Τι βαθμούς βγάλατε στις πανελλαδικές;

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
εγς 18654 αλλα ειδα ολουσ αυτουσ τουσ βαθμους κ τρομαξα....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panozi

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
μαθηματικα κατε 19,6
ΑΕΠΠ 19,7
ΑΟΘ 19,3
μαθηματικα γεν 19,8
Φυσικη κατε 13,7 (ακομη αναρωτιεμαι το γιατι εβγαλα τοσο κακο εαυτο σαυτο το μαθημα)
Εκθεση 12,9:)
Αοδε 15,2(ακομη αναρωτιεμαι γιατι με λυπηθηκαν τοσο οι εξεταστες :P)
Αυτααααα. Θελω μαθηματικο Θεσσαλονικης ελπιζω να μπω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
https://www.alfavita.gr/typos/t21_6_9_910.php εδω εκτιμησεις για τις βασεις σε ολα τα πεδια οπου επιβεβαιωνουν το τι ελεγα τις προηγουμενες ημερες για να μην λετε οτι πηγαν χαλια και οτι εγω τα βγαζω απο το μυαλο μου και ολοι συγκλινουν σε αυτα που θα διαβασετε με μενα καλη αναγνωση:iagree:

Αφού είναι οι πιο πρόσφατες εκτιμήσεις ας πω ότι:

Εμένα μου φαίνεται λένε ΠΑΛΙ ότι νάναι.

Για παράδειγμα: "ενώ στο 3ο πεδίο, οι καλύτερες από τις αναμενόμενες επιδόσεις στη Βιολογία Κατεύθυνσης στρέφουν προς τα πάνω τα “βέλη” των Ιατρικών σχολών"

Από που το συμπεράναμε αυτό; Άντε οκ, στα μαθηματικά κατ. ανέβηκαν τα ποσοστά από πέρσυ των αριστούχων στην θετική κατά 15%. Όμως, έπεσαν κατά 11% στη φυσική και κατά 5% στη χημεία που είναι και βαρύτητας. Βιολογία μεν είχαμε μία αύξηση 0.30%... που δεν την κρίνω και τόσο μεγάλη. Άρα, δεν υπάρχει σχεδόν καθόλου διαφορά αριστούχων με πέρσυ.

Τώρα πως συμπέραναν ότι για παράδειγμα η βάση της Ιατρικής Αλεξ/πολης θα φτάσει τα 18850, άνοδος δηλαδή 150 μορίων, είναι εντελώς άγνωστο.

Άντε Θεσσαλονίκης και Αθήνας μου ακούγεται λογικό μία αύξηση 50-100 μορίων γιατί είναι και αστικά κέντρα... αλλά τα υπόλοιπα ότι νάναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eragon

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Όσοι απογοητευτήκατε από τον rolling πάψτε να ασχολείστε και δείτε αυτό:https://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_100004_21/06/2009_319433
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
2004 (είχαμε 9 μαθήματα τότε)
Μαθηματικά Κ: 19,9
Φυσική Κ: 19,2
ΑΕΠΠ: 19,4
ΑΟΔΕ: 19,5
Έκθεση: 15,9
Μαθηματικά ΓΠ: 20
Φυσική ΓΠ: 19
Βιολογία: 19,6
Ιστορία: 15,2
(ω ναι, 3 χρόνια μετά τα θυμάμαι με ακρίβεια δεκάτου :P )

2007
Μαθηματικά Κ: 17,7
Φυσική Κ: 19,6
ΑΕΠΠ: 19,4
ΑΟΔΕ: 17,6
Έκθεση: 14
Μαθηματικά ΓΠ: 19

