Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DeWiN

Νεοφερμένος

Η DeWiN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Αυριο θα τελειωσεις αυτο το θεμα, θα απαιτησεις να βγαλουν ακρη. Απ τη στιγμη που υπαρχει διορια μεχρι Παρασκευη, δε θα φυγεις απ το σχολειο φαν δε λυσουν το προβλημα σου.
Φυσικα!!!!Και σήμερα ειδικα οταν μ αρχισε τα φξκφσξφκσδκ προσπαθησα να βγαλω ακρη αλλα η τυππισα τιποτα την ιδια κασετα κ με εστειλε σπιτι μ με το μαλλον κ με το θα δειξει...
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,578 μηνύματα.

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Τι έκανες τελικά;
Διέκοψες την αναστολή σπουδών;
Φοιτάς κανονικά τώρα;
Μμμ, για να ρωτας κατι τετοιο, να υποθεσω οτι εισαι η παλια, η καλη μας η Λενω? :give_rose:
Welcome back then! :hug:

Δεν τη διεκοψα ακομα, γιατι μεχρι περυσι περιμενα μηπως κατσει το 10%, αλλα τελικα εφαγα μια ακομα ψυχρολουσια χανοντας τη σχολη στην Κρητη για 210 μορια, κ ετσι θελωντας και μη, το πηρα αποφαση οτι η Σαμος ειναι ο προορισμος μου. Ομως με ολα αυτα, εχασα την προθεσμια για αιτηση προς την εστια τοτε, οποτε εκανα φετος και θα περιμενω υπομονετικα τα αποτελεσματα αρχες Οκτωβρη.

Αν με παρουν, θα παω. Αν οχι, δε θα μπορεσω γιατι δε βγαινω οικονομικα, οποτε θα περιμενω για του χρονου παλι, καθως θα προετοιμαζομαι στα μαθηματικα και φυσικη. :pardon:

Επειδη εκει στη γραμματεια ομως εχουν κανει καποιες ατασθαλιες με την αναστολη μου και εχει μπερδευτει το πραγμα, θα μου τη διακοψουν θελω δε θελω και θα χασω ενα χρονο απ τα δικαιωματα μου αν δεν παω, πραγμα που δε θελω να συμβει και λογω ν+3 αλλα και λογω της εστιας, ομως δεν ξερω πως να το αποτρεψω...

Μιας και οι συμβουλες σου ειναι πολυτιμες, αν μπορεις ριξε μια ματια σε αυτο εδω το τοπικ, μηπως εχεις κ εσυ καμμια ιδεα, γιατι μεχρι στιγμης δεν εχω καταφερει κατι.

 

xraxra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xraxra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Καλημερα.
Οι φετινοι αποφοιτοι,αν κατάλαβα καλά μπορουν ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ να κανουν 2 μηχανογραφικά. και για Πανεπιστήμια και για Δημόσια ΙΕΚ

Οι αποφοιτοι περασμενων ετών ,που θα πάρουν φέτος μερος με το 10% μπορούν να κάνουν το ίδιο?

Η υπάρχει περίπτωση μπερδέματος αν περάσουν και σε σχολή που θα βάλουν με το 10% ,και σε ΙΕΚ?
Οταν μάλιστα ηδη φοιτούν σε άλλη Πανεπιστημιακή σχολή?
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Καλημερα.
Οι φετινοι αποφοιτοι,αν κατάλαβα καλά μπορουν ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ να κανουν 2 μηχανογραφικά. και για Πανεπιστήμια και για Δημόσια ΙΕΚ

Οι αποφοιτοι περασμενων ετών ,που θα πάρουν φέτος μερος με το 10% μπορούν να κάνουν το ίδιο?

