Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Αν αυτή η σχολή στην οποία θες να πας είναι αυτό που πραγματικά σ’αρέσει, να το κάνεις διότι μετά μένει απωθημένο και ο,τι κι αν κάνεις θα σκέφτεσαι αυτό. Ωστόσο , αν θες να ασχοληθείς βιοποριστικά , πρέπει να στρωθείς και να το κυνηγήσεις μέχρι το τέρμα , γιατί είναι πάρα πολύ δύσκολος αυτός ο κλάδος.
Όσον αφορά τώρα τα μόρια , εγώ στην θέση σου ΔΕΝ θα φοβόμουν , ειδικά με 17k , είναι υπεραρκετά!!! Και πόση ζήτηση να έχει στο 4% ;
καλή επιτυχία :)
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,174 μηνύματα.
Αν το θες προφανώς κάντο αλλά τι σχέση έχει η μία σχολή με την άλλη :hmm:
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Καλησπέρα. Έδωσα πανελλήνιες το 2021 και τώρα που έρχεται 2023 σκέφτομαι να κάνω μηχανογραφικό 10% (4%) για να μπω στην σχολή ψηφιακών τεχνών και κινηματογράφου του ΕΚΠΑ.

Συγκέντρωσα 17.254 μόρια στις πανελλήνιες και είδα ότι η σχολή πέρυσι είχε βάση για το 10% γύρω στα 13.000 μόρια. Ωστόσο έχω μια μικρή αμφιβολία ότι παίζει να μην μπω.

Η γνώμη σας ποια είναι;;;
Όχι μόνο θα περάσεις, αλλά παίζει να μπεις και πρώτος. Οπότε μην ανησυχείς ^^
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Αν αυτή η σχολή στην οποία θες να πας είναι αυτό που πραγματικά σ’αρέσει, να το κάνεις διότι μετά μένει απωθημένο και ο,τι κι αν κάνεις θα σκέφτεσαι αυτό. Ωστόσο , αν θες να ασχοληθείς βιοποριστικά , πρέπει να στρωθείς και να το κυνηγήσεις μέχρι το τέρμα , γιατί είναι πάρα πολύ δύσκολος αυτός ο κλάδος.
Όσον αφορά τώρα τα μόρια , εγώ στην θέση σου ΔΕΝ θα φοβόμουν , ειδικά με 17k , είναι υπεραρκετά!!! Και πόση ζήτηση να έχει στο 4% ;
καλή επιτυχία :)
Θενκ γιου, ασχολούμαι με μοντάζ και vfx ως hobby από τότε που είμαι 13 και ήταν πάντα κάτι μου άρεσε πάρα πολύ.
Γνωρίζω το πόσο δύσκολος και ανταγωνιστικός είναι αυτός ο κλάδος, αλλά θέλω να το κυνηγήσω όσο μπορώ.

Αν το θες προφανώς κάντο αλλά τι σχέση έχει η μία σχολή με την άλλη :hmm:
Ευτυχώς δεν έχει καμία σχέση η Βιολογία με τις Ψηφιακές Τέχνες. Η αλήθεια είναι ότι το είχα απωθημένο από το πρώτο έτος και τώρα που βλέπω πως έχω χάσει πολύ το ενδιαφέρον μου με την βιολογία, είμαι έτοιμος να κάνω το άλμα.
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Ναι και απλά κάνεις εκ νέου μηχανογραφικό με τους παλιούς κωδικούς σου. Επίσης για το έτος σου,οι υποψήφιοι διεκδικούν μόνο το 4% των θέσεων
Γίνεται με τους παλιούς κωδικούς που είχα βγάλει όταν έδωσα το '21;
Είχα την εντύπωση πως πρέπει να πάω σε ένα λύκειο και να βγάλω καινούριους.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Γίνεται με τους παλιούς κωδικούς που είχα βγάλει όταν έδωσα το '21;
Είχα την εντύπωση πως πρέπει να πάω σε ένα λύκειο και να βγάλω καινούριους.
Tbf δεν θυμάμαι. Σίγουρα θέλεις τον αριθμό πάνω στο καρτελάκι. Τώρα το password , είτε πας με το παλιό αν το θυμάσαι είτε βγάζεις νέο στο σχολείο. Ρώτα στο λύκειο που πήγαινες για σιγουριά μετά τις πανελλαδικές
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Liouu

Νεοφερμένος

Η Liouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Έδωσα πανελλήνιες το 2022 και θα κάνω φέτος 10% για εφαρμοσμένη πληροφορική κατεύθυνση πληροφοριακα σύστημα στο παμακ. Για το τμήμα έχω σύνολο 14,240 μόρια αλλά δικαιούμαι 15% προσαύξηση μορίων από το άθλημα μου, έτσι βρίσκομαι στα 16,376. Εάν το δήλωνα φέτος θα περνούσα αφού φέτος η βάση ήταν 16,085. Έχω πιθανότητες να πιάσω την σχολή με 10% ή κάνω όνειρα; Τα τελευταία δυο χρόνια η βάση του 10% είναι 17,000+ όποτε είμαι αρκετά απαισιόδοξη. ΧΕΛΠ
 

nucomer

Νεοφερμένος

Ο nucomer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Συνήθως, όσοι χάνουν για ελάχιστα μόρια τη βάση, την επόμενη χρονιά μπαινουν με το 10%. Θα έλεγα οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου.

Δεν γνωρίζω καθόλου αν μετράει και η προσαύξηση στα μόρια λόγω αθλητικών επιδόσεων στο 10%.
 

Liouu

Νεοφερμένος

Η Liouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μετράει η προσαύξηση το κοίταξα μπορώ να τη χρησιμοποιήσω 3 φορές είτε για 10% είτε για 90%
 

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 836 μηνύματα.
Άσχετη ερώτηση μιας και είμαι Α λυκείου και δέν ξερω απο αυτά, άλλα με το 10% μπαίνεις σε σχολές που είναι μόνο στην κατεύθυνση που έχεις επιλέξει;
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,103 μηνύματα.
Άσχετη ερώτηση μιας και είμαι Α λυκείου και δέν ξερω απο αυτά, άλλα με το 10% μπαίνεις σε σχολές που είναι μόνο στην κατεύθυνση που έχεις επιλέξει;
Ναι γιατί είναι σαν να ξαναδίνεις πανελλήνιες "κρατώντας" τους βαθμούς σου.
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Καλησπέρα
Γνωρίζει κανείς ποτέ περίπου μπορούμε να πάμε στα σχολεία να βγάλουμε κωδικούς για 10% ;
 

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Θα κανεις απλα μηχανογραφικο οταν ειναι αν κανουν και οι υποψηφιοι των τωρινων πανελληνιων δηλαδη τελη Ιουνιου Ιουλιο καπου εκει. Με τους ηδη υπαρχων κωδικους σου αλλιως παρε το σχολειο σου να μαθεις
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Θα κανεις απλα μηχανογραφικο οταν ειναι αν κανουν και οι υποψηφιοι των τωρινων πανελληνιων δηλαδη τελη Ιουνιου Ιουλιο καπου εκει. Με τους ηδη υπαρχων κωδικους σου αλλιως παρε το σχολειο σου να μαθεις
Έχω ξανά κάνει 10% ξέρω την διαδικασία
Ρωτάω αν ξέρει κανείς ποτέ πάμε να βγάλουμε τους νέους κωδικούς (γιατί δεν μένουν οι ίδιοι).

εννοω αν υπάρχει κάποια νέα ενημέρωση
 

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Έχω ξανά κάνει 10% ξέρω την διαδικασία
Ρωτάω αν ξέρει κανείς ποτέ πάμε να βγάλουμε τους νέους κωδικούς (γιατί δεν μένουν οι ίδιοι).

εννοω αν υπάρχει κάποια νέα ενημέρωση
Ε ωραια αφου το εχεις ξανακανει δεν θυμασαι;και αντι να γραφεις εδω γιατι ενα πρωι δεν παιρνεις το λυκειο να ρωτησεις;δεν καταλαβαινω τη λογικη ορισμενων
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Έχω ξανά κάνει 10% ξέρω την διαδικασία
Ρωτάω αν ξέρει κανείς ποτέ πάμε να βγάλουμε τους νέους κωδικούς (γιατί δεν μένουν οι ίδιοι).

εννοω αν υπάρχει κάποια νέα ενημέρωση
Παίρνεις τηλ στο σχολείο που έδωσες πανελλήνιες περίπου μετά τα αποτελέσματα ή όσο υπάρχει ανοικτή περίοδος για τα μηχανογραφικά και σου λένε το password(νομίζω δεν είναι ίδιο με το αρχικό- μπορεί να κάνω και λαθος ωστόσο).Ο αριθμός του υποψηφίου είναι ίδιος πάντως
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Εγώ έχω άλλη απορία, όταν κανεις 10% ισχυει η εβε της χρονιάς που κάνεις το 10% ή η εβε της χρονιάς που έδωσες;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top