Τα πάντα για τις Ακαδημαϊκές Ταυτότητες / Φοιτητικά Πάσο

iamtacoc

Νεοφερμένος

Ο Τάσος Ρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Το πήρα σήμερα, με λιγότερο απο μία εβδομάδα αναμονή! :D:

Η Γραμματεία το έκανε έγκριση την επόμενη ημέρα και το πάσο βγήκε πολύ γρήγορα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stergi21

Νεοφερμένος

Ο stergi21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
πηγα σημερα να παρω το πασο απο vodafone και μου εδωσε μια καρτα sim vodafone με 5 ευρω μεσα (χωρις να το ζητησω) και τα οποια τα πληρωσα?ετσι γινετε σε ολους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socrates ... 99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
πηγα σημερα να παρω το πασο απο vodafone και μου εδωσε μια καρτα sim vodafone με 5 ευρω μεσα (χωρις να το ζητησω) και τα οποια τα πληρωσα?ετσι γινετε σε ολους?

Λογικά σε όλους έτσι γίνεται. Και εγώ χωρίς να ζητήσω μου έδωσε αριθμό δηλαδή sim και έδωσα και 6 ευρώ προκειμένου να ενεργοποιηθεί ένα πακέτο με χρόνο ομιλίας. Βεβαία δεν πρόκειται να την χρησιμοποιήσω αλλά και μόνο αυτή τους η τακτική μου την έδωσε άσχημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aceBill

Νεοφερμένος

Ο aceBill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Λογικά σε όλους έτσι γίνεται. Και εγώ χωρίς να ζητήσω μου έδωσε αριθμό δηλαδή sim και έδωσα και 6 ευρώ προκειμένου να ενεργοποιηθεί ένα πακέτο με χρόνο ομιλίας. Βεβαία δεν πρόκειται να την χρησιμοποιήσω αλλά και μόνο αυτή τους η τακτική μου την έδωσε άσχημα.

Kαι δεν είπατε στον πωλητή ότι δεν θελετε; :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
πηγα σημερα να παρω το πασο απο vodafone και μου εδωσε μια καρτα sim vodafone με 5 ευρω μεσα (χωρις να το ζητησω) και τα οποια τα πληρωσα?ετσι γινετε σε ολους?

Έπρεπε να τους την επιστρέψεις και να μην πληρώσεις... Πέρυσι μας είχαν δώσει, αλλά δεν μας είχαν υποχρεώσει να καταβάλουμε κάποιο ποσό(μάλλον δεν θα είχε κάποιο ποσό μέσα). Προσωπικά δεν την ενεργοποίησα και με "ενοχλούσαν" για να το κάνω μέχρι που τους απάντησα καταλλήλως και σταμάτησαν. Πάντως αν την ενεργοποιήσεις θα είναι ένα νούμερο που θα έχει δηλωθεί με τα στοιχεία σου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Λογικά σε όλους έτσι γίνεται. Και εγώ χωρίς να ζητήσω μου έδωσε αριθμό δηλαδή sim και έδωσα και 6 ευρώ προκειμένου να ενεργοποιηθεί ένα πακέτο με χρόνο ομιλίας. Βεβαία δεν πρόκειται να την χρησιμοποιήσω αλλά και μόνο αυτή τους η τακτική μου την έδωσε άσχημα.
εμενα που πηγα να παρω σημερα το πασο δεν μου εδωσαν κανεναν αριθμο γιατι λεει ειμαι ανηλικη ακομη κ ειπαν θα με παρουν τηλεφωνο αφου κλεισω τα 18 κ μετα για να με ενημερωσουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
εγω εχω κανει την αιτηση απο τις 7 αλλαξε ο μηνας σημερα και αφαντο το πασο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Javier7

Νεοφερμένος

Ο Javier7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
στα ακτοπλοϊκά ισχυει ακόμα η φοιτητική εκπτωση με την ένδειξη πασου?έχει ταξιδέψει κάποιος πρόσφατα να μας πει πόσο % είναι η μείωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ge0rgak0s

Νεοφερμένος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
εσεις μπαινεται στην σελιδα για αιτηση ακαδιμαικης ταυτοτητας? η μονο εγω εχω θεμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
εσεις μπαινεται στην σελιδα για αιτηση ακαδιμαικης ταυτοτητας? η μονο εγω εχω θεμα?

ούτε εμενα μπαίνει, εχει πέσει μαλλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
ούτε εμενα μπαίνει, εχει πέσει μαλλον

Μπορουμε να τη φτιαξουμε απο τωρα; νομιζω βγαινουν συγκεκριμενες ημερομηνιες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Μπορουμε να τη φτιαξουμε απο τωρα; νομιζω βγαινουν συγκεκριμενες ημερομηνιες..

Θα πρέπει να κάνετε εγγραφή στη σχολή σας...και όταν λάβετε το username και το password από τη σχολή, τότε θα μπορείτε να κάνετε δήλωση για την απόκτηση του πάσο.
Όσο για το site...συνηθισμένα φαινόμενα αυτά! Μέχρι να επισκευαστεί υπομονή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
έχει παιχτεί μαλακία από προχθές στο datacenter του ΥΠΑΙΘ, οπότε υπομονή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Θα πρέπει να κάνετε εγγραφή στη σχολή σας...και όταν λάβετε το username και το password από τη σχολή, τότε θα μπορείτε να κάνετε δήλωση για την απόκτηση του πάσο.
Όσο για το site...συνηθισμένα φαινόμενα αυτά! Μέχρι να επισκευαστεί υπομονή! :)


Το username και το password τα παιρνουμε μολις κανουμε την εγγραφη η αργοτερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Το username και το password τα παιρνουμε μολις κανουμε την εγγραφη η αργοτερα;

Σου τα δίνουν με την εγγραφή.
Πωωω μόλις με πήραν τηλέφωνο από τη γραμματεία,δεν συμπλήρωσα ένα στατιστικό έντυπο γιατί είχε κολλήσει με άλλα φύλλα και ούτε αυτές το είδαν. Ποιος τρέχει πάλι.... :knife: Ευκαιρία να τους ρωτήσω και για το πάσο πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
η υπηρεσία είναι ξανά πάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Το username και το password τα παιρνουμε μολις κανουμε την εγγραφη η αργοτερα;

Kάποιοες σχολές τα δίνουν με την εγγραφή...άλλες αργότερα!
Εγώ θυμάμαι όταν έκανα εγράφη μου είχαν πει να πάω σε 3 μέρες να τα ζητήσω!
Ένας φίλος μου από άλλη σχολή τα πήρε την ίδια μέρα...και ένας άλλος έπρεπε να φτάσουν Χριστούγεννα για να τα πάρει! :/:
Οπότε είναι καθαρά στη λειτουργία της γραμματείας του τμήματος! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εγω έβαλα μια φωτογραφία μου αλλα οχι σαν αυτη του απολυτηρίου, μια που ήμουν με μια φιλη μου... Έκοψα το πρόσωπο μου και την ανέβασα. Φαίνομαι πολυ καθαρά αλλα δεν εχει αυτο το κλασσικό μονόχρωμο φόντο που εχουν οι φωτος τύπου ταυτότητας, πειράζει; Και δεν ειμαι πολυ σοβαρή, χαμογελάω λιγο. Αν δεν την δεχτούν, πώς θα με ειδοποιήσουν, με email? Φαίνομαι καθαρά παντως :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Εγω έβαλα μια φωτογραφία μου αλλα οχι σαν αυτη του απολυτηρίου, μια που ήμουν με μια φιλη μου... Έκοψα το πρόσωπο μου και την ανέβασα. Φαίνομαι πολυ καθαρά αλλα δεν εχει αυτο το κλασσικό μονόχρωμο φόντο που εχουν οι φωτος τύπου ταυτότητας, πειράζει; Και δεν ειμαι πολυ σοβαρή, χαμογελάω λιγο. Αν δεν την δεχτούν, πώς θα με ειδοποιήσουν, με email? Φαίνομαι καθαρά παντως

Περσινή ανακοίνωση της σχολής μου (:hehe:)
Θέλουμε να ενημερώσουμε όλους τους πρωτοετείς φοιτητές ότι απαραίτητη προυπόθεση για την έγκριση των Ακαδημαϊκων ταυτοτήτων από την Γραμματεία, είναι οι φωτογραφίες που κάνατε Attach να είναι ΤΥΠΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ με ίση κατανομή του προσώπου στο περιθώριο, με ουδέτερο φόντο(ασπρο)και με ουδέτερη έκφραση. Φωτογραφίες Τύπου μέσων κοινωνικής δικτύωσης σε μπουζούκια, τοπία, λιμάνια, από διακοπές, μπροστά από ντούς, με πόζες, σχεδόν ολόσωμες, Παιδιά, δεν είναι δυνατόν να εγκριθούν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Περσινή ανακοίνωση της σχολής μου (:hehe:)

αλη8εια τωρα ειναι κανονικη ανακοινωση αυτη??κ λεει για μπουζουκια κ ντουζ:whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top