Εδώ διακρίνουμε 3 πανελλήνιες πρωτοτυπίες: :P
  1. Πρέπει να είμαι το μόνο άτομο που ξανάδωσε πανελλήνιες ενώ είχε βγάλει 19000 μόρια :P
  2. Πρέπει να είμαι το μόνο άτομο που τη δεύτερη φορά που έδωσε τα πήγε χειρότερα σχεδόν σε όλα και έβγαλε 1000 μόρια πιο κάτω :P
  3. Πρέπει να είμαι το μόνο άτομο που έχοντας φοιτήσει σε σχολή 2 χρόνια, και μάλιστα πολυτεχνική, ξανάδωσε πανελλήνιες :P
Τώρα το γιατί ξανάδωσα είναι μεγάααααλη ιστορία την οποία θα αναλύσω σε άλλο ποστ. :P
αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Αφού είναι οι πιο πρόσφατες εκτιμήσεις ας πω ότι:

Εμένα μου φαίνεται λένε ΠΑΛΙ ότι νάναι.

Για παράδειγμα: "ενώ στο 3ο πεδίο, οι καλύτερες από τις αναμενόμενες επιδόσεις στη Βιολογία Κατεύθυνσης στρέφουν προς τα πάνω τα “βέλη” των Ιατρικών σχολών"

Από που το συμπεράναμε αυτό; Άντε οκ, στα μαθηματικά κατ. ανέβηκαν τα ποσοστά από πέρσυ των αριστούχων στην θετική κατά 15%. Όμως, έπεσαν κατά 11% στη φυσική και κατά 5% στη χημεία που είναι και βαρύτητας. Βιολογία μεν είχαμε μία αύξηση 0.30%... που δεν την κρίνω και τόσο μεγάλη. Άρα, δεν υπάρχει σχεδόν καθόλου διαφορά αριστούχων με πέρσυ.

Τώρα πως συμπέραναν ότι για παράδειγμα η βάση της Ιατρικής Αλεξ/πολης θα φτάσει τα 18850, άνοδος δηλαδή 150 μορίων, είναι εντελώς άγνωστο.

Άντε Θεσσαλονίκης και Αθήνας μου ακούγεται λογικό μία αύξηση 50-100 μορίων γιατί είναι και αστικά κέντρα... αλλά τα υπόλοιπα ότι νάναι.
Εννοείται, είναι όλα εκτιμήσεις. Πρώτη φορά εδώ https://www.alfavita.gr/typos/t21_6_9_910.php διάβασα ότι οι Ιατρικές θα ανεβούν και μάλιστα 150 μόρια !!! Σε όλα τα άλλα που έχω διαβάσει λένε ότι οι Ιατρικές θα κατεβούν! Μάλιστα είχα διαβάσει κάπου ότι οι βάσει μπορεί να πέσουν στις Ιατρικές ακόμα και 120 μόρια!!!Δεν μπορείς να πιστέψεις κανένα ακόμα... Απλώς ο καθένας θα βάλει αυτό που του αρέσει στο μηχανογραφικό και ας μην ενθουσιαζόμαστε ή αποθαρρυνόμαστε από τις όποιες εκτιμήσεις.
Εξάλλου, δεν πάνε όλοι της Θετικής στην Ιατρική. Εγώ προσωπικά ξέρω άτομα που με 19.400+ μόρια από Θετική θα πάνε Πολυτεχνείο και όχι Ιατρική. Επιπλέον υπάρχουν άτομα με αστρονομικούς αριθμούς μορίων που πάνε κατευθείαν Οδοντιατρική ή ακόμα και Φαρμακευτική και Κτηνιατρική. Το ότι ένας έβγαλε τρελά μόρια δε σημαίνει απαραίτητα ότι θα πάει Ιατρική...:bye: Συγχαρητήρια σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

freestylemachine

Νεοφερμένος

Ο freestylemachine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Μαθ.Κατ 19.8
Φυσικη Κατ. 20
ΑΕΠΠ 20
ΑΟΔΕ 20
Μαθ. Γεν. 20
Εκθεση 'Τα @ρχιδ.. μου':P
192++ μορια, πιστευω περναω μηχανολογων EΜΠ ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosnifo

Νεοφερμένος

Ο panosnifo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Μ.Κ-15.8
Φ.Κ-19.1
Χ.Κ-19.7
Β.Κ-20
Β.Γ-16.4(χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ειμαι αχρηστος το ξερω)
Εκθ.-16.4
Στν εκθεση μπηκε 3ος βαθμολογητης ενω οι αλλοι 2 μ ειχαν βαλει 86 και 78:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

japos

Νεοφερμένος

Ο japos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 57 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
καλημερα
ακουστε να γελασεστε
ειμαι 42 ετων και εφαγα φλας να δωσω πανελλαδικες για να περασω στην τελευταια εστω θεολογικη
πηρα αρχες μαρτιου τα βιβλια και τα βοηθηματα και διαβασα μονος μου
αποτελεσματα
εκθ 17,2
ιστ 16,1
αρχ 15,7
λογ 15,9
βιολ 18,2
λατ 6,3 (μονο μεταφρασεις διαβασα)

τελικα δεν ειναι και τοσο δυσκολα τα πραγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Καλα ρε παππουλη πως σου ηρθε να πας να δωσεις παννελλαδικες? :lol:
ΠΑΝΤΩΣ συγχαρητηρια που τα πηγες τοσο μα τοσο καλα. Και διαβασες μονο τοσο λιγο καιρο? Τι να πω? Ο ΠΑΠΠΟΥς ΘΑΥΜΑ.
Μπραβο σου καλα εκανες κ εδωσες ακομα και τοσοοοοοοοοοοοοοοοοο αργα. Δινεις ενα παραδειγμα στα νεα παιδια να μην εγκαταλειπουν τα ονειρα τους κ να προσπαθουν πανω απο μια φορα να περασουν την διαδικασια των πανελλαδικων. Οποιος τα παρατησει τωρα ισως μετα απο χρονια το μετανιωσει. Τοτε τι θα κανει.? Παρ'ολα αυτα βλεπω οτι πιανεις πολυ καλυτερες σχολες απο θεολογια. Καλη επιλογη στη σχολη σου!! Συγχαρητηρια κ παλι που τα καταφερες μετα απο τοσα χρονια κ χωρις πολυ διαβασμα.!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
καλημερα
ακουστε να γελασεστε
ειμαι 42 ετων και εφαγα φλας να δωσω πανελλαδικες για να περασω στην τελευταια εστω θεολογικη
πηρα αρχες μαρτιου τα βιβλια και τα βοηθηματα και διαβασα μονος μου
αποτελεσματα
εκθ 17,2
ιστ 16,1
αρχ 15,7
λογ 15,9
βιολ 18,2
λατ 6,3 (μονο μεταφρασεις διαβασα)

τελικα δεν ειναι και τοσο δυσκολα τα πραγματα...


τελικα αληθεια πρεπει να ειναι αυτο που ακουσα...οτι εβαλαν ευκολα στη θεωριτικη...διοτι δεν ειναι λογικο να γραφει τοσο καλα καποιος που διαβασε μονο 2,5 μηνες...και μονος του κιολας?:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Ας μη γενικεύουμε.Τα θέματα ήταν πιο δύσκολα από πέρυσι και κατά πάσα πιθανότητα πιο εύκολα από του χρόνου.Ειδικά στα λατινικά τα θέματα ήταν από τα πιο δύσκολα των τελευταίων χρόνων,αλλά και στα αρχαία έπεσε κείμενο που δεν ήταν τόσο αναμενόμενο καθώς ηθικά νικομάχεια είχαν τεθεί και πέρυσι.
Εξάλλου, αν ήταν τόσο εύκολα, οι εκτιμήσεις θα έδειχναν ότι οι σχολές του πρώτου πεδίου θα εκτιναχθούν,πράγμα που δε συμβαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
παντως στο σχολειο μου οι υψηλοτερες βαθμολογιες ηταν ολες απο θεωριτικη....κατι πρεπει να λεει αυτο...διοτι απο θετικη και τεχνολογικη δεν ξεπερασε κανεις τις 18000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LI@

