να πίνω μπίρες και κρασί! Ειδικά όταν είμαι με το θείο μου ξεχνάμε να σταματήσουμε (ρεκόρ: 28 κουτάκια και οι 2 σε ένα βράδυ). Γενικά δε με πειράζει πολύ το αλκοόλ. Για την ακρίβεια μόνο μια φορά με πείραξε, στη τριήμερη (Α λυκείου) είπα και εγώ να πιώ, τι το ήθελα, και τελικά παραείπια!
Ενδεικτικά: 0.5 μπουκάλι ursus (πως κατεβαίνει η άτιμη)
0.5 μπουκάλι Absolut
και 4 ποτήρια Jack Daniels

Ηταν το μοναδικό μεθύσι που έχω κάνει αλλά θα το θυμάμαι για όλη μου τη ζωή (όχι με τη καλή έννοια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petunia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Καθε ποτο εχει την δικια του νοστιμαδα:PΑρκει να ειναι εμφιαλωμενο,Αλλιως....BOMB:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Α, εγω δεν πινω πολυ... Μονο baileys και κρασι.. Ολα τα αλλα, και ειδικα οι μπυρες, μου φερνουν αναγουλα, οχι εξαιτιας του αλκοολ, απλα αυτη η γευση.. :sick: :P

Συμφωνώ και προσθέτω: Gordon's Space, Ουζάκι και φατουράδα (τσίπουρο με κανελλογαρύφαλα). Αν οδηγώ, συνήθως παίρνω ή baileys ή gordon's space που είναι ελαφριά ποτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Αυτό που πίνω συνήθως όταν βγαίνω έξω είναι Heineken/Amstel από μπύρες και Absolut Vodka (σκέτη ή με λεμόνι) από ποτά. Άντε και καμιά τεκίλα σάνραιζ άμα λάχει. Όταν έχει κάποιος γενέθλια ή κερνάει τότε κατεβάζουμε σε μεγάλες ποσότητες: Ρετσίνα, Τσίπουρο και ρακόμελο.

Η ιδιαίτερη μου συμπάθεια είναι τα ρακόμελα ειδικά το χειμώνα που είναι και ζεστά GG! :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=cXy6JHYa5Ks&feature=related[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top