Τι πιστεύουν οι γύρω σας ότι σπουδάζετε και πως σας αντιμετωπίζουν όσοι δεν σπουδάζουν ;

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
το εντελώς αντίθετο:confused:.... εμένα νομίζουν ότι πέρασα σε κάποιο τει.. ειδικά η γιαγιά μου "Έβγαλες τόσα μόρια για να γίνεις ηλεκτρολόγος?" Μετά από πολύ εξήγηση και ακούγοντας τη λέξη-κλειδί "Πολυτεχνείο" ενθουσιάζεται και μου λέει "Εκανες τη σωστή επιλογή..."

ΥΓ:Δεν είναι πολύ ενοχλητικό όταν σε ρωτάνε τι πέρασες να τους απαντάς κάθε φορά "Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών". Επειδή βαριέμαι να το λέω όλο, άλλες φορές λεω το πρώτο μισό και άλλες το δεύτερο με αποτέλεσμα να έχω μπερδέψει συγγενείς και φίλους..:whistle:

Καλά με μας είναι τραγική η κατάσταση... Έχουμε χίλιες 2 διαφορετικές αντιμετωπίσεις... Από την φρίκη στο βλέμμα και την σκέψη "να φύγω μακριά από τον καμένο", ενώ παράλληλα σου χαμογελάει και σου λέει μπράβο, στον άλλον που ενθουσιάζεται και σου λέει "Α, τέλεια" και σ' αυτόν που πιστεύει ότι έχουμε γίνει σούπα και πάμε για να πουλάμε μούρη... Αυτό για όσους ξέρουν την σχολή...
Είναι και οι άλλοι που δεν έχουν ιδέα τι είναι... Τραγικότερο... Οπότε λες, ΗΜΜΥ... Και σε κοιτάει ο άλλος λες και μιλάς κινέζικα... Μετά του λες τον σιδηρόδρομο, κουνάει το κεφάλι συγκαταβατικά και σου λέει "Ε, καλά είναι κι εκεί μωρέ" (οπότε εσύ είσαι κάπως έτσι :mad::mpinelik:)... Και στο τέλος μετά από πολύ κούραση, λες μόνο στο Πολυτεχνείο είμαι... Και χαζοχαίρονται σα βλάκες όλοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
οταν λεω Βιοχημεια-Βιοτεχνολογια ολοι λενε '' ωραιο ακουγετα αλλα δυσκολο'' και μετα ακουω το '' ΤΕΙ ειναι?'' το οποιο μου την δινει στα λαμπακια:redface:
ακριβως αυτο ειπα και εγω πιο πανω χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
ακριβως αυτο ειπα και εγω πιο πανω χαχα

και που να δεις στην συνεχεια :D

ουτε οι λαρισαιοι δεν μας ξερουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
πολλοί "εκνευρίζεστε" οταν κάποιος δεν ξέρει τι γινεται με την σχολή σας , δηλαδή το τι σχολή είναι κλπ (πχ ο/η άλλος/η με την ημμυ) και απορείτε ξερω γω γιατι δεν εντυπωσιάζεται ή δεν ξέρει με τι ασχολείται η σχολή σας

Θα μιλήσω για εμένα

όταν μπήκα στην Κτηνιατρική και το έλεγα σε άλλους , ολοι ή θα έλεγαν "α τα σκυλάκια" ή θα ξίνιζαν επειδή θα σκέφτονταν κοπριές σάλια κλπ
αλλα αυτο δεν με αφορούσε
η Κτηνιατρική ασχολείται με 10δες πράγματα , ενα απο αυτα είναι τα "σκυλάκια" , αλλα ο άλλος δεν είναι υποχρεωμένος να ξέρει το πρόγραμμα της σχολής μου.

Θέλω να καταλήξω στο οτι κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να γνωρίζει το πρόγραμμα και το αντικείμενο των σπουδών και οτιδήποτε άλλο σχετικό , με την σχολή που πέρασε κάποιος άλλος.
Ο άλλος πέρασε στο Βιολογικό , ε θα σκεφτεις οτι θα θελήσει κάποια στιγμή να πάει για δάσκαλος-καθηγητής
Αν του το πείς όμως θα ξινίσει και οταν βρεθει με αλλους για να το συζητήσουν θα αρχίσει να λέει πχ μα καλα που ζούνε , δεν γίνονται μόνο δάσκαλοι οι βιολόγοι κλπ

Για αυτό κουλάρετε , ξεκαβαλίστε λίγο και αντιληφτείτε οτι η σχολή του καθένα είναι διαφορετική και κανένας τρίτος δεν είναι αυτονόητο πως μπορεί να γνωρίζει τι γίνεται με αυτην.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά είναι λίγο άσχετο με το τόπικ αλλά δεν ξέρω που αλλού να το γράψω.

