Τι είδος μουσικής ακούτε και γράφετε;

Τι μουσική σας αρέσει να ακούτε?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 94)
  • Ροκ

    Ψήφοι: 48 51.1%
  • Ποπ

    Ψήφοι: 9 9.6%
  • Λαϊκά

    Ψήφοι: 2 2.1%
  • Hip-hop

    Ψήφοι: 9 9.6%
  • RnB

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κλασσική

    Ψήφοι: 3 3.2%
  • Άλλο είδος

    Ψήφοι: 23 24.5%

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Μουσική=συναίσθημα! Γράψε ό,τι θες και σε όποιο στιλ σε εκφράζει καλύτερα. Αν βάλεις κάτι από σένα στο τραγούδι, αν είναι αληθινό και αυθεντικό, σίγουρα θα αγγίξει και τους υπόλοιπους :)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexoukos

Νεοφερμένος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εντεχνα(ιωανιδης,αλεξιου,μπαμπαλη,αρβανιτακη,τσαλιγοπουλου,πρωτοψαλτη,κοτσιρας κλπ ) και ξενη (καλη)pop Michael Jackson,Madonna και απο συγκροτηματα Beatles!!
γενικα μου αρεσι να ακουω οτι με αγγιζει και οτι με ανεβαζει-διασκεδαζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
κυρίως ροκ αλλά ακούω και τραγούδια τα οποία με αγγίζουν μου αρέσουν και με διασκεδάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ouroboros

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
brutal death metal και raw black metal \m/ θα είχε πολύ ενδιαφέρον πάντως χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Είναι γεγονός πως τα καλύτερα και αιωνόβια τραγούδια γράφτηκαν ύστερα από κάποιο περιστατικό που τάραξε τα νερά του δημιουργού. Για σένα μπορεί να είναι κάποιο περιστατικό απ την παρέα σου. Δεν έχει πάντως σημασία ποιο θα είναι το περιστατικό αυτό, αλλά το τί θα γράψεις. Δε χρειάζεται να είναι πιασάρικο, ούτε να αρέσει σε όλους, αρκεί αυτούς που τους αρέσει να τους εκφράζει κι όχι απλώς να ακολουθούν το ρεύμα της εποχής. Εγώ πραγματικά ακούω τα πάντα, αρκεί το κάθε τραγούδι, από οποίο είδος μουσικής και να είναι, να με εκφράζει και να έχει προσεγμένο στίχο, με την έννοια του "ξέρω τί γράφω". Φρόντισε τα δημιουργήματα σου να εκφράζουν εσένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Icy Ice

Νεοφερμένος

Η Ελεάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
εντεχνα(ιωανιδης,αλεξιου,μπαμπαλη,αρβανιτακη,τσαλιγοπουλου,πρωτοψαλτη,κοτσιρας κλπ ) και ξενη (καλη)pop Michael Jackson,Madonna και απο συγκροτηματα Beatles!!
γενικα μου αρεσι να ακουω οτι με αγγιζει και οτι με ανεβαζει-διασκεδαζει

Ακούγετε σαν να είμαστε ένα άτομο... Χαχαχ και εγώ μια από τα ίδια ακούω! :music:

Είναι γεγονός πως τα καλύτερα και αιωνόβια τραγούδια γράφτηκαν ύστερα από κάποιο περιστατικό που τάραξε τα νερά του δημιουργού. Για σένα μπορεί να είναι κάποιο περιστατικό απ την παρέα σου. Δεν έχει πάντως σημασία ποιο θα είναι το περιστατικό αυτό, αλλά το τί θα γράψεις. Δε χρειάζεται να είναι πιασάρικο, ούτε να αρέσει σε όλους, αρκεί αυτούς που τους αρέσει να τους εκφράζει κι όχι απλώς να ακολουθούν το ρεύμα της εποχής. Εγώ πραγματικά ακούω τα πάντα, αρκεί το κάθε τραγούδι, από οποίο είδος μουσικής και να είναι, να με εκφράζει και να έχει προσεγμένο στίχο, με την έννοια του "ξέρω τί γράφω". Φρόντισε τα δημιουργήματα σου να εκφράζουν εσένα!

Ναι, όλοι έχετε απόλυτο δίκιο... Εάν εκφράζει εμένα τότε είναι το καλύτερο! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
λαλαλα[ταιρίαζει κίολας]
ηαηα!
λοιπόν εμένα μ'αρέσουν σχεδόν τα πάντα
αλλά λατρέυω pop και μπαλάντες!
Τραγούδια τύπου Αλκίνοου μ'αρέσουν πολύ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
λαλαλα[ταιρίαζει κίολας]
ηαηα!
λοιπόν εμένα μ'αρέσουν σχεδόν τα πάντα
αλλά λατρέυω pop και μπαλάντες!
Τραγούδια τύπου Αλκίνοου μ'αρέσουν πολύ πολύ
Ξέχασες να πεις ότι τρελένεσαι για κλασσική μουσική τύπου Τσαϊκόφσκι, Μπετόβεν κλπ...:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Ξέχασες να πεις ότι τρελένεσαι για κλασσική μουσική τύπου Τσαϊκόφσκι, Μπετόβεν κλπ...:whistle::whistle:

