Τι βαθμούς βγάλατε στις πανελλαδικές;

demary

Νεοφερμένος

Η demary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζει κάποιος στους πίνακες των βάσεων,τι ακριβώς σημαίνουν οι 2 αριθμοί ακριβώς δίπλα από τη βάση μορίων εισαγωγής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,874 μηνύματα.

tony_ier18

Νεοφερμένος

Ο tony_ier18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Κατ αρχήν συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά.Βασικά εμένα μου ήρθε κεραμίδα μόλις είδα τους βαθμούς. Δεν το περιμένα με τίποτα.. Ανέκαθεν ήθελα νομική κι ευχόμουν να πιάσω έστω κομοτηνή για να μην κάθομαι να ψάχνω τις φιλολογίες. Και παραδόξως πέρασα κατά 800 μόρια τη νομική Αθηνών! Έβγαλα τον πρώτο βαθμό στην πόλη μου...

Βιολογία ΓΠ: 19,6
Λατινικά: 19,5
Λογοτεχνία: 19,1
Αρχαία: 18,7
Ιστορία: 20
Εκθεση: 18,5 (που το βρήκαν)

Μόρια: 19.427
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Μαθηματικά Κατ: 18
Φυσική Κατ: 19.6
ΑΟΔΕ: 20
ΑΕΠΠ: 20
Βιολογία ΓΠ: 19.8
Έκθεση: 10.9

Περίπου 18300 στο 4ο. Είναι υπέραρκετά ευτυχώς!

Ζήτω οι φιλόλογοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
:mad2:ΖΗΤΩ!:mad2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jolaz

Νεοφερμένος

Ο jolaz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ρε παιδια κανενας αστυνομια δεν θελει να περασει???μονος θα μαι??:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kavaliotis

Νεοφερμένος

Ο Kavaliotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μαθηματικά Κατεύθυνσης 9,6
Φυσική Κατεύθυνσης 18,8
ΑΟΔΕ 15,1 μόνο δυστυχώς..
ΑΕΠΠ 5,1
Μαθηματικά Γενικής 18,4
Έκθεση 14,5
ΑΟΘ 17,4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Εγώ είμαι από αυτούς που δεν τα πήγαν καλά!!
Βέβαια το περίμενα διότι το διάβασμα μου ήταν ανύπαρκτο :P

Μαθημ.Κατευθ.: 7
Φυσικη Κατευθ.10,6
Αοδε: 13.2
Αεππ: 17,1
Mαθ.Γενικής: 18
Έκθεση: 11,1

Συνόλο 12.508

Το μόνο που δεν περίμενα ήταν η έκθεση..δεν περίμενα τόσο χαμηλα :'(
Eπίσης ήταν μεγάλη βλακεία εκ μέρους μου να μην δώσω σχέδιο :mad:

Πάντως έχω ήδη αποφασίσει να δώσω και του χρόνου..πιο σοβαρά αυτήν την φορά :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piper_h

Νεοφερμένος

Η piper_h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Κανεις δεν περιμενε το βαθμο του στην εκθεση τοσο χαμηλο με τοσο ευκολο θεμα...εγω περιμενα το λιγοτερο 15 και εγραψα 9.8...ευχαριστημενος να εισαι..στο σχολειο μου το μεγαλυτερο ηταν 15.8 πως μερικοι απο εδω εχουν γραψει 19 ειναι θαυμα..μαλλον επεσαν σε καλους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Παντως εγω στην εκθεση περιμενα γυρω στο 14-15 και πηρα 16.7! Μαλιστα ειναι το μαθημα στο οποιο εχω τη μικροτερη αποκλιση μεταξυ των 2 βαθμολογητων (83 ο ενας, 84 ο αλλος)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Κατ αρχήν συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά.Βασικά εμένα μου ήρθε κεραμίδα μόλις είδα τους βαθμούς. Δεν το περιμένα με τίποτα.. Ανέκαθεν ήθελα νομική κι ευχόμουν να πιάσω έστω κομοτηνή για να μην κάθομαι να ψάχνω τις φιλολογίες. Και παραδόξως πέρασα κατά 800 μόρια τη νομική Αθηνών! Έβγαλα τον πρώτο βαθμό στην πόλη μου...