Η υπάρχει περίπτωση μπερδέματος αν περάσουν και σε σχολή που θα βάλουν με το 10% ,και σε ΙΕΚ?
Οταν μάλιστα ηδη φοιτούν σε άλλη Πανεπιστημιακή σχολή?
Καλημερα.
Κατσε γιατι μας μπερδεψες λιγο... Αν εισαι ηδη σε σχολη ΑΕΙ και θες να κανεις 10% προς αλλη σχολη, αν δεν κατσει αυτη που θες, θα προτιμησεις να αφησεις το πανεπιστημιο για ενα ΙΕΚ?
Δε γνωριζω τι παιζει με το παραλληλο μηχανογραφικο για να σου λυσω την απορια, αλλα οτιδηποτε κ αν κατσει απ τα δυο, δεν επιρρεαζει τη σχολη που φοιτας τωρα, παρα μονο αν δεχτεις να γραφτεις στη νεα σχολη που θα περασεις. Αν τελικα αποφασισεις οτι δε θες να πας, τοτε παραμενεις γραμμενη στην παλια σου σχολη και συνεχιζεις. Παραλληλη φοιτηση ΙΕΚ και ΑΕΙ νομιζω δεν επιτρεπεται παντως, αλλα ας μας διαφωτισει καποιος που ξερει καλυτερα.
 

xraxra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xraxra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Καλημερα.
Κατσε γιατι μας μπερδεψες λιγο... Αν εισαι ηδη σε σχολη ΑΕΙ και θες να κανεις 10% προς αλλη σχολη, αν δεν κατσει αυτη που θες, θα προτιμησεις να αφησεις το πανεπιστημιο για ενα ΙΕΚ?
Δε γνωριζω τι παιζει με το παραλληλο μηχανογραφικο για να σου λυσω την απορια, αλλα οτιδηποτε κ αν κατσει απ τα δυο, δεν επιρρεαζει τη σχολη που φοιτας τωρα, παρα μονο αν δεχτεις να γραφτεις στη νεα σχολη που θα περασεις. Αν τελικα αποφασισεις οτι δε θες να πας, τοτε παραμενεις γραμμενη στην παλια σου σχολη και συνεχιζεις. Παραλληλη φοιτηση ΙΕΚ και ΑΕΙ νομιζω δεν επιτρεπεται παντως, αλλα ας μας διαφωτισει καποιος που ξερει καλυτερα.
Προφανως δεν το διατύπωσα σωστά.
Ειμαι σε 2ο ετος ΑΕΙ και σκεφτομαι να φυγω. Εκανα περυσι 10% και δεν εγινε κάτι.
θα κανω παλι φέτος για το 10% (τελευταία φορά) και σκέφτομαι να κάνω αιτηση και για τα ΙΕΚ.
Το σκεπτικό είναι το εξής
Θέλω να περάσω σε ΑΕΙ με το 10%. ΑΝ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΩ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ,τοτε αν περάσω σε ΙΕΚ ,θα έχω την επιλογή αν θα μεινω στο παλιό ΑΕΙ (ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΛΥΘΈΛΩ) ή θα σκεφτώ το ΙΕΚ

Το ερώτημα μου όμως είναι αν υπάρχει πρόβλημα αν τυχόν περάσω και σε ΑΕΙ που θέλω και στο ΙΕΚ μηπως υπάρχει τυπικο πρόβλημα(ημουν σε ΑΕΙ,περασα σε άλλο ΑΕΙ και ταυτόχρονα και σε ΙΕΚ).

Αυτό είναι το πρόβλημα δηλαδή.
Μην μπερδεψω και εχω θέμα να γραφώ στο νεο ΑΕΙ αν περασω.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Προφανως δεν το διατύπωσα σωστά.
Ειμαι σε 2ο ετος ΑΕΙ και σκεφτομαι να φυγω. Εκανα περυσι 10% και δεν εγινε κάτι.
θα κανω παλι φέτος για το 10% (τελευταία φορά) και σκέφτομαι να κάνω αιτηση και για τα ΙΕΚ.
Το σκεπτικό είναι το εξής
Θέλω να περάσω σε ΑΕΙ με το 10%. ΑΝ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΩ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ,τοτε αν περάσω σε ΙΕΚ ,θα έχω την επιλογή αν θα μεινω στο παλιό ΑΕΙ (ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΛΥΘΈΛΩ) ή θα σκεφτώ το ΙΕΚ

Το ερώτημα μου όμως είναι αν υπάρχει πρόβλημα αν τυχόν περάσω και σε ΑΕΙ που θέλω και στο ΙΕΚ μηπως υπάρχει τυπικο πρόβλημα(ημουν σε ΑΕΙ,περασα σε άλλο ΑΕΙ και ταυτόχρονα και σε ΙΕΚ).

