Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Specon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Specon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεματικής Χαροκοπείου. Έχει γράψει 138 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@Λένω αυτό εδώ λογίζεται ως φετινή - ισχύουσα εγκύκλιος με τις αντιστοιχίες μετεγγραφών;


΄Οχι αυτή είναι η περσινή. Η φετινή δεν έχει βγει ακόμα! ΄Εχει αργήσει πολύ και εύχομαι να βγει πριν τις 15 Ιουλίου που λήγει η προθεσμία των μηχανογραφικών. Τους δυσκολεύει φαίνεται η αντιστοίχιση των νέων σχολών.
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν χάσω το πρώτο εξάμηνο, μπορώ να το κάνω στη νέα σχολή ?
Επίσης υπάρχει πιθανότητα να μην πάρω την μετεγγραφή ακόμα κι αν έχω τα 6 μόρια λόγω εισοδήματος?

Κατι ακόμα
Τα αποτελέσματα των μετεγγραφων ποτέ περίπου βγαίνουν;

Εξαρταται απο την σχολη που θελεις να παρεις μετεγγραφη,πολυ πιθανο με 6 μορια,βεβαια οχι απολυτα σιγουρο,και αν δεν την παρεις μπορεις να κανεις και ενσταση (περιπου ενα μηνα μετα την ανακοινωση αποτελεσματων ),και με ενσταση απ'οτι ακουσα παιρνουν αυτους που μαζευουν μορια λογω εισοδηματος.
Τα αποτελεσματα μετεγγραφων συνηθως βγαινουν τον νοέμβριο (περυσι βγηκαν 6 νοεμβριου αν θυμαμαι καλα).

Μαθηματα του χειμερινου εξαμηνου μπορεις να τα δωσεις μονο στην εξεταστικη ιανουαριου-φεβρουαριου η σεπτεμβριου.
Οποτε,αν θελεις να κανεις ξανα το πρωτο εξαμηνο θα το κανεις την επομενη χρονια.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
επειδη και εγώ περιμένω εδώ και καιρό τις αντιστοιχίες αυτές είναι οι περσινές !

΄Οχι αυτή είναι η περσινή. Η φετινή δεν έχει βγει ακόμα! ΄Εχει αργήσει πολύ και εύχομαι να βγει πριν τις 15 Ιουλίου που λήγει η προθεσμία των μηχανογραφικών. Τους δυσκολεύει φαίνεται η αντιστοίχιση των νέων σχολών.

Ναι μακάρι να βγούνε πριν την προθεσμία γιατί δεν στέκει το αντίθετο! Αν είναι δυνατόν να κάνουμε μηχανογραφικό χωρίς να ξέρουμε τις αντιστοιχίες. :worry:
Στη χειρότερη θα δηλώσω τις πολύ νταν σχολές που πιστεύω δε θα βγουν από την αντιστοιχία.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλησπερα!:hello:στις περσινες αντιστοιχιες στο τμημα γεωπονιας μεσα σε παρενθεση λεει (μονο για τις αντιστοιχες κατευθυνσεις) ξερει κανεις τι εννοει?


Αν έχεις μπει πχ. στο τμήμα ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ, ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ του Βόλου και θέλεις να μετεγγραφείς στο Γεωπονικό Παν/μιο Αθήνας, θα μετεγγραφείς στο αντίστοιχο τμήμα του και όχι πχ. στο τμήμα Ζωϊκής παραγωγής και Υδατοκαλλιεργειών.
 

Nafsika19

Νεοφερμένος

Η Ναυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εξαρταται απο την σχολη που θελεις να παρεις μετεγγραφη,πολυ πιθανο με 6 μορια,βεβαια οχι απολυτα σιγουρο,και αν δεν την παρεις μπορεις να κανεις και ενσταση (περιπου ενα μηνα μετα την ανακοινωση αποτελεσματων ),και με ενσταση απ'οτι ακουσα παιρνουν αυτους που μαζευουν μορια λογω εισοδηματος.
Τα αποτελεσματα μετεγγραφων συνηθως βγαινουν τον νοέμβριο (περυσι βγηκαν 6 νοεμβριου αν θυμαμαι καλα).

