Τα πάντα για τις Ακαδημαϊκές Ταυτότητες / Φοιτητικά Πάσο

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Εμένα από τις 17:30 περίπου το απόγευμα, φτάνει μέχρι τη σελίδα που διαλέγω ίδρυμα, (ή και μέχρι την επόμενη κάποιες φορές), και εκεί τέλος..
Μου ΄χει βγάλει την πίστη η μαλάκια..:P
....
Τελικά καταλήγουμε στο ότι, είναι κάτι σαν το παλιό πάσο έτσι;
Γενικά τέλος πάντων, είναι το αποδεικτικό ότι είμαστε φοιτητές..
Εννοώ, για εμάς του Καποδιστριακού, δεν τίθεται θέμα αντικατάστασης του τριπτύχου, σωστά;!
Τι ειναι το Τριπτυχο???:worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Τι ειναι το Τριπτυχο???:worry::worry::worry:

το χαρτονακι (φοιτητικη ταυτοτητα) που μας δωσανε στην εγγραφη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosno1gr

Νεοφερμένος

Ο panosno1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εμένα από τις 17:30 περίπου το απόγευμα, φτάνει μέχρι τη σελίδα που διαλέγω ίδρυμα, (ή και μέχρι την επόμενη κάποιες φορές), και εκεί τέλος..
Μου ΄χει βγάλει την πίστη η μαλάκια.
.:P
....
Τελικά καταλήγουμε στο ότι, είναι κάτι σαν το παλιό πάσο έτσι;
Γενικά τέλος πάντων, είναι το αποδεικτικό ότι είμαστε φοιτητές..
Εννοώ, για εμάς του Καποδιστριακού, δεν τίθεται θέμα αντικατάστασης του τριπτύχου, σωστά;!
και εμενα κολλουσε το απογευμα απο το βραδακι μπαινει ,διαλεω το τει και μετα δε δεχεται το username password... εκανα και εκκαθαριση ιστορικου,εσβησα cookies μπηκα και απο chrome , internetexplorer τπτ :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
φιλε ειμαι ανηλικη το κινητο δεν ειναι στο ονομα μου
Εξηγεί πολλά.
μένα από τις 17:30 περίπου το απόγευμα, φτάνει μέχρι τη σελίδα που διαλέγω ίδρυμα, (ή και μέχρι την επόμενη κάποιες φορές), και εκεί τέλος..
Μου ΄χει βγάλει την πίστη η μαλάκια..

Εγώ πάλι έφτασα στο τέλος της δήλωσης στις 18:12 και όταν πάτησα αποστολή μου έβγαλε Error: To site θα παραμείνει κλειστός από τις 18:15 έως 18:45, Μας τρολλάρουν ;/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosno1gr

Νεοφερμένος

Ο panosno1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
σου δωσανε ξεχωριστους κωδικους απο το τει σου ή σου δωσανε πχ username pass για τη ταυτοτητα και μετα username pass για το e=students? επισυναπτω μια φωτο e-students να καταλαβετε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fallen angel <3

Νεοφερμένος

Η Όποιος θέλει ας με ρωτήσει... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
εγώ έκανα το πάσο μου σήμερα και είχε επιπλέον μέσα κάτι για το που είμαι αλλεργική, αν θα γινόμουν δωρητής οργάνων και τέτοια...τι σχέση έχει το αν είμαι αλλεργική ή όχι με το πάσο???όλο κάτι τέτοιες βλακείες..και επίσης προστέθηκε το πότε κάναμε την πρώτη εγγραφή στη σχολή...μήνα και έτος...και επίσης φέτος το πέρνουμε από τη vodafone όχι από το γερμανό που το πήραμε πέρσι...αυτά...

αααα επιπλέον στους κωδικούς που θα σας ζητήσει τουλάχιστον σε εμάς, θέλει τους κωδικούς που μας είχαν δώσει στο τει από τη γραμματεία για τον εύδοξο που δηλώνουμε τα συγγράμματα π μας λένε οι καθηγητές...τώρα σε εσάς δεν ξέρω αν είναι αλλιώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

panosno1gr

Νεοφερμένος

Ο panosno1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
α μαλιστα καταλαβαααααα! Θα εμφανιστουνε στο e-students τις προσεχεις ημερες απ οτι καταλαβα....σε εμας εννοω ,με βοηθησε που ειπες για τα συγγραμματα ,πατησα και μου λεει να επανελθω τις επομενες ημερες.ευχαριστω ολο το απογευμα εψαχνα γιατι δε με..αφηνει ! να σαι καλααα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

afanhs

Νεοφερμένος

Ο afanhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καλησπερα παιδια
κανω την διαδικασια για το πασο και στο βημα Νο2 στην προσθηκη φωτογραφιας φορτωνει παρα πολυ ωρα χωρις να μου εμφανιζεται στο τελος στο πλαισιο ωστε να κανω ας πουμε διορθωση που λεει..ξερει κανεις τι μπορει να παιζει?? το χει παθει κανεις αλλος??
**οι διαστασεις της φωτο ειναι μεγαλυτερες απο αυτες που δεινει/ο τυπος ειναι jpg/το μεγεθος ειναι 77ΚΒ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Για να καταλαβω, πρεπει με καποιο μαγικο τροπο να περασω μια φωτογραφια στον υπολογιστη για να τη βαλω στο πασο?Πως το κανω αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Για να καταλαβω, πρεπει με καποιο μαγικο τροπο να περασω μια φωτογραφια στον υπολογιστη για να τη βαλω στο πασο?Πως το κανω αυτο?
Εγώ έβγαλα με την κάμερα του υπολογιστή μια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Για να καταλαβω, πρεπει με καποιο μαγικο τροπο να περασω μια φωτογραφια στον υπολογιστη για να τη βαλω στο πασο?Πως το κανω αυτο?
Για να καταλαβω, εν ετη 2012 δε χρειαστηκε ποτε να περασεις καποια απο τις φωτογραφιες σου στον υπολογιστη;
Βγαζεις μια φωτογραφια με το κινητο η τη φωτογραφικη μηχανη, συνδεεις τη συσκευη με τον υπολογιστη μεσω usb, αντιγραφη-επικολληση και τελειωσε η ιστορια. Δεν το εχεις καθολου με την τεχνολογια; Βγαζεις μια φωτογραφια κατευθειαν απο τη webcam του υπολογιστη σου. Δεν εχει καμερα ο υπολογιστης σου; Πας σε ενα φωτογραφο και ζητας να σε τραβηξει μια φωτογραφια και να σου την περασει σ'ενα usb stick σε ψηφιακη μορφη.

Γιατι κανετε τη ζωη σας δυσκολη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Για να καταλαβω, εν ετη 2012 δε χρειαστηκε ποτε να περασεις καποια απο τις φωτογραφιες σου στον υπολογιστη;
Βγαζεις μια φωτογραφια με το κινητο η τη φωτογραφικη μηχανη, συνδεεις τη συσκευη με τον υπολογιστη μεσω usb, αντιγραφη-επικολληση και τελειωσε η ιστορια. Δεν το εχεις καθολου με την τεχνολογια; Βγαζεις μια φωτογραφια κατευθειαν απο τη webcam του υπολογιστη σου. Δεν εχει καμερα ο υπολογιστης σου; Πας σε ενα φωτογραφο και ζητας να σε τραβηξει μια φωτογραφια και να σου την περασει σ'ενα usb stick σε ψηφιακη μορφη.

Γιατι κανετε τη ζωη σας δυσκολη;
Πιστεψε με τα χω παρα πολυ καλα με καποια συγκεκριμενα κομματια της τεχνολογιας. Απλα νομιζα οτι η φωτογραφια επρεπε να ειναι τυπου αστυνομικης ταυτοτητας, αλλα αφου μπορει να ναι ο,τι ναναι καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Πιστεψε με τα χω παρα πολυ καλα με καποια συγκεκριμενα κομματια της τεχνολογιας. Απλα νομιζα οτι η φωτογραφια επρεπε να ειναι τυπου αστυνομικης ταυτοτητας, αλλα αφου μπορει να ναι ο,τι ναναι καλυτερα.

Α, ναι, δεν υπαρχει καποιος περιορισμος σχετικα με αυτο. Αρκει να φαινεται ολοκαθαρα το προσωπο σου. Δε χρειαζεται δηλαδη να χρησιμοποιησεις ντε και καλα σκανερ η κατι τετοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Α ωραια μια χαρα. Αλλα πρεπει να χω κατι κωδικους και τετοια ε? Γιατι ακομη δεν εχω παρει κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Α ωραια μια χαρα. Αλλα πρεπει να χω κατι κωδικους και τετοια ε? Γιατι ακομη δεν εχω παρει κατι.

Ναι, θα σας τα δωσουν απο τη γραμματεια της σχολης μολις αρχισουν τα μαθηματα σας. Μεχρι τοτε, και για ολο τον Οκτωβριο, και η βεβαιωση σπουδων ειναι αρκετη για μειωμενο εισιτηριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ναι, θα σας τα δωσουν απο τη γραμματεια της σχολης μολις αρχισουν τα μαθηματα σας. Μεχρι τοτε, και για ολο τον Οκτωβριο, και η βεβαιωση σπουδων ειναι αρκετη για μειωμενο εισιτηριο.
Sweet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Για να καταλαβω, πρεπει με καποιο μαγικο τροπο να περασω μια φωτογραφια στον υπολογιστη για να τη βαλω στο πασο?Πως το κανω αυτο?
Δεν μαγικος τροπος ειναι τεχνολογια.Βγαζεις μια φωτο απο το κινητο σου και την περνας μεσα στο υπολογιστη.Η ακομα καλυτερα αν διαθετεις καμερα λαπ-τοπ η web cam την ενεργοποιεις και τραβας μια φωτογραφιουλα και εισαι ετοιμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εγώ πάντως έκανα χτες την αίτηση και σήμερα εγκρίθηκε από την γραμματεία μου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Εγώ πάντως έκανα χτες την αίτηση και σήμερα εγκρίθηκε από την γραμματεία μου! :)
Τοσο γρηγορα??? :worry::worry: σου ηρθε μυνημα στο κινητο η email?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Όχι, αν μπεις στο σύστημα το βλέπεις πάνω-πάνω στο λογαριασμό σου.

Χτες έλεγε ότι αναμένεται να εγκριθεί από την γραμματεία. Σήμερα λέει ότι εγκρίθηκε και ότι θα μου έρθει email/sms όταν είναι στο σημείο παραλαβής, λογικά ή τέλος της εβδομάδας ή στην αρχή της άλλης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top