Τι καλοκαιρινή δουλειά ταιριάζει σε απόφοιτο της Γ' Λυκείου;

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Ξεκίνα από την Παρασκευή στα κοντινά και μετά πας πεζόδρομο... Έχεις σκεφτεί να κάνεις ιδιαίτερα αγγλικά μιας κι έχει Prof;

Αν θυμάσαι είχα κάνει κάποια μαθήματα, ωστόσο επρόκειτο για προκαθορισμένη ύλη που εγώ απλά ευόδωνα...τώρα δεν νομίζω όσοι γονείς ήδη τα στέλνουν σε φροντιστήριο να πάρουν κι extra ενισχυτικό...και δεν νομίζω ότι είμαι αρκετά ικανός να βγάλω ύλη χωρίς κάποιο "roadmap":nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
τσαμπο!!!! Περσυ επαιρναν υπαλληλους το καλοκαιρι. Μπορεις να καθαριζεις αμαξια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Το αστείο είναι ότι είμαι καλός στο να καθαρίζω αμάξια αλλά σπαταλάω το απίστευτο νερό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Μοιραζε φυλλαδια στις παραλιες και μετα ριχνε και μια βουτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Σου λέει οτι μάλλον δεν θέλει δουλειά που να θέλει εμάς τους επαγγελματίες (γειά σου συνάδελφε)

Βασικά σε τι σχολή πέρασες/σκέφτεσαι να περάσεις;

Ανάλογα, αν λένε πως είναι καμιά ζόρικη θα σου πρότεινα να το αφήσεις για τώρα
για να μην τα παρατήσεις στα πρώτα εξάμηνα μέσα στη σχολή (κούραση/βαρεμάρα/εκεί που έκανες κάτι και είχες χρήματα μετά ζορίζεσαι αλλα πέρνεις τα @@ σου) γιατί μετά θα σε κηνυγάει για χρόνια.

Άστο για αυτό το καλοκαίρι και τα επόμενα, αν δεις οτι τα καταφέρνεις με τη σχολή (η οποία πρέπει να ναι πρώτη σου προτεραιότητα για να κάνεις 4-5 χρόνια και όχι 14-15) βρίσκεις κάποια δουλειά τα επόμενα καλοκαίρια και με μεγάλη πιθανότητα στη σχολή σου, ή που να έχει σχέση με το αντικείμενο που σπουδάζεις (πολύ σημαντικότερη εμπειρία απο την δουλειά σε οποιαδήποτε καφετέρια)

Γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Σου λέει οτι μάλλον δεν θέλει δουλειά που να θέλει εμάς τους επαγγελματίες (γειά σου συνάδελφε)

Βασικά σε τι σχολή πέρασες/σκέφτεσαι να περάσεις;

Ανάλογα, αν λένε πως είναι καμιά ζόρικη θα σου πρότεινα να το αφήσεις για τώρα
για να μην τα παρατήσεις στα πρώτα εξάμηνα μέσα στη σχολή (κούραση/βαρεμάρα/εκεί που έκανες κάτι και είχες χρήματα μετά ζορίζεσαι αλλα πέρνεις τα @@ σου) γιατί μετά θα σε κηνυγάει για χρόνια.

Άστο για αυτό το καλοκαίρι και τα επόμενα, αν δεις οτι τα καταφέρνεις με τη σχολή (η οποία πρέπει να ναι πρώτη σου προτεραιότητα για να κάνεις 4-5 χρόνια και όχι 14-15) βρίσκεις κάποια δουλειά τα επόμενα καλοκαίρια και με μεγάλη πιθανότητα στη σχολή σου, ή που να έχει σχέση με το αντικείμενο που σπουδάζεις (πολύ σημαντικότερη εμπειρία απο την δουλειά σε οποιαδήποτε καφετέρια)

Γνώμη μου.