Βιολογία ΓΠ: 19,6
Λατινικά: 19,5
Λογοτεχνία: 19,1
Αρχαία: 18,7
Ιστορία: 20
Εκθεση: 18,5 (που το βρήκαν)

Μόρια: 19.427

συγχαρητήρια.. στα αρχαία (μόνο) σε πέρασα πάντως..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piper_h

Νεοφερμένος

Η piper_h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Παντως εγω στην εκθεση περιμενα γυρω στο 14-15 και πηρα 16.7! Μαλιστα ειναι το μαθημα στο οποιο εχω τη μικροτερη αποκλιση μεταξυ των 2 βαθμολογητων (83 ο ενας, 84 ο αλλος)!

Εμενα ειχε ο ενας 55 και ο αλλος 43 για λιγο δεν πηγα σε τριτο...γμτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Αυτο το επαθα στα Μαθηματικα Κατευθυνσης. 47 ο ενας, 58 ο αλλος! Και περιμενα 55 με 60! Επισης στη Βιολογια Κατευθυνσης, ενα μαθημα το οποιο νομιζω οτι δεν επιτρεπει μεγαλες διαφορες στη βαθμολογια, ειχα 80 και 89! Εν τω μεταξυ ειχα δει μετα την εξεταση τις απαντησεις στο internet και τα ειχα γραψει ολα! Και βλεπω στην εκθεση μολις 1 μοριο διαφορα! Τα περιεργα των πανελληνιων... Ελπιζω να μην παθω τα ιδια και του χρονου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piper_h

Νεοφερμένος

Η piper_h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Εμενα στη βιολογια γενικης μου ειχε βαλει ο ενας κοντα 18 και ο αλλος 16 και κατι και βγηκε 17.1...επρεπε να το κανουν να επικρατει ο μεγαλυτερος βαθμος..γιατι δλδ ο ενας να βγαζει 18 και ο αλλος 16?στο μονο μαθημα που συμφωνουσαν απολυτα ηταν τα αρχαια...στα αλλα εβλεπες αρκετη διαφορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Στη θεωρητικη κατευθυνση, απ οσο γνωριζω, υπαρχει υποκειμενικοτητα. Ειδικα σε μαθηματα οπως η Λογοτεχνια και η Ιστορια (στις πηγες απ οσο εχω ακουσει). Σε μαθηματα οπως τα Μαθηματικα τα οποια δεν επιδεχονται υποκειμενικη κριση δεν μπορω να καταλαβω τη διαφορα 11 μοριων. Μια κοπελα στο σχολειο μου στα Αρχαια ειχε 90, 64 και 62. Τελικα πηρε 15.4 ενω περιμενε 17-18. Στη λογοτεχνια εβλεπες μαθητες που ειχαν σε ολα 19-20 και στην εκθεση 16-17 να κυμαινονται μεταξυ 11 και 13. Ο υψηλοτερος βαθμος στη Λογοτεχνια ηταν 15.8!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αυτο το επαθα στα Μαθηματικα Κατευθυνσης. 47 ο ενας, 58 ο αλλος! Και περιμενα 55 με 60! Επισης στη Βιολογια Κατευθυνσης, ενα μαθημα το οποιο νομιζω οτι δεν επιτρεπει μεγαλες διαφορες στη βαθμολογια, ειχα 80 και 89! Εν τω μεταξυ ειχα δει μετα την εξεταση τις απαντησεις στο internet και τα ειχα γραψει ολα! Και βλεπω στην εκθεση μολις 1 μοριο διαφορα! Τα περιεργα των πανελληνιων... Ελπιζω να μην παθω τα ιδια και του χρονου!
Μου φαίνεται πολύ παράδοξο που είχαν τόσο μεγάλη απόκλιση οι βαθμολογητές στα μαθηματικά κατ. και όχι τόσο στη βιολογία κατ. Η βιολογία είναι σχετικά πιο θεωρητική από τα μαθηματικά κατ. συνεπώς υπάρχει μεγαλύτερη "αυθαιρεσία" στη βαθμολόγηση (π.χ. μπορεί να σου κόψει μόρια για μικροελλείψεις ή για κάτι που ίσως θεωρήσει κακοδιατύπωση ή ένα σωρό τέτοια). Γενικώς όσο πιο μεγάλη "ελαστικότητα" έχει ένα μάθημα νομίζω τόσο μεγαλύτερος υποκειμενισμός υπάρχει στη βαθμολόγηση. Στη λογοτεχνία ας πούμε έχει όντως τρελές αναβαθμολογήσεις γιατί παρεμβαίνει η προσωπική κρίση/άποψη στη διόρθωση, τα πράγματα δεν είναι κατηγορηματικά πάντα δλδ...

Αλλά μαθηματικά για παράδειγμα, θα έπρεπε να υπάρχουν 0% αναβαθμολογήσεις και οι αποκλίσεις να μην ξεπερνούσαν τα 2-3 μόρια, τώρα που υπάρχουν άτομα που παίρνουν βαθμούς με 11 μόρια διαφορά μεταξύ των δυο βαθμολογητών δεν μπορείς παρά να σκεφτείς οτι κάποιος απ'τους βαθμολογητές δεν έκανε σωστά τη δουλειά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Οσον αφορα τα Μαθηματικα, επειδη ειχα λυσει τα 3 πρωτα θεματα (πλην ενος ερωτηματος) με ολοσωστο τροπο αλλα με τραγικα αριθμητικα λαθη, μου ειπαν οτι ειναι στην κριση του βαθμολογητη να μου κοψει απο 1-2 μορια η ακομα και ολο το ερωτημα!! Συγκεκριμενα ο καθηγητης μου ειπε οτι αν καποιος δει οτι αλλαζω μελος στον αριθμο αλλα δεν αλλαζω προσημο (χαζο λαθος που το εκανα 5-6 φορες!), μπορει ακομα και να μηδενισει το ερωτημα αγνοωντας τον τροπο επιλυσης παρολο που ειναι ολοσωστος θεωρωντας οτι δεν ξερω ουτε στοιχειωδη αριθμητικη! Κυκλοφορουν αρκετοι τετοιοι βαθμολογητες δυστυχως και μαλλον επεσα σε καποιον απ αυτους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piper_h

Νεοφερμένος

Η piper_h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ναι δυστυχως η θεωρητικη εχει αυτο το κακο..εμας στη λογοτεχνια το μεγαλυτερο ηταν το 16 το δικο μου δηλαδη και γενικα σε ολα τα μαθηματα που εδινε η θεωρητικη 20 δεν υπηρχε πουθενα μονο στη βιολογια γενικης που και σε αυτη ηταν μια κοπελα που ηταν της θετικης...ιστορια πχ που περιμεναμε ολοι καλους βαθμους γιατι ηταν ευκολα και τα ειχαμε γραψει ολα γραψαμε πολυ πιο κατω απο οτι περιμεναμε δεν μπορω να καταλαβω πως στο καλο διορθωνουν...τελικα δεν πρεπει να βασιζομαστε στις απαντησεις που βγαινουν απο το ιντερνετ κ την τηλεοραση γιατι εγω με βαση αυτα ειχα γραψει πολυ καλυτερα απο οτι εγραψα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hollaback

Νεοφερμένος

Ο hollaback αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Οριστε και τα δικα μου

Βιολογια -> 19.2 (απο βλακεια εχασα το 20)
Λογοτεχνια -> 15.2 (ο Καβαφ ηταν ο αγαπημενος μου μετα απο Καρυωτακη, αλλα δεν παραπονιεμαι. Ξερω τι επικρατει στους βαθμους της λογοτεχνιας, οποτε μια χαρα)
Λατινικα -> 19 (δεν ξερω γιατι οχι 19.5 οπως τα υπολογισα με την καθηγητρια μου με απολυτη ακριβεια και τσιγκουνια)
Αρχαια -> 15.3 (παλι καλα. Σιχαινομαι με παθος τα αρχαια)
Ιστορια -> 19.1 (ενταξει.)
Εκθεση -> 12.7 (δεν ξερω τι να πω. μια ζωη εγραφα τις καλυτερες εκθεσεις. επερνα 18 και 19 ενω ο δευτερος στην ταξη ειχε 12. ο ενας εξεταστης μου εβαλε 15 και ο αλλος 11 (!!) ισως να μην τους αρεσαν οι μουτζουρες που εκανα απο το αγχος μου. τι να κανω, δεν μου διναν αλλο τετραδιο! :P

Γενικα ειχα ως στοχο να πιασω 3 19αρια+ (λατινικα,ιστορια,βιολογια) και 3 15αρια+ (αρχ, λογοτ,εκθ)
Τα 19αρια τα επιασα και στα 15 τα 2 τα επιασα. Η εκθεση με εριξε πολυ και εβγαλα 17.161.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Καλα κι εγω στην εκθεση εκανα του κοσμου τις μουντζουρες, ειδικα στην περιληψη η οποια με δυσκολεψε παρα πολυ. Ενα μηνα ειχα την αγωνια: "θα μου κοψουν, δε θα μου κοψουν"! Τελικα τα πηγα καλα, ειδικα για εκθεση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top