Τι ποτά πίνετε;

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
νομίζω ότι όλα τα ποτά προκαλούν συχνουρία..
και οι καφέδες επίσης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
νομίζω ότι όλα τα ποτά προκαλούν συχνουρία..
και οι καφέδες επίσης..

εμένα μόνο η μπύρα μου δημιουργεί συχνοουρία.
όταν γίνομαι ντίρλα με βαριά ποτά παραείμαι αλλού για να νιώσω ότι κατουριέμαι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
νομίζω ότι όλα τα ποτά προκαλούν συχνουρία..
και οι καφέδες επίσης..

Η μπύρα περισσότερο απ' όλα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Αρκετα συχνα και δεν καταλαβαινω τιποτα ,οχι απο την μερια του "αλοολικου"αλλα επειδη εκανα χρονια αθλητισμο εχω υψηλο μεταβολισμο οποτε νερο και ποτο μου ειναι το ιδιο ..
Δεν εχω ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΠΙΤΑ,οσο και να εχω πιει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Το εκοψα:P Βασικα, μια μερα εγινα λιωμα, ξερναγα συνεχεια ολο το πρωι.. και απο τοτε δεν ηπια ξανα.(2 μηνες περιπου) Οταν μυριζω ή βαζω στο στομα μου αλκοολ θελω να ξερασω.. Τραγικο!! Μονο μπυρες πινω.. Και οντως, προκαλουν τρομερη συχνοουρια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Αγαπητη πιου εγω πινω όλων των ειδών τα ποτά,δν έχω πρόβλημα.Αντέχω βέβαια, δν ξέρω , αλλα το σηκώνω δν μεθάω.Πρεπει να πιω υπερβολικά για να μεθύσω, παντως προς το παρών δν έχω μεθύσει τρελά.Συνήθως με παρέα αλλά αυτο δν είναι απαραίτητο,αμα μου την δώσει πίνω κανα ποτάκι μονη μου.Αλλα κυρίως με παρέα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Αγαπητη πιου εγω πινω όλων των ειδών τα ποτά,δν έχω πρόβλημα.Αντέχω βέβαια, δν ξέρω , αλλα το σηκώνω δν μεθάω.Πρεπει να πιω υπερβολικά για να μεθύσω, παντως προς το παρών δν έχω μεθύσει τρελά.Συνήθως με παρέα αλλά αυτο δν είναι απαραίτητο,αμα μου την δώσει πίνω κανα ποτάκι μονη μου.Αλλα κυρίως με παρέα..:)

Εκεί ειναι το κακό. Κι εγώ δυστυχώς μεθάω πολύ δύσκολα, γι αυτο καταλήγω να πίνω και τόσο πολύ..τις προάλλες για να γίνω ντίρλα χρειάστηκε ενα μπουκαλι ουισκι, τρεις ουρσους, δυο βοτκες, 4 σφηνακια τεκιλα και 2 μπυρες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
μέτρον άριστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Εγώ απο την άλλη είμαι τελείως "αδύναμος" όσον αφορά το ποτό.
Γίνομαι ντίρλα πολύ εύκολα. Ίσως φταίει και το οτι τα περισσότερα τα πίνω σχεδόν μονορούφι, βέβαια.
Όπως είπε και ο tolisman, μέτρον άριστον, ειδικά σε μια κρίσιμη ηλικία όπως αυτήν των εξετάσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Εκεί ειναι το κακό. Κι εγώ δυστυχώς μεθάω πολύ δύσκολα, γι αυτο καταλήγω να πίνω και τόσο πολύ..τις προάλλες για να γίνω ντίρλα χρειάστηκε ενα μπουκαλι ουισκι, τρεις ουρσους, δυο βοτκες, 4 σφηνακια τεκιλα και 2 μπυρες..