Πρόσφατα (Αφού βγήκαν οι βάσεις) πήγαμε σε κάτι γενέθλια ενός μικρού παιδιού της γειτονιάς. Μαζεύτηκε η γειτονιά που λέτε, και εκεί ήταν μια γυναίκα που δουλεύει στο νοσοκομείο, όχι ιατρός. Δεν θυμάμαι ακριβώς τι κάνει αλλά ήταν κάποιου είδους βοηθού να φανταστώ. Και λέει μια στιγμή "φέτος οι βάσεις έπεσαν πολύ, ακόμα και οι πιο άχρηστοι πήγαν ιατρική". Καλά μιλάμε πέθανα στα γέλια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Τι να καταλάβει τώρα από Κβαντομηχανικές και Νανοϋλικά, η θείτσα κι ο μπάρμπας απ' το βλαχοχώρ' ...;)

Αν κάποιος που δεν γνωρίζει το αντικείμενο και όλα τα σχετικά και ξυνίσει λίγο ή παραξενευτεί με το Βιοχήμεια & Βιοτεχνολογία π.χ. θα τον δικαιολογήσω... Αν όμως κάποιος παρ' όλο που γνωρίζει το αντικείμενο μου πει κακία είναι ασυγχώρητος! Είμαι σίγουρος πως και Νομική αν περάσω μια από το σόι (η αδερφή της μάνας μου) όλο και κάτι θα βρει να πει για να με υποβαθμίσει. Οπότε ας γελάτε με αυτά που σας λένε και μην τα παίρνετε τοις μετρητοίς όταν δεν είναι κακοπροαίρετα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
...Είμαι σίγουρος πως και Νομική αν περάσω μια από το σόι (η αδερφή της μάνας μου) όλο και κάτι θα βρει να πει για να με υποβαθμίσει...

Ακριβως. Το να περασεις Νομικη ειναι σα να σε δεχτουν στη NASA.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
τι εντύπωση δίνω σε ποιους άλλους όμως? τους συμφοιτητές μου? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγώ έχω πολλές και διαφορετικές αντιμετωπίσεις.
Μερικά μου τα έχει πει και η μητέρα μου.

-Που πέρασες τελικά;
ΑΠ : Οργάνωση & Διοίκηση Επιχειρήσεων στην ΑΣΟΕΕ
1->Ουάου...μπράβο..συγχαρητήρια!!
2->Τέλεια!Στην Αθήνα είναι αυτό ; (NTOINΓΚ..και τους λέω στο Οικονομικό Παν.Αθηνων στην Πατησίων)
3->1η επιλογή το είχες?Καλά αυτό δεν έχει κάπου στα 19000 μόρια..??Πρέπει να αρίστευσες....
Η μητέρα μου επειδή δυσκολεύεται να λεει ολο αυτο .. λεει απλά Διοίκηση Επιχειρήσεων
ΑΠ: Διοίκηση Επιχειρήσεων
1->(απαξιωτικό ύφος)...ΤΕΙ? Και λέει η μητέρα μου τι λες βρε στην ΑΣΟΕΕ πέρασε το παιδί μου..και μετα..αααααααααα τέλεια συγχαρητήρια
2->Στην Αθήνα;Και λεει η μητερα μου φυσικα στην ΑΣΟΕΕ και ως απαντηση ιδια με το παραπάνω!
μετα αφου τις το ειπα της μαμας να λεει Οργάνωση & Διοίκηση Επιχειρήσεων στην ΑΣΟΕΕ
τοτε καταλάβαιναν όλοι
3->Top σχολή ... συγχαρητήρια!το άξιζε!Το καλύτερο παιδί είναι!
4->Μπράβο του όμως...δύσκολα τα πράγματα....και που μπήκε .. θα βρεί πουθενά δουλειά σε τέτοιους καιρούς;
Βέβαια έχουμε και κάποιες απαντήσεις του τύπου

-> Αφού έπιανε στρατιωτικές γιατι δεν τις δήλωσε...?? σίγουρος μισθός...800ε μόλις θα έμπαινε.

Και εκεί τα παίρνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Πολλοί ενθουσιάζονται με ρωτάνε διάφορα. Μετά έρχεται η κλασική ερώτηση τι μπορείς να κάνεις μετά.
Η αλήθεια είναι ότι μόνο ένα άτομο ήταν τελείως απαξιωτικό σε φάση "ας πήγαινες φιλολογία". Ίσως να έχει να κάνει και με τον κύκλο ατόμων που γνωρίζω.
Και μετά γονείς και συγγενείς που στην αρχή γκρίνιαζαν για την επαγγελματική αλλά τώρα το ξεπέρασαν και εστιάζουν στο "τι ωραία πράγματα που διαβάζεις".

