Τι έχετε να πείτε για την επιτήρηση την ώρα των εξετάσεων;

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
φίλε paganini, όταν έδινα πριν από λίγες μέρες ΑΟΔΕ, μπήκα σε πολύ μεγάλο πειρασμό να κάνω σκονάκι, μιας και θέλω υψηλόβαθμη σχολή. Κάθησα όμως και σκέφτηκα ότι με αυτό τον τρόπο
1)Στερώ τη θέση από κάποιον ο οποίος πιθανώς να είναι πολύ καλύτερος από εμένα και να την αξίζει
2)Αδικώ τον εαυτό μου μιας και είχα κάνει τόση δουλειά όλη τη χρονιά, που μπορούσα να γράψω καλά από μόνος μου
3)Οι γονείς μου πλήρωναν 25?/ώρα έναν ιδιαίτερα καλό και καταρτισμένο καθηγητή και τα λεφτά τους πήγαιναν χαμένα
4)Αδικούσα και τον καθηγητή, αφού αυτός πάσχισε μια χρονιά μαζί μου να με βοηθήσει, έδωσε μαζί μου τον αγώνα στην ουσία, και εγώ του λέω "δεν μου έμαθες τίποτα, θα κάνω σκονάκια"

Η αποστήθιση είναι σαφώς πολύ ανόητη, αλλά το διάβασμα του κάθε μαθήματος μπορεί να σου προσφέρει πληροφορίες που θα συμπληρώσουν τη προσωπικότητά σου. Την επόμενη φορά που θα κάνεις σκονάκι, σκέψου λίγο τα παραπάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
φίλε paganini, όταν έδινα πριν από λίγες μέρες ΑΟΔΕ, μπήκα σε πολύ μεγάλο πειρασμό να κάνω σκονάκι, μιας και θέλω υψηλόβαθμη σχολή. Κάθησα όμως και σκέφτηκα ότι με αυτό τον τρόπο
1)Στερώ τη θέση από κάποιον ο οποίος πιθανώς να είναι πολύ καλύτερος από εμένα και να την αξίζει
2)Αδικώ τον εαυτό μου μιας και είχα κάνει τόση δουλειά όλη τη χρονιά, που μπορούσα να γράψω καλά από μόνος μου
3)Οι γονείς μου πλήρωναν 25?/ώρα έναν ιδιαίτερα καλό και καταρτισμένο καθηγητή και τα λεφτά τους πήγαιναν χαμένα
4)Αδικούσα και τον καθηγητή, αφού αυτός πάσχισε μια χρονιά μαζί μου να με βοηθήσει, έδωσε μαζί μου τον αγώνα στην ουσία, και εγώ του λέω "δεν μου έμαθες τίποτα, θα κάνω σκονάκια"

Η αποστήθιση είναι σαφώς πολύ ανόητη, αλλά το διάβασμα του κάθε μαθήματος μπορεί να σου προσφέρει πληροφορίες που θα συμπληρώσουν τη προσωπικότητά σου. Την επόμενη φορά που θα κάνεις σκονάκι, σκέψου λίγο τα παραπάνω

Περα απο ολα αυτα, που ενταξει, με το κανεις ενα σκονακι δεν χαθηκε και ο κοσμος αλλο ειναι το θεμα για μενα και δεν κανω..

1. Φοβαμαι μην με πιασουν
2. Αυτα που κανω σκονακι απο την αγωνια μου τελικα τα μαθαινω και μονο που τα γραφω
3. Εχω ανχος μην πεσει κατι απο αυτα που εκανα σκονακι και πρεπει να το χρησημοποιησω
4. Δεν με αφηνει να σκεφτω μονος μου και να το γραψω οπως καλυτερα μπορω
5. ...και γενικα δεν ξερω να κανω σκονακια αρα οτι κατσει το αρπαξει ο κ** μας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Εγω προσωπικα ρωτησα για αοδε εκει με την αοδοτικοτητα αν επρεπε να γραψω ολη την σελιδα η να την χωρισω στα υποερωτηματα κ μ ειπαν δεν μπορω να σ απαντησω και για ναειμα ιεμσα τα εγραψα ολα κ τσιμπισα ενα 20αρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Σε λίγο θα βγάλουμε το σκονάκι νόμιμο και καλό... αν είναι δυνατόν. Σαφώς δεν είναι καλό κάποιος να κάνει σκονάκια, γιατί πρώτον στερεί από κάποιον άλλο υποψήφιο τη θέση του σε ένα ΑΕΙ/ΤΕΙ και δεύτερον υποβιβάζει τον εαυτό του. Τώρα όποιος θέλει να πάρει ρίσκο ας κάνει σκονάκι, δεν με ενδιαφέρει ούτε στο ελάχιστο :P