Αυτό είναι το πρόβλημα δηλαδή.
Μην μπερδεψω και εχω θέμα να γραφώ στο νεο ΑΕΙ αν περασω.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Το ότι περνάς κάπου δεν λέει κάτι αν δεν προχωρήσεις σε εγγραφή. Αν περάσεις σε νέο αει θα πρέπει πρώτα να διαγράφεις από το παλιό και μετά να γράφεις στο νέο. Απαγορεύεται να είσαι εγγεγραμμένος ταυτόχρονα σε δύο ΑΕΙ και νομίζω και σε ΑΕΙ και ΙΕΚ (αυτό καλό είναι να το ψάξεις).
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,578 μηνύματα.
Μμμ, για να ρωτας κατι τετοιο, να υποθεσω οτι εισαι η παλια, η καλη μας η Λενω? :give_rose:
Welcome back then! :hug:

Δεν τη διεκοψα ακομα, γιατι μεχρι περυσι περιμενα μηπως κατσει το 10%, αλλα τελικα εφαγα μια ακομα ψυχρολουσια χανοντας τη σχολη στην Κρητη για 210 μορια, κ ετσι θελωντας και μη, το πηρα αποφαση οτι η Σαμος ειναι ο προορισμος μου. Ομως με ολα αυτα, εχασα την προθεσμια για αιτηση προς την εστια τοτε, οποτε εκανα φετος και θα περιμενω υπομονετικα τα αποτελεσματα αρχες Οκτωβρη.

Αν με παρουν, θα παω. Αν οχι, δε θα μπορεσω γιατι δε βγαινω οικονομικα, οποτε θα περιμενω για του χρονου παλι, καθως θα προετοιμαζομαι στα μαθηματικα και φυσικη. :pardon:

Επειδη εκει στη γραμματεια ομως εχουν κανει καποιες ατασθαλιες με την αναστολη μου και εχει μπερδευτει το πραγμα, θα μου τη διακοψουν θελω δε θελω και θα χασω ενα χρονο απ τα δικαιωματα μου αν δεν παω, πραγμα που δε θελω να συμβει και λογω ν+3 αλλα και λογω της εστιας, ομως δεν ξερω πως να το αποτρεψω...

Μιας και οι συμβουλες σου ειναι πολυτιμες, αν μπορεις ριξε μια ματια σε αυτο εδω το τοπικ, μηπως εχεις κ εσυ καμμια ιδεα, γιατι μεχρι στιγμης δεν εχω καταφερει κατι.

Καλημέρα.
Σ΄ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα.:)
Πάντα με τις "πολύπλοκες" ιστορίες σου και με τις "πολύπλοκες" ερωτήσεις σου.:lol:
Σου υπόσχομαι ότι θα το κοιτάξω, όχι όμως τώρα επειδή βρίσκομαι στην εργασία μου και είμαι σίγουρη ότι θα χρειάζεται χρόνο και καθαρό μυαλό για ν΄απαντηθεί η ερώτησή σου.:lol:


Καλημερα.
Οι φετινοι αποφοιτοι,αν κατάλαβα καλά μπορουν ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ να κανουν 2 μηχανογραφικά. και για Πανεπιστήμια και για Δημόσια ΙΕΚ

Οι αποφοιτοι περασμενων ετών ,που θα πάρουν φέτος μερος με το 10% μπορούν να κάνουν το ίδιο?