Νεοφερμένος

Η LI@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Μαθημ. κατ. 19,9 (100 ο ένας, 99 ο άλλος)
Ηλεκτρολογία 20
Χημεία-Βιοχημεία 18,5
Φυσική 18,6
Μαθημ. γεν. 19,8 (98 ο ένας, 100 ο άλλος)
'Εκθεση 17,3 (85 κ 88, δεν περιμενα τόσο πολύ στην έκθεση)
Οικονομία 19,7 (100 ο ένας, 97 ο άλλος)

Τελικά, 19405 για 2ο-4ο πεδίο κ 19455 για 5ο πεδίο. Πολύ καλύτερα απ' όσο περίμενα!
Μάλλον είμαι απο τα λίγα παιδια που εγραψαν στα μαθηματικα κατ. περισσοτερο απο τα μαθηματικα γεν....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@n@st@si@

Νεοφερμένος

Η @n@st@si@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
19.400 στο 2ο και 4ο πεδίο και 19.340 στο 3ο...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cJay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Λοιπόν πιο αναλυτικά!!

Εκθεση: 14,9 (70-79)
Μαθ Γεν: 19,8 (99-99)
Μαθ Κατ: 17,2 (85-87)
Φυσ Κατ: 15,9 (76-83) ΟοΟοΟ :O
ΑΟΔΕ: 19,8 (100-98)
ΑΕΠΠ: 19,4 (96-98)
ΑΟΘ: 19,4 (96-98)

4o: 18189
5o: 18661
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Φυσ Κατ: 15,9 (76-83) ΟοΟοΟ :O
Υπαρχουν και μεγαλυτερες διαφορες σ' αυτο το μαθημα. Εγω ειχα 92-82. Βγαλε συμπερασμα τωρα... :P

Και σε σχεση με την κουβεντα πιο πανω, η θεωρητικη μας φετος δεν πηγε πολυ καλα. Η περσινη ειχε παει πολυ καλυτερα θυμαμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki@qep

Νεοφερμένος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
λοιπον, οριστε κ οι δικοι μ οι βαθμοι
εκθεση:17,5 (ειμαι :thanks:υπερ-ευχαριστημενη, το μεγαλυτερο στο σχολειο)
μαθημ.γεν:20 (σκαστο)
μαθηματ.κ:18 (not bad)
βιολογια κ:13,4 (τον πηρα λιγο..!:()
χημεια κ :15,5 (κ εκει το ιδιο)
φυσικη κ:18,8 (no comment )

εβγαλα γυρω στα 17900 στο 2 κ 4 πεδιο
και 17083 στο 3ο οποτε bye bye φαρμακευτικη!!:bye: δεν πειραζει ομως θα δηλωσω 2ο κ 4ο που πιανω παιδαγωγικο (αν δεν ανεβει κ φετος,ελεος!) και σχεδον ολες τις σχολες πληροφορικης και μερικες πολυτεχνικες οπως αγρονομων κ τοπογραφων κ εφαρμοσμενων μαθ. στο ΕΜΠ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
παντως στο σχολειο μου οι υψηλοτερες βαθμολογιες ηταν ολες απο θεωριτικη....κατι πρεπει να λεει αυτο...διοτι απο θετικη και τεχνολογικη δεν ξεπερασε κανεις τις 18000
Εντάξει, κι εγώ θεωρητική είμαι και στο σχολείο μου είχα την υψηλότερη βαθμολογία(πάει,τη ψώνισα).Αλλά δε ξέρω κατά πόσο είναι θέμα κατεύθυνσης η βαμολογία ή μαθητών.
Πάντως είδα τουλάχιστον 3 20άρια στα μαθηματικά κατεύθυνσης και 2 στη φυσική ενώ μόλις ένα 19,5(:P) στα αρχαία κατεύθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Πάει, το χάσαμε το παιδί πατριώτη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top