[ιστορία τέχνης]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Σημείωση συντονιστή:
Το θέμα καθαρίστηκε. Υπενθυμίζουμε ότι ο τίτλος είναι "Τι εντύπωση δίνει στους άλλους η σχολή που φοιτάτε;" κι όχι "Πόσο υπεργαμάτοι είναι οι ΗΜΜΥτες." ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantelis1992

Νεοφερμένος

Ο pantelis1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εμενα η απαντηση που παιρνω ειναι αναλογη της ηλικιας και το φυλλο του ατομου.
-Που περασες???
-Γυμναστικη ακαδημια(στους μεγαλυτερους)-ΤΕΦΑΑ(σε αυτους που κατι ξερουν)
-Παππουδες-γιαγιαδες-σοι κτλ με κοιταν με βλεμμα λυπησης και ειτε λενε ενα ξερο 'αα ωραια'(οι ευγενικοι) αλλιως λενε καλη σχολη αλλα μετα τι κανεις???
-Φοιτητες γενικα με κοιτανε με ζηλεια και λενε πως περνατε??γαματα ε??(Λες και ειμαι διακοπες)
-Φοιτητριες με κοιταν απο πανω μεχρι κατω με θαυμασμο και λεν ''Μπραβο!!!Ποτε θα παμε για καναν καφε??''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Εμενα η απαντηση που παιρνω ειναι αναλογη της ηλικιας και το φυλλο του ατομου.
-Που περασες???
-Γυμναστικη ακαδημια(στους μεγαλυτερους)-ΤΕΦΑΑ(σε αυτους που κατι ξερουν)
-Παππουδες-γιαγιαδες-σοι κτλ με κοιταν με βλεμμα λυπησης και ειτε λενε ενα ξερο 'αα ωραια'(οι ευγενικοι) αλλιως λενε καλη σχολη αλλα μετα τι κανεις???
-Φοιτητες γενικα με κοιτανε με ζηλεια και λενε πως περνατε??γαματα ε??(Λες και ειμαι διακοπες)
-Φοιτητριες με κοιταν απο πανω μεχρι κατω με θαυμασμο και λεν ''Μπραβο!!!Ποτε θα παμε για καναν καφε??''
Σ εναν φίλο μου που θέλει να περάσει εκεί, του λένε'' την καλύτερη δουλειά θα κάνεις, πας μετά για γυμναστής σε σχολείο, πετάς μια μπάλα και κάαααθεσαι.''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Οπότε ας γελάτε με αυτά που σας λένε και μην τα παίρνετε τοις μετρητοίς όταν δεν είναι κακοπροαίρετα!;)
Μα...αυτό ακριβώς κάνουμε! :)
Λέμε τις εμπειρίες μας από τις αντιδράσεις του κόσμου όταν ακούει για τη σχολή μας και γελάμε με αυτές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Σ εναν φίλο μου που θέλει να περάσει εκεί, του λένε'' την καλύτερη δουλειά θα κάνεις, πας μετά για γυμναστής σε σχολείο, πετάς μια μπάλα και κάαααθεσαι.''

Ενα μεγάλο μέρος των αποφοίτων αυτό κάνει...... :worry: άδικο έχουνε μετά να το λένε αυτό; Προσωπικά κατάλαβα την αξία του γυμναστή στο γυμναστήριο που πήγα πρώτη φορά 1η πανεπιστημίου. Αυτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
οταν λεω Βιοχημεια-Βιοτεχνολογια ολοι λενε '' ωραιο ακουγετα αλλα δυσκολο''και μετα ακουω το '' ΤΕΙ ειναι?'' το οποιο μου την δινει στα λαμπακια:redface:

Πρώτα με ρωτάνε "Σε πανεπιστήμιο;" και όταν πω στο Καποδιστριακό με ρωτάνε αν είναι ΤΕΙ. Γι' αυτό λέω "πληροφορική στο πανεπιστήμιο της Αθήνας" και αυτό. .

νομιζω πως οταν λεω βιοχημεια και βιοτεχνολογια λαρισα οι γυρω μου θελουν να ρωτησουν αν ειναι τει...ε και η πιο κλασσικη πλεον ερωτηση ειναι και τι μπορεις να γινεις απο αυτο :P

Η μητέρα μου επειδή δυσκολεύεται να λεει ολο αυτο .. λεει απλά Διοίκηση Επιχειρήσεων
ΑΠ: Διοίκηση Επιχειρήσεων
1->(απαξιωτικό ύφος)...ΤΕΙ? Και λέει η μητέρα μου τι λες βρε στην ΑΣΟΕΕ πέρασε το παιδί μου..και μετα..αααααααααα τέλεια συγχαρητήρια

Η σχολή μου είναι το ΔΕΤ (Διοικητική Επιστήμη και Τεχνολογία) και βρίσκεται και αυτή στην ΑΣΟΕΕ( της Αθήνας...;)) . Όταν πρωτοσκέφτηκα να πάω το είπα στον καθηγητή του ΑΟΘ στο σχολείο και αφου με ρώτησε αν είναι ΤΕΙ (που και πάλι θα ήταν μια χαρά) μου είπε να μη πάω επειδή δεν ακούγεται (στη γειτονιά ; στο σπίτι του ανθρώπου; Who knows...:whistle:) και για αυτό δεν έχει κύρος...

αυτο που ο καθε ασχετος οταν ακουει τι σπουδαζεις η τι προκειται να σπουδασεις αποκτα γνωμη με τρελενει!!!οταν με ρωτανε που περναω και τους λεω παιζεται μεταξυ λογοθεραπειας και κοινωνικης διοικησης συμβαινει παντα το κλασσικο: λογοθεραπεια ε?εε εκει υπαρχουν μεγαλυτερες πιθανοτητες να βρεις δουλεια κοπελα μου...αληθεια κοινωνικη διοικηση τι ειναι?τι ακριβως κανεις δηλαδη?
- Βγαινεις κοινωνικη λειτουργος.
-Α!!αει ειναι αυτο? -
Ναι αει .
-Και η λογοθεραπεια αει?
-οχι τει .και μετα το κλασσικο...
-τει ε????(ξυνισμενα μουτρα)εεε και κοινωνικη διοικηση μια χαρα ειναι :mad
ελεος δηλαδηηηηηηη!!!!οτι θελω θα σπουδασω ανθρωπε μου!!!!!σιγα μην σε ρωτησω κιολαςςςς!!!!!!!

Καθηγητης φιλολογος με ρωταει που περασα.Οταν του ειπα το τμημα με ρωταει αυτο τι ειναι τει???

Εγω τα πιο συχνα που ακουω ειναι: "Αααα!Δηλαδη???" :worry: "Πολυτεχνειο ειναι αυτο?" καθως και "Α στο ΤΕΙ εισαι?"

Διακρίνω μια γενική απαξίωση για τα Τ.Ε.Ι. από τον έκαστο περίγυρο ή είναι η ιδέα μου;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Διακρίνω μια γενική απαξίωση για τα Τ.Ε.Ι. από τον έκαστο περίγυρο ή είναι η ιδέα μου;:hmm:

Ναι οι ίδιοι που παραπονιούνται για την σχολή τους υποβιβάζουν τα ΤΕΙ και ΑΤΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Συνήθισα πλέον να βλέπω οίκτο στα μάτια όποιου μαθαίνει σε ποια σχολή πέρασα...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναρκίσσα

Νεοφερμένος

Η Ναρκίσσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
-Πού πέρασες?
-Μοριακή Βιολογία και γενετική
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ:
-Τι? Τιιιι? (ξάδερφος)
-Καλή είναι αυτή η σχολή?? Πανεπιστημίου ή όχι? (παππούς)
-Μπράβο, μωράκι μου! Θα κάνεις κλώνους εξωγήινων?:PΜ' αρέσει, ακούγεται πολύ επιστημονικό.:D(boyfriend)
-Κορίτσι μου, η σχολή που επέλεξες ειναι πάρα πολύ καλή! (καθηγητής μαθηματικών)
-Είναι καθαρά έρευνα... Κάποια στιγμή θα βγει στο εξωτερικό, τι να κάνει στην Ελλάδα? Πολλά παιδιά φεύγουν...(μαμά, όταν μιλάει με άλλους...)
-Διάβασε να σε πάρουν στην Αμερική! (γνωστός)
-Ξέρω γω? Πολύ εξειδικευμένο δεν είναι?(κολλητός)
-:worry:Πού είναι αυτό...?? Αλεξανδρούπολη?????(γνωστός)
-Καλά, φαντάρος πας???(άλλος γνωστός).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βetty

Δραστήριο μέλος

Η Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 726 μηνύματα.
Εγώ σκεφτομαι να αρχίσω να λέω ότι δεν πέρασα!:)
Λιγότερη αποδοκιμασία θα υφίσταμαι! :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top