Τα σπίτια μας

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
1.πετρελαιο ή φυσικο αεριο?
2. γκαρσονιερα ή studio?
3. καλοριφερ, air condition, τζακι κτλ?
4. χαμηλος ή ψηλος οροφος?
5. συγκατοικηση ή μονος?
6. ντουζιερα ή μπανιερα?
7. μονο σκαλες ή και ασανσερ?
8. μικρο, μεγαλο ή καθολου μπαλκονι?
9. ιντερνετ or no ιντερνετ? :P
10. ενοικιο κατω απο 350 η πανω απο 350 Ε?
11. με τηλεοραση ή χωρις?
1. Με a/c. :P
2. Γκαρσονιέρα
3. a/c
4. Πρώτος όροφος αλλά το ισόγειο είναι υπερηψωμένο οπότε φαίνεται σα δεύτερος όροφος.
5. Μόνη σαν το λεμόνι, πάλι καλά :P
6. Ντουζιέρα!
7. Μόνο σκάλες!
8. Ένα μικρό μπαλκόνι αλλά όχι και μία σταλίτσα.
9. No internet δυστυχώς. :/
10. Κάτω από 350 ευρώ φυσικά. :|
11. Χωρίς τηλεόραση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisnats16

Νεοφερμένος

Ο chrisnats16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
εδω θα λεει ο καθενας τι εχει απο τα παρακατω στο δικο του φοιτητικο σπιτι :D
(προσθεστε κι εσεις οτι θελετε ;) )

1.πετρελαιο ή φυσικο αεριο?
2. γκαρσονιερα ή studio?
3. καλοριφερ, air condition, τζακι κτλ?
4. χαμηλος ή ψηλος οροφος?
5. συγκατοικηση ή μονος?
6. ντουζιερα ή μπανιερα?
7. μονο σκαλες ή και ασανσερ?
8. μικρο, μεγαλο ή καθολου μπαλκονι?
9. ιντερνετ or no ιντερνετ? :P
10. ενοικιο κατω απο 350 η πανω απο 350 Ε?
11. με τηλεοραση ή χωρις?


αυτα μου ηρθαν :P προσθεστε κι εσεις οτι θελετε :P
Just for fun..

1. πετρελαιο
2. διαμερισμα
3. καλοριφερ και a/c
4. μεσαιος (3ος για την ακριβεια)
5. μονος
6. μπανιερα (στο 2ο εχει ντουζιερα)
7. σκαλες και ασανσερ
8. σχετικα μεγαλο
9. με internet
10. δεν νοικιαζω, ειναι της μαμας μου
11. με τηλεοραση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Κοίταξα τις πρώτες σελίδες και είδα κάτι τιμές που μου γύρισε το μάτι...350+?ριλλυ?Δεν μπορεί να μην υπάρχουν φτηνότερα σπίτια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Κοίταξα τις πρώτες σελίδες και είδα κάτι τιμές που μου γύρισε το μάτι...350+?ριλλυ?Δεν μπορεί να μην υπάρχουν φτηνότερα σπίτια :P

Άσε ρε, εδώ λένε βάζουν πετρέλαιο μερικοί...
Γέμισε πλουσιόπαιδα το forum... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Κοίταξα τις πρώτες σελίδες και είδα κάτι τιμές που μου γύρισε το μάτι...350+?ριλλυ?Δεν μπορεί να μην υπάρχουν φτηνότερα σπίτια :P

Εξαρτάται την πόλη ρε dude.Εδώ στη Λάρισα τα φοιτητικά σπίτια κυμαίνονται πολύ παρακάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Άσε ρε, εδώ λένε βάζουν πετρέλαιο μερικοί...
Γέμισε πλουσιόπαιδα το forum... :P
Το πετρέλαιο δεν το βάζουν οι ενοικιαστές...Εμένα στην πολυκατοικία που νοικιάζω εχει 5 οικογένειες και βάζουν πετρέλαιο μια φορά κάθε χρόνο, απλά μου έχουν πει πως αν το ανοίγω να το ανοίγω για λίγο κ όχι όλη μέρα γιατί δε θα ξαναβάλουν μεσα στο χρόνο.Βέβαια εγώ δεν το χρησιμοποιώ, μόνο ελάχιστα, γιατί είναι ακριβό. Όμως δεν ήταν δική μου επιλογή το να έχει το σπίτι μου πετρέλαιο...και φαντάζομαι ούτε στους περισσότερους αν όχι όλους φοιτητές-ενοικιαστές,άρα νομίζω δεν έχει να κανει με το πλουσιόπαιδα ή όχι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Κοίταξα τις πρώτες σελίδες και είδα κάτι τιμές που μου γύρισε το μάτι...350+?ριλλυ?Δεν μπορεί να μην υπάρχουν φτηνότερα σπίτια :P
Oι πρώτες σελίδες είναι πριν 2-3 χρόνια. Τότε δεν υπήρχε τέτοια κρίση,τα χτύπαγαν πολύ οι ενοικιαστές.

Τώρα πλέον δεν νομίζω κάποιος να μπορεί να δώσει τόσα λεφτά κάθε μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Το πετρέλαιο δεν το βάζουν οι ενοικιαστές...Εμένα στην πολυκατοικία που νοικιάζω εχει 5 οικογένειες και βάζουν πετρέλαιο μια φορά κάθε χρόνο, απλά μου έχουν πει πως αν το ανοίγω να το ανοίγω για λίγο κ όχι όλη μέρα γιατί δε θα ξαναβάλουν μεσα στο χρόνο.Βέβαια εγώ δεν το χρησιμοποιώ, μόνο ελάχιστα, γιατί είναι ακριβό. Όμως δεν ήταν δική μου επιλογή το να έχει το σπίτι μου πετρέλαιο...και φαντάζομαι ούτε στους περισσότερους αν όχι όλους φοιτητές-ενοικιαστές,άρα νομίζω δεν έχει να κανει με το πλουσιόπαιδα ή όχι...:)

Μάλλον έπρεπε μαζί με το μήνυμά μου να βάλω την εικόνα:
Και από κάτω ειδική σήμανση:
:warn:ΠΡΟΣΟΧΗ:warn:
Το παραπάνω κείμενο αποτελεί προϊόν σάτιρας της κατάστασης της Ελλάδας. Συγκεκριμένα χλευάζει το γεγονός ότι ένας τόσο βασικό αγαθό, όπως η θέρμανση, έχει καταντήσει είδος πολυτελείας με αποτέλεσμα να υπάρχουν φοιτητές που ανάβουν μαγκάλια στο σπίτι τους και πεθαίνουν από δηλητηρίαση/ασφυξία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos Pamak

Δραστήριο μέλος

Ο Giorgos Pamak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 510 μηνύματα.
Θα ταν ωραιότερο να βάζατε photos, θα είχε ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
υπαρχει ειδικο θεμα, οπου εχουμε ανεβασει φωτογραφιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,406 μηνύματα.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Oι πρώτες σελίδες είναι πριν 2-3 χρόνια. Τότε δεν υπήρχε τέτοια κρίση,τα χτύπαγαν πολύ οι ενοικιαστές.

Τώρα πλέον δεν νομίζω κάποιος να μπορεί να δώσει τόσα λεφτά κάθε μήνα.

Κι όμως, ακούω πολλούς συμφοιτητές μου να δίνουν 350Ε για σπίτια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Κι όμως, ακούω πολλούς συμφοιτητές μου να δίνουν 350Ε για σπίτια...

Μα καλά...Εφοπλιστής είναι ο μπαμπάς τους;;
Δηλαδή για πάγια έξοδα πόσα ξοδεύουνε;:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μα καλά...Εφοπλιστής είναι ο μπαμπάς τους;;
Δηλαδή για πάγια έξοδα πόσα ξοδεύουνε;:eek:

Τρώνε 2 φορές την ημέρα, 7 μέρες την εβδομάδα στην λέσχη...οπότε κάτι κόβουν από αυτό, αν και εχουν τακτικές εξόδους και όχι απλά για έναν καφέ...τι να σου πω, εγώ δεν νομίζω ότι ούτε με 250-300Ε δεν θα μπορούσα να βρω σπίτι αν έπρεπε...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Τρώνε 2 φορές την ημέρα, 7 μέρες την εβδομάδα στην λέσχη...οπότε κάτι κόβουν από αυτό, αν και εχουν τακτικές εξόδους και όχι απλά για έναν καφέ...τι να σου πω, εγώ δεν νομίζω ότι ούτε με 250-300Ε δεν θα μπορούσα να βρω σπίτι αν έπρεπε...:/:
κ εγω στη λεσχη τρωω 5 μερες τη βδομαδα αλλα δινω 140€ για ενοικιο..:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Μα καλά...Εφοπλιστής είναι ο μπαμπάς τους;;
Δηλαδή για πάγια έξοδα πόσα ξοδεύουνε;:eek:

Εμένα ο μπαμπάς μου δεν είναι εφοπλιστής αλλά πέρυσι έδινα 380. Είναι ακριβά τα ενοίκια εδώ. Έχει να κάνει και με την πόλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
κ εγω στη λεσχη τρωω 5 μερες τη βδομαδα αλλα δινω 140€ για ενοικιο..:/

Καλά, δεν είπα ότι στην λέσχη τρώνε μόνο όσοι πληρώνουν ενοίκιο 300+ :P
Απλά είναι ένας απλός τρόπος να μειώσεις τα έξοδά σου.

140? Πού μένεις, σε κελί? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Εμένα ο μπαμπάς μου δεν είναι εφοπλιστής αλλά πέρυσι έδινα 380. Είναι ακριβά τα ενοίκια εδώ. Έχει να κάνει και με την πόλη.

Ε ρε σύ...αυτό το ενοίκιο είναι ληστεία...
Πόσα τ.μ. είναι;
Το μεγαλύτερο που έχω δώσει ποτέ σε ενοίκιο ήταν 270 για 100κάτι τ.μ. και αυτό ήταν δια τρία.
Προσωπικά δεν θα έδινα με τίποτα πάνω απο 200 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Ε ρε σύ...αυτό το ενοίκιο είναι ληστεία...
Πόσα τ.μ. είναι;
Το μεγαλύτερο που έχω δώσει ποτέ σε ενοίκιο ήταν 270 για 100κάτι τ.μ. και αυτό ήταν δια τρία.
Προσωπικά δεν θα έδινα με τίποτα πάνω απο 200 ευρώ.

Πέρα από την πόλη, έχει σημασία και το σπίτι φυσικά...για ένα σπίτι παλιό, 30 τ.μ ούτε γω θα έδινα παραπάνω...
αλλά αν είχες ένα ακίνητο το οποίο βρίσκεται σε καλή περιοχή και είχες δώσει λεφτά για να το έχεις σε παραπάνω από αξιοπρεπή κατάσταση, θα το νοίκιαζες ποτέ σε κάποιον 200 ευρώ? όχι, αν το "σέβεσαι" τουλάχιστον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Καλά, δεν είπα ότι στην λέσχη τρώνε μόνο όσοι πληρώνουν ενοίκιο 300+ :P
Απλά είναι ένας απλός τρόπος να μειώσεις τα έξοδά σου.

140? Πού μένεις, σε κελί? :worry:
αχαχα ουτε καν.. 40τμ, 2αρι, κατασκευη του '08, καλαματα ΕΥΚΑΙΡΙΑ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top