Τα πάντα για τις Ακαδημαϊκές Ταυτότητες / Φοιτητικά Πάσο

panosno1gr

Νεοφερμένος

Ο panosno1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Δεν ξερω αν το ΤΕΙ ειναι σαν και το ΕΚΠΑ....Ομως εμας πρωτα καναμε αιτηση ηλεκτρονικα.Μετα μεσα σε 2-3 εργασιμες γινοταν δεκτη η αιτηση και μας ενημερωναν.Μπαιναμε στη σελιδα που καναμε την αιτηση και μαε ελεγε τον κωδικο και το username για να μπαινουμε στη σχολη , να δηλωνουμε μαθηματα και να βλεπουμε βαθμους.Αρα εικαζω οτι και σε εσενα κατι τετοιο πρεπει να συμβαινει.Ρωτησες τι επρεπε να κανεις μετα την εγγραφη σου???Αν επρεπε να μπεις να κανεις sign in καπου???
εδωσα τα χαρτια για την εγγραφη μου δωσανε βεβαιωση σπουδων και ενα χαρτι που ελεγε username και password για το e students. μου πε αυτος εκει οτι πρεπει με την πρωτη εισοδο μου σε αυτο να αλλαξω τον κωδικο μου το οποιο και εκανα την επομενη ακριβως ημερα. Στο estudents μπαινω επομενως ,εκανα την αιτηση για τη σιτηση κιολας ! Παρολα αυτα στο academicid τπτ μου τα βγαζει ακυρα.. Δε το σκεφτηκα να ρωτησω περαιτερω γιατι δεν ηξερα οτι εχει αλλαξει το σαιτ . περσι που χα κανει απο το πισι μου για φιλο μου που δε ξερει σχεδον τπτ απο υπολογιστες ,οποτε την καναμε μαζι ,μου χε φανει εξαιρετικα απλο και απ οτι καταλαβα ειχε εισελθει με κωδικους του e students... :/

υπαρχει ηλεκτρονικη γραμματεια σε εσας?
Γιατι εμεις απο εικει πηραμε username και password
τι εννοεις; οταν μπαινω στο estudents εχει ενα link που λεει αιτησεις προς γραμματεια παταω αλλα δεν εχει μεσα κατι να πατησω ! Τι αλλο λες να θελει??? ;/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Συγνωμη τωρα για να καταλαβω ειναι υποχρεωτικο να δωσω το κινητο μου?
:wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall:

Δεν το δινω δεν το δινω μα τον αγιο κωνσταντινο:P....
Θα το δώσεις και θα πεις κι ένα τραγούδι! :P Το θέλουν για να σε ειδοποιήσουν με SMS όταν θα έρθει στο κατάστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Για να κάνεις το πάσο; Μάλλον το ζητάνε για να σε ειδοποιήσουνε όταν θα έχει έρθει το πάσο στο κατάστημα... Λέω εγώ...

Δηλαδη αν δεν εχεις κινητο τι γινεται? Τους εδωσα το μαιλ μου καλα τους ειναι...
για να μην πω οτι και πολυ τους ειναι..:mastigio
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cham

Νεοφερμένος

Ο cham αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Για να κάνεις το πάσο; Μάλλον το ζητάνε για να σε ειδοποιήσουνε όταν θα έχει έρθει το πάσο στο κατάστημα... Λέω εγώ...

για αυτο το λογο ακριβως ειναι... ή μηπως για να σου κανουν φαρσες με αποκρυψη???? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
εδωσα τα χαρτια για την εγγραφη μου δωσανε βεβαιωση σπουδων και ενα χαρτι που ελεγε username και password για το e students. μου πε αυτος εκει οτι πρεπει με την πρωτη εισοδο μου σε αυτο να αλλαξω τον κωδικο μου το οποιο και εκανα την επομενη ακριβως ημερα. Στο estudents μπαινω επομενως ,εκανα την αιτηση για τη σιτηση κιολας ! Παρολα αυτα στο academicid τπτ μου τα βγαζει ακυρα.. Δε το σκεφτηκα να ρωτησω περαιτερω γιατι δεν ηξερα οτι εχει αλλαξει το σαιτ . περσι που χα κανει απο το πισι μου για φιλο μου που δε ξερει σχεδον τπτ απο υπολογιστες ,οποτε την καναμε μαζι ,μου χε φανει εξαιρετικα απλο και απ οτι καταλαβα ειχε εισελθει με κωδικους του e students... :/


τι εννοεις; οταν μπαινω στο estudents εχει ενα link που λεει αιτησεις προς γραμματεια παταω αλλα δεν εχει μεσα κατι να πατησω ! Τι αλλο λες να θελει??? ;/
Πραγματικα δεν ξερω πως να σε βοηθησω.Εγω παντως αν ημουν εσυ θα επερνα τηλεφωνο τη γραμματεια ή ακομη καλυτερα θα πηγαινα εκει (δεν χρειαζονται ντροπες!!!), και θα τους ζηταγα να μου εξηγησουν τι πρεπει να κανω επειδη αντιμετωπιζω το και το.......Δεν θα σου αρνηθουν τη βοηθεια, δουλεια τους ειναι εξ' αλλου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Δηλαδη αν δεν εχεις κινητο τι γινεται? Τους εδωσα το μαιλ μου καλα τους ειναι...
για να μην πω οτι και πολυ τους ειναι..:mastigio
Βάζεις κάποιου καντινού σου προσώπου, λογικά...
Δεν έβαλες κινητό και τη δέχτηκε την αίτηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
τι εννοεις; οταν μπαινω στο estudents εχει ενα link που λεει αιτησεις προς γραμματεια παταω αλλα δεν εχει μεσα κατι να πατησω ! Τι αλλο λες να θελει??? ;/

Δεν ξερω αυτο το estudents ειναι κατι σαν την ηλεκτρονικη γραμματεια την δικη μας ή οπως το eclass?
Δεν ξερω καθολου τι γινεται παιδια.. Αστο μην σε μπερδεψω κιολας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδη αν δεν εχεις κινητο τι γινεται? Τους εδωσα το μαιλ μου καλα τους ειναι...
για να μην πω οτι και πολυ τους ειναι..:mastigio
Για δική σου διευκόλυνση βρε παιδί μου λένε κινητό. Και το mail θα την κάνει τη δουλειά του (μάλλον). Απλά, με τα μηνύματα, τα πράγματα είναι πιο άμεσα. Όπως αγαπάει ο καθένας.

για αυτο το λογο ακριβως ειναι... ή μηπως για να σου κανουν φαρσες με αποκρυψη???? :)
Μάλλον το δεύτερο:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Βάζεις κάποιου καντινού σου προσώπου, λογικά...
Δεν έβαλες κινητό και τη δέχτηκε την αίτηση;

Αν δεν βαλω κινητο δεν με αφηνει να προχωρησω. Εβαλα μια παυλα στην αρχη αλλα δεν τη δεχτηκε.
Αυτο που τα κανεις ολα ηλεκτρονικα αρχιζει να μου τη δινει στα νευρα.

Πραγματικα δεν ξερω πως να σε βοηθησω.Εγω παντως αν ημουν εσυ θα επερνα τηλεφωνο τη γραμματεια ή ακομη καλυτερα θα πηγαινα εκει (δεν χρειαζονται ντροπες!!!), και θα τους ζηταγα να μου εξηγησουν τι πρεπει να κανω επειδη αντιμετωπιζω το και το.......Δεν θα σου αρνηθουν τη βοηθεια, δουλεια τους ειναι εξ' αλλου!!!

Πες: δεν εχω υπολογιστη και ιντερνετ και κανονιστε οτι χρειαζεται για να ξεμπερδεψω καμια φορα απο δω περα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

loonie7

Νεοφερμένος

Ο loonie7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλησπέρα σε όλους ,είμαι νέο μέλος κ θέλω να ρωτήσω εγώ που έχω ήδη ένα πτυχίο κ φοιτώ για 2ο πτυχίο(κατατακτήριες) δε δικαιούμαι πάσο?ούτε βιβλία?αν δε το δηλώσω και το δεχτεί η γραμματεία θα εχω πρόβλημα κάπου?γενικά αυτή η ταυτότητα πόσο ευρεία χρηση εχει...
ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Συγνωμη τωρα για να καταλαβω ειναι υποχρεωτικο να δωσω το κινητο μου?
:wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall:

Δεν το δινω δεν το δινω μα τον αγιο κωνσταντινο:P....
Εντάξει,δε θέλουν όλοι να σε φακελώσουν.Με αυτή τη λογική μη το δίνεις και στη σχολή.Τι χρειάζεται να το χουν; :D
Για να κάνεις το πάσο; Μάλλον το ζητάνε για να σε ειδοποιήσουνε όταν θα έχει έρθει το πάσο στο κατάστημα... Λέω εγώ...

Έτσι,γίνεται σου στέλνουν πασο και τον κωδικό αν θυμάμαι καλά και πας και το παίρνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Αν πας στην υποβολη αιτησης μπορεις να διαβασεις αναλυτικα τους ορους. Τωρα για την χρηση δεν ξερω ποια ακριβως θα ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,777 μηνύματα.
Δε δίνεις το κινητό σου; Μη παίρνεις πάσο τότε.
Για ποιο λόγο δε το δίνεις; Για να μη σε φακελώσουν;
Δήλωση καρτοκινητού δεν έχεις κάνει; Το ίδιο πράγμα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Δε δίνεις το κινητό σου; Μη παίρνεις πάσο τότε.
Για ποιο λόγο δε το δίνεις; Για να μη σε φακελώσουν;
Δήλωση καρτοκινητού δεν έχεις κάνει; Το ίδιο πράγμα είναι.

φιλε ειμαι ανηλικη το κινητο δεν ειναι στο ονομα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Εντάξει,δε θέλουν όλοι να σε φακελώσουν.Με αυτή τη λογική μη το δίνεις και στη σχολή.Τι χρειάζεται να το χουν; :D
Μην το λες, εγώ πέρυσι που γράφτηκα, είχα ξεχάσει να δώσω τη φωτοτυπία ταυτότητας και με πήραν τηλέφωνο στο κινητό για να με ειδοποιήσουν να το πάω. Άρα χρειάζεται. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
φιλε ειμαι ανηλικη το κινητο δεν ειναι στο ονομα μου

To κινητό για να ναι στο όνομα σου δε χρειάζεται να σαι ενήλικος,αλλά να έχεις ταυτότητα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
To κινητό για να ναι στο όνομα σου δε χρειάζεται να σαι ενήλικος,αλλά να έχεις ταυτότητα:P
Χμμ... Κι εμένα στο όνομα της μητέρας μου είναι, γιατί ήμουν ενήλικη όταν γίνονταν οι δηλώσεις. Είχαμε ρωτήσει, δεν γινόταν στο δικό μου. Αλλά είμαστε off topic. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Μην το λες, εγώ πέρυσι που γράφτηκα, είχα ξεχάσει να δώσω τη φωτοτυπία ταυτότητας και με πήραν τηλέφωνο στο κινητό για να με ειδοποιήσουν να το πάω. Άρα χρειάζεται. :P

Να ρωτησω τωρα κατι που ισως ειναι και αφελες? Σε αυτα τα δεδοενα εχουν προσβαση οι κομματικες παραταξεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Να ρωτησω τωρα κατι που ισως ειναι και αφελες? Σε αυτα τα δεδοενα εχουν προσβαση οι κομματικες παραταξεις?
Τα δικαιολογητικά που δίνεις στη σχολή και γενικά τα στοιχεία σου; Ε, δεεε νομίζωω πια! :P Εμένα πάντως δεν μ' έχει πάρει καμία ΚΝίτισσα τηλέφωνο, ούτε έχει έρθει κάτω από το σπίτι μου... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Τα δικαιολογητικά που δίνεις στη σχολή και γενικά τα στοιχεία σου; Ε, δεεε νομίζωω πια! :P Εμένα πάντως δεν μ' έχει πάρει καμία ΚΝίτισσα τηλέφωνο, ούτε έχει έρθει κάτω από το σπίτι μου... :P

Ειναι που εχουν μεγαλο φορτο εργασιας αυτες τις μερες μεχρι να φτασουν κατω απο το σπιτι σου μπορει να εχουν περασει καμια δεκαρια μερες..:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top