Απορώ πάντως πως έγινε ο διαχωρισμός: "κάνω σκονάκι"=καλό και "αντιγράφω άσκηση από τον μπροστινό μου"=κακό

Και τα δύο το ίδιο είναι, εφόσον με τον έναν τρόπο ή τον άλλο, αδικείς τους άλλους υποψηφίους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rinaki

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Η δική μου η κριτική σκέψη καλλιεργείται έξοχα κι ας κάνω συμβιβασμούς όταν θεωρώ πως αυτό είναι το σωστό. Αντίθετα το ρινάκι δεν μπορεί ν αρθρώσει 2 προτάσεις και περιμένει απ άλλους να τη στηρίξουν και μετα να γράφει από κάτω ότι συμφωνεί!!! Βλέπεις τα σκονάκια καλλιεργούν έξοχα τη κριτική σκέψη!!!!!

αρλεενα δεν σου επιτρεπω....
(φιλικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Καλά σε εμάς το κακό με την επιτήρηση έχει παραγίνει. Ας μη σχολιάσω το γεγονός ότι μια ομάδα συγκεκριμένων ατόμων πάει σχεδόν σε κάθε μάθημα στη τουαλέτα, ένας-ένας. Όχι, δεν είναι μόνο αυτό, εδώ μιλάνε μεταξύ τους την ώρα της εξετάσεις. Τους βλέπουν αλλά δεν τους κάνουν και τίποτα τρελό, απλά λεκτικές παρατηρήσεις.

Το να αντιγράφεις είναι μαγκιά δηλαδή;Προτιμώ να πάρω μικρότερο βαθμό αλλά να ξέρω πως τα κατάφερα μόνος μου παρά με πλάγιους τρόπους να πάρω 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimos

Νεοφερμένος

Ο mimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
συμφωνω με 1000....τι ειναι αυτα ?παμε για πανελληνιεσ και κανουν σκονακια.?..να μην πανε καθολου..ολοι οι αλλοι που διαβαζουν μπουφοι ειναι?ελεο πιααααααααααααααααααααααα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Για τις τουαλετες που λετε σε εμας τους βαζουν παντα στην πρωτη αριστερα με ανοιχτη πορΤΑ....τι ειναι και αυτο πια? ειπαμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

000090

Νεοφερμένος

Ο 000090 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 68 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Σαν τριτους που βλεπω τι συζυτηση... μου ηρθε μια απορια.. ολοι αυτη που το παιζουν ανευφ, αγαθοι κτλπ κτλπ.. οταν θα κομπλαρουν και θα ξεχασουν κατι και θα το χρειαστουν ειμαι σιγουρος πως ολα αυτα καταριπτονται.. περναμε σε survival συνθικες και εκει περα υπαρχει μονο ενστικτο & πραξη... οποτε ποτε μην λετε ποτε...


No offense, απλα μου ηρθε :)

Επισης υπαρχουν πολλοι καλα post σε αυτο το topic τωρα ποια ειναι... ας βαλουν μερικοι το μυαλουδακι τους να δουλεψη... :) και να μην ειναι υποχείριο 'καποιανου'...

So... Think you are all smart..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ribos

Νεοφερμένος

Ο Ribos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
+1! Συμφωνώ με τον φίλο 000090! Εκείνη τη στιγμή δεν σκέφτεσαι τι κάνουν οι άλλοι, σε ενδιαφέρει μόνο το τι θα γράψεις με οποιονδήποτε τρόπο. Έτσι και αλλιώς ο σκοπός αγιάζει τα μέσα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

000090

Νεοφερμένος

Ο 000090 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 68 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
ξες φιλε Ribos τι μου τι σπαει.. που λενε λεξεις βαριες του τυπου, 'ποτε' & 'παντα' ειναι λεξεις που τις λεμε.. αλλα, αλα κανουμε στιν πορεια και σε δισκολους καιρους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Σαν τριτους που βλεπω τι συζυτηση... μου ηρθε μια απορια.. ολοι αυτη που το παιζουν ανευφ, αγαθοι κτλπ κτλπ.. οταν θα κομπλαρουν και θα ξεχασουν κατι και θα το χρειαστουν ειμαι σιγουρος πως ολα αυτα καταριπτονται.. περναμε σε survival συνθικες και εκει περα υπαρχει μονο ενστικτο & πραξη... οποτε ποτε μην λετε ποτε...


No offense, απλα μου ηρθε :)

Επισης υπαρχουν πολλοι καλα post σε αυτο το topic τωρα ποια ειναι... ας βαλουν μερικοι το μυαλουδακι τους να δουλεψη... :) και να μην ειναι υποχείριο 'καποιανου'...

So... Think you are all smart..

Συγγνώμη αλλά νομίζω ότι αυτή είναι η εύκολη δικαιολογία: "Δεν ήξερα κάτι και το ένστικτο επιβίωσης μου με οδήγησε στην αντιγραφή/σκονάκι"...
Η μαγκιά είναι να μην φτάσεις σ' αυτό το σημείο, κάτι που στις εξετάσεις ειδικά μπορεί να επιτευχθεί 100% με το διάβασμα. Στο ερημονήσι εντάξει δεν έχεις φαι, κλέβεις του διπλανού, αλλά στις πανελλήνιες δεν έφτασες ξαφνικά! Τόσοι μήνες προετοιμασίας (κ χρόνια για μερικούς), δεν θα έπρεπε να είχες κάνει τις επιλογές σου; Αυτό που προσπαθώ να πω είναι ότι αν ξύπναγες ένα πρωί και σου έλεγαν "αύριο γράφεις βιολογία", ok τότε να δεχτώ τα περί survival . Τώρα όμως σου είπαν "σε 7 μήνες γράφεις βιολογία" και είναι δική σου ευθύνη να μην φτάσεις σε συνθήκες survival...
Φιλικά πάντα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fanis4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fanis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Σημερα ειχαμε δυο επιτηρητριες οτι να ναι!Μας ελεγξαν 3 φορες τα ονοματα και ελεγαν "εχετε μιση ωρα,εχετε δεκα λεπτα."Ελεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλένηΚρ

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Πώς θα κανουμε τον κοσμο πιο ομορφο/δικαιο/εναρετο;Μαθαινοντας απεξω ενα βιβλιο;!Ας σοβαρευτούμε λιγο.
ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ το ενα με το αλλο.Οσο αρνειστε να το καταλαβετε τοσο εκτειθεστε.Το ιδιο ειναι ενας μαθητης να προσπαθει να παρακαμψει τον μιμητισμο και το ιδιο ενας βουλευτης που εχει εκλεγει απτον ελληνικο λαο,πληρωνεται μια χαρα, και κλεβει;Πραγματικα δεν βρισκω καμια ομοιοτητα.
Εφοσον το συστημα ειναι τραγικα λαθος δεν θα υπακουσω.

Ωραία επανάσταση ρε φιλε...τι να πω σε θαυμάζω. Μα κι όλη αυτή η νοοτροπία των πολιτικών έτσι ξεκίνησε. Θέμα συνήθειας... ΟΛΑ παίζουν ρόλο. Τι νομίζεις, ότι ξαφνικά ξυπνάμε μια μέρα κι ο κόσμος έχει γίνει καλύτερος έτσι απλά; Η αλλαγή γίνεται με μικρά βήματα και πάει στα μεγάλα.
Οι πολιτικοί αδικούν τους πολίτες κλέβοντας τα λεφτά τους και εσύ αδικείς τους συνυποψηφίους σου κλέβοντας τις θέσεις που δίκαια τους άξιζαν. Αυτή είναι η ομοιότητα....
Αλλά αυτή είναι η νοοτροπία του "Ελληνάρα": ότι αρπαξουν τα οπίσθια μας!! Η βαρεμάρα μας τρώει, και πάντα καταφεύγουμε στις απατεωνιές. Ένα έθνος του δε βαριέσαι... Γιατί να μη μας χαρακτηρίζει η δουλειά; Κι αυτό αρχίζει από όλους μας.
δε λέω φυσικά ότι είμαι αθώα. Έχω κάνει βέβαια σκονάκια, αλλα ποτέ στις εξετασεις και δη στις πανελλήνιες!!. Δηλαδή λίγος σεβασμός!
Παιδιά, είναι στα χέρια μας να αλλάξει η νοοτροπία αυτή....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

000090

Νεοφερμένος

Ο 000090 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 68 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά νομίζω ότι αυτή είναι η εύκολη δικαιολογία: "Δεν ήξερα κάτι και το ένστικτο επιβίωσης μου με οδήγησε στην αντιγραφή/σκονάκι"...
Η μαγκιά είναι να μην φτάσεις σ' αυτό το σημείο, κάτι που στις εξετάσεις ειδικά μπορεί να επιτευχθεί 100% με το διάβασμα. Στο ερημονήσι εντάξει δεν έχεις φαι, κλέβεις του διπλανού, αλλά στις πανελλήνιες δεν έφτασες ξαφνικά! Τόσοι μήνες προετοιμασίας (κ χρόνια για μερικούς), δεν θα έπρεπε να είχες κάνει τις επιλογές σου; Αυτό που προσπαθώ να πω είναι ότι αν ξύπναγες ένα πρωί και σου έλεγαν "αύριο γράφεις βιολογία", ok τότε να δεχτώ τα περί survival . Τώρα όμως σου είπαν "σε 7 μήνες γράφεις βιολογία" και είναι δική σου ευθύνη να μην φτάσεις σε συνθήκες survival...
Φιλικά πάντα:)

Φιλικα παντα.. οταν και αμα σου τυχη κατι και ερθεις κατα αναγκειν γιατι βλεπεις δεν ειναι ολα τα παιδια jenius! καποια ριχνουν χοντρη προετιμασια.. και τελευταιες στιγμες παθενουν το black out. Εκει δεν εχει τιποτα σου ευχομε να μην το παθεις ποτε.. και γενικα τιποτα αλλα οταν το παθεις ελα να μου τα πεις αυτα ξανα. ;)

Φιλικα παντα.


ΥΣ. Προς ολους! Σταματηστε το Topic Hijacking. Αλλου ξεκινησε το θεμα αλλου το πατε.. επρεπε να υπαρχει rule γιαυτο... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Φιλικα παντα.. οταν και αμα σου τυχη κατι και ερθεις κατα αναγκειν γιατι βλεπεις δεν ειναι ολα τα παιδια jenius! καποια ριχνουν χοντρη προετιμασια.. και τελευταιες στιγμες παθενουν το black out. Εκει δεν εχει τιποτα σου ευχομε να μην το παθεις ποτε.. και γενικα τιποτα αλλα οταν το παθεις ελα να μου τα πεις αυτα ξανα. ;)

Φιλικα παντα.


ΥΣ. Προς ολους! Σταματηστε το Topic Hijacking. Αλλου ξεκινησε το θεμα αλλου το πατε.. επρεπε να υπαρχει rule γιαυτο... :)

Black out έχω πάθει πολλές φορές και φυσικά δεν είμαι στην κατηγορία τζίνιους που αναφέρεις! Με πρώτο και καλύτερο φέτος στο ΑΟΔΕ που σβήστηκε απ' το μυαλό μου η χρηματοοικονομική. Αλλά ακριβώς επειδή την είχα διαβάσει πολλές φορές και ήξερα ότι το έπαθα λόγο άγχους και μόνο χαλάρωσα μερικά λεπτά και μου ήρθε! Η γνώση δεν χάνεται, μόνο μπλοκάρεται απ' το άγχος και την πίεση:)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_ann_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _ann_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
PAGANINI
----------------------------------------------------------------------------------
το να αντιγραψεις η να κανεις σκονακι τη θεωρια σε ενα μαθημα που προμοταρει την αποστηθιση δεν το θεωρω κακο.Αντιθετως οι ημιμαθεις κομπλεξικοι κλπ θα ειναι αυτοι που ηταν ολοι τους τη ζωη παπαγαλακια και δεν κατορθωσαν να αποκτησουν παιδεια.Αλλα αφου ετσι ειναι το συστημα...
-----------------------------------------------------------------------------------
δεν θα ριξεις το συστημα με τα σκονακια..
αν θες να το ριξεις μην δινεις εξετασεις και προετρεψε κι αλλους να σε υποστηριξουν..αυτο θα ηταν πιο λογικο..
η βγες στο δρομο και διαδηλωσε..
ή μην δινεις καθολου ελλαδα και κανε προετοιμασια απευθειας για εξωτερικο..
αυτος ειναι τροπος επαναστασης..
στη σουηδια επειδη δεν σπουδαζουν πολλοι ,τους δινουν επιδοματα και τους προτρεπουν ,παρεχοντας διαφορες διευκολυνσεις να σπουδασουν..
ξεκινα λοιπον τον αγωνα σου και ισως καποια στιγμη να συμβει το ιδιο και στην ελλαδα..!μαυτον το τροπο θα εκανες περισσοτερο καλο..συμφωνεις?
με τα σκονακια δεν πας τοσο κοντρα στο συστημα οσο ξεφτιλιζεις τις ωρες διαβασματος που εριξαν οι υπολοιποι για να αποστηθισουν καποια κομματια..αφου επελεξαν να δωσουν τις συγκεκριμενες εξετασεις θα τις σεβαστουν..αυτο δεν σημαινει οτι σεβονται το κρατος αλλα τους συνυποψηφιους..
και σκονακι λογικα θα κανεις καποιος που δεν μπορει να τα πει ουτε με δικα του λογια..μου φαινεται γελιο να το διακινδυνευει καποιος μονο και μονο για να τα γραψει ακριβως οπως ειναι γραμμενα στο βιβλιο..

1.παω κοντρα στο συστημα
2.ξεφτιλιζω τους συμμαθητες
πολυ περισσοτερο με τα σκονακια κανεις το 2ο παρα το 1ο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Ρε παιδια,το θεμα ειναι να μην φτασουμε σε αυτο το σημειο! Το σκονακι ειναι η ευκολοτερη λυση! Μα αξιζει? Αξιζει να καταστρεψεις τη ζωη ενος αλλου επειδη εσυ εισαι πιο ''μαγκας''? Αν μαθαινατε οτι καποιος εκανε διαδοση θεμταων π.χ θα λεγατε οτι ειναι αδικια σε μας. Το σκονακι δεν ειναι??Ενταξει συμφωνω,δεν ειναι το ιδιο με τη διαδοση θεματων γιατι εκει ξερεις σιγουρα τι θα πεσει ενω με το σκονακι οχι...Η αδικια ομως δεν αιρεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
για τ παπανινι δεν λετε τιποτα ε????μπραβο ρε παιδια....
(δεν εχς προβλημα μαζι σου αλλα με τουσ κραχτεσ..)
Rinaki έχεις παραπονάκι? Αφού τόσο πολύ το θέλεις δεν θα σε απογοητεύσω!Είχα μέρες να κοιτάξω το thread.Τι άλλο να πω rinaki?Ό,τι έγραψα για 'σένα, ( https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=45472&highlight=%E5%F0%E9%F4%DE%F1%E7%F3%E7&page=2 ) +( https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=45472&highlight=%E5%F0%E9%F4%DE%F1%E7%F3%E7&page=3 )ισχύει και για όσους κάνουν κάτι αντίστοιχο με 'σένα στις Πανελλήνιες. Τώρα, επειδή βαριέμαι να γράφω πολλά, απλά θα συνεχίσω να κάνω παραθέσεις...
πραγματικα παιδια απαξιω να διαβασω βιολογια γεν...σμικρυνση το βιβλιο κ ολα οκ...
ενταξει παιδια, με παρεξηγησατε φουλ ομως,,,,φουλ για φουλ....
εγω σχολιαζω το οτι μπορει να κανει οποιοσ θελει οτι θελει εκει μεσα...και δεν υπαρχει το 'αδιαβατο' που λενε....
κολλησατε εσεις στο σκονακι...τροπος τοθ λεγειν ηταν....αμαν πια....ΑΜΑΝ....:mad:
μα οταν εκανα σκονακι, στην ταξη το εβγαλα...τι τουαλετα λες???κανονικα στην ταξη....
Και για το τέλος...
ενταξει παιδια, με παρεξηγησατε φουλ ομως,,,,φουλ για φουλ....
εγω σχολιαζω το οτι μπορει να κανει οποιοσ θελει οτι θελει εκει μεσα...και δεν υπαρχει το 'αδιαβατο' που λενε....
κολλησατε εσεις στο σκονακι...τροπος τοθ λεγειν ηταν....αμαν πια....ΑΜΑΝ....:mad:
Μάλλον ήθελες να πεις αδιάβλητο.Κάνε κι ένα λεξικό σμίκρυνση next time...μάλλον το μπέρδεψες με το αδιάβαστο... Φιλάκια! :lol:
-----------------------------------------
Τώρα όλο αυτό το ''ελάτε να χτυπήσουμε το σύστημα με τα σκονάκια μας'' που προτείνει ο paganini666 δε θα το σχολιάσω...θα βγει εντελώς offtopic.Ένα ερώτημα θα θέσω μόνο:αφού δεν σε αντιπροσωπεύει το σύστημα και θες να το χτυπήσεις, γιατί δεν διαμαρτύρεσαι με αποχή?Να υποθέσω πως δεν σε συμφέρει και προτιμάς με τα μέσα που χρησιμοποιείς για το όφελος-βόλεμά σου να γίνεις κομμάτι του σάπιου μέρους του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Έχοντας τελειώσει πλέον τις πανελλήνιες, έχω να πω ότι η επιτήρηση ήταν πολύ gtp. Αντιγραφές από συγκεκριμένα άτομα σε κάθε μάθημα, είτε μέσω "τουαλέτας" είτε μπρος στον επιτηρητή. Γίνανε και διάφορα αστεία σκηνικά, δε θα σχολιάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top