Η υπάρχει περίπτωση μπερδέματος αν περάσουν και σε σχολή που θα βάλουν με το 10% ,και σε ΙΕΚ?
Οταν μάλιστα ηδη φοιτούν σε άλλη Πανεπιστημιακή σχολή?
Παράλληλο μηχανογραφικό για τα ΔΙΕΚ μπορούν να υποβάλουν, μόνο όσοι αποφοίτησαν το ίδιο έτος (στην συγκεκριμένη περίπτωση το 2023) και έδωσαν Πανελλαδικές εξετάσεις ή οι τελειόφοιτοι που απέκτησαν απολυτήριο Λυκείου το ίδιο έτος (2023) και δεν συμμετείχαν στις Πανελλαδικές εξετάσεις.

Οι υποψήφιοι για το 10% των θέσεων των ΑΕΙ, δεν μπορούν να υποβάλουν παράλληλο μηχανογραφικό, καθώς δεν συμμετείχαν στις Πανελλαδικές εξετάσεις του 2023.

Αν σ΄ενδιαφέρουν τα ΙΕΚ, μπορείς να κάνεις ηλεκτρονική αίτηση εκτός του συστήματος του παράλληλου μηχανογραφικού, στις αρχές Σεπτεμβρίου που θ΄ανοίξει το σύστημα ειδικά γι΄αυτόν τον σκοπό.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Θα πρέπει ν΄αποφασίσεις αν συνεχίσεις την φοίτησή σου στο ΑΕΙ που βρίσκεσαι( ή σ΄αυτό που πιθανόν θα εισαχθείς φέτος με το 10%) ή αν θέλεις να φοιτήσεις στο ΔΙΕΚ που θα εισαχθείς με την αίτηση που θα κάνεις τον Σεπτέμβριο. Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ και ΔΙΕΚ (και γενικότερα η παράλληλη φοίτηση) απαγορεύεται ρητώς διά Νόμου.
 

xraxra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xraxra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Το ότι περνάς κάπου δεν λέει κάτι αν δεν προχωρήσεις σε εγγραφή. Αν περάσεις σε νέο αει θα πρέπει πρώτα να διαγράφεις από το παλιό και μετά να γράφεις στο νέο. Απαγορεύεται να είσαι εγγεγραμμένος ταυτόχρονα σε δύο ΑΕΙ και νομίζω και σε ΑΕΙ και ΙΕΚ (αυτό καλό είναι να το ψάξεις).
Δεν θελω να ειμαι σε δυο. Αν περάσω στο νεο ΑΕΙ,δεν με ενδιαφερει το ΙΕΚ
Αν δεν περάσω στο νεο ΑΕΙ, και περάσω σε ΙΕΚ θα εχω την επιλογή
παλιο ΑΕΙ που δεν θελω ή ΙΕΚ.
Δεν σκέφτομαι και στα 2 ταυτοχρονα

Το ερωτημα ηταν μην μου μπλοκάρει την εγγραφη στο νεο ΙΕΚ αν περάσω η πιθανή επιτυχία ταυτοχρονα και σε ΙΕΚ
 

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Χαζή ερώτηση αλλά λέω μπας και έχω καμία ευκαιρία. Για σχολές τύπου ιατρική αξίζει να κάνω 10% αν έχω πάνω από 100 μόρια διαφορά από την τελευταία;
 

xraxra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xraxra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Παράλληλο μηχανογραφικό για τα ΔΙΕΚ μπορούν να υποβάλουν, μόνο όσοι αποφοίτησαν το ίδιο έτος (στην συγκεκριμένη περίπτωση το 2023) και έδωσαν Πανελλαδικές εξετάσεις ή οι τελειόφοιτοι που απέκτησαν απολυτήριο Λυκείου το ίδιο έτος (2023) και δεν συμμετείχαν στις Πανελλαδικές εξετάσεις.

Οι υποψήφιοι για το 10% των θέσεων των ΑΕΙ, δεν μπορούν να υποβάλουν παράλληλο μηχανογραφικό, καθώς δεν συμμετείχαν στις Πανελλαδικές εξετάσεις του 2023.

Αν σ΄ενδιαφέρουν τα ΙΕΚ, μπορείς να κάνεις ηλεκτρονική αίτηση εκτός του συστήματος του παράλληλου μηχανογραφικού, στις αρχές Σεπτεμβρίου που θ΄ανοίξει το σύστημα ειδικά γι΄αυτόν τον σκοπό.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Θα πρέπει ν΄αποφασίσεις αν συνεχίσεις την φοίτησή σου στο ΑΕΙ που βρίσκεσαι( ή σ΄αυτό που πιθανόν θα εισαχθείς φέτος με το 10%) ή αν θέλεις να φοιτήσεις στο ΔΙΕΚ που θα εισαχθείς με την αίτηση που θα κάνεις τον Σεπτέμβριο. Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ και ΔΙΕΚ (και γενικότερα η παράλληλη φοίτηση) απαγορεύεται ρητώς διά Νόμου.

Καλημέρα.
Σ΄ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα.:)
Πάντα με τις "πολύπλοκες" ιστορίες σου και με τις "πολύπλοκες" ερωτήσεις σου.:lol:
Σου υπόσχομαι ότι θα το κοιτάξω, όχι όμως τώρα επειδή βρίσκομαι στην εργασία μου και είμαι σίγουρη ότι θα χρειάζεται χρόνο και καθαρό μυαλό για ν΄απαντηθεί η ερώτησή σου.:lol:



Παράλληλο μηχανογραφικό για τα ΔΙΕΚ μπορούν να υποβάλουν, μόνο όσοι αποφοίτησαν το ίδιο έτος (στην συγκεκριμένη περίπτωση το 2023) και έδωσαν Πανελλαδικές εξετάσεις ή οι τελειόφοιτοι που απέκτησαν απολυτήριο Λυκείου το ίδιο έτος (2023) και δεν συμμετείχαν στις Πανελλαδικές εξετάσεις.

Οι υποψήφιοι για το 10% των θέσεων των ΑΕΙ, δεν μπορούν να υποβάλουν παράλληλο μηχανογραφικό, καθώς δεν συμμετείχαν στις Πανελλαδικές εξετάσεις του 2023.

Αν σ΄ενδιαφέρουν τα ΙΕΚ, μπορείς να κάνεις ηλεκτρονική αίτηση εκτός του συστήματος του παράλληλου μηχανογραφικού, στις αρχές Σεπτεμβρίου που θ΄ανοίξει το σύστημα ειδικά γι΄αυτόν τον σκοπό.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Θα πρέπει ν΄αποφασίσεις αν συνεχίσεις την φοίτησή σου στο ΑΕΙ που βρίσκεσαι( ή σ΄αυτό που πιθανόν θα εισαχθείς φέτος με το 10%) ή αν θέλεις να φοιτήσεις στο ΔΙΕΚ που θα εισαχθείς με την αίτηση που θα κάνεις τον Σεπτέμβριο. Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ και ΔΙΕΚ (και γενικότερα η παράλληλη φοίτηση) απαγορεύεται ρητώς διά Νόμου.
Eυχαριστώ πολύ.
Εφόσον δεν θα γίνεται να γίνει αιτηση σε ΙΕΚ,παύει να ισχύει και το ερώτημα.
Υπάρχει αυτό και σε κάποια εγκύκλιο ή το ξέρεις εκ πείρας?
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,578 μηνύματα.
Eυχαριστώ πολύ.
Εφόσον δεν θα γίνεται να γίνει αιτηση σε ΙΕΚ,παύει να ισχύει και το ερώτημα.
Υπάρχει αυτό και σε κάποια εγκύκλιο ή το ξέρεις εκ πείρας?

Νόμος 4777/2021 - ΦΕΚ 25/Α/17-2-2021​

ΜΕΡΟΣ A΄
ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΘΕΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
Άρθρο 4 Παράλληλο μηχανογραφικό δελτίο
«Άρθρο 4Δ

Παράλληλο μηχανογραφικό δελτίο

1. Οι τελειόφοιτοι και οι υποψήφιοι, που συμμετέχουν στις πανελλαδικές εξετάσεις του εκάστοτε σχολικού έτους, δύνανται να εκδηλώσουν ενδιαφέρον προς κάλυψη θέσης καταρτιζόμενου σε δημόσιο Ι.Ε.Κ. με την υποβολή παράλληλου μηχανογραφικού δελτίου. Για την εφαρμογή του προηγούμενου εδαφίου διατίθεται συγκεκριμένος αριθμός θέσεων των δημόσιων Ι.Ε.Κ., ο οποίος προσδιορίζεται με απόφαση του Γενικού Γραμματέα Επαγγελματικής Εκπαίδευσης, Κατάρτισης, Διά Βίου Μάθησης και Νεολαίας του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, σύμφωνα με την παρ. 7 του άρθρου 13Δ, προς κάλυψη από τους τελειόφοιτους και υποψήφιους των πανελλαδικών εξετάσεων του οικείου σχολικού έτους. Το παράλληλο μηχανογραφικό δελτίο υποβάλλεται κατά την ίδια περίοδο υποβολής του μηχανογραφικού δελτίου πρώτης φάσης, σύμφωνα με την παρ. 1 του άρθρου 4Γ. Οι υποψήφιοι που συμμετέχουν στις πανελλαδικές εξετάσεις εκάστου σχολικού έτους δύνανται να υποβάλουν τόσο το μηχανογραφικό δελτίο πρώτης φάσης όσο και το παράλληλο μηχανογραφικό δελτίο.

2. Ο τρόπος κατάρτισης των πινάκων κατάταξης, τα κριτήρια επιλογής, ο τρόπος άρσης της ισοβαθμίας, καθώς και ο χρόνος, τόπος και τρόπος ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων της παρ. 1 καθορίζονται στον Κανονισμό Λειτουργίας των Ι.Ε.Κ.

3. Οι τελειόφοιτοι και υποψήφιοι της παρ. 1, οι οποίοι δεν κατόρθωσαν να καταλάβουν κάποια από τις θέσεις καταρτιζόμενων σε δημόσιο Ι.Ε.Κ., οι οποίες διατίθενται προς κάλυψη με την υποβολή παράλληλου μηχανογραφικού δελτίου, δύνανται να υποβάλουν αίτηση προς κάλυψη θέσης καταρτιζόμενου, σύμφωνα με το άρθρο 25 του ν. 4763/2020 (Α΄254) και τον Κανονισμό Λειτουργίας των Ι.Ε.Κ. Οι θέσεις καταρτιζόμενων της παρ. 1, οι οποίες παραμένουν κενές μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας υποβολής του παράλληλου μηχανογραφικού δελτίου, διατίθενται προς κάλυψη σύμφωνα με το άρθρο 25 του ν. 4763/2020 και τον Κανονισμό Λειτουργίας των Ι.Ε.Κ..».

 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Χαζή ερώτηση αλλά λέω μπας και έχω καμία ευκαιρία. Για σχολές τύπου ιατρική αξίζει να κάνω 10% αν έχω πάνω από 100 μόρια διαφορά από την τελευταία;
Αν δεν σκοπεύεις να ξανά δώσεις πανελλήνιες και έχεις γράψει καλά γιατί όχι ??δεν σε σταματά πουθενά το 10%
τωρα εξαρτάται ποσό είναι το πάνω από 100 και τις πιθανότητες σου, πόσοι θα κάνουν 10% και αλλά πολλα
 

Μαρία 1975

Νεοφερμένος

Η Μαρία 1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα.Με 10 τα εκατό από Γεωπονία ΑΠΘ σε Χημικό γνωρίζετε αν υπάρχει πιθανότητα?
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,429 μηνύματα.

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top