Τα πάντα για τις Ακαδημαϊκές Ταυτότητες / Φοιτητικά Πάσο

Moudy

Νεοφερμένος

Ο Moudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Όταν λέει μόνιμη κατοικία εννοεί αυτή που μένω εγώ τώρα ή οι γονείς μου;

Υποθέτω ότι η Αθήνα είναι προσωρινή σου κατοικία (αφού τώρα εγκαταστάθηκες)!
Άρα εννοεί την μόνιμη κατοικία σου (την κατοικία σου την ''πραγματική''-των γονιών σου''!
Πάντως ως μόνιμη κατοικία (απο τον δήμο) ορίζεται αυτή που κατοικούσες τα δύο ή τρία τελευταία χρόνια!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Υποθέτω ότι η Αθήνα είναι προσωρινή σου κατοικία (αφού τώρα εγκαταστάθηκες)!
Άρα εννοεί την μόνιμη κατοικία σου (την κατοικία σου την ''πραγματική''-των γονιών σου''!
Πάντως ως μόνιμη κατοικία (απο τον δήμο) ορίζεται αυτή που κατοικούσες τα δύο ή τρία τελευταία χρόνια!;)

Ωχ εγώ έβαλα της Αθήνας σκεφτόμενη ότι ίσως την χρειάζονται για να μου στείλουν κάτι, οτιδήποτε :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Moudy

Νεοφερμένος

Ο Moudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Ωχ εγώ έβαλα της Αθήνας σκεφτόμενη ότι ίσως την χρειάζονται για να μου στείλουν κάτι, οτιδήποτε :hmm:

Αυτό ορίζεται ως μόνιμη κατοικία απο τον νόμο και τους Δήμους, απο εκεί και πέρα το ΠΑΣΟ μπορεί να εννοεί αυτή που είσαι τώρα...
Πάντως δεν θα υπάρξει πρόβλημα καθώς -νομίζω-πως ο τόπος κατοικίας ούτε που αναγράφεται πάνω απλώς τον κατοχυρώνουν για το αρχείο τους!
Από εκεί και πέρα αν θες να το αλλαξεις οπωσδήποτε μπορείς να πάρεις στην γραμματεία ή στο γραφείο αρωγής για να προβούν στην επιδιόρθωση του!
Αν και πάλι θεωρώ ότι δεν έχει σημασία απλώς είναι για τυπικούς λόγους και φυσικά δεν επιφέρει ΚΑΜΙΑ απολύτως επίπτωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Αυτό ορίζεται ως μόνιμη κατοικία απο τον νόμο και τους Δήμους, απο εκεί και πέρα το ΠΑΣΟ μπορεί να εννοεί αυτή που είσαι τώρα...
Πάντως δεν θα υπάρξει πρόβλημα καθώς -νομίζω-πως ο τόπος κατοικίας ούτε που αναγράφεται πάνω απλώς τον κατοχυρώνουν για το αρχείο τους!
Από εκεί και πέρα αν θες να το αλλαξεις οπωσδήποτε μπορείς να πάρεις στην γραμματεία ή στο γραφείο αρωγής για να προβούν στην επιδιόρθωση του!
Αν και πάλι θεωρώ ότι δεν έχει σημασία απλώς είναι για τυπικούς λόγους και φυσικά δεν επιφέρει ΚΑΜΙΑ απολύτως επίπτωση!

Ναι απ'ό,τι μου είπαν τώρα δε νομίζω να έχει σημασία... Τη φωτογραφία μόνο να δεχτούν και δε με νοιάζει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Moudy

Νεοφερμένος

Ο Moudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Ναι απ'ό,τι μου είπαν τώρα δε νομίζω να έχει σημασία... Τη φωτογραφία μόνο να δεχτούν και δε με νοιάζει :P

Αυτό με τις φωτογραφίες ακούγεται πολύ και δεν μπορώ κατανοήσω τον λόγο....:P
Τόσο δύσκολο να περαστεί η φωτογραφία της εγγραφής απο σκάνερ πιά? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Αυτό με τις φωτογραφίες ακούγεται πολύ και δεν μπορώ κατανοήσω τον λόγο....:P
Τόσο δύσκολο να περαστεί η φωτογραφία της εγγραφής απο σκάνερ πιά? :P

Όχι εγώ είχα μια στο πισί και της έκανα και photoshop για το άσπρο φόντο. Πιστεύω είμαι οκ αλλά επειδή πολλά λέγονται... Η άλλη είχε βάλει λέει από πάρτυ μασκέ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

davidg

Νεοφερμένος

Ο davidg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
οταν εγκρινει η γραμματεια την αιτηση σου,σου στελνουν καποιο e-mail?Ή μονο αν απορριφθει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Μονο αν απορριφθει. Αν εγκριθει ομως θα στο βγαζει οταν μπεις στην ιστοσελιδα για τα πασα με πρασινα γραμματα πανω πανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

davidg

Νεοφερμένος

Ο davidg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Μονο αν απορριφθει. Αν εγκριθει ομως θα στο βγαζει οταν μπεις στην ιστοσελιδα για τα πασα με πρασινα γραμματα πανω πανω.

σωστος,να σαι καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 545651

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποσο περιπου χρονο θελει το πασο για να εκδοθει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

davidg

Νεοφερμένος

Ο davidg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Ποσο περιπου χρονο θελει το πασο για να εκδοθει;

ενα πενθημερο πανω-κατω απο τη στιγμη που εγκριθει απο τη γραμματεια της σχολης σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 545651

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ενα πενθημερο πανω-κατω απο τη στιγμη που εγκριθει απο τη γραμματεια της σχολης σου

Μαλισταα....ευχαριστω ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ansel99

Νεοφερμένος

Η ansel99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
παιδιά πόσες μέρες χρειάζεται η γραμματεία για να εγκρίνει την αίτηση;ego tin έκανα πριν μια εβδομάδα και ακόμα να εγκριθεί η να απορίφθει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
ρε παιδια εχει παρει κανεις απο την ΗΜΜΥ του ΑΠΘ το πασο? εχω κανει αιτηση απο τις 19/09 και το πασο μου δεν εχει καν εγκριθει ακομα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
το ιδιο και σε εμένα ακόμα περιμένω να εγκριθει..(παν. πατρων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Μην αγχωνεστε,θεμα της γραμματειας ειναι και οχι δικο σας.Ειναι αναλογα ποτε θα προλαβουν,θα θυμηθουν και θα εχουν διαθεση να ανοιξουν το συστημα και να εγκρινουν τις αιτησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Μπορούμε να χρησιμοποιούμε την βεβαίωση εγγραφής αντί για το πάσο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.

ansel99

Νεοφερμένος

Η ansel99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγώ την έκανα το προηγουμενο Σάββατο και τελικά σήμερα το πρωί εγκρίθηκε από τη Γραμματεία.Επιτέλους...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathisdim

Νεοφερμένος

Ο stathisdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
ρε παιδια εχει παρει κανεις απο την ΗΜΜΥ του ΑΠΘ το πασο? εχω κανει αιτηση απο τις 19/09 και το πασο μου δεν εχει καν εγκριθει ακομα.....
Οχι, και μενα τα ιδια απο τις 18. Δεν υπαρχει ελπιδα με τις γραμματειες στο ΑΠΘ :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top