Δεν έχω αποφασίσει ακόμα, κυρίως γιατί δεν πιάνω τις σχολές που αρχικά ήθελα...Αλλά χρειάζομαι οπωσδήποτε δουλειά ΚΑΙ φέτος καθώς διακοπές εξόδους κλπ δεν γίνεται να μου τα πληρώνει η μάνα μου όσο κι αν το θέλω...:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raiNja

Νεοφερμένος

Ο Σεργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Στυλίδα (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Σερβιτορος ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toxotis1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
Εγω παντος λεω να ψαξω για σερβιτορεος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Απο μουσικη πως τα πας ? εισαι καλος σε κανα οργανο(οχι αυτο που φανταζεστε ! μουσικο οργανο :P ! ) ? θεωριες κτλπ ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Όχι. Έκανα πιάνο για 4 χρόνια μαζί με θεωρία αλλά αυτό ήταν μια φορά κι ένα καιρό. Το μόνο που θυμάμαι τώρα είναι οι νότες και τα σύμβολα τίποτα άλλο. Ούτε να παίζω οκτάβες δεν θυμάμαι.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Πηρε κατι το ματι μου για μεταφράσεις (μιας που εχεις και proficiency) θα μεταφραζεις δηλαδη κειμενα(χαλαρα απο το σπιτι) (αγγλικα σε ελληικα και το αναποδο) και θα περνεις περιπου 15/20 ευρω για 250 λεξεις παξτο λιγο αμα θες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Μπορείς να μου δώσεις κάποια ιστοσελίδα/πληροφορία καθώς είμαι λίγο hopeless στο γκουγκλ...:'(
-----------------------------------------
Παρεπιπτόντως, μιλάς για πρακτορεία μετάφρασης (προζ) ή για εργασία ως αυτόνομος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
In that case,

Απο κομπιούτερς ξέρεις; Να κάνεις τον μάστορα σε κάνα έτσι μαγαζί με κομπιούτερς ίσως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Eruyomo είναι αστείο που ρωτάς, γιατί ο υπολογιστής μου έχει πάθει τρελό σκάλωμα εδώ και 3 μέρες και όσο κι αν προσπαθώ δεν μπορώ να βρω την άκρη.... το αφήνω μόνο του να κάνει όσα reboot γουστάρει πριν ακόμα φορτώσουν τα windows...

Πάντως πλάκα πλάκα αυτό με τη μετάφραση με εξιτάρησε. Θα δήλωνα μεταφραστικό Κέρκυρα ΑΝ ήξερα γαλλικά/γερμανικά και ΑΝ έπιανα τα μόρια που ήθελε.

PGeorge όταν ξαναδείς το θέμα πληροφόρησέ με σε παρακαλώ. (αλλιώς άν με γράψεις θα σου τα κάνω τσουρέκια με τα pm :lol:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Eruyomo είναι αστείο που ρωτάς, γιατί ο υπολογιστής μου έχει πάθει τρελό σκάλωμα εδώ και 3 μέρες και όσο κι αν προσπαθώ δεν μπορώ να βρω την άκρη.... το αφήνω μόνο του να κάνει όσα reboot γουστάρει πριν ακόμα φορτώσουν τα windows...

Πάντως πλάκα πλάκα αυτό με τη μετάφραση με εξιτάρησε. Θα δήλωνα μεταφραστικό Κέρκυρα ΑΝ ήξερα γαλλικά/γερμανικά και ΑΝ έπιανα τα μόρια που ήθελε.

PGeorge όταν ξαναδείς το θέμα πληροφόρησέ με σε παρακαλώ. (αλλιώς άν με γράψεις θα σου τα κάνω τσουρέκια με τα pm :lol:)
Θα το ψαξω ρε φιλε αλλα κοιτα και εσυ λιγο , ρωτα κανεναν . μην τα περιμένεις ολα ετοιμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Βρήκα το proz.com αλλά πρόκειται για ονλάιν υπηρεσία κι εγώ συνήθως μακριάααααα....όσο για φυσικά γραφεία δεν ξέρω κανένα κι επίσης δεν νομίζω ότι κάποιος γνωστός μου χρειάζεται οποιουδήποτε είδους μετάφραση. Νόμιζα ότι εσύ ήδη είχες βρει κάτι...για αυτό υποσχέθηκα να στα πρήξω :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Τελικά θα πάω αύριο να δω σε κάποια νετ εδώ στη γειτονιά και θα έρθω να σας πω τι πέτυχα (όχι ότι χεστήκατε :P)

PS: PGeorge βρήκες τίποτα? Γτ εγώ μόνο @@:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sabbath

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
τραβα κιμισου ρε.....χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Τελικά βρήκα δουλειά σε μια διαφημιστική παιδιά, απλά ξέχασα να ενημερώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Τελικά βρήκα δουλειά σε μια διαφημιστική παιδιά, απλά ξέχασα να ενημερώσω.
Να 'σαι καλά, αυτή η εξαετής αγωνία μάς σκότωνε...

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top