Μαθηματα του χειμερινου εξαμηνου μπορεις να τα δωσεις μονο στην εξεταστικη ιανουαριου-φεβρουαριου η σεπτεμβριου.
Οποτε,αν θελεις να κανεις ξανα το πρωτο εξαμηνο θα το κανεις την επομενη χρονια.

6 Νοεμβρίου θα έχει τελειώσει κιόλας το πρώτο εξάμηνο; Λίγο νωρίς δεν είναι; Εννοώ αν πας δλδ Νοέμβριο στη νέα σχολή απλα χάνεις ένα μήνα έτσι δεν είναι;
Επίσης εάν θέλω να κάνω το πρώτο εξάμηνο θα το κάνω μαζί με το τρίτο δηλαδή;
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
6 Νοεμβρίου θα έχει τελειώσει κιόλας το πρώτο εξάμηνο; Λίγο νωρίς δεν είναι; Εννοώ αν πας δλδ Νοέμβριο στη νέα σχολή απλα χάνεις ένα μήνα έτσι δεν είναι;
Επίσης εάν θέλω να κάνω το πρώτο εξάμηνο θα το κάνω μαζί με το τρίτο δηλαδή;
Θα σου πω για την δικη μου περιπτωση.
Ανακοινωθηκαν τα αποτελεσματα μετεγγραφων στις 6/11,στις 14/11 βγηκε ανακοινωση απο το πανεπιστημιο μου οτι μεχρι 23/11 επρεπε να παω να κανω την εγγραφη. Περιπου 2 εβδομαδες αργοτερα βγηκε αποφαση οτι εγκριθηκε η εγγραφη.
Σε αλλα πανεπιστημια αυτο εγινε ακομα αργοτερα.
Επομενως,παει και ο νοεμβριος. Και μετα στις 14/1 αρχισε η εξεταστικη περιοδος.

Αν θελεις το κανεις μαζι με το 3ο,λιγο δυσκολα βεβαια.
 

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
΄Οταν με το καλό πάρεις τη μετεγγραφή, θα σου πω και τη διαδικασία. Η απόφαση για το αν θα πας στην Κρήτη ή αν θα μείνεις εδώ είναι αρκετά δύσκολη. Τα μαθήματα μπορείς ασφαλώς να τα παρακολουθείς εδώ, ακόμα και οι υπεύθυνοι των εργαστηρίων νομίζω κάνουν τα στραβά μάτια εκτός αν πέσεις σε κανένα στραβόξυλο. Το θέμα είναι ότι αν δεν κάνεις κανονικά την εγγραφή σου στο τμήμα, δεν μπορείς να κατοχυρώσεις τίποτα. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα αν καθυστερήσει η διαδικασία των μετεγγραφών (που συνήθως καθυστερεί), να υπάρχει περίπτωση να χάσεις το εξάμηνο (τουλάχιστον όμως σ΄αυτήν την περίπτωση έχεις γνωρίσει καθηγητές, συμφοιτητές, τρόπο διδασκαλίας κτλ). Αν πας στην Κρήτη πάλι δεν ξέρεις τι θα γίνει. Μπορεί να προλάβεις να δώσεις την εξεταστική του Α΄εξαμήνου οπότε σ΄αυτήν την περίπτωση έρχεσαι με περασμένα μαθήματα που είναι πολύ πιθανόν να σου τα αναγνωρίσουν άρα έχεις κέρδος και δεν ξεκινάς το Β΄εξάμηνο χρωστώντας όλα τα μαθήματα του Α΄, μπορεί όμως οι ημερομηνίες των μετεγγραφών να πέσουν ακριβώς πάνω στην εξεταστική οπότε την χάνεις και συγχρόνως όλα τα θετικά που θα κέρδιζες αν δεν είχες φύγει. Ουφ! Κάθε χρόνο η ίδια ιστορία με τις μετεγγραφές!


Α τελεια, δηλαδη αν παω κρητη και η μετεγγραφη βγει πριν την εξεταστικη, τοτε και χανω το εξαμηνο στην κρητη, και δεν εχω γνωρισει κανεναν στην Αθηνα... τεεεεελεια. Νομιζω θα ρισκαρω και θα μεινω εδω, να βρω και παρεα (ειμαι πολυ ντροπαλη, αν ερθω 2ο εξαμηνο που θα εχουν σχηαμτιστει οι παρεες, δεν θα βρω κανεναν).. και απλα ελπιζω οι καθηγητες να κανουν τα στραβα ματια και να βγει σχετικα νωρις η μετεγγραφη...

Θα σου πω για την δικη μου περιπτωση.
Ανακοινωθηκαν τα αποτελεσματα μετεγγραφων στις 6/11,στις 14/11 βγηκε ανακοινωση απο το πανεπιστημιο μου οτι μεχρι 23/11 επρεπε να παω να κανω την εγγραφη. Περιπου 2 εβδομαδες αργοτερα βγηκε αποφαση οτι εγκριθηκε η εγγραφη.
Σε αλλα πανεπιστημια αυτο εγινε ακομα αργοτερα.
Επομενως,παει και ο νοεμβριος. Και μετα στις 14/1 αρχισε η εξεταστικη περιοδος.

Αν θελεις το κανεις μαζι με το 3ο,λιγο δυσκολα βεβαια.


ουσιαστικα ομως δεν χανεις το εξαμηνο, απλα δυο μηνες εργαστηριων.. η καταλαβαινω κατι λαθος?
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Α τελεια, δηλαδη αν παω κρητη και η μετεγγραφη βγει πριν την εξεταστικη, τοτε και χανω το εξαμηνο στην κρητη, και δεν εχω γνωρισει κανεναν στην Αθηνα... τεεεεελεια. Νομιζω θα ρισκαρω και θα μεινω εδω, να βρω και παρεα (ειμαι πολυ ντροπαλη, αν ερθω 2ο εξαμηνο που θα εχουν σχηαμτιστει οι παρεες, δεν θα βρω κανεναν).. και απλα ελπιζω οι καθηγητες να κανουν τα στραβα ματια και να βγει σχετικα νωρις η μετεγγραφη...




ουσιαστικα ομως δεν χανεις το εξαμηνο, απλα δυο μηνες εργαστηριων.. η καταλαβαινω κατι λαθος?


2 μηνες εργαστηριων,αλλα αν δεν εχεις παρακολουθησει κατι μεχρι τοτε και αρχισεις στην μεση του εξαμηνου,θα σου μεινει λιγο παραπανω απο 1 μηνα να κανεις και αυτα που εχασες,και αυτα που κανουν οι υπολοιποι.

Οταν λεω χανεις το εξαμηνο δεν εννοω χανεις την δυνατοτητα να δωσεις τα μαθηματα.( εφοσον βγουν εγκαιρος τα αποτελεσματα μετεγγραφων)
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nafsika19

Νεοφερμένος

Η Ναυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Θα σου πω για την δικη μου περιπτωση.
Ανακοινωθηκαν τα αποτελεσματα μετεγγραφων στις 6/11,στις 14/11 βγηκε ανακοινωση απο το πανεπιστημιο μου οτι μεχρι 23/11 επρεπε να παω να κανω την εγγραφη. Περιπου 2 εβδομαδες αργοτερα βγηκε αποφαση οτι εγκριθηκε η εγγραφη.
Σε αλλα πανεπιστημια αυτο εγινε ακομα αργοτερα.
Επομενως,παει και ο νοεμβριος. Και μετα στις 14/1 αρχισε η εξεταστικη περιοδος.

Αν θελεις το κανεις μαζι με το 3ο,λιγο δυσκολα βεβαια.

Ααα οκειι ευχαριστώω κατάλαβα
Ωραία ας πούμε ότι θέλω να κάνω το 1ο εξάμηνο. Πότε θα ήταν η καλύτερη περίοδος για να το κάνω;
 

idontknow1

Νεοφερμένος

Η idontknow1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Αν έχεις μπει πχ. στο τμήμα ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ, ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ του Βόλου και θέλεις να μετεγγραφείς στο Γεωπονικό Παν/μιο Αθήνας, θα μετεγγραφείς στο αντίστοιχο τμήμα του και όχι πχ. στο τμήμα Ζωϊκής παραγωγής και Υδατοκαλλιεργειών.
ευχαριστω πολυ!
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ααα οκειι ευχαριστώω κατάλαβα
Ωραία ας πούμε ότι θέλω να κάνω το 1ο εξάμηνο. Πότε θα ήταν η καλύτερη περίοδος για να το κάνω;

Κοιτα,αν εισαι σιγουρη,η τουλαχιστον εχεις πολλες πιθανοτητες για μετεγγραφη,εγω θα ελεγα να αρχισεις να παρακολουθεις μαζι με τους υπολοιπους κανονικα το πρωτο εξαμηνο στην σχολη που θελεις να παρεις μετεγγραφη. Θα μιλησεις με τους υπευθυνους εργαστηριων αν εχεις,και αν σε αφησουν να συμμετέχεις ακομα καλυτερα. Απλα δεν θα εισαι κανονικα εγγεγραμμενη,οποτε δεν θα χασεις πολλα ( πολλοι καθηγητες αφηνουν και αυτους που περιμενουν μετεγγραφη να παραδωσουν εργασιες κλπ)
Προφανως καλυτερα να κανεις το εξαμηνο σε ενα ολοκληρο εξαμηνο και οχι μονο το καλοκαιρι .
Για να τα δωσεις τον σεπτεμβριο σημαινει οτι μονη σου θα ασχολεισαι το καλοκαιρι,οποτε ποιο δυσκολα να τα καταλαβεις και να σου λυθουν αποριες κλπ,συν οτι αν για παραδειγμα για τον τελικο βαθμο ειναι 20% απο εργασιες,και 80% απο την τελικη εξεταση ( δεν ξερω σε ποια σχολη στοχευεις οποτε δεν ξερω αν ισχυει αυτο η οχι) δεν θα μπορεις να δωσεις εργασιες τον σεπτεμβριο,οποτε και αριστα να γραψεις στην τελικη εξεταση θα παρεις μονο το 80% του βαθμου
 

the purge

Νεοφερμένος

Ο the purge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Εχω μια απορια, αν και δεν ξερω αν ταιριαζει απολυτα στο συγκεκριμενο θεμα. Λογικα περναω βιολογικο Πάτρας ή βιολογικό κρήτης, και εχω 7 μορια για μετεγγραφη, οποτε πιστευω θα την παρω για Αθηνα. Ωστοσο, με αγχωνει το γεγονος οτι πιθανον να χασω το εξαμηνο. Απ'οτι είδα, το τμημα της Κρητης εχει κοινα μαθηματα στο α' εξαμηνο με το αντιστοιχο της αθηνας. Υπαρχει περιπτωση αν περασω τα μαθηματα αυτα οντας στην Κρητη, να μου αναγνωριστουν μετα την μετεγγραφη απο το ΕΚΠΑ ωστε να μην χρειαστει να τα δωσω τον σεπτεμβρη?

Αν είσαι 100% σίγουρη ότι θα την πάρεις μην πας Κρήτη, πήγαινε και παρακολουθα στο εκπα, ξέρω πολλούς που το κάνουν και το έκανα και εγώ. Πιστεύω αξίζει καθώς τα αποτελέσματα των μεττεγραφων βγαίνουν συνήθως κοντά στο Δεκέμβριο, περισυ κάπου εκεί βγήκαν. Τώρα για τα εργαστήρια είχα πάει να μιλήσω και με άφηναν κανονικά, είχα βγάλει και πρόχειρου κωδικούς για να μπαίνω κανόνικα στους υπολογιστές. Γενικά πιστεύω δείχνουν κατανόηση οι καθηγητές... Τωρα στην Αθήνα δεν ξέρω πως είναι οι καθηγητές αλλά επιχείρησε το. Περί αναγνώρισης μαθημάτων, αν το όνομα του μαθήματος δεν είναι ακριβώς το ίδιο δεν στο περνάνε, ξέρω πολλούς που ήρθαν από Ξάνθη στη Πάτρα στο 4 έτος και τώρα ανγκαζοντε να ξανακάνουν μαθήματα 1ου εξαμήνου
 

Nafsika19

Νεοφερμένος

Η Ναυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Κοιτα,αν εισαι σιγουρη,η τουλαχιστον εχεις πολλες πιθανοτητες για μετεγγραφη,εγω θα ελεγα να αρχισεις να παρακολουθεις μαζι με τους υπολοιπους κανονικα το πρωτο εξαμηνο στην σχολη που θελεις να παρεις μετεγγραφη. Θα μιλησεις με τους υπευθυνους εργαστηριων αν εχεις,και αν σε αφησουν να συμμετέχεις ακομα καλυτερα. Απλα δεν θα εισαι κανονικα εγγεγραμμενη,οποτε δεν θα χασεις πολλα ( πολλοι καθηγητες αφηνουν και αυτους που περιμενουν μετεγγραφη να παραδωσουν εργασιες κλπ)
Προφανως καλυτερα να κανεις το εξαμηνο σε ενα ολοκληρο εξαμηνο και οχι μονο το καλοκαιρι .
Για να τα δωσεις τον σεπτεμβριο σημαινει οτι μονη σου θα ασχολεισαι το καλοκαιρι,οποτε ποιο δυσκολα να τα καταλαβεις και να σου λυθουν αποριες κλπ,συν οτι αν για παραδειγμα για τον τελικο βαθμο ειναι 20% απο εργασιες,και 80% απο την τελικη εξεταση ( δεν ξερω σε ποια σχολη στοχευεις οποτε δεν ξερω αν ισχυει αυτο η οχι) δεν θα μπορεις να δωσεις εργασιες τον σεπτεμβριο,οποτε και αριστα να γραψεις στην τελικη εξεταση θα παρεις μονο το 80% του βαθμου

Μάλισταα κατάλαβα
Για χημικό ενδιαφέρομαι πάντως
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοιτα,αν εισαι σιγουρη,η τουλαχιστον εχεις πολλες πιθανοτητες για μετεγγραφη ...

Αν είσαι 100% σίγουρη ότι θα την πάρεις ...


Αυτό είναι το θέμα ότι ποτέ δεν μπορείς να είσαι απόλυτα σίγουρος ότι θα πάρεις μετεγγραφή!
 

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Αν είσαι 100% σίγουρη ότι θα την πάρεις μην πας Κρήτη, πήγαινε και παρακολουθα στο εκπα, ξέρω πολλούς που το κάνουν και το έκανα και εγώ. Πιστεύω αξίζει καθώς τα αποτελέσματα των μεττεγραφων βγαίνουν συνήθως κοντά στο Δεκέμβριο, περισυ κάπου εκεί βγήκαν. Τώρα για τα εργαστήρια είχα πάει να μιλήσω και με άφηναν κανονικά, είχα βγάλει και πρόχειρου κωδικούς για να μπαίνω κανόνικα στους υπολογιστές. Γενικά πιστεύω δείχνουν κατανόηση οι καθηγητές... Τωρα στην Αθήνα δεν ξέρω πως είναι οι καθηγητές αλλά επιχείρησε το. Περί αναγνώρισης μαθημάτων, αν το όνομα του μαθήματος δεν είναι ακριβώς το ίδιο δεν στο περνάνε, ξέρω πολλούς που ήρθαν από Ξάνθη στη Πάτρα στο 4 έτος και τώρα ανγκαζοντε να ξανακάνουν μαθήματα 1ου εξαμήνου


εγινε σε ευχαριστω!
 

Nafsika19

Νεοφερμένος

Η Ναυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Αυτό είναι το θέμα ότι ποτέ δεν μπορείς να είσαι απόλυτα σίγουρος ότι θα πάρεις μετεγγραφή!


Ακόμα και αν έχεις 6 μόρια λόγω εισοδήματος; Αυτή είναι η κατηγορία με το χαμηλότερο εισόδημα...Αν είναι δυνατόν πως να συντηρούν γονείς με τόσο χαμηλό εισόδημα και ένα δεύτερο σπίτι
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ακόμα και αν έχεις 6 μόρια λόγω εισοδήματος; Αυτή είναι η κατηγορία με το χαμηλότερο εισόδημα...Αν είναι δυνατόν πως να συντηρούν γονείς με τόσο χαμηλό εισόδημα και ένα δεύτερο σπίτι


Δίκιο έχεις αλλά αν δεις τις περσινές βάσεις των μετεγγραφών θα διαπιστώσεις ότι υπήρχαν σχολές που έκλεισαν στα 7 και στα 8 μόρια. Εξαρτάται από τη ζήτηση της σχολής, τον αριθμό θέσεων και το πόσα μόρια οικονομικοκοινωνικών κριτηρίων έχουν οι συνυποψήφιοί σου για μετεγγραφή.
 

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Κατι τελευταιο απο μενα... Με τα βιβλια τι θα γινει? Θα μπορεσω να παρω αυτα της Κρητης και να τα κρατησω ή θα μου ζητηθει να επιστραφουν, αφου θα αλλαξω πανεπιστημιο και αρα πλεον θα δικαιουμαι αλλα βιβλια?
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κατι τελευταιο απο μενα... Με τα βιβλια τι θα γινει? Θα μπορεσω να παρω αυτα της Κρητης και να τα κρατησω ή θα μου ζητηθει να επιστραφουν, αφου θα αλλαξω πανεπιστημιο και αρα πλεον θα δικαιουμαι αλλα βιβλια?


Οι φοιτητές ή σπουδαστές, που υποβάλλουν αίτηση μετεγγραφής και επέλεξαν διδακτικά συγγράμματα μέσω του πληροφοριακού συστήματος “ΕΥΔΟΞΟΣ”, τα οποία προμηθεύτηκαν ενόσω φοιτούσαν ή σπούδαζαν στο Τμήμα προέλευσης, έχουν την δυνατότητα αφότου μετεγγραφούν στο Τμήμα υποδοχής να επιλέξουν εκ νέου συγγράμματα μέσω του ιδίου πληροφοριακού συστήματος.
Οι μετεγγραφόμενοι φοιτητές, που εξετάστηκαν ήδη στο Τμήμα προέλευσης, οφείλουν να δηλώσουν στο πληροφοριακό σύστημα μόνο τον αριθμό των μαθημάτων για τα οποία έχουν παραλάβει συγγράμματα και κατά την κρίση της Γενικής Συνέλευσης του Τμήματος υποδοχής απαλλάσσονται από την εξέταση τους.
Εάν οι υποβάλλοντες αίτηση μετεγγραφής βρίσκονται στο πρώτο εξάμηνο σπουδών και δεν έχουν εξεταστεί στο τμήμα προέλευσης, τότε θα δηλώνουν μηδενικό αριθμό μαθημάτων.
Οι φοιτητές ή σπουδαστές, που υποβάλλουν ηλεκτρονικά αίτηση μετεγγραφής, δικαιούνται να επιλέξουν συγγράμματα μέσω του ίδιου πληροφοριακού συστήματος, μόνο αφού εγγραφούν στο Τμήμα υποδοχής.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top