What????? Εγω με 2 μπυρες ζαλιζομαι! ή και με ενα τσιγαρο. Με ενα στριφτο (κανονικο), δεν μπορω να περπατησω μετα. Τραγικη η κατασταση μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsaras7

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κατούνα (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Βασικά δεν πίνω για να διατηρισω το σώμα μου!Αλλα δεν μου αρέση κιολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Τι εννοείς ακριβώς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Υποθέτω οτι εννοεί οτι τα αλκοολούχα ποτά έχουν πολλές θερμίδες, ισχύει αυτό.
Αλλά νταξ, πρώτη φορά το ακούω αυτό σαν λόγο να μην πίνει κάποιος :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Δεν πινω.. Μονο σε καμμια γιορτη κανα κρασακι, αλλιως δεν τρελαινομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazy lover

Δραστήριο μέλος

Η crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 521 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι οτι μέχρι τώρα έπινα...Αλλά εχω απόφασίσει να το μειώσω μετα από το τελευταίο περιστατικό που μου συνέβει:P

..και βασικά αυτο που με ενοχλεί περισσότερο είναι η επόμενη μέρα που σερνομαι κυριολεκτικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Πίνετε? Μόνοι σας ή με παρέα? Ποια ποτά σας αρέσουν?
Πίνετε με μέτρο ή έχετε συχνά "άσχημα αποτελέσματα"?
Δεν πίνω εκ πεποιθήσεως. =p
Η μπύρα και το τζιν είναι καλούτσικα, πάραυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Εγώ έχω 2 φιλαράκια στην ηλικία μου...τραγική η κατάσταση τους... Μέχρι που βάζουν ουίσκι και πίνουν στο άσχετο στο σπίτι τους... Όταν βγαίνουν κιόλας...άντε να γυρίσουν σπίτι μετά,,,,....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoKi

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Συνήθως αλκοόλ καταναλώνω κάθε μέρα (μπύρα ή κρασί).
Μεθάω πολύ δύσκολα γι'αυτό και πίνω πολύ. (δυστυχώς ή ευτυχώς:D)
Από τότε που άρχισα να πίνω 3 φορές έχω γίνει πίτα.
Την πρώτη ήμουν 1η Γυμνασίου και μας πήγαν στο Πανεπιστήμιο για μία εκδήλωση, την οποία ακολούθησε μπουφές. Είχε και κρασί εκεί και είχα πιεί 14 ποτηράκια και μετά ήμουν άστο καλύτερα.
Τη δεύτερη φορά στο πάρτι του κολλητού, είχαμε δώσει 340 ευρώ για ποτά :D. Μετά από μισό μπουκάλι vodka,πολλές μπύρες,10+λευκά σφηνάκια και μισό μπουκάλι bacardi ξέρασα 3 φορές και στις 12κ30 κοιμόμουν στο κρεβάτι του αδερφού του και οι άλλοι συνέχιζαν το πάρτι μέχρι το πρωί.
Τελευταία φορά που έγινα χάλια ήταν τον Οκτώβριο, μετά απο 2+ λίτρα ρετσίνα νηστικός. Εμετός στο λεοφωρείο, κόντεψα να πέσω στη θάλασσα, έβριζα τη μάνα μου όταν γύρισα σπίτι και πολλές άλλες μα****ες.


Μετά απο το τελευταίο συμβάν με τις ρετσίνες πίνω πλέον συνετά και φροντίζω αν έχω σκοπό να πιώ πολύ να έχω δίπλα μου άτομα που δεν πίνουν πολύ έτσι ώστε να στηρίζομαι κάπου.:D

Αγαπημένα αλκοολούχα :

-Κρασί (κόκκινο ημίγλυκο βαρελίσιο)
-Ρετσίνα (Μυρτώ Μαλαματίνα)
-Ούζο (Μίνι)
-Τσίπουρο (το τσίπουρο του Κόμη:D)
-Μπύρα (heineken για κάθε μέρα αλλά η αγάπη είναι η guinness)
-Σφηνάκια Jack Amaretto (Jack Daniels με Amaretto = απόλαυση:D)


Τέλος, τα βαριά ποτήρια δοκιμάστε ένα σφηνάκι, έμπνευση ενός φίλου-μπάρμαν, που ονομάζεται ΠΟΛΕΜΟΣ.

Κίτρινη Τεκίλα + Τσίπουρο


Αν αντέχεις 10 λευκά + 10 κίτρινες τεκίλες, στα 5 σφηνάκια εδώ είσαι off.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν πινω ΤΙΠΟΤΑ....μονο νερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top