Τι θα ψηφίσετε στις επόμενες εθνικές εκλογές;

Τι θα ψηφίσετε στις επόμενες εθνικές εκλογές;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 135)
  • Συνασπισμός Ριζοσπαστκής Αριστεράς

    Ψήφοι: 40 29.6%
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 33 24.4%
  • Ελιά - Δημοκρατική Παράταξη

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 6 4.4%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λαϊκός Ορθόδοξος Συναγερμός

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λαϊκός Σύνδεσμος Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 5 3.7%
  • Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας

    Ψήφοι: 10 7.4%
  • Το Ποτάμι

    Ψήφοι: 14 10.4%
  • Ενιαίο Παλλαϊκό Μέτωπο

    Ψήφοι: 2 1.5%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ένωση Κεντρώων

    Ψήφοι: 5 3.7%
  • Δραχμή

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Δημιουργία Ξανά

    Ψήφοι: 2 1.5%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 6 4.4%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 10 7.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Συντομα θα ανακοινωθει και ο ενοικος του ταφου της αμφιπολης.κι εκει θα ειναι τυχαια συμπτωση οπως με το ξηρο λετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Η νίκη είναι σχεδόν σίγουρη ^-^
Finally
#syriza
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Συντομα θα ανακοινωθει και ο ενοικος του ταφου της αμφιπολης.κι εκει θα ειναι τυχαια συμπτωση οπως με το ξηρο λετε;

Αυτο και εγω το σκέφτηκα!!!:P:D τι αλλο πια θα επιστρατεύσει αυτός ο σαμαρας για να βγει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Η νίκη είναι σχεδόν σίγουρη ^-^
Finally
#syriza
Ε, λογικά, ναι.

Αυτο και εγω το σκέφτηκα!!!:P:D τι αλλο πια θα επιστρατεύσει αυτός ο σαμαρας για να βγει;

Από μικρό στα βάσανα αυτό το παιδί. :P Από το 1990 μεθόδευε την Πρωθυπουργία του. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου συνοψίσει τι έχει υποσχεθεί ο ΣΥΡΙΖΑ? Σήμερα άκουσα για κατάργηση ενφια, έξοδο από δντ και επιστροφή βασικού μισθού στις παλιές δόξες. Λέει τέτοια πράγματα? Αν είναι να ζητήσω κάτι και εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου συνοψίσει τι έχει υποσχεθεί ο ΣΥΡΙΖΑ? Σήμερα άκουσα για κατάργηση ενφια, έξοδο από δντ και επιστροφή βασικού μισθού στις παλιές δόξες. Λέει τέτοια πράγματα? Αν είναι να ζητήσω κάτι και εγώ.

Ό,τι θέλεις να ζητήσεις, δε χαλάει χατήρι ο ΣΥΡΙΖΑ. Στα πούπουλα θα μας έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Να δούμε τι θα πρωτοκανει ο ΣΥΡΙΖΑ με αυτά που υπόσχεται... Και κυρίως αν θα τον αφήσουν οι ξένοι, γιατί μια χρεοκοπία δεν ειναι και απίθανο γεγονός... Κατι μου λέει οτι οι ξένοι θα έχουν ήδη προετοιμαστεί και όλα καλα για αυτούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου συνοψίσει τι έχει υποσχεθεί ο ΣΥΡΙΖΑ? Σήμερα άκουσα για κατάργηση ενφια, έξοδο από δντ και επιστροφή βασικού μισθού στις παλιές δόξες. Λέει τέτοια πράγματα? Αν είναι να ζητήσω κάτι και εγώ.

τέτοια έλεγε ο Σαμαράς το 2012
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Είναι εύκολο να είσαι αντιπολίτευση και να χώνεις και να κράζεις .

Μόνο αυτό έχω να πω ! Ακόμα δεν έχω καταλήξει σε οριστική ψήφο , αλλά έχω κουραστεί με τους έξυπνους στη βουλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Μια χαζη ερωτηση και οποιος μπορει να την απαντησει

Στο κοστολογημενο προγραμμα της Θεσσαλονικης λεει οτι τα μισα λεφτα που θα χρειαστουν για οσα υποσχεται θα βρεθουν μεσω της παταξης της φοροδιαφυγης, που οπως ολοι γνωριζουμε ειναι μια πολυ ευκολη κι απλη διαδικασια και κυριως γρηγορη. Μπορει να μου πει καποιος πως θα γινει αυτη η παταξη που θα αποφερει αμεσα 6 δις στα κρατικα ταμεια;

(Ας μην πουμε για τα 3 δις απο κονδυλια του ΕΣΠΑ, δηλαδη δεσμευμενα λεφτα της ΕΕ με τα οποια θελει να πληρωνει μισθους)

Bonus αυτη η φοβερη φωτογραφια

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Καλα, όλο για πάταξη της φοροδιαφυγής ακούμε, και δεν την βλέπουμε... Ένας απο τους λόγους που φτάσαμε εδώ που φτάσαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το απλό μου μυαλό φαντάζεται ότι τόσα λεφτά (και πάλι κάπως πολλά φαίνονται) μπορούν να βρεθούν μόνο από την φοροδιαφυγή που γίνεται από ανθρώπους που έχουν ΠΟΛΛΑ λεφτά, και που όλοι γνωρίζουμε ότι δεν δίνουν τίποτα, και φοβούνται να τους πειράξουν επειδή είναι άνθρωποι με δύναμη.

Από την άλλη, δεν νομίζω αυτοί οι άνθρωποι να είναι πλούσιοι στην Ελλάδα. Στην Ελβετία και σε άλλες χώρες είναι εκατομμυριούχοι, αλλά όχι στην Ελλάδα. Δεν έχουν αφήσει τίποτα εδώ (πιθανώς).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Όσο υπάρχουν ανοιχτά ζητήματα όπως η λίστα Λαγκάρντ ( από την οποία πρακτικά ελάχιστα έχουν αποκομισθεί ) μόνο να γελάσω μπορώ με ατάκες "πού θα βρεθούν τα λεφτά". Οι 3 σύμβουλοι του κάθε βουλευτή αξιολογήθηκαν; Ας ξεκινήσουμε από τα βασικά πρώτα και μετά αρχίζουμε τις απορίες.

Για αυτό με το σύνθημα που ακούγεται. Εκτός από αυτήν την εικόνα που δείχνει το Σημίτη και από πάνω του το σύνθημα έχει βρει κάποιος κάπου αλλού κάποια πηγή που να δηλώνει ότι χρησιμοποιήθηκε από το ΠΑΣΟΚ τότε; Έκανα ένα πρόχειρο search σε youtube και google και δε βρήκα τίποτα. Ή τέλος πάντων θυμάται κάποιος μεγαλύτερος αν ισχύει κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Όχι, ο ΣΥΡΙΖΑ ουδεμία σχέση έχει στα μέλη και στη νοοτροπία με το ΠΑΣΟΚ.

https://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22767&subid=2&pubid=63659415

Ξεστραβώσου, είναι επιλογή σου.

αρθρο του εθνους;μιλας σοβαρα τωρα;
οσο μη κυβερνητικο καναλι ειναι το μεγκα αλλο τοσο μη κυβερνητικη εφημεριδα ειναι το εθνος βρε θεουλη:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
αρθρο του εθνους;μιλας σοβαρα τωρα;
οσο μη κυβερνητικο καναλι ειναι το μεγκα αλλο τοσο μη κυβερνητικη εφημεριδα ειναι το εθνος βρε θεουλη:whistle:

Τι σχέση έχει αυτό; Περιέχει αντικειμενικά στοιχεία σχετικά με μεγάλα στελέχη του ΠΑΣΟΚ που μετέβησαν στον ΣΥΡΙΖΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Τι σχέση έχει αυτό; Περιέχει αντικειμενικά στοιχεία σχετικά με μεγάλα στελέχη του ΠΑΣΟΚ που μετέβησαν στον ΣΥΡΙΖΑ.

Φάσκεις και αντιφάσκεις όσον αφορά την αντικειμενικότητα άρθρων σε σχέση με τη σελίδα που τα φιλοξενεί.

φυσικά δε θα λάβω υπόψιν οτιδήποτε δω σε μια τόσο γελοία ιστοσελίδα όπως "Το κουτί της Πανδώρας".

Έχει σχέση ή όχι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Φάσκεις και αντιφάσκεις όσον αφορά την αντικειμενικότητα άρθρων σε σχέση με τη σελίδα που τα φιλοξενεί.



Έχει σχέση ή όχι; :P

Το άρθρο που έστειλες δεν περιείχε αντικειμενικά στοιχεία, αλλά σχολίαζε (εκτός των πλαισίων της δημοσιογραφίας, εντός των πλαισίων της προπαγανδιστικής κομματικής ανακοίνωσης) τη στάση ενός κόμματος, με την οποία εν τέλει δε διαφωνώ καθόλου. Επομένως, ακόμα και αν η γενίκευση που έκανα τότε δεν ήταν ορθή, όσον αφορά την ουσία ορθώς δεν έλαβα υπόψιν αυτό που παρέθεσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

hidd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hidd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
αρθρο του εθνους;μιλας σοβαρα τωρα;
οσο μη κυβερνητικο καναλι ειναι το μεγκα αλλο τοσο μη κυβερνητικη εφημεριδα ειναι το εθνος βρε θεουλη:whistle:

Κανεις ενα ταιραστιο λογικο αρθρο (https://en.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Πάντως αυτό που συμβαίνει πανευρωπαικά με την άνοδο του σύριζα στην Ελλάδα είναι πρωτοφανές!Πρώτο θέμα συζήτησης σε όλη την Ευρώπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top