ηαηαηηαηαα!
Πως ξέχασα κάτι τέτοιο?:P
Αι μωρεε:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AgGeliCo0zZz

Νεοφερμένος

Η Αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Συγνωμη τωρα, τα πιστευεις αυτα που λες;; Βαζεις ολους τους εφηβους στο "ιδιο τσουβαλι" οσο εχει να κανει με το γουστο τους στα τραγουδια;; Θεος φυλαξει!


ελα ντε........:blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Και εγω μαζι σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Είναι γεγονός πως τα καλύτερα και αιωνόβια τραγούδια γράφτηκαν ύστερα από κάποιο περιστατικό που τάραξε τα νερά του δημιουργού. Για σένα μπορεί να είναι κάποιο περιστατικό απ την παρέα σου. Δεν έχει πάντως σημασία ποιο θα είναι το περιστατικό αυτό, αλλά το τί θα γράψεις. Δε χρειάζεται να είναι πιασάρικο, ούτε να αρέσει σε όλους, αρκεί αυτούς που τους αρέσει να τους εκφράζει κι όχι απλώς να ακολουθούν το ρεύμα της εποχής. Εγώ πραγματικά ακούω τα πάντα, αρκεί το κάθε τραγούδι, από οποίο είδος μουσικής και να είναι, να με εκφράζει και να έχει προσεγμένο στίχο, με την έννοια του "ξέρω τί γράφω". Φρόντισε τα δημιουργήματα σου να εκφράζουν εσένα!

Συμφωνώ μαζί σου. Κάπως έτσι και εγώ...

Μου αρέσουν επίσης κάποια καλά κομμάτια Ελληνικής έντεχνης μουσικής της δεκαετίας '90. Μετά το 2000, άρχισε η μεγάλη "κατρακύλα" στο Ελληνικό τραγούδι. Χάθηκε η ποιότητα και η έμπνευση στο όνομα της αρπαχτής και της Πετρούλας...:)

Είναι περίεργο που μου κάνει εντύπωση ότι αρκετοί Έλληνες τραγουδιστές όπως Δάντης, Βαρδής (πατέρας), Θεοδωρίδου, Βανδή, Σχοινάς, Κούκα,...κ.α. έλεγαν πιο ποιοτικά τραγούδια με πιο ποιοτική διασκεδαστική μουσική (με ευχάριστα αισθήματα) στην αρχή της καριέρας τους; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
ακούω όλα τα έιδη τραγουδιων!! η μουσκικη με εκφραζει και οταν ειμαι χαρουμενη αλλα και οταν ειμαι θλιμμενη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Και εγω γραφω :)
ακουω ροκ πιο πολυ.λιγο χιπχοπ,λιγο απ'ολα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Κλαμπάτα σουξεδιάρικα και -καμιά φορά, όχι πάντα- σκυλέ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
(κατά σειρά προτίμησης)

1.)Punk-oi!-ska-reggae-rock & roll
2.)Psychedelic-uplifting-dubstep-ebm-electro industrial-future pop/synth pop-aggrotech
3.)Metal (heavy-power-black-doom-melodic-progressive)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Summer rainbow

Νεοφερμένος

Η Summer rainbow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
μμμ...:hmm:
λιγο απ ολα βασικα...αναλογως με τα κεφια μου...
συνηθως ακουω ροκ και μεταλ, αλλα οταν εχω κεφια μ αρεσει η ποπ !!!
γενικα, ειμαι λατρης ολως των ειδων και ειδικα της ροκ εν ρολ !!!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Μπορώ να ακούσω όλα τα είδη της μουσικής από ρεμπέτικα μέχρι και κλασσική. Αρκεί να είναι καλοδουλεμένα και να έχουν και κάτι να πουν όχι π.χ.1 ή π.χ.2 . Αλλά κυρίως ακούω κλασσικά ροκ ξένα και ελληνικά συνήθως παλιά, ποπ ξένα δεκαετίας 70-80 και ελληνικά έντεχνα. Α και το έντεχνο κρητικό βλ. Χαρούλης (όχι μοιρολόγια και τέτοια) μου αρέσει. :)
Επίσης έκανα μια προσπάθεια να γράψω τραγούδι αλλά πιο πολύ σαν ποίημα βγήκε και δε θα μου άρεσε μελοποιημένο. Κρίμα όμως γιατί το πέταξα κατά λάθος. Και είχε πολύ νόημα ειδικά για τη στιγμή που το έγραφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia...!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η π = 3,14159 26535... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 379 μηνύματα.
τα παντα...απο ρεμπετικο και δημοτικο μεχρι strauss και armstrong...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top