Τα σχέδια για το νέο Λύκειο

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ναι, αλλά το μόνο καλό είναι ότι οι μαθητές μαθαίνουν να συνεργάζονται μεταξύ τους.^^
Είναι φανταστική η συνεργασία "ο ένας δουλεύει και οι άλλοι κάθονται":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Όχι πάντα jj!
Άμα γίνεται στο σχολείο φαίνεται ότι είναι ομαδική και συζητάνε οι μαθητές για να καταλήξουν κάπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Καταλήγουν κάπου:P Μετά μόνο 1-2 φέρνουν πληροφορίες-.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ο τζέι τζέι έχει δίκιο! ;) τι δηλαδή θα είμαι εγώ ο μ@λ@κας της παρέας θα φέρνω τις πληροφορίες μου και οι άλλοι αραχτοί; όχι! να υπάρχει επιλογή ομαδική ή ατομική εργασία! :pfff: Θέλω πολύ να βρω κι άλλα άτομα που να θέλουν να ψάχνουν και να ανακαλύπτουν νέα πράγματα με τα οποία μπορώ να συνεργαστώ και πάνω από όλα να περάσω και ωραία κάνοντας την εργασία κι έτσι να βγει το επιθυμητό αποτέλεσμα... τότε δε θα με ενδιαφέρει αν βαθμολογηθεί με 3, με 4, με 20 αλλά θα με νοιάζει περισσότερο τι κατάφερα και εκανα μέχρι την ολοκλήρωσή της!

Ερώτηση: Προφανώς η εργασία θα είναι και στην Δευτέρα αλλά και στην Τρίτη Λυκείου... Εκεί οι μαθητές θα διαλέγουν την εργασία τους συμφωνα με την κατέυθυνσή τους ή με τα ενδιαφέροντά τους;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Εγώ είμαι υπέρ της ομαδικής δουλειάς αλλα όχι με περισσότερα από 4 άτομα. Στην ζωή έτσι κι αλλιώς, ότι και να γίνει κανείς, θα αναγκαστεί να συνεργαστεί πολλές φορές με άλλους ανθρώπους και να σχηματίσει ομάδες για να επιτευχθεί ένας στόχος. Και βέβαια, κάθε άνθρωπος όταν φτιάχνει μια ομάδα διαλέγει τους ανθρώπους με τους οποίους θέλει να συνεργαστεί. Για παράδειγμα στη δική μου τάξη υπάρχουν 2-3 σοβαρά άτομα που ενδιαφέρονται για το σχολείο γενικότερα. Με αυτά τα άτομα θα επιλέξω να συνεργαστώ και όχι με τους ταραξίες που πάνε στο σχολείο μόνο και μόνο για να δημιουργουν αναστάτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
@Τάσο το ίδιο ισχύει για όλες τις τάξεις του Λυκείου. Τσ θέματα μιας ερευνητικής εργασίας ανά τετράμηνο εντάσσονται στους κύκλους "Ανθρωπιστικές και Κοινωνικές Επιστήμες", "Τέχνη και πολιτισμός", "Μαθηματικά, Φυσικές Επιστήμες και Τεχνολογία", "περιβάλλον και Αειφόρος Ανάπτυξη".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos9

Νεοφερμένος

Ο nikos9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Άμα γίνει αυτό, θα γίνει της εκδιδομένης επί χρήμασι γυναικός το σιδηρούν κιγκλίδωμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Άμα γίνει αυτό, θα γίνει της εκδιδομένης επί χρήμασι γυναικός το σιδηρούν κιγκλίδωμα :P
Χαχαχα:P Αυτή τη φράση την έλεγε φέτος συνέχεια ο μαθηματικός μας.:hehe:
πάντως λένε ότι θα γίνουν αυτά τα project.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos9

Νεοφερμένος

Ο nikos9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Οψόμεθα (θα δούμε) όπως λέει και ο Καρατζαφέρης :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Οψόμεθα (θα δούμε) όπως λέει και ο Καρατζαφέρης :P
πολύ της φιλοσοφίας είσαι^^:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos9

Νεοφερμένος

Ο nikos9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
είναι κάτι που μου αρέσει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
@Τάσο το ίδιο ισχύει για όλες τις τάξεις του Λυκείου. Τσ θέματα μιας ερευνητικής εργασίας ανά τετράμηνο εντάσσονται στους κύκλους "Ανθρωπιστικές και Κοινωνικές Επιστήμες", "Τέχνη και πολιτισμός", "Μαθηματικά, Φυσικές Επιστήμες και Τεχνολογία", "περιβάλλον και Αειφόρος Ανάπτυξη".
Ναι οκ τα ξέρω αυτά!! Αλλά ρωτάω πως αν ένας που είναι στη Θετική Κατελυθυνση μπορεί να κάνει μία εργασία που να ανήκει στον κύκλο "Τέχνη και Πολιτισμός" ;;;;
πολύ της φιλοσοφίας είσαι^^:P
είναι κάτι που μου αρέσει :P
Stop the off topic:whistle::whistle::whistle:υπάρχει και το τσατ παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Ναι οκ τα ξέρω αυτά!! Αλλά ρωτάω πως αν ένας που είναι στη Θετική Κατελυθυνση μπορεί να κάνει μία εργασία που να ανήκει στον κύκλο "Τέχνη και Πολιτισμός" ;;;;

Γιατί, οι θετικάριοι δεν ακούνε/παίζουν μουσική; Δεν ζωγραφίζουν; Δεν γράφουν ποιήματα; Δεν έχουν ιδέα από Τέχνη; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ακριβώς, συμφωνώ.^^

Γιατί να μην κάνουν μια τέτοια εργασία; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Γιατί, οι θετικάριοι δεν ακούνε/παίζουν μουσική; Δεν ζωγραφίζουν; Δεν γράφουν ποιήματα; Δεν έχουν ιδέα από Τέχνη; :hmm:
Φυσικά και έχουν! Αυτό εννοείται!! Απλά μήπως τους αναγκάσουν να κάνουν εργασίες που να έχουν θέμα με την κατεύθυνσή τους;; Δε θέλω να γίνει κάτι τέτοιο όμως γιατί θα ήθελα πολύ να κάνω μία εργασία άσχετη(ή σχεδόν άσχετη) με την κατεύθυνση που θα ήθελα να ακολουθήσω:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,884 μηνύματα.
Φυσικά και έχουν! Αυτό εννοείται!! Απλά μήπως τους αναγκάσουν να κάνουν εργασίες που να έχουν θέμα με την κατεύθυνσή τους;; Δε θέλω να γίνει κάτι τέτοιο όμως γιατί θα ήθελα πολύ να κάνω μία εργασία άσχετη(ή σχεδόν άσχετη) με την κατεύθυνση που θα ήθελα να ακολουθήσω:(:(

Ρε φίλε Τάσο, μην αγχώνεσαι τόσο πολύ. :D Ζήσε το καλοκαίρι αυτό χωρίς έννοιες. Θα έχεις χρόνια να σε φάει το άγχος. :P Σκάει ο τζίτζικας έξω...και η θερμοκρασία στα ύψη ;) :D:clapup:Ότι είναι να γίνει, θα γίνει. Θα σας ενημερώσουν και στην αρχή θα είναι "πιλοτικό" λόγω πρώτης φοράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ρε φίλε Τάσο, μην αγχώνεσαι τόσο πολύ. :D Ζήσε το καλοκαίρι αυτό χωρίς έννοιες. Θα έχεις χρόνια να σε φάει το άγχος. :P Σκάει ο τζίτζικας έξω...και η θερμοκρασία στα ύψη ;) :D:clapup:Ότι είναι να γίνει, θα γίνει. Θα σας ενημερώσουν και στην αρχή θα είναι "πιλοτικό" λόγω πρώτης φοράς.

αυτό με ανησυχεί:redface: Όντως δεν είναι καιρός να αγχώνομαι(-μαστε)! :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
@Τάσο
Εμείς είμαστε αυτοί που πρέπει να αγχωνόμαστε και όχι εσείς.:P
Εσύ απόλαυσε όσο πιο μπορείς την Γ γυμνασίου τώρα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
@Τάσο
Εμείς είμαστε αυτοί που πρέπει να αγχωνόμαστε και όχι εσείς.:P
Εσύ απόλαυσε όσο πιο μπορείς την Γ γυμνασίου τώρα!;)

καλα ναι οκ αλλά βλεπεις το άγχος που έχουν οι άλλοι μεταδίδεται και σε εμενα κι εγώ θα ανησυχώ ακόμα περισσότερο για εσάς παρά εσείς για τον εαυτό σας:redface::redface: ειναι κουτό αλλα οκ:D

νομιζω πως μπορούμε να ξεκινησουμε το Official Countdown για τη Νεα Σχολική Χρονιά:P
Μας απομένον ακόμα 60 ημέρες μέχρι το άνοιγμα του Σχολείου(λογικά στις 12/9)

Κουράγιο αδέρφια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Ισχύει πως οι μαθητές θα εξετάζονται σε απεριόριστη ύλη στις πανελλήνιες ή είναι ακόμα μια εισήγηση ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top