Τι λειτουργικά προτιμάτε;

Τί λειτουργικά προτιμάτε;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 103)
  • Windows 7

    Ψήφοι: 65 63.1%
  • Ubuntu / xubuntu / lubuntu / edubuntu

    Ψήφοι: 19 18.4%
  • Windows XP

    Ψήφοι: 15 14.6%
  • Snow Leopard

    Ψήφοι: 4 3.9%
  • LinuxMint/MintDebian

    Ψήφοι: 12 11.7%
  • Lion / Mountain Lion

    Ψήφοι: 7 6.8%
  • Leopard

    Ψήφοι: 1 1.0%
  • Windows 95/98/98 SE/2000/ME

    Ψήφοι: 1 1.0%
  • Άλλο/linux-based

    Ψήφοι: 16 15.5%
  • Άλλο/FreeBSD-based

    Ψήφοι: 1 1.0%
  • Άλλο/Microsoft DOS-based

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows 8

    Ψήφοι: 6 5.8%
  • Windows 10

    Ψήφοι: 1 1.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Δοκίμασα τα Mint (Linux Mint 13 "Maya" - MATE) μου άρεσε και το περιβάλλον και ήταν αρκετά γρήγορα.
Μου ζεσταίνουν υπερβολικά το λαπτοπ όμως. Και τελειώνει μέσα σε 20 λεπτά η μπαταρία. :/: Καμιά πρόταση για αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Δοκίμασα τα Mint (Linux Mint 13 "Maya" - MATE) μου άρεσε και το περιβάλλον και ήταν αρκετά γρήγορα.
Μου ζεσταίνουν υπερβολικά το λαπτοπ όμως. Και τελειώνει μέσα σε 20 λεπτά η μπαταρία. :/: Καμιά πρόταση για αυτό;

Εγω συνηθως σε ολους προτείνω xubuntu 12.04.
Είναι πιο ώριμο λειτουργικο (Το Μint ειναι παράγωγο άλλωστε του Ubuntu) και εχει μεγαλύτερη κοινότητα υποστηριξης.
Επισης υπενθυμίζω πως το λίνουξ είναι πλήρως παραμετροποιήσιμο. υπάρχει η δυνατοτητα να εγκαταστήσεις cinnamon ή ΜΑΤΕ ή οποιοδήποτε παραθυρικό σου αρέσει εσένα στο ubuntu και να ειναι πρακτικα ίδιο με το mint. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Εγω συνηθως σε ολους προτείνω xubuntu 12.04.
Είναι πιο ώριμο λειτουργικο (Το Μint ειναι παράγωγο άλλωστε του Ubuntu) και εχει μεγαλύτερη κοινότητα υποστηριξης.
Επισης υπενθυμίζω πως το λίνουξ είναι πλήρως παραμετροποιήσιμο. υπάρχει η δυνατοτητα να εγκαταστήσεις cinnamon ή ΜΑΤΕ ή οποιοδήποτε παραθυρικό σου αρέσει εσένα στο ubuntu και να ειναι πρακτικα ίδιο με το mint. ;)

Είχα ubuntu πριν, αλλά ήθελα να δοκιμάσω κάτι που προτείνεται από πολλούς ως πιο γρήγορο. :P
Και στα ubuntu πάντως τσουρουφλιζόταν το laptop. Δε ξέρω τι παίζει. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Είχα ubuntu πριν, αλλά ήθελα να δοκιμάσω κάτι που προτείνεται από πολλούς ως πιο γρήγορο. :P
Και στα ubuntu πάντως τσουρουφλιζόταν το laptop. Δε ξέρω τι παίζει. :/:

γι αυτο και προτεινω xubuntu.;)
Εξαλλου και τα mint τον ιδιο πυρηνα τρέχουν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Εξαλλου και τα mint τον ιδιο πυρηνα τρέχουν:P

ακριβώς...ubuntu και mint είναι ουσιαστικά ίδιες διανομές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
γιατί καλέ τι έπαθες με τα windows ....7? :P
είναι αισχρά σε απόδοση! έλεος! στο 2012 ζουμε όχι στο 2002...
Να πετούσαν έπρεπε, οχι που θελουν 2 λεπτά μόνο για να ξεκινήσουν!:mad:

Tα μηνύματα 46 έως και 51 προέρχονται απο το θέμα Laptop Vs Desktop
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
είναι αισχρά σε απόδοση! έλεος! στο 2012 ζουμε όχι στο 2002...
Να πετούσαν έπρεπε, οχι που θελουν 2 λεπτά μόνο για να ξεκινήσουν!:mad:
αυτό με τα windows, ναι... πόσο σπαστικό!! εμένα μου φαίνονται ακόμα πιο ασταθή από τα vista!!! και σπαστικά, έχουν κρύψει βασικές επιλογές στου δι@ολου τη μανα! ναι αλλά μετά τα windows, τι? :( mac, δεν αξίζουν... τα alienware έχουν άλλο σύστημα? -μόλις μπήκα στο σάιτ τους να τα τσεκάρω :Ρ- (από,τι βλέπεις από τότε που πήγα πανεπιστήμιο σταμάτησα να ασχολούμαι πολύ, το άφησα στους ΗΜΜΥ και τους πληροφορικάριους φίλους μου :Ρ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
ναι αλλά μετά τα windows, τι?
ΠΡΙΝ (:mad:) απο windows! oποια διανομή linux θελεις! μετα windows μονο για κανα παιχνιδακι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.

:P:P:P

χαχα!! όπα κάτσε δηλαδή τα πιγκουινάκια δεν είναι συμβατά με τα παιχνίδια???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
δεν ξέρω για σας, αλλά εγώ που καίγομαι στο openBVE, την έχω καταβρεί με το linux!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μονο εγω δεν συμπαθω τα λινουξ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
linux ubuntu και αν είστε τόσο κολλημένοι με τα windows, βάλτε το wine για να τρέχετε προγράμματα linux σε windows
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
Δεν νμζ η διαμαχη μεταξυ windows και linux να τελιωσει ποτε κυριως γτ ψαχνουν να βρουν ολοι πιο ειναι τελειο ενω κανενα δεν ειναι. Και τα δυο και υπερ και κατα.
Προσωπικα χρησιμοποιω haiku (kidding :P ) εχω dual boot vista με ubuntu 10.10 στα οποια κατεληξα υστερα απο πολλες δοκιμες λειτουργικων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Windows 7
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
αντιστοιχούν στην επιλογή Άλλο/Microsoft DOS-based;)


μάλλον το αντίθετο, εκτός κι αν αποτελείς την παγκόσμια εξαίρεση:P

ποιο από όλα;;;:P
gnome; unity; cinnamon; MATE; xfce;

τι να σου πω...φέτος που τα έβαλα και τα 2...τελειώνει απίστευτα ταχύτερα απο οτι στα win7 η μπαταρία..

Gnome .:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
τι να σου πω...φέτος που τα έβαλα και τα 2...τελειώνει απίστευτα ταχύτερα απο οτι στα win7 η μπαταρία..

είσαι η παγκόσμια εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα, δεν βρίσκω άλλη δικαιολογία:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
εγω προτιμω τα windows 8 που θα βγουν σε λιγο καιρο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
εγω προτιμω τα windows 8 που θα βγουν σε λιγο καιρο:P

εζησα να το ακουσω κι αυτο... :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
είσαι η παγκόσμια εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα, δεν βρίσκω άλλη δικαιολογία:P

δες...(δεν θυμαμαι σε ποια σελίδα..:P) και αλλη μια κοπέλα επιβεβαιώνει